Quantcast

Sedamnaest godina od ubistva Zorana Đinđića

krinka5

Veoma poznat
Poruka
14.967
Ko bi uzeo Djindjic ???
Vucic ?
Pa da je Djindjic ostao ziv i na vlasti Vucic bi dalje opsluzivao onog krmka Seselja i menjao mu pelene i katetere
Još nešto, kada kažeš ili kažem uzeo ne misli se na to da je on nešto lično ukrao, uzurpirao već da sprovodi restriktivnu prosvetnu, socijalnu, zdravstvenu kulturnu itd. politiku , to jest da sprovodi klasični neolibeeralni koncept ekonomije a u vezi toga tu nema neke razlike , kako rekoh treba samo pogledati ključne ministre za vreme Đinđića a i kasnije.

Branko Lori

Buduća legenda
Poruka
37.052
Da je Đinđić ostao na vlasti samo bi Demokratska stranka sa satrapima ranije definitivno izgubila vlast. Ovako je Tadić produžio tu agoniju .
Ocistio bi on DS , znao je dobro ko je tu kukolj!
Zato su ga smakli i oni su glavni krivci za njegovu likvidaciju
Krivi su zbog necinjenja i zmurenja pred snajperom !
Mogli bi Beba i Ceda tu mnogo da ispricaju i kompanija sa nekadasnjeg B92
Posto su bili prvi za metlu !!!?????????

krinka5

Veoma poznat
Poruka
14.967
Ocistio bi on DS , znao je dobro ko je tu kukolj!
Zato su ga smakli i oni su glavni krivci za njegovu likvidaciju
Krivi su zbog necinjenja i zmurenja pred snajperom !
Mogli bi Beba i Ceda tu mnogo da ispricaju i kompanija sa nekadasnjeg B92
Posto su bili prvi za metlu !!!?????????
Bebu i čedu je sam Đinđić lično postavio i sa njima bio veoma blizak saradnik, uostalom kao sa svm njegovim ministrima. Ne verujem u te bajke.

Branko Lori

Buduća legenda
Poruka
37.052
Još nešto, kada kažeš ili kažem uzeo ne misli se na to da je on nešto lično ukrao, uzurpirao već da sprovodi restriktivnu prosvetnu, socijalnu, zdravstvenu kulturnu itd. politiku , to jet da sprovodi klasični neolibeeralni koncept ekonomije a u vezi toga tu nema neke razlike , kako rekoh treba samo pogledati ključne ministre za vreme Đinđića a i kasnije.
Jeste posle njegove smrti i raspada DS koga je razbljutavio Tadic jato se rasprhnulo za uhlebljenjem to su likovi koji se sa te igle ( vlas-politika) nemogu skinuti.
Nije im bitan vodja ni ideja , samo vlast, pare , povlastice.....
I kao copor hijena uvek se okupe oko jednog koji ima iole mozga.
Djindjic je bar bio skolovan, sa vizijom i "pedgreom"
AAV ???? sta je on ? kom soju virusa i parazita pripada ?

Branko Lori

Buduća legenda
Poruka
37.052
Bebu i čedu je sam Đinđić lično postavio i sa njima bio veoma blizak saradnik, uostalom kao sa svm njegovim ministrima. Ne verujem u te bajke.
Pa kako je beba odma posle ubistva znao ko je izvrsio atentat, a to nije znao par dana ranije ????
Kako bas da se B92 stvori i prenosi atentat uzivo i odatle krece procvat Verana Matica
Kako u takvoj sitaciji da uzleti privatni avion sa aerodroma sa nelegtimasanim osobljem
Kako da Ceda s kompanjonima iz silerove nije to provalio
..........
:fdlan:
E tu smo vraceni u kameno doba, ova zgadija sad je samo eho toga !

Poslednja izmena:
Pa kako je beba odma posle ubistva znao ko je izvrsio atentat, a to nije znao par dana ranije ????
Kako bas da se B92 stvori i prenosi atentat uzivo i odatle krece procvat Verana Matica
Kako u takvoj sitaciji da uzleti privatni avion sa aerodroma sa nelegtimasanim osobljem
Kako da Ceda s kompanjonima iz silerove nije to provalio
..........
:fdlan:
E tu smo vraceni u kameno doba, ova zgadija sad je samo eho toga !
"С ким си, ОНАКАВ си!"
Батице, ПРЕКРШИО ПРАВИЛА МАФИЈЕ, А МАФИЈА НЕ ПРАШТА! :cool:

Branko Lori

Buduća legenda
Poruka
37.052
"С ким си, ОНАКАВ си!"
Батице, ПРЕКРШИО ПРАВИЛА МАФИЈЕ, А МАФИЈА НЕ ПРАШТА! :cool:
Uvek je tako !
Bio je svestan da mu za skidanje Milosevica nemoze pomoci skolovani i kilavi Kostunica, morao je da se udruzi sa jacom mafijom nego sto je Miloseviceva . Znamo da velikog mafiozu skida samo veci i jaci, Djindjic je toga bio svestan, ali je racunao da ce ih posle polako dovesti u red ili suptilno ukloniti .
Zaebo se , preduhitrili su ga !
Isto je sada uradio i AV udruzio se sa belosvetskom mafijom i sad je u problemu velikom !!!!!!!

Uvek je tako !
Bio je svestan da mu za skidanje Milosevica nemoze pomoci skolovani i kilavi Kostunica, morao je da se udruzi sa jacom mafijom nego sto je Miloseviceva . Znamo da velikog mafiozu skida samo veci i jaci, Djindjic je toga bio svestan, ali je racunao da ce ih posle polako dovesti u red ili suptilno ukloniti .
Zaebo se , preduhitrili su ga !
Isto je sada uradio i AV udruzio se sa belosvetskom mafijom i sad je u problemu velikom !!!!!!!

комшија

Legenda
Banovan
Poruka
55.336
1584050644700.png

Zoran Živković za Danas o svom prijatelju i političkom istomišljeniku Đinđiću

Živković: Malo ko je Zorana zvao imenom

Sigurno je da postoji politička pozadina ubistva Zorana Đinđića, ali politička pozadina ni jednog atentata, bilo da su u pitanju ubistva Kenedija, Alda Mora ili Ane Lind, nikada nisu dokazana na sudu. Ja sam siguran da iza Đinđićevog ubistva stoji klan Miloševića.

Živković: Malo ko je Zorana zvao imenom 1

Piše: Mirjana R. Milenković 12. marta 2020. 15.37

Da li je to samo porodica ili neko šire ideološko – mafijaško udruženje oko porodice Milošević ne mogu da dokažem, jer to naprosto teško za dokazivanje. Milošević je imao motiv jer mu je Zoran srušio carstvo, a poslat je tamo gde treba u Hag. Osim toga Milošević je sa izvršiocima ubistva Đinđića bio u direktnom kontaktu i lično je sa njima komunicirao. Sigurno je u pitanju bio i neki novac, a Milošević ga je imao“, kaže za Danas Zoran Živković, jedan od najbližih Đinđićevih saradnika i njegov naslednik na mestu prvog čoveka Vlade Srbije.

* Advokat porodice Đinđić Rajko Danilović tvrdi da nije postojala politička volja da se nakon ubistva Đinđića ispitaju Vojislav Koštunica i Vojislav Šešelj kao svedoci?

– Na osnovu onoga što je radila istraga, a redovno sam izveštavan o tome šta se dešava, tužilaštvo nije imalo bilo kakvu osnovu da pokrene bilo kakvu istragu u vezi sa Koštunicom. Ja isto ne vidim kako bi on to mogao da stoji iza ubistva, jer nije imao motive za to, kakve je imao Milošević. U vezi sa Šešeljem bilo je njihovih druženja sa Zemuncima (pripadnicima Zemunskog klana, prim.nov) i izjave koje je davao pred odlazak u Hag i iz Haga.

* Spekulisalo se i da iza ubistva stoji neki strani faktor?

– Neki uticaj vide u Moskvi, neki u Vašingtonu ili ne znam gde, ali demokratska vlast i vlada Zorana Đinđića posle Petog oktobra je bila u dobrim komunikacijama sa svetom i Đinđić je odgovarao svima. Mi se jesmo opredelili bili za put ka EU, ali nismo pravili nikakve probleme Moskvi i Pekingu. Prema tome niko sa strane nije imao politički motiv za ubistvo. Utvrđeno je apsolutno ko je organizovao, ko je izvršio ubistvo, iz čega je pucano i tu nema nikakvih dilema. Bajka o trećem metku nema nikakvog smisla.

*Ima i takvih primedbi da su Đinđića izdali i ljudi iz njegovog okruženja?

– Molim te vrle advokate koji liče na kafanske pevaljke da kažu imenom i prezimenom na koga misle. Pozivam i nadležne organe da pozovu te ljude i da ih saslušaju na koga misle i da li imaju bilo kakve dokaze za to. Oni koji mene nipodaštavaju i mrze ne mogu ni da zamisle da sam ja za nešto odgovoran, ali moramo da prestanemo sa takvim egzibicionizmom.

* Da li je atmosfera pred njegovo ubistvo bila takva da se tako nešto moglo naslutiti?

– Prva analiza, nemačke i naše službe, dok je još stanovao na Studentskom trgu bila je da postoji četrdesetak mesta sa kojih može da bude napadnut do Vlade Srbije. Bio sam u SAD kada je na njega kod Limesa pokušan atentat. Nisam odmah mogao da ga čujem, javio se njegov otac i rekao mi da je to bila neka budala. Kasnije sam se čuo sa njim, ali je on ponovio da „kad nas nije pobio Milošević i ovi iz NATO-a teško bi nas sad neko ubio jer ako žele smenu to mogu da urade na izborima“ . Mi smo bili spremni da izgubimo na prvim sledećim izborima, jer svi u Srbiji su bili za reforme i tranziciju, ali ne u njihovoj kući i njihovoj ulici i firmi. Naravno, on nije bio zadužen i odgovoran za svoju bezbednost i postojale su tačne mere kako se štiti štićeno lice.

*Koliko je bilo propusta u tom sistemu zaštite?

– Da, jeste bilo propusta, ali ne sa zlom namerom. Primera radi nije trebalo da ulazi u Vladu na način kako je to činio. Osim toga neposredno pred ubistvo u atrijumu Vlade su bili radovi, menjali su se prozori i neko je procenio da to nije neki veliki problem. Pored toga u to vreme bilo je prebacivanje zaštićenih i štićenih ličnosti iz BIA na MUP, jer je BIA je postala čisto obaveštajna organizacija. Možda i zbog toga neka informacija nije bila pravovremena. Nas dvojica smo pričali o tome, ali mi nismo eksperti za tu oblast. Zato ne vidim zbog čega još nije skinuta oznaka državne tajne sa izveštaja koji je pravio Žarko Korać, jer bismo tu našli mnoge odgovore i bila bi sprečena dalja mistifikacija tog zločina.

*Smeta li vam to što Đinđića danas svi svojataju, što tvrde da su sa njim bili prijatelji i na ti?

– Mrtav Zoran danas ne može da se brani, niti da kaže da te ljude ne zna i da ih nikada nije ni video. Ima dosta ljudi koji mogu o njemu da svedoče na adekvatan način, porodica, njegova sekretarica Biljana Stankov, Maja Vasić, sekretar Vlada, ja koji sam bio sedam godina njegov zamenik . Znam šta bi on danas rekao o svima njima i gadim se onih koji ga upoređuju, makar jednim delom sa Vučićem. Posvađao sam se sa petoro – šestoro ljudi zbog toga i prekinuo odnose sa nekim članovima Đinđićeve familije zbog toga što su dopustili da takva glupost bude izneta u javnost. Očigledno je da su imali neke materijalne interese, ali su Đinđić i Vučić apsolutno neuporedivi. To vam je kao da uporedite hirurga i bolničara koji baš nije siguran šta mu je posao.

*I sam Vučić danas pokazuje žaljenje zbog ubistva Đinđića ?

– Ne tako davno Vučić je tvrdio da je bio toliko srećan zbog Đinđićeve smrti da je morao da se napije, sada pokazuje žaljenje. To je neoprostivo i odvratno. Ali i sa opozicione strane ljudi koji govore o Zoranu ne propuste da kažu „ja i Zoran“ umesto obrnuto, a naravno da lažu. Znam šta je o većini njih Zoran mislio. Uostalom, malo ko je Zorana zvao imenom. Uglavnom su ga svi oslovljavali sa šefe. Jedino mi matori koji smo se dugo družili sa njim, zvali smo ga imenom.

*Mitropolit Amfilohije ovih dana objasnio je da njegove reči sahrane Đinđiću, ko se mača maši, od mača će i poginuti, nisu dobro protumačene?

– Amfilohije izgleda da nije razumeo sebe, ili nije znao šta priča tada, ili sada pokušava da se izvadi. To što je rekao na sahrani bilo je nedopustivo i Amfilohije je bio loš izbor. Mi smo inače zvali patrijarha Pavla da govori, ali je on bio nešto loše pa je crkva odredila Amfilohija.

KESH

Buduća legenda
Poruka
36.034
Pogledajte prilog 662449

Na današnji dan pre 17 godina izvršen je atentat na Zorana Đinđića

Sedamnaest godina od ubistva Zorana Đinđića

“Ako dаnаs ne uspemo, jedini rаzlog smo mi sаmi”, bila je jedna od glavnih parola Zorana Đinđića, čiju godišnjicu smrti danas obeležava Srbija.

Sedamnaest godina od ubistva Zorana Đinđića 1

Piše: M. J.12. marta 2020. 07.00 Izmenjeno: 07.01

Prvi demokratski premijer, jedan od 13 intelektualaca koji su obnovili predratnu Demokratsku stranku, glavni inicijator demonstracija 90-ih i gradonačelnik Beograda (1997) – ubijen je na današnji dan pre 17 godina. Đinđić je bio srpski političar, državnik i doktor filozofije.
Pucanje u demokratiju
Njegovo ubistvo tumači se kao namera da se zaustavi proces demokratizacije i modernizacije društva i korenitih ekonomskih i socijalnih reformi nakon pada režima Slobodana Miloševića.
Ubijen je 12. marta 2003. godine. Ubistvu tadašnjeg predsednika Vlade je prethodilo nekoliko ranijih neuspelih pokušaja ubistva. Najpoznatiji neuspeli atentat izveden je u jutro 21. februara 2003. godine, kada je Dejan Milenković Bagzi, član tzv. zemunskog kriminalnog klana, pokušao da zaustavi automobil u kojem je bio premijer, dok su u zasedi čekala četvorica atentatora. Ipak, Đinđić je, zahvaljujući delovanju obezbeđenja, izbegao ozbiljne povrede i preživeo pokušaj ubistva.

Atentat su organizovali pripadnici Jedinice za specijalne operacije (JSO) i „zemunskog klana“. Kao kolovođe grupe identifikovani su nekadašnji komandant Jedinice za specijalne operacije (JSO) Milorad Ulemek Legija i vođe krinimalnog „zemunskog klana“ Dušan Spasojević Šiptar i Mile Luković Kum.
Na Đinđića je iz zgrade u Ulici admirala Geprata 14, pucao pripadnik JSO Zvezdan Jovanović, koji je, kao i bivši komandant JSO Milorad Luković Legija, osuđen pred Specijalnim sudom na 40 godina zatvora.
Presudu je potvrdio i Vrhovni sud Srbije 29. decembra 2008. godine.

Đinđić je sahranjen 15. marta 2003. u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu, uz prisustvo više od 70 stranih državnih delegacija. U pogrebnoj povorci bilo je više stotina hiljada građana.
Od filozofa do premijera
Zoran Đinđić je rođen 1. avgusta 1952. godine u Bosanskom Šamcu. Diplomirao je na Filozofskom fakultetu u Beogradu 1974. godine. U periodu od 1977. do 1990. godine boravio je u Nemačkoj na više univerziteta i instituta društvenih nauka – Konstanc, Bon, Frankfurt. Doktorirao je 1979. godine na Univerzitetu u Konstancu gde je radio kao asistent.

Jedan je od osnivača Demokratske stranke u kojoj je u septembru 1990. godine izabran za predsednika Izvršnog odbora. Godine 1994. Zoran Đinđić je postao predsednik Demokratske stranke.

Sedamnaest godina od ubistva Zorana Đinđića 2

Protesti protiv Slobodan Miloševića, oktobar 1999. godine; Foto: Saša Stanković/EPA
Bio je viši naučni saradnik u Centru za filozofiju i društvenu teoriju u Beograd i profesor na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu. Đinđić je bio i poslanik u prva tri višestranačka saziva Narodne skupštine i u Veću republika Skupštine SRJ.
U sudskom sporu sa predsednikom Vlade republike Srbije Mirkom Marjanovićem, 20. septembra 1996. osuđen je na četiri meseca zatvora, uslovno na dve godine. Vrhovni sud Srbije 9. jula 1998. preinačio je presudu i izrekao novu u kojoj je osuđen na sedam meseci zatvora, uslovno na tri godine.

Sedamnaest godina od ubistva Zorana Đinđića 3

Studentski protresti 1996. godine, koje je Điđić vodio

Nakon niza masovnih protesta zbog toga što je republička vlada poništila izbore tokom 1996/97, Đinđić je 21. februara 1997. postao predsednik Skupštine grada Beograda.
Sa Srpskim pokretom obnove Vuka Draškovića i Građanskim savezom Srbije Vesne Pešić stvorio je koaliciju „Zajedno“, koja se raspala samo četiri meseca nakon svoje pobede.

Đinđić je smenjen sa mesta predsednika Skupštine Beograda glasovima Socijalističke partije Srbije, Srpske radikalne stranke i Srpskog pokreta obnove.
U junu 2000. Đinđić je pruzeo funkciju koordinatora u SZP, a potom postao i šef centralnog izbornog štaba i koordinator promotivne kampanje DOS-a za izbore koji su održani 24. septembra 2000. Na tim izborima Đinđić je izabran za poslanika u Veću republika Skupštine SRJ.

Za premijera Srbije izabran je 25. januara 2001. nakon pobede DOS-a na republičkim parlamentarnim izborima u decembru 2000.
Američki nedeljnik „Tajm“ u septembru 1999. godine uvrstio je Đinđića među 14 vodećih evropskih političara trećeg milenijuma.
link

Ђинђића је убила Милошевићевска "дубока држава" уз помоћ BND-a, a користећи Службу безбедности Војске Југославије и људе из Ђинђићевог окружења!
Djindjic je ubijen kad je pocinjao sve cesce spominjati Kosovo kao sastavni dio Srbije.

Nego, kako ti, Titina ********* volis Djindjica, koji je mrzio Tita?

Boris Grušenko

Veoma poznat
Poruka
11.722
Govorio je i on po koju pametnu:

Đinđić o komunizmu: "Naše propadanje je uslovljeno opredeljenjem za komunizam"
"Svi su bili pametniji od nas i rekli su - komunizam je propao, hajde mi da kažemo da nikad nismo bili komunisti"

"Naše propadanje kao naroda je uslovljeno time što se naša vlast '88. godine opredelila za očuvanje komunizma. Hrvati, Slovenci su bili mnogo pametniji, Makedonci su bili mnogo pametniji, Mađari, Bugari. Svi su oni bili pametniji od nas i rekli su - komunizam je propao, hajde mi da kažemo da nikad nismo bili komunisti", rekao je svojevremeno Đinđić.
Naše propadanje bilo je uslovljeno nizom drugih faktora.

Gruban

Buduća legenda
Poruka
31.038
A sa kim bi Djindjic reformisao odnosno unapredio Srbiju ? Mozda sa Cedomirom Jovanovicem,Bebom Popovicem,Zoranom Zivkovicem,Borisom Tadicem,Bozidarom Djelicem i sl. Pa oni su uz kratku pauzu bili nekih 12 godina na vlasti.Sta je to Djindjic znao sto oni nisu znali ? Nije bio ni strucnjak za ekonomiju ni za drzavnu upravu.Tacnije nije bio strucnjak ni za sta sto je neposredno primenjivo u "reformama".

комшија

Legenda
Banovan
Poruka
55.336
1584137775500.png

1584137846900.png

ĐINĐIĆ PRED SMRT REKAO: NAĐITE MI PRINCA OD MONAKA Veruović otkriva zašto je siguran da je bio TREĆI METAK!

POLITIKA 12.03.2020

Dva dana pred smrt, Zoran Đinđić je bio vidno neraspoložen i pitao me je za princa od Monaka, tek kasnije sam shvatio na koga je mislio. Hoću da pitam jednu stvar - Ako trvdite da je Đinđić ubijen istom puškom i istim kalibrom kao i ja onda kako objašnjavate da je njegova prostrelina i njegova povreda 15 puta veća od moje, pita Milan Veruović, telohranitelj ubijenog srpskog premijera, koji je i sam teško ranjen u atentatu i koji i posle 17 godina osporava zvaničnu verziju ubistva i tvrdi da je postojao treći metak.

Veruović nema dilemu da je još jedan pucač, tog 12. marta ispalio hice iz snajpera. Danas je prošlo tačno 17 godina od atentata na premijera, a mnoge činjenice su još pod velom misterije.

Veruović kaže da je je nedavno u jednom intervjuu o foto-robotu kojim se danas niko ne bavi, detaljima samo atentata na Đinđića, kao i o političkoj pozadini ubistva premijera Srbije.

Ja čovek koji je ispred vlade Srbije 12. marta prolio tri litara krvi... Ja sam čovek koji na tom mestu držao svoj stomak u rukama zajedno pored pokojnog premijera.

foto: B92 Printscreen

Hoću da pitam jednu stvar - Ako trvdite da je Đinđić ubijen istom puškom i istim kalibrom kao i ja onda kako objašnjavate da je njegova prostrelina i njegova povreda 15 puta veća od moje?

"Kako je to moguće?", upitao je Veruović u emisiji "Bez ustručavanja".

Promer Đinđićeve ulazne rane je 33 puta 25 milimetara a moja ulazna rana je 7 puta 8 milimetara. To je neverovatna razlika.

Drugo, kako je moguće da je on upucan sa leve strane u desni grudni koš.

foto: Zorana Jevtić

Celina ubistva Zorana Đinđića je mnogo dublja. Nismo mi to ni zagrebali. Da nije bilo Vikiliksa sve bi ostalo na teoriji zavere. Tvrdim i dalje da je jednim metkom pogođen Zoran, jednim sam pogođen ja a trećim metkom je pogođen zid zgrade.

Sami tragovi na licu mesta i samo lice mesta nisu bili obezbeđeni.

Foto-robot je skica koja je rađena po svedočenju Branka Bugarskog, po meni glavnog svedoka ubistva premijera Đinđića. On je tog dana radio u kancelariji ispod kancelariji iz koje je pucano na nas 12. marta.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.