Seksizam

nekst88

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.101
Da li se u svakodnevnom životu
srećete s seksističkim komenatrima od strane muškaraca?
Navedite primere, šta je za vas seksizam?
Na koje načine muškarci verbalno povređuju vašu
ravnopravnost i dostojanstvo?
Ili bar na f-mu...
 
Da li se u svakodnevnom životu
srećete s seksističkim komenatrima od strane muškaraca?
Navedite primere, šta je za vas seksizam?
Na koje načine muškarci verbalno povređuju vašu
ravnopravnost i dostojanstvo?
Ili bar na f-mu...


У свакодневном животу не.

На форуму да. То су они пикавци којима је душевна храна да жене сведу на полни орган и ништа осим тога.
 
Forume ne doživljavam toliko ozbiljno kao susrete u stvarnosti. U stvarnosti mi smeta situacija kada se nameračim da pivučem pažnju nekog momka po malo provokativnim ponašanjem, ali svi njegovi drugovi krenu na mene. Posle se on uplaši da ću ga odbiti kao što sam njegove drugove, ne usuđuje se da priđe, pa je teško objasniti da ustvari želim samo njega.
 
Ako je tako odgovori onda na postavljeno pitanje - na koji nacin muskarci verbalno povredjuju tvoju ravnopravnost i dostojanstvo?

Било је случајева да после неких мојих постова неки безмозговић напише да треба да наватам мушкарца да ме смири.

Углавном на политици и углавном од стране усташоида обе конфесије.
 
I forumasice su pisale forumasima da nisu dugo tucali pa im niko nije rekao da su seksiste. Jesi sigurna da reci nekom da ima seksualne odnose spada u seksizam?
 
I forumasice su pisale forumasima da nisu dugo tucali pa im niko nije rekao da su seksiste. Jesi sigurna da reci nekom da ima seksualne odnose spada u seksizam?

Ја не спадам у такве форумашице. Мислим, сувише је примитивно.

Оно друго - свакако да спада јер ми такве ствари не би биле речене да сам мушко.
 
I forumasice su pisale forumasima da nisu dugo tucali pa im niko nije rekao da su seksiste. Jesi sigurna da reci nekom da ima seksualne odnose spada u seksizam?

Naravno da jeste. Prostakluk u najmanju ruku. Pokusati omalovazavati misljenje zene na politici time da joj zapravo fali muskarac da je "smiri". U zatucanom patrijarhalnom drustvu se smatra da nema sta zena da misli o politici, a kad se u tome "zanese", da joj treba pokazati sta je "pravo musko". Odvratno.
 
Naravno da jeste. Prostakluk u najmanju ruku. Pokusati omalovazavati misljenje zene na politici time da joj zapravo fali muskarac da je "smiri". U zatucanom patrijarhalnom drustvu se smatra da nema sta zena da misli o politici, a kad se u tome "zanese", da joj treba pokazati sta je "pravo musko". Odvratno.

Ako obratis paznju koje reci korisnica koristi aludirajuci na muski pol, sta onda ocekujes, da svi cute i da joj niko od nekoliko stotina korisnika ne kaze da nadje qurac i da se smiri? Sad si i ti opleo navodeci zatucanost.
 
Теби је реч усташоид сексистичка? Ај' не млати, молим те.

Ako i sama kleveces nemas pravo nazivati nekog seksistom kada ti odgovori preko parabole polnog organa. I pomenuto je nadji sebi... a ne ustasoid. Ustasoid, pikavac i ostalo je tvoje vredjanje muskaraca za koje kazes da nije seksisticko.
 
Ako obratis paznju koje reci korisnica koristi aludirajuci na muski pol, sta onda ocekujes, da svi cute i da joj niko od nekoliko stotina korisnika ne kaze da nadje qurac i da se smiri? Sad si i ti opleo navodeci zatucanost.

Nije ona aludirala na ceo muski pol, nego na te prostake koji su joj se tako obratili. Ceo muski pol nisu takvi prostaci, uvidjas li razliku? Drugo, objasnio sam zasto je to izliv patrijarhalnog modela. Da ako zena izrazava svoje misljenje u politici (koje su muski sovinisti cesto omalovazavali, pa i dan danas), i ako se nekome ono ne svidi, da joj automatski samo treba "***** da je smiri", kao nekakvo sredstvo je l podcinjavanja zene i njenog misljenja, i da joj se pokaze njeno mesto, zato kazem zatucano. I reko ja, odvratno. To su sovinisti i neopisive ljige.
 
Poslednja izmena:
Nije ona aludirala na ceo muski pol, nego na te prostake koji su joj se tako obratili. Ceo muski pol nisu takvi prostaci, uvidjas li razliku? Drugo, objasnio sam zasto je to izliv patrijarhalnog modela. Da ako zena izrazava svoje misljenje u politici (koje se muski sovinisti cesto omalovazavali, pa i dan danas), i ako se nekome ono ne svidi, da joj automatski samo treba "**** da je smiri". "****" kao nekakvo sredstvo je l podcinjavanja zene i njenog misljenja, i da joj se pokaze njeno mesto, zato kazem zatucano. Reko ja, odvratno.

Немам шта да додам. :tick:
 
Ti si bio na Politici, citao njene postove, pa video da je svratila da ubere cvece za baku a besni muskarci zedni zenske krvi je opkolili?

Има ли нека женска особа на форуму а да је ниси раставио на просте чиниоце и покушао да је дезавуишеш и девалвираш?
 

Back
Top