Seksualno uznemiravanje

Kao žensko, mogu da kažem da se što se ovog zakona tiče, ponekad i preteruje. Kad vidim kako povlače po medijima kojekakve svetske face da su napastvovali i seksualno uznemiravali razne žene, i to najčešće pre 20 godina, da bi im se izvukla koja kinta i malo pojavilo u javnosti, muka mi je. Iskreno muka.
Više puta sam se našla na meti tih tzv. uznemiravača. Recimo, dođem na razgovor za posao, a on mi ponudi sve osim posla. Auto, stan, izdržavanje, ma sve, a od posla ni P. Neka, hvala.
Ne, nisam nevinašce, ali Bogu hvala, imam muža. Kad mi je do "uznemiravanja" i malo glamura, radije odemo u neki intimni spa centar. Ima dobar apartman 'el capo' u kome smo bili više puta. Malo đakuzija, malo hm... i tako... Sve u svemu, uznemiravanja ima, ali ne onoliko koliko se o tome priča. A pritom, ima i žena koje bi i volele da ih neko "uznemirava", a muškarci se stisli, boje se na ih ne prijave za isto. Kao u pripoveci "Svetu se ne može ugoditi".
granice moraju da postoje.... jedno je "femkanje" a drugo nasrtaj. Tačno je da danas se mnoogo zloupotrebljavaju izjave i lazima označe nasilnici

pitanje za muškarce:
kako se postavljate u situaciji gde je neko u vašem prisustvu nasilan prema pripadnicama nežnijeg pola?

da li treba gledati svoja posla ili intervenisati?

d7wo4fgpbbf41.jpg

Kako zasto ???

Kao da nismo na istom forumu.

Koliko ovde ima kerova koji bi da se slade tudjom mukom.

Ako neka zeli da prica i podeli pricu budi siguran da sam ja poslednji kome bi je pricale a ti na visokom pretposlednjem mestu.

Konkretno ovaj pdf nije mesto za tvoju zelju da ti bilo koja forumasica opise kako je izgledao jezivi trenutak koji su dozivele
na ovaj ili onaj nacin.

Nadji nekada meru. Drzi se puslica. Veruj, neke teme nisu da se pitaju. Ako me razumes.
Ako ne, radi sta ti volja nisam ti ja ni rod ni pomozbog

ja sam bio u situaciji da me neki lik na kp smarao u vezi jednog predmeta koji sam prodavao, tražio je da mu ga prodam po znatno nižoj ceni što sam odbio, počeo da me zove i na mobilni, pisao mi poruke na vajberu - "javi se, zašto ćutiš (iako sam mu porukom odgovorio)"... sve u svemu nije bilo prijatno morao sam da obrišem oglas, verovatno je slično i ženama kad ih neki tip saleće a stavile su mu do znanja da nisu zainteresovane.

Pa ima slicnosti kad bi zamislio da taj lik zeli da te poljubi u usta nakon sto mu prodas predmet i onda popusi u autu negde gde nema nikogau.
rizik da žena završi sa napasnikom i psihopatom postoji, zato se žene mahom klone nepoznatih muškaraca, a ukoliko pokažu interesovanje za nekog obično se prethodno dobro raspitaju kod drugarica i prokontrolišu njegove društvene mreže. retko koja se upušta u nešto bez rigoroznog sistema provere, procene i testiranja dotičnog muškarca

rizik da žena završi sa napasnikom i psihopatom postoji, zato se žene mahom klone nepoznatih muškaraca, a ukoliko pokažu interesovanje za nekog obično se prethodno dobro raspitaju kod drugarica i prokontrolišu njegove društvene mreže. retko koja se upušta u nešto bez rigoroznog sistema provere, procene i testiranja dotičnog muškarca
Da da a inace psihopata narcisoidni muskarac ima profilnu sliku sebe kako loce brendi i grli zensku s masnicom na oku. A tek drugarice su bas merodavne kao savetnice: ma ovaj ti los, nekako mi tunjav, ovaj ovde ti je dobar. Pa sta ako malo izgleda ko mitjaga kao pojava al ima firmu, a i muskarac treba da ga ima, da ga se malo plase. Evo vidi, svi ga znaju u gradu. Ne sme niko te pogleda popreko.
Hehehe

Da da a inace psihopata narcisoidni muskarac ima profilnu sliku sebe kako loce brendi i grli zensku s masnicom na oku. A tek drugarice su bas merodavne kao savetnice: ma ovaj ti los, nekako mi tunjav, ovaj ovde ti je dobar. Pa sta ako malo izgleda ko mitjaga kao pojava al ima firmu, a i muskarac treba da ga ima, da ga se malo plase. Evo vidi, svi ga znaju u gradu. Ne sme niko te pogleda popreko.
Hehehe
prioritet broj jedan kod žena je da im potencijalni partner bude normalan. iz njegovog fejsbuk profila ona mnogo može zaključiti.
dalje, na kafici sa drugaricama će aktivirati mrežu poznanica da sazna što više o njemu i kakve priče kruže.
na osnovu informacija koje prikupi doneće krajnje hladno matematički odluku da li da nastavi nastupanje ili da ga precrta

prioritet broj jedan kod žena je da im potencijalni partner bude normalan. iz njegovog fejsbuk profila ona mnogo može zaključiti.
dalje, na kafici sa drugaricama će aktivirati mrežu poznanica da sazna što više o njemu i kakve priče kruže.
na osnovu informacija koje prikupi doneće krajnje hladno matematički odluku da li da nastavi nastupanje ili da ga precrta
Jbt pa nismo FBI 🙄 Ili te radi ili ne, vrlo prosto. A to šta drugarice kažu odbaciš po osnovu ljubomorna je ili liječi svoje lične traume. Mi da znamo tako matematički i hladno donositi odluke pa gdje bi nam bio kraj.

Na zalost je kod mnogih tako. Al ono: oh well, kolateralne stete izgleda mora biti. Fazon - prvi macici - prosledi ih Mitjagi pa nek se krljaju hladno i matematicki. A onda i emocijonalno.

Jbt pa nismo FBI 🙄 Ili te radi ili ne, vrlo prosto. A to šta drugarice kažu odbaciš po osnovu ljubomorna je ili liječi svoje lične traume. Mi da znamo tako matematički i hladno donositi odluke pa gdje bi nam bio kraj.
nećeš se uopšte upustiti u priču niti doći do faze "da li te radi ili ne" ako padne na testovima putem kojih prethonodno procenjuješ njegovu normalnost.
npr, lik koji uopšte nema prijatelje na fejsbuku je za izbegavati, zar ne? kao i oni sa više hiljada prijatelja koje masovno skupljaju...

Back