Сећање на жртве Јасеновца

mar_comm

Elita
Poruka
24.456
Комеморацијом у Јасеновцу биће обележена годишњица страдања цивила у том усташком логору. Комеморацији ће присуствовати хрватски државни врх, делегације бивших логораша и антифашистичких бораца земаља региона.

На комеморацији, пред криптом споменика "Камени цвет", присутнима би, уз Јосиповића, требало да се обрати и премијерка Јадранка Косор, шеф Сабора Лука Бебић, као и бивши затвореник логора Стево Ђурђевић.

Комеморацији ће присуствовати и преживели логораши Јасеновца, делегације бивших логораша и антифашистичких бораца земаља региона, делегација политичких странака, као и дипломатски кор, међу којима и представници Србије.

Поред њих, биће и представници Срба, Рома и Јевреја, као народа који су највише страдали. Након верског обреда, у крипту ће бити положени венци.

Према званичним подацима Хрватске, у Јасеновцу је страдало између 83.000 и 100.000 људи, највећим делом Срба, а до сада је поименично пописано више од 80.000 логораша.

Логор Јасеновац формиран је у лето 1941. године и деловао је на више локација, међу осталим и у Старој Градишки, док су у Доњој Градини, на босанској обали Саве, вршене масовне ликвидације.

Од око хиљаду логораша пробој је 22. априла покушало њих 600, али је само 91 успео да преживи. Неколико сати после њих, пробој су покушали и логораши из погона Кожаре, а од 176 преживело их је једанаест.

Међу преживелима има и оних логораша Јасеновца који су мењани за заробљене Немце и квислинге. Усташе су спалиле сву документацију и срушиле све објекте логора, али нису уклањали лешеве који су 2. и 3. маја дочекали партизане.

Током 1945. године комисија за утврђивање злочина обавила је неколико увиђаја, после којих се дошло до цифре од око 600.000 побијених заточеника Јасеновца.

Да се не заборави !!!!
 
A sto da se ne oprosti....

Ко од нас сме да опрости Јасеновац, "Бљесак", "Олују'', радиоактивне НАТО бомбе, Клечку, Глођане...? Нико и никада. Ко од нас сме да каже: Господе, опрости усташама, потурицама, шиптарским крволоцима и евроамеричким србомрзцима, јер не знају шта чине? Нико то и никада не сме ни да помисли, а камоли да каже. "Кроткост и смиреност не значе мекуштво" - каже поменути Архиепископ Аверкије веродостојно тумачећи јеванђеље Божије. "Истински хришћанин мора да се чува сладуњаве сентименталности и да не узмиче пред злом које нагло подиже главу. Истински хришћанин мора да буде непомирљив према злу и да се бори против њега свим доступним мерама и средствима, како би ширење и јачање зла међу људима било одлучно пресечено".
Један од највећих руских Светитеља, Митрополит Филарет Московски, недвосмислено и јасно исказује суштину етичке и политичке одговорности сваког православног хришћанина: "Љуби непријатеље своје, сатири непријатеље Отачаства, гнушај се непријатеља Божјих"! Ако Бога знамо и вере православне имамо, онда не можемо и не смемо да у име тобожње љубави према личним непријатељима будемо равнодушии према богохулним секташима, усташким крволоцима, шиптарским србоубицама, војвођанским аутономашима, јудеомасонским хуљама и свима онима који желе да нас злодуховно, политички, војно, економски и на било који други начин раслабе, окупирају и пониште претварајући нас у робље Новог светског поретка. Своје личне непријатеље побеђујемо кроз молитву и пост плодовима истинског смирења задобијеног благодаћу божијом. Али, непријатеље Божије и непријатеље нашег Отачаства можемо побеђивати само праведном силом. Усташе, потурице, шиптари, НАТО окупатори и остали србомрзци не маре нити хају за било какве споразуме, уговоре, преговоре или договоре. Они узмичу само када се на Њихову демонску силу одговори Богом-благословеном праведном силом. Праведном силом мора се одлучно ударати и на све овдашње проклете хомосексуалце, педофиле, наркодилере, безскрупулозне пљачкаше народне и државне имовине... Све њих треба казнити немилосрдно и праведно смртним казнама или доживотним робијама уколико желимо да опстанемо као Србска нација. Ако се то не деси, уколико Србија не буде истински Србска, - дакле теодулска или стратократска Држава - постаћемо, као што каза старозаветни Пар Давид, "ругло суседима својим, подсмех и поруга онима око нас" (Псалам 78,4).
Све докле год се будемо повлачили пред нашим многобројним непријатељима бићемо немилосрдно черечени, сатирани и безочно пљувани. Онај ко се не супротставља непријатељима Божијим и непријатељима Србског Отачаства, тај се, хтео-не хтео, најбездушније и најнеодговорније сврстава на страну оних који бесомучно кидишу на православно Србство.

Небојша М. Крстић
 
Ко од нас сме да опрости Јасеновац, "Бљесак", "Олују'', радиоактивне НАТО бомбе, Клечку, Глођане...? Нико и никада. Ко од нас сме да каже: Господе, опрости усташама, потурицама, шиптарским крволоцима и евроамеричким србомрзцима, јер не знају шта чине? Нико то и никада не сме ни да помисли, а камоли да каже. "Кроткост и смиреност не значе мекуштво" - каже поменути Архиепископ Аверкије веродостојно тумачећи јеванђеље Божије. "Истински хришћанин мора да се чува сладуњаве сентименталности и да не узмиче пред злом које нагло подиже главу. Истински хришћанин мора да буде непомирљив према злу и да се бори против њега свим доступним мерама и средствима, како би ширење и јачање зла међу људима било одлучно пресечено".
Један од највећих руских Светитеља, Митрополит Филарет Московски, недвосмислено и јасно исказује суштину етичке и политичке одговорности сваког православног хришћанина: "Љуби непријатеље своје, сатири непријатеље Отачаства, гнушај се непријатеља Божјих"! Ако Бога знамо и вере православне имамо, онда не можемо и не смемо да у име тобожње љубави према личним непријатељима будемо равнодушии према богохулним секташима, усташким крволоцима, шиптарским србоубицама, војвођанским аутономашима, јудеомасонским хуљама и свима онима који желе да нас злодуховно, политички, војно, економски и на било који други начин раслабе, окупирају и пониште претварајући нас у робље Новог светског поретка. Своје личне непријатеље побеђујемо кроз молитву и пост плодовима истинског смирења задобијеног благодаћу божијом. Али, непријатеље Божије и непријатеље нашег Отачаства можемо побеђивати само праведном силом. Усташе, потурице, шиптари, НАТО окупатори и остали србомрзци не маре нити хају за било какве споразуме, уговоре, преговоре или договоре. Они узмичу само када се на Њихову демонску силу одговори Богом-благословеном праведном силом. Праведном силом мора се одлучно ударати и на све овдашње проклете хомосексуалце, педофиле, наркодилере, безскрупулозне пљачкаше народне и државне имовине... Све њих треба казнити немилосрдно и праведно смртним казнама или доживотним робијама уколико желимо да опстанемо као Србска нација. Ако се то не деси, уколико Србија не буде истински Србска, - дакле теодулска или стратократска Држава - постаћемо, као што каза старозаветни Пар Давид, "ругло суседима својим, подсмех и поруга онима око нас" (Псалам 78,4).
Све докле год се будемо повлачили пред нашим многобројним непријатељима бићемо немилосрдно черечени, сатирани и безочно пљувани. Онај ко се не супротставља непријатељима Божијим и непријатељима Србског Отачаства, тај се, хтео-не хтео, најбездушније и најнеодговорније сврстава на страну оних који бесомучно кидишу на православно Србство.

Небојша М. Крстић
O covece...ti ili si neki pop ili ko zna sta si...
Srpstvo pa srpstvo...ti postade ko inkvizitori...
A da li si razmislio da su i srbi takodje cinili zlocine...dobro ne kao ustase ali jesu...
 
A da li si razmislio da su i srbi takodje cinili zlocine...
Јесу, чинили су злочине над Хрватима, али неупоредиво мање колико су Хрвати чинили злочине над Србима. Колико Хрвата су Срби убили у Србији, а колико Хрвати Срба у Хрватској. и све ће ти се касти..
 
Baraka našeg logora u 3B bila je u blizini zadnjeg dijela ciglane, tako da smo čuli strahote ringa pretvorenog u krematorij. Žene i djeca bacane su žive u sobu sa rešetkama kroz koje je sukljao visoki plamen vatre. Krikovi su bili jezivi. Izgleda da je žrtva jedna po jedna bacana u taj oganj smrti. Švapska zvjerstva bit će ubilježena u historiju čovječanstva, ali Hrvati nadmašili su i njih. Jer dok su Švabe svoje žrtve trovali, pa ih onda palili, Hrvati su žive ljude bacali u vatru.
44 mjeseca u Jasenovcu, Egon Berger, 1956.

ennovomuceniciv.jpg

 
Јесу, чинили су злочине над Хрватима, али неупоредиво мање колико су Хрвати чинили злочине над Србима. Колико Хрвата су Срби убили у Србији, а колико Хрвати Срба у Хрватској. и све ће ти се касти..

Cuj ...jeste ,ustase su ubijali i to mnogo,jeste,ali su i ovi ...cetnici takodje ubijali...
 

Back
Top