Seksualna devijacija

Deinicija sexualnih devijacija se s godinama mijenja...da ne kazem-skracuje spisak...Do nedavno je sex izmedju dva muskarca/dvije zene smatran nastranim...tj. i danas je isti zabranjen, zakonski u pojedinim zemljama...ali u drugim nije, pa se jos uredno "ponosno paradira"...
...U tom kontekstu, internet mu dodje jos i bezazlen, naravno ako ostane u tom virtuelnom domenu...i kao razonoda, bez iskljucive zavisti od istog...
 
Pa ne baš ...jer me ne napaljuje sprdanje na LJIS-u ,al devijacija može biti usko vezana za ovisnost... a pošto se nalazim sad tu di se nalazim.. možda nako u globalu i jesam devijatna što se tice samog interneta ..
Al cili svit je devijantan..i dakako da neki aspekti promatranja socijaliziranosti ljudi danas nema veze sa onim od juce (čitaj - prošlo stoljeće itd)
Ne znam ..to je i tako sveprisutna društvena pojava ..:)
 
Pa ne baš ...jer me ne napaljuje sprdanje na LJIS-u ,al devijacija može biti usko vezana za ovisnost... a pošto se nalazim sad tu di se nalazim.. možda nako u globalu i jesam devijatna što se tice samog interneta ..
Al cili svit je devijantan..i dakako da neki aspekti promatranja socijaliziranosti ljudi danas nema veze sa onim od juce (čitaj - prošlo stoljeće itd)
Ne znam ..to je i tako sveprisutna društvena pojava ..:)
Mislim da u seksualnom smislu nismo devijantni, na ljisu ipak ponajmanje sexitja ima, sprdanje, konzervativnije su priče nego one uživo sa drugarima i drugaricama (komunistima). I mislim da krsta i LJiS pozitivno utiču na lečenje seksualnih devijacija. Ozbiljno.
 
Mislim da u seksualnom smislu nismo devijantni, na ljisu ipak ponajmanje sexitja ima, sprdanje, konzervativnije su priče nego one uživo sa drugarima i drugaricama (komunistima). I mislim da krsta i LJiS pozitivno utiču na lečenje seksualnih devijacija. Ozbiljno.

a zar nije bas to indikativno, da na ljisu ponamanje ima priche o seksu? da je manje-vishe sve sprdanje? zar je to smeshna tema? Da li se seks kao tabu do te mere ukorenjen da nismo u stanju da o njemu govorimo bez podsmeha, krivice, budalashtina? da li je takav stav, javno izrazzen preko neta devijantan?
 
a zar nije bas to indikativno, da na ljisu ponamanje ima priche o seksu? da je manje-vishe sve sprdanje? zar je to smeshna tema? Da li se seks kao tabu do te mere ukorenjen da nismo u stanju da o njemu govorimo bez podsmeha, krivice, budalashtina? da li je takav stav, javno izrazzen preko neta devijantan?

Pa ja mislim da nije svugdi slučaj LJIS-a ka ovdi . Drugdi se baš ciljano diskutira o tome :)
Može bit da je LJIS na Krstarici devijantan :D
 
a zar nije bas to indikativno, da na ljisu ponamanje ima priche o seksu? da je manje-vishe sve sprdanje? zar je to smeshna tema? Da li se seks kao tabu do te mere ukorenjen da nismo u stanju da o njemu govorimo bez podsmeha, krivice, budalashtina? da li je takav stav, javno izrazzen preko neta devijantan?

a jesi li primetila da na bilo koju temu na bilo kom forumu sve je ili sprdanje ili pljuvanje?
za ozbiljnu pricu o seksu potreban je intelektualni napor. nema toga ni u tragovima.
za otvorenu pricu potreban je prethodan uslov, ali i dobar trenutak i okruzenje. otvorenost moze ubiti raznovrsnost i prilagodljivost forumasko-udvaracke dinamike.

ako neko zeli zaista otvoreno da pise o seksu neka pocne, ja cu mu sa postovanjem i iscrpno odgovoriti.
 
Pa dobro pitanje za izbegavanje pitanja o seksualnom ponashanju.
Ako uzmemo u obzir da je ovaj podforum podeljen na ljubav i seks, shto dovodi do toga da - recimo - ljubavi nema, stichemo takav utisak koristechi internet, da su to dve odvojene stvari, a zatim josh deoba na ozbiljni i neozbiljni deo?

Shta je neozbiljno u seksualnom chinu? mozzemo se shaliti i sa politikom, filozofijom, kuchnim ljubimcima, a ipak ti podforumi nisu podeljeni na shaljivi i ozbiljni deo.
To me navodi na razmishljanje da nismo sposobni da o seksu govorimo na zdrav nachin, i celovito, dakle da li je to odraz nasheg razmishljanja ili nas net navodi na takav stav?
 
Pa dobro pitanje za izbegavanje pitanja o seksualnom ponashanju.
Ako uzmemo u obzir da je ovaj podforum podeljen na ljubav i seks, shto dovodi do toga da - recimo - ljubavi nema, stichemo takav utisak koristechi internet, da su to dve odvojene stvari, a zatim josh deoba na ozbiljni i neozbiljni deo?

Shta je neozbiljno u seksualnom chinu? mozzemo se shaliti i sa politikom, filozofijom, kuchnim ljubimcima, a ipak ti podforumi nisu podeljeni na shaljivi i ozbiljni deo.
To me navodi na razmishljanje da nismo sposobni da o seksu govorimo na zdrav nachin, i celovito, dakle da li je to odraz nasheg razmishljanja ili nas net navodi na takav stav?

nemam sklonost da mislim da nas net ili koncept foruma navodi na nesto, mada je sasvim moguce da je koncept krstarice(koji je pre svega zabava), uticao da se tako ljudi i odrede prema vecini tema...da odes na neki forum tipa psiholosko savetovaliste, drugacije bi sve delovalo...
sustini je u nesposobnosti ljudi da temeljito, sistematicno, otvorenog uma disciplinovano razmisljaju. posto to ne mogu onda ce se odgovori na bilo koju temu svesti ili na opste poznate stvari(kad su kao ozbiljni), ili na pljuvanje i sprdanje. kod price o seksu je to naglasenije jer je to najintimnija tema. na taj nacin se skrivamo, katarziramo, kalkulisemo.
 
Da li smatrate da je ucheshche na forumima i sajtovima sa seksualnom tematikom zapravo seksualno devijantno ponashanje?
A prachenje istih?
Da li mozzemo korishchenje interneta zapravo podvesti pod seksualnu devijaciju samo po sebi?

Koriscenje interneta nema veze sa seksom, ne. Jedino ako covek ne zna da koristi net za bilo sta drugo osim fb, foruma ili porno sajtova...ali tako uprostiti pojam interneta je malo suludo

a zar nije bas to indikativno, da na ljisu ponamanje ima priche o seksu? da je manje-vishe sve sprdanje? zar je to smeshna tema? Da li se seks kao tabu do te mere ukorenjen da nismo u stanju da o njemu govorimo bez podsmeha, krivice, budalashtina? da li je takav stav, javno izrazzen preko neta devijantan?

Ma ne, Pipi, pa nemamo vise sta da pisemo, bar mi koji smo ovde 2-3-4 ili vise godina...sve teme su milion puta prezvakane, a kad se pojavi neko novi sa temom cesto je stavi ovde umesto na ozbiljni deo, posto sigurno ne misli da ce ovde biti plejada likova koji lupetaju gluposti po ceo dan, a eto slucajno se nastanili bas na ovom pdf-u..

I onda kad dobije odgovore moj do mojeg pobegne glavom bez obzira. Ne kazem da sam ja bolja, i ja ovde dolazim prvenstveno da bih se zezala, i komotna sam sa ovim ljudima, kao da ih poznajem sve.
Mozda je trebalo da ozbiljni deo ostane pod nazivom ljis, a deo gde se sprdamo da se zove ljis-sprdacina i zaebancije, cisto zbog novih clanova...
To sto smo mi prezvakali sve teme, ne znaci da su i oni..
Ali ne mislim da imamo problem da pricamo otvoreno o seksu, nego ne znamo vise ni sta bismo pricali..u tome je stvar
Da ne kazem da vec napamet znamo ko bi sta odgovorio..pa se gubi ideja foruma kao gomile anonimusa koji medjusobno razmenjuju misljenje..
Al osvane ponekad po koja tema gde se ozbiljno rasprave vode
Al sam sad rekla, svaka mi cast :mrgreen: imala sam dobru nameru da pojasnim a kako je ispalo, ne znam
 

Back
Top