Seks za vrijeme trudnoce

Hustle_991

Obećava
Poruka
89
"
Za svaku buduću majku ljubav i intimni odnosi su izuzetno važni, održavajte intimne odnose u trudnoći, jer verovali ili ne dokazano je da su intimni odnosi u trudnoći prava blagodet za organizam majke. Mnoge buduće mame se brinu da na taj način ne naškode bebi, ali u toku samog seksualnog čina beba ne oseća nikakvu nelagodnost.

Ukoliko imate trudnoću bez komplikacija, ne postoji nijedan razlog zbog koga ne biste Vi i Vaš partner mogli uživati u seksu. Gusti mukus kojim je “zatvoren” Vaš grlić u toku trudnoće štiti Vašu bebu od potencijalnih infekcija. Takođe, amnionska tečnost kao i mišići Vaše materice sasvim su dovoljni da bi Vaša beba bila potpuno bezbedna! Osim toga, partnerov penis ne može da naškodi bebi ni na koji način u toku seksa. Možete osetiti da se beba pomera više nakon orgazma, ali to nije zabrinjavajuće. Beba samo reaguje na ubrzan rad vašeg srca. Ona ne zna šta se događa niti oseća ikakvu nelagodnost.

Ono što treba da zapamtite je da Vašeg ginekologa konsultujete za sve nedoumice i i da nikada ne uzimate lekove na svoju ruku! Pogrešan lek, u pogrešno vreme može imati velike posledice kako na trudnoću tako i na zdravlje Vaše bebe!

Ipak, postoje situacije u kojima morate biti naročito obazrivi po pitanju seksa u trudnoći:

  • ukoliko imate bilo kakvo krvarenje u ranoj trudnoći, lekar Vam može savetovati da se uzdržavate od seksa do 14-te nedelje.
  • Ukoliko partner ima genitalni herpes jer ukoliko se genitalni herpes javi po prvi put u trudnoći postoji mogućnost da naškodi razvoju bebe

Lekar će savetovati da se uzdržite od seksa u potpunosti do kraja trudnoće ukoliko:

  • postoji istorija bolesti cerviksa
  • ukoliko imate prednjačeću posteljicu
  • ukoliko imate krvarenja u toku trudnoće
  • ukoliko imate vaginalnu infekciju
  • imate jake bolove i kontrakcije u trudnoći"
Preuzeto sa sajta : https://jevremova.rs/trudnoca/zanimljivosti-u-trudnoci/seks-u-trudnoci/

Interesuje me vase misljenje i iskustva
 
Ovo važi do 4. meseca...posle može da želi koliko hoće, opasno je
Ne znam
Moguće
Zavisi šta lekar kaže
Ali psihološki i emotivno je važno za ženu
Ja sam odbijao, samo jednom sam pristao, i tu je pukao brak u suštini
Jako sam povredio ženu odbijanjem i otišlo je sve u bestraga

Pamet u glavu ko bude u sličnoj situaciji
 
Ne znam
Moguće
Zavisi šta lekar kaže
Ali psihološki i emotivno je važno za ženu
Ja sam odbijao, samo jednom sam pristao, i tu je pukao brak u suštini
Jako sam povredio ženu odbijanjem i otišlo je sve u bestraga

Pamet u glavu ko bude u sličnoj situaciji
Nisam još čula za takav "slučaj"...
Priroda je sama udesila da je ženama prvih 3 meseca stalno muka, a da im kasnije
pažnja bude usmerena na bebu, ne na seksualni čin koji moće da dovede do pobačaja,
krvarenja, preranog porođaja, infekcije i Bog te pita čega sve ne...
 
Nisam imala mučnine ni jedan jedini dan u trudnoći, niti sam se ponašala kao bolesnik, bolovanje otvarala 25- 26 dana pre termina, biciklo vozila do devetog meseca.
A mogla sam biti razmažena, biti trudnica, biti kenjkava, šta god da sam mogla imala bih maksimalnu pomoć i podršku supruga i roditelja.

Tako da ne mislim da je priroda bilo šta udesila!
 
Nisam još čula za takav "slučaj"...
Priroda je sama udesila da je ženama prvih 3 meseca stalno muka, a da im kasnije
pažnja bude usmerena na bebu, ne na seksualni čin koji moće da dovede do pobačaja,
krvarenja, preranog porođaja, infekcije i Bog te pita čega sve ne...

Ovo ovako bas nije tačno
Takodje ne vidim razlog ukoliko je uredna trudnoca zašto muž i žena koji su u braku nebi trebali imati sex?
 
Ovo ovako bas nije tačno
Takodje ne vidim razlog ukoliko je uredna trudnoca zašto muž i žena koji su u braku nebi trebali imati sex?
Ukoliko je trudnoca uredna i sve u redu ,onda ne vidim zasto ne bi mogao i sex naravno uz oprez nece te skakati kao ludi jedno po drugome,nego lagano. Tako da te podrzavam skroz
 
Ukoliko je trudnoca uredna i sve u redu ,onda ne vidim zasto ne bi mogao i sex naravno uz oprez nece te skakati kao ludi jedno po drugome,nego lagano. Tako da te podrzavam skroz
Apsolutno se slažem. U obje trudnoće imala sex do samog poroda, čak i više nego inače jer sam bila stalno napaljena, valjda hormoni ili koji vrag šta znam. 🤷‍♀️
 
Pitajte doktora svog, ako on kaže da je ok onda je ok
To je jedan izuzetno napaljen period za mene bio, imala sam baš čestu potrebu
jer sam bila stalno napaljena, valjda hormoni ili koji vrag šta znam. 🤷‍♀️
O tome je reč
Ako doktor kaže da može, bitno je da se ženi izađe u susret u tom periodu
Bitnije nego inače
 
O tome je reč
Ako doktor kaže da može, bitno je da se ženi izađe u susret u tom periodu
Bitnije nego inače
pa naravno, nađe se poza, ono da se ne pritiska stomak, ili od pozadi ili nekako sa strane, ili ona leži na leđima (što je malo teže zbog težine deteta), a on stoji pa pod pravim ugom ulazi... ali kada se ima potreba ne treba je zanemarivati.. hormoni su uzburkani i lepo je to.
 
"
Za svaku buduću majku ljubav i intimni odnosi su izuzetno važni, održavajte intimne odnose u trudnoći, jer verovali ili ne dokazano je da su intimni odnosi u trudnoći prava blagodet za organizam majke. Mnoge buduće mame se brinu da na taj način ne naškode bebi, ali u toku samog seksualnog čina beba ne oseća nikakvu nelagodnost.

Ukoliko imate trudnoću bez komplikacija, ne postoji nijedan razlog zbog koga ne biste Vi i Vaš partner mogli uživati u seksu. Gusti mukus kojim je “zatvoren” Vaš grlić u toku trudnoće štiti Vašu bebu od potencijalnih infekcija. Takođe, amnionska tečnost kao i mišići Vaše materice sasvim su dovoljni da bi Vaša beba bila potpuno bezbedna! Osim toga, partnerov penis ne može da naškodi bebi ni na koji način u toku seksa. Možete osetiti da se beba pomera više nakon orgazma, ali to nije zabrinjavajuće. Beba samo reaguje na ubrzan rad vašeg srca. Ona ne zna šta se događa niti oseća ikakvu nelagodnost.

Ono što treba da zapamtite je da Vašeg ginekologa konsultujete za sve nedoumice i i da nikada ne uzimate lekove na svoju ruku! Pogrešan lek, u pogrešno vreme može imati velike posledice kako na trudnoću tako i na zdravlje Vaše bebe!

Ipak, postoje situacije u kojima morate biti naročito obazrivi po pitanju seksa u trudnoći:

  • ukoliko imate bilo kakvo krvarenje u ranoj trudnoći, lekar Vam može savetovati da se uzdržavate od seksa do 14-te nedelje.
  • Ukoliko partner ima genitalni herpes jer ukoliko se genitalni herpes javi po prvi put u trudnoći postoji mogućnost da naškodi razvoju bebe

Lekar će savetovati da se uzdržite od seksa u potpunosti do kraja trudnoće ukoliko:

  • postoji istorija bolesti cerviksa
  • ukoliko imate prednjačeću posteljicu
  • ukoliko imate krvarenja u toku trudnoće
  • ukoliko imate vaginalnu infekciju
  • imate jake bolove i kontrakcije u trudnoći"
Preuzeto sa sajta : https://jevremova.rs/trudnoca/zanimljivosti-u-trudnoci/seks-u-trudnoci/

Interesuje me vase misljenje i iskustva
imao sam kolegu kamiondziju cija se zena bila obesila i taj mi je pricao:
"dosao sam sa duzeg puta kuci oko ponoci, napaljen ko bivo. jebbao sam je kao nikada ranije. i sutra ujutru u 6 se porodila"

eto, prica iz zivota :)
 

Back
Top