Seksualni odnosi u raju, razmnozavanje?

Mislim da su za mitove sve vezani demoni i ljudske mastarije, toliko paganskih bogova ima... Postoje 2 mogucnosti ili da su ljudi imali toliko bujnu mastu pa su klesali one kipove ili im se stvarno nesto prikazivalo, dobro ima i umetnosti, ali za mnoge mitove sam siguran da su demoni umesani
Hriscanstvo nije izmislilo demone, oni su mnogo ranije izmisljeni. Ja verujem da su demoni ljudi tj zivotinjski instikt u nama.
 
Nisu izmisljeni, stvoreni su mnogo pre ljudi, i imali su veliko znanje kao andjeli, te se pogordili i postali demoni, i onda to znanje zloupotrebljavali i prikazivali se naivnim ljudima da su oni bogovi
a kako možeš da budeš siguran da Jahve nije jedan od demona? Ili da Isus nije izgonio demone u dogovoru sa Satanom kako su ga fariseji optuživali? Jel neko sem apostola video Isusa pošto je vaskrsnuo? I gde je sve ovo vreme? Zar nije pred smrt najavio da taj naraštaj koji ga sluša neće proći dok se sve ne zbude oko dolaska Carstva i njegove vladavine?
 
a kako možeš da budeš siguran da Jahve nije jedan od demona? Ili da Isus nije izgonio demone u dogovoru sa Satanom kako su ga fariseji optuživali? Jel neko sem apostola video Isusa pošto je vaskrsnuo? I gde je sve ovo vreme? Zar nije pred smrt najavio da taj naraštaj koji ga sluša neće proći dok se sve ne zbude oko dolaska Carstva i njegove vladavine?
Vece zlo je u nama, pa retko ko ima posla sa andjelima...
 
a kako možeš da budeš siguran da Jahve nije jedan od demona? Ili da Isus nije izgonio demone u dogovoru sa Satanom kako su ga fariseji optuživali? Jel neko sem apostola video Isusa pošto je vaskrsnuo? I gde je sve ovo vreme? Zar nije pred smrt najavio da taj naraštaj koji ga sluša neće proći dok se sve ne zbude oko dolaska Carstva i njegove vladavine?
U pocetku su Fariseji mislili da Isus izgoni demone pomocu nekog ,,Velzevula,, ali kasnije im on kaze kako moze djavo da izgoni djavola? Cak je i Isus radio ono sto ni jedan demon ne moze a to je ozivljavanje mrtvih, oziveo je cak coveka koji je 4 dana bio mrtav (Lazar)
 
U pocetku su Fariseji mislili da Isus izgoni demone pomocu nekog ,,Velzevula,, ali kasnije im on kaze kako moze djavo da izgoni djavola? Cak je i Isus radio ono sto ni jedan demon ne moze a to je ozivljavanje mrtvih, oziveo je cak coveka koji je 4 dana bio mrtav (Lazar)
đavo lako izgoni demone..samo im namigne i oni se sklone...ne kažem da su fariseji bili u pravu nego da je to realna sumnja...oko oživljavanja iz mrtvih otkud znaš da demoni i anđeli to ne mogu?
 
za demone sam siguran da postoje...za anđele nisam...ali i demoni ne moraju biti zli...može im biti samo dosadno ili su im naše emocije hrana
Demoni su pali andjeli, tj andjeli koji su presli na stranu palog Heruvima Heilela, latinski naziv je Lucifer, mi ga zovemo djavo, heruvimi su valjda andjeli najviseg ranga... Ili serafimi... 🤔, I sve to zbog gordosti...
 
đavo lako izgoni demone..samo im namigne i oni se sklone...ne kažem da su fariseji bili u pravu nego da je to realna sumnja...oko oživljavanja iz mrtvih otkud znaš da demoni i anđeli to ne mogu?
Sigurno ne mogu, nikad nisam cuo da je iko ikoga oziveo iz mrtvih, narocito coveka koji je 4 dana mrtav (les se usmrdi u grobu) i ovaj ga vrati, samo kaze ,,Ustani Lazare,,
 
Par puta se meni desavalo da se pogordim ili da budem egoistican, mislio sam da cu tako duhovno da napredujem i da budem duhovno jaci 😂
to je glavni problem koji imaju ljudi koji rade na sebi...što više misle da su nešto postigli to više misle da su postali vredniji u odnosu na neke druge...a to je onda pad u gordost a ne duhovni rast...naročito je često u New Age pristalicama
 
Primetio sam da sto si vise ponizniji, to si veci i uzviseniji u Bozijim ocima i da Hrist polaze puno pravo na tebe da te vodi svojom silom, kad su pitali Isusa ko je najveci u Bozijim ocima, on je rekao da su deca
mala deca imaju malu sujetu..nego u Tominom gnostičkom jevanđelju ne kaže deca nego bebe...to upućuje na nešto drugo..na one koji svet vide kao Jedno..bebe kad se rode ne mogu da razdvoje sebe od sveta..tek postepeno počnu da shvataju da svoj prst mogu da pomeraju a tuđi ne...

to da si veći i uzvišeniji u Božijim očima je zamka..odmah pomisliš da više vrediš...pa opet padaš u sujetu..to ja zovem unižavanje radi uzvisivanja
 

Back
Top