Seksualni odnosi u raju, razmnozavanje?

Kako izgleda po Hristu, nece vise biti razmnozavanja.
A ako ga bude bilo, dok se zemlja ne napuni.
Mislim da ce biti puna svim spasenima iz svih vekova.
Matej 22,30Jer o vaskrseniju niti će se ženiti ni udavati; nego su kao anđeli Božiji na nebu.
Marko 12,25Jer kad iz mrtvijeh ustanu, niti će se ženiti ni udavati, nego su kao anđeli na nebesima.
Luka 20,35A koji se udostoje dobiti onaj svijet i vaskrsenije iz mrtvih niti će se ženiti ni udavati;
 
Interesantno. Govori li Biblija nesto konkretnije o tim stvarima ili je to sve mutno?
Dao sam ti stihove gore.
Matej 22,30Jer o vaskrseniju niti će se ženiti ni udavati; nego su kao anđeli Božiji na nebu.
Marko 12,25Jer kad iz mrtvijeh ustanu, niti će se ženiti ni udavati, nego su kao anđeli na nebesima.
Luka 20,35A koji se udostoje dobiti onaj svijet i vaskrsenije iz mrtvih niti će se ženiti ni udavati;
 
Dao sam ti stihove gore.
Matej 22,30Jer o vaskrseniju niti će se ženiti ni udavati; nego su kao anđeli Božiji na nebu.
Marko 12,25Jer kad iz mrtvijeh ustanu, niti će se ženiti ni udavati, nego su kao anđeli na nebesima.
Luka 20,35A koji se udostoje dobiti onaj svijet i vaskrsenije iz mrtvih niti će se ženiti ni udavati;
Znaš kako, to je pre opis pakla nego raja ...
 
Dao sam ti stihove gore.
Matej 22,30Jer o vaskrseniju niti će se ženiti ni udavati; nego su kao anđeli Božiji na nebu.
Marko 12,25Jer kad iz mrtvijeh ustanu, niti će se ženiti ni udavati, nego su kao anđeli na nebesima.
Luka 20,35A koji se udostoje dobiti onaj svijet i vaskrsenije iz mrtvih niti će se ženiti ni udavati;
Dakle, uklanjaju se zivotinjski nagoni i ostaje duhovna komponenta.
 
Da covek nije pao u greh, verovatno bi se mnozili dok ne napune zemlju a onda bi ta potreba sama od sebe mestala.
Bog je dao coveku da dovrsi stvaranje.
Da ina udela u stvaranju.
Tako bi ljubav izmedju stborenja bila veca.
.1 Mojsijeva 1,28I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svega zvjerinja što se miče po zemlji.

Znaš kako, to je pre opis pakla nego raja ...
Ne lupetaj molim te.

Dakle, uklanjaju se zivotinjski nagoni i ostaje duhovna komponenta.
Ne bih rekao zivotinjski.
To je udeo u stvaranju.
Covek ima radost za stvorenje koje je rodio.
To je ljubav ne nagon.
 
Da covek nije pao u greh, verovatno bi se mnozili dok ne napune zemlju a onda bi ta potreba sama od sebe mestala.
Bog je dao coveku da dovrsi stvaranje.
Da ina udela u stvaranju.
Tako bi ljubav izmedju stborenja bila veca.
.1 Mojsijeva 1,28I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svega zvjerinja što se miče po zemlji.


Ne lupetaj molim te.
Ma da onda mora da nam poseče seksualne organe da postanemo evnusi ČP

Dakle, uklanjaju se zivotinjski nagoni i ostaje duhovna komponenta.
To je kako smo bili pre nego što smo dobili tela, jer nam tako mnogo dobro bilo...
 
Kada prodju poslednji dogadjaji, kada Bog uzme u svoje carstvo duse koje zasluzuju da tamo budu, sta onda? Da li ce ljudi imati seksualne odnose zarad daljeg razmnozavanja? Ili ce im se oduzeti taj zivotinjski poriv jer u raju ne postoji potreba za razmnozavanjem?
Nema seksa u carstvu nebeskom. Lizaćeš dupe Bogu ceo dan pošto tamo nema mraka, dakle nema ni noći i nećeš imati nikakvu svest koju si do sada imao. Tako ti piše u Bibliji.

Nije pravoslavac. To nije ucenje pravoslavaca.
To i ja kažem nego on se lažno izdaje za pravoslavca.
 
Kako izgleda po Hristu, nece vise biti razmnozavanja.
A ako ga bude bilo, dok se zemlja ne napuni.
Mislim da ce biti puna svim spasenima iz svih vekova.
Matej 22,30Jer o vaskrseniju niti će se ženiti ni udavati; nego su kao anđeli Božiji na nebu.
Marko 12,25Jer kad iz mrtvijeh ustanu, niti će se ženiti ni udavati, nego su kao anđeli na nebesima.
Luka 20,35A koji se udostoje dobiti onaj svijet i vaskrsenije iz mrtvih niti će se ženiti ni udavati;
Oni koji vaskrsnu na nebo bice kao andjeli
a svi ostali vaskrsavaju na Zemlju
a u vecnosti na Zemlji dokle ce ici razmnozavanje to ne znamo..
I kada ce Bog to ukinuti...
 
Oni koji vaskrsnu na nebo bice kao andjeli
a svi ostali vaskrsavaju na Zemlju
a u vecnosti na Zemlji dokle ce ici razmnozavanje to ne znamo..
I kada ce Bog to ukinuti...
Jedan deo si u pravu. Ljudi će biti nešto nalik anđelima.
Oni koji su prošli Bpžji sud idu u Carstvo Nebesko, a oni koji nisu idu u ognjeno jezereo gde će večno da gore zajedno sa Satanom i ostalim palim anđelima.
 

Back
Top