Secanje je trik

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Jedna od uzrecica koju redje povlacim zato sto relativizuje znanje kod vecine,a ustvari je namenjena emocionalnoj projekciji pojedinca , tj upravo suprotnoj komponenti od znanja koje je objektivna analiza , dok je emotivna projekcija i emocija subjektivna percepcija dozivljaja i pomesa se kao subjektivna percepcija dogadjaja..
 
Da, to je sve tačno.

Prvenstveno mislim na projekciju.


Opet, tvoj lični, emotivni doživljaj ma čega ne mora bit ni laž ni (samo)opsena.


Toliko je trikova u životu, moj Patak.

Stvarno sam iskrena za ovo što ću ti reći....svaka čast na razumevanju postavljene teme....meni treba prevod, ili još gore nešto što se ne naručuje i kupuje, a to je pamet, još veće zlo ako mi treba elementarne pameti....strrraašno.
Ili je ovo neka *aebancija.z:shock:
 
Ajmo ovako....
Kako ocenjujete vasu objektivnost ako poznajete sebe i znate da pamtite lepe stvari a zaboravljate ruzne stvari....?

Ko pamti i ruzne stvari isto i dugo kao i lepe stvari?
Da li samo neki mazohista ili neko kome ruzne stvari ne nanose bol?
Da li ruzne stvari mogu da ne nanose bol?
Da li vi znate kako sebe da dovedete do stanja i znanja da vam ruzne stvari ne nanose bol?
Da li ste prethodno pitanje razumeli da vam ruzne stvari uopste ne nanose bol ili da vam posle prvog bola vise ne nanose bol?

Za neke stvari ne postoji ono na sta ste navikli, znanje iz malog prsta....po rodjenju....
Skoro svaka uspesna igra ( u kesh smislu) je igra u kojoj neobucen pojedinac uspeva da manifestuje dovoljno umece da razvije osecaj zadovoljstva u toj igri...
Da je kuglanje postavljeno na duzoj stazi, uzoj stazi, sa vise razmaknutim cunjevima, bilo bi daleko manje popularno.
 
Mislim da vremenom samo postizem neutralniji stav prema secanjima koja naviru, a osecam se prijatno u vezi sa njima, bez obzira kakva su osecanja bila u trenutku prozivljavanja, posto su ono sto me je dovelo dovde, a i u krajnjem slucaju, i valja mi se osecati dobro u vezi sa sobom zbog toga posto sam prevazisao ondasnje osecanje, i trezvenije gledam svestan koliko je tadasnja apsolutna istina bila suplja, a opet sam ekstrahovao i iz toga nesto sto me je nadogradilo. :cool:
 
Da, prostije receno nas mozak da bi nas zastitio ulepsava proslost, lepe stvari se pamte, ruzne se ulepsavaju..zato mnoge dogodovstine kad ih se prisetimo deluju mnogo lepse i zanimljivije nego sto su to realno i bile kad su se desavale.
Isto tako ja i drugarica iz detinjstva pamtimo razlicito jedan dogadjaj gde smo obe ucestvovale. Smejala sam se koliko tu razlika postoji, kad je ona prepricala svoju, a ja svoju verziju..
 
Mogu ti reci da se secanja vremenom menjaju u skladu sa mentalnim principima koje osoba drzi u glavi...
Tako da se detalji iz secanja menjaju, nekad i citave vazne celine, tipa stavovi, odluke, sitnice i detalji gde se sta i kako desilo...
Tek onda se sve to lepo neutralizuje u glavi onog ko se seca...
Tako da ovako izjavljeno kako jeste, ne znaci puno....nema puno razlike izmedju projektovanog , racionalizovanog i neceg sto se u trenutku pamcenja objektivizovalo....
Zato i stoji pitanje da li isto dugo pamtite lose dogadjaje kao i dobre i prijatne...ako su isto detaljni , isto bez emocija , isto prozeti i da ne ispadaju detalji tokom vremena, onda ste objektivniji i u sadasnjem i u buducem trenutku...

Psiholozi rade analize preko slobodnih asocijacija, ali ja ne verujem u tu metodu, jer ona je patoloska, tj igrajuci se bugarstica ja pravim asocijacije koje su ljudima tako smesne i neocekivane a opet nisu patoloski obojene, niti su konstantne asocijacije, uslovljene...
Patoloske metode su uglavnom sa zapada i imaju pretpostavku da ili ste bolesni ili ste na dobrom putu ako ne odagnate one rezultate koji znace da ste bolesni...
Nesto kao neuro lingvisticko programiranje sa rezultatima koji nisu "patoloski"....
 
Ne znam za druge, ali mogu reci za sebe da definitivno idealizujem dogadjaje iz proslosti, onako na prvi mah, po defaultu, nesvesno.
Medjutim kad malo zastanem, razmislim, prisetim se i losih stvari, da bih dobila realniju sliku..ako mi je vec potrebna
 
Ne ispustis lose, nego kad ih savladas i prevazidjes nisu toliko losa, naprotiv; nego korisna. Strasna prevazidjena stvar je saveznik.
Uostalom, makar ja tako gledam, da ne bude da ti govorim kako ti treba da gledas.
 
Ne, Sally je u pravu.....
Vecina ljudi ulepsava u secanju....
Veliki deo ljudi ulepsava i u sagledavanju sadasnjice, i to se zove puritanci...to vam je ono joj super mi komsiluk, super mi prijatelji , super mi Beograd, super mi Srbija, svi dobrice i fini , neko jeste los ali ja takve ne poznajem...

Po mom iskustvu ne postoje pojedinci koji savladaju lose.
Postoje pojedinci koji ne dozvole da im crno udje u dusu, da ih toliko drasticno promeni.
Ali oni nisu objektivni u onom smislu koji pomenuh...oni i dalje ulepsavaju , tj pamte lepse detalje, zaboravljaju brze ruznije detalje, pamte poente kojih su svesni tog trenutka, zaboravljaju odnose i poente ili detalje kojih nisu svesni tog trenutka zbog npr nezrelosti ili nesvesnosti ili neznanja...

Tada je secanje ustvari samo secanje poente, a ne secanje dogadjaja...a dogadjaj je samo slikovit primer za poentu....
Ono sto ja pricam je rad na percepciji koji se ne vidi na samoj percepciji direktno vec se preko secanja koje je cistija komponenta percepcije i uma vidi dosegnuce, domet vase objektivne ili neobjektivne percepcije...
Mogu se uzeti dva nacina....ili cisto giga pamcenje svega i svacega....ili pamcenje svega uz povezane emotivne stavove i emocije, tj zanemariti detalje koji nisu vezani za osobe, situaciju,emocije....npr broj registarske tablice automobila ucesnika u dogadjaju....
Jasno je da su oba metoda zahtevna....
Npr u odnosu na metod pamcenja jednog folkera sa splava, koji ce od cele veceri zapamtiti da je poebao ili nije...

Ali ako ne gledam metod pamcenja i potrebnu kolicinu detalja i nacin odredjivanja validnih , vaznih od nevaznih detalja...odnos prema zapamcenom....bez obzira na detalj metodu...
Postoje po meni samo dva jasna metoda....ili razdvajate emocionalnog dozivljaja od dogadjaja, znaci u 3 minuta posle dogadjaja je vec razdvojen emotivni dozivljaj od dogadjaja ili nije...
To naknadno peglanje secanja je najcesce, ali to racunam u neobjektivnost ili ulepsavanje svojih secanja , radi nekog cilja, licnog cilja...bilo vece vrednosti , bilo veceg samopostovanja....
 
Da dodam malu dozu stvarnosti ...
Za veliku većinu, ali baš veliku sjećanje je činjenica koja čini njihov život i koju proživljavaju svaki dan iznova ...
Traume su neizbježne, no ne treba se bojati života
Emocije su neodvojivi dio čovjekove ličnosti, konstantno prisutne i vezane kako za budućnost, sadašnjost tako i prošlost ...
Limbički sistem je samo još jedan od djelova kore velikog mozga ...
Potenciranje straha od 'emotivne projekcije' je opravdano samo ukoliko je ispravka zloupotrebe...
 
"Emocije su neodvojivi dio čovjekove ličnosti, konstantno prisutne i vezane kako za budućnost, sadašnjost tako i prošlost ..."

Ovo meni stalno smeta kod tgdanijele.To sto radi sa 50% logike.
Evo npr citirana recenica je jasan iskaz koji uopste ne dozvoljava ponasanje coveka na racionalnoj osnovi vec uvek manje ili vise obojeno emotivnim.To jeste njen stav,verovatno i vecine poznanika njenih,ali to nije opsti ili jedini moguci slucaj.Dobro mozda je opsti slucaj, ali nije jedini moguci.
Postoje ljudi koji itekako odvajaju emocije od racia, i ne guse emocije, i nisu pod emocijama i nisu slepi zbog emocija.
Znam da to emotivci ne veruju i misle da su takvi siromasni ,ali to nije istina.
Nije jedan covek u pitanju vec ih ima dosta.
Dobro mozda ih ima vise kod inteligentnih koji umeju da spoznaju sebe bolje, da saznaju o psihi bolje ili sta vec.
Ali potpuno odvojeno imaju emociju od racija, sto ja vidim kao dobro , a eto neko to vidi kao ludilo.
Da li logika, sah,inteligencija, pedagogija,ili nesto drugo donese taj dar potpune emotivne opustenosti i racionalnog andjela cuvara, ne znam.

Iskreno ovaj post je provokacija koja moze da dovede da tgdanijela negira da je mislila bas ovako , sto mi odgovara, ili da potvrdi da jeste, sto mi opet odgovara.
 
Kada neko nema osnovno znanje o građi i funkciji ljudskog mozga, odn.onog organskog, odn. kada nema temelje i napamet zaključuje onda mu sve odgovara ..
Ono što meni smeta kod T_Patka je što uvijek donosi ovakve 'ulične' zaključke
Emocije se ne mogu odvojiti od racija. Mi smo uvijek pod djelovanjem emocija što pokazuje i ovaj tvoj prijašnji post..
Težnja patrijahalnog muškarca jeste da odvoji emocije od racia, smatra emocije slabošću ..Međutim emocije nisu slabost i pravilno usmjeravane od djetinjstva izuzetan dodatak raciu..Racio ne može funkcionisati, niti to čini ikada bez emocija ..
Podjela ljudi na emotivne i racionalne je pogrešna iz svakog ugla psihologije i psihijatrije ..
Moji poznanici su inače svi praktičari
 
Pitaj emotivce i svi ceti pricati da su racionalni....u smislu razumni...
Zato sto i ne znaju kako to izgleda racionalno a kako to izgleda kad oni stvarno decentracijom osposobljeni zovu emotivno reagovanje..ili emotivno razmisljanje...

Eto vam reci, emotivno razmisljanje....najcesce je to uzeto da je racionalno kad je emotivno malo, kod emocionalista...
Razlika izmedju emotivnog razmisljanja i razmisljanja mozda postoji kod sahista, tu je najlakse pokazati...
Npr, ja dobijam vecinu sahista kad se kladim sa njima, makar u 5 dinara....jer razmisljanje im je emotivno iako misle da je racionalno...
Kinezi imaju tehnike nisanjenja da ne zelis da pogodis metu....neemotivni nacini borbe....naravno na vrlo primitivnom nivou svesti o samom odvajanju emocija i racija...
Astralna projekcija to mnogo bolje i snaznije izucava, jer se bavi sa cudnim i tipicnim manifestacijama vezanim za tu svoju stvar.

Ali eto.....da ne nabacujem dalje....
Moj stav je da postoji emotivno razmisljanje i neemotivno razmisljanje...a i postoje vrlo zahtevni uslovi da bi se neko razmisljanje nazvalo neemotivno i nije uvek moguce postici neemotivno razmisljanje.Iz raznih sujetnih ili razloga koncentracije...

Argumenti znanja i funkcionisanja mozga koji su sinapticki , hemijski ali i hormonski su neka druga tema, samo tek da pomenem da je prisutno dovoljno prostora i za logicko i za hormonalno emotivno donosenje odluka i misli...

Moj stav je da postoji neemotivno razmisljanje, cak da je pod uticajem hemije mozga u malom %, ali je neemotivno ...i da postoje tehnike razvoja istih.
I stav mi je da 99,99999999999% ljudi danas veruje da je jedini nacin razmisljanja emotivni....a da je taj % bio manji u proslosti, ali nisam siguran u ovo u praksi a da su verovali da je moguce neemotivno razmisljati , to su sigurno vise njih verovalo nego danas..

Moglo bi se dokazati pedagoskim eksperimentom, mada ja to ne bih video kao lose za decu u eksperimentu, ali pitanje je kako bi to videli emotivci...
 
čovek je rob svojih emocija.
šta god da radiš/misliš, sve je to u skladu sa tvojim trenutnim emotivnim stanjem.
to ne znači da ćeš da prepustiš emocijama da te vode u svemu.
to samo znači da i da razmišljaš o nekom zadatku iz matiša, ti uključiš racio, ali šta je to što te tera da tražiš rešenje zadatka?
upravo emocije. emotivni odgovor, pa bilo iz frustracije, zadovoljstva ili osećaja superiornosti nad nekima koji to nisu uspeli da reše.
dakle, nije poenta pustiti da samo emocije gospodare tobom ili samo racio, nego kombinovati i jedno i drugo.
ko uspe da postigne savršenu kombinaciju ova dva, to je uspešna osoba na svim poljima.
ako isključiš jedno, gubiš dosta na odredjenom polju.
mislim da shvataš šta hoću da kažem, da ne dužim dalje..
 
Ne mesajte motive koji su uvek emotivni i logicki proces koji moze biti potpuno neemotivan...
Iako se filozofi ne slazu , moj stav je jasan , sustina filozofije kroz emocionalnu genezu, bez i sa pesnicima kao ociglednom egzistencijalnom sustinom.
Medjutim kod razmisljanja sam ne samo poguran nego i pritesnjen na radikalizam.
Jer je neprihvatljiv stav da covek moze da razdvaja logicki proces (koji je i evoluciona sustina nastanka nerva) od emotivnog (koji je osnova motiva i nagona).
Tako da em nije prihvatljivo tvrditi da se tehnikama moze izuciti potpuno cisto logicko (asocijacije zavise od hemije mozga, opet bez emocija) zakljucivanje i operisanje, vec jos i preterana emotivizacija dovodi do kontratega, tj potrebe za antagonistickim tvrdjenjima samo da bi se dozvolio nekapricionisticki nacin razmisljanja, neemotivno gledanje na stvari, odvajanje od licne koristi i licnog stava pri svakoj misli....

To je trenutno u modi, i tu se nista ne moze.....kao kad majmun stoji medju krdom bivola, pa se njegovo krestanje nece cuti, dok toliki bivoli mucu okolo...

A ta projekcija da osobe koje imaju razvijenu samokontrolu zalosno ne osecaju i ne zive punim plucima je valjda srpska politika spustanja drugoga radi komparativnog osecaja srece...
Nikad javno to nece biti dokazano, tek poneko shvati da taj mutavi, racionalni covek ima prozivljeno i dublje emotivno osecano mnogo vise za isto vreme od glasnih pojedinaca u centru paznje i uvek obasjanih sljastecom odecom i provokativnim pricama.

To sasvim sigurno ima veze sa mediokritetnim mozgom, tj sposobnostima i svesti.Znaci neke stvari su posledica mediokritetnog dogovora usled nesposobnosti ili neznanja, a neke su posledica neiskustva sa neemotivnim razmisljanjem i ponasanjem koje nema veze sa odsustvom emocija...Naglasavam ponovo neemotivno razmisljanje i ponasanje nema veze sa odsustvom emocija....Cak je skoro bio kongres u Beogradu o emotivizaciji Balkana...medjunarodni kongres sociologa i psihologa...a i politikologa i kulturologa....ja bio iznenadjen da se uopste neko javio za kongres iz Srbije.......a bilo je interesantnih radova..
 
@ T_Patak
I stav mi je da 99,99999999999% ljudi danas veruje da je jedini nacin razmisljanja emotivni....a da je taj % bio manji u proslosti, ali nisam siguran u ovo u praksi a da su verovali da je moguce neemotivno razmisljati , to su sigurno vise njih verovalo nego danas..

Moglo bi se dokazati pedagoskim eksperimentom, mada ja to ne bih video kao lose za decu u eksperimentu, ali pitanje je kako bi to videli emotivci...
---------------------------------------------------------------------------------------------

Još dok sam bila na fakultetu profesor nam je znao reći da sami doktori od svih kliničkih oblasti najmanje znaju i razumiju psihijatriju, što sam se uvjerila u praksi.
A kamoli tek običan, tj. čovjek koji nije nikad ni učio tu oblast.
Ljudi su skloni parcijalizaciji svojih psihičkih funkcija, odvajanju više nego sintezi
Emocije i razum su davno razdvojeni kao pojmovi i kao takvi utiču na naš cjelokupni život
Jedna od neistina, ali koja se održala jer je omogućivala čovjeku da se uspješnije bori za svoju porodicu i opstanak ... Korisna na nekom nivou, očigledno
Sada možemo bolje razumjeti funkcionisanje ljudskog mozga ...
No ono što su ljudi razdvajali na emocije i razum nikako ne smatram da sad treba spajati na taj način..ili kao prevagu jednog 'ekstrema' nad drugim..
Sve jeste na neurotransmiterskom, hemijskom nivou i razmišljanje recimo nije moguće bez istovremenog djelovanja adrenalina ...
Moj prijašnji post je samo trebao skrenuti pažnju na naslov teme, jer ja veliki dio vremena provodim sa pacijentima za čiju nesreću je vrlo uvredljivo reći da je trik ...
Sjećanje može biti vrlo promjenjljivo s obzirom na sadašnje stanje..osoba koja je nekada imala visok pritisak, a sada nema zanemariće prijašnje stanje; međutim ukoliko se opet pojavi mnogo ozbiljnije će shvatiti prvo povišenje ..
Kad je smrt ili nesreća djeteta u pitanju sjećanje se ne dira i djeluje destruktivno
Psihološki mehanizmi obrade doživljenog svakako postoje ..
 
Kako ti kazes, medicina ionako tvrdi usrednjene funkcije....to smo vec dogovorili....Za medicinu ne postoji covek koji moze da provodi 220V i 6A struje, a Bibi je to mogao...Niti da izaziva magnetno polje na svom stomaku ili dlanu, a to moze ona Vranjanka i Ruskinja...

U vezi secanja, a i za 99% ljudi je tacno da je nemoguce proces razmisljanja odvojiti od emocija, a to je obuhvaceno hajzenbergovim principom , tj ne mozes ispitivati pojedinca a da mu ne menjas odgovore na ispitanu pobudu.Ono sto i cini mimikriju tako prisutnom , neka vrsta evolucione spremnosti na skok u blizini predatora.

Preko sistema prenosa moguce je kompenzirati sopstvenu promenu logickog razmisljanja, ali to ne racunam u logicko razmisljanje bez emocija, vec samo procisceno logicko razmisljanje, kompenzirano.
Deca imaju drugaciji pogled na svet i mnogo manje emotivno razmisljaju , a vise su emotivna...Apsurd? Naravno da ne.Emotivnost je osecanje, a kvalitet logickog razmisljanja je sasvim druga kategorija.Nikako ne treba povezivati ta dva, jer bi se moglo desiti da kazete da onaj ko je emotivan ima kapacitet da logicki razmislja mnogo bolje od onog ko nije toliko emotivan..
Secanje utice na emocije , ali i na prisustvo emocija u logickom razmisljanju nevezbanog pojedinca.Ta emocija vec postoji , pokazah na primeru sahista koji se klade, pa se strahom ili iskustvom i secanjem samo pojacavaju.
Neurofiziologija tu nece mnogo pomoci citaocu, niti pragovi, niti KNa procesi niti ostalo sto spada u elektrohemijske reakcije u nervima i nervnim celijama.

Kao sto rekoh postoje tehnike kod boraca a mislim i kod shoguna da se odstrani dejstvo emocija pri borbi, a za secanje i da ne pricam.

Sto se tice secanja i emotivnog oblikovanja secanja, retro hipnoza samim svojim postojanjem kazuje da postoji metod za menjanje secanja preko emotivnog dejstva.Dobro fobija i sok su kao uzrok....Gde je fobija uzrok za prelazak na levo, tu je slast i strast uzrok za prelazak na desno...
Nisam siguran da li je uopste zdrava zenska osoba koja za sebe kaze da ima razdvojeno racionalno i emotivno razmisljanje, tj da moze 100% logicki da razmislja...
Poznajem devojke koje prilicno cisto logicki zakljucuju , ali one same kazu da to moze iskljucivo za matis i fiziku da rade, a u zivotu ili u procenama to ne mogu.Kazu da nagonski osecaju da to ne bi bilo zdravo sutra kad budu majke.(ovo logicko zakljucivanje i cistoca nemaju veze sa inteligencijom iako su inteligentne, ali inteligentne nemaju obavezno tu sposobnost).
------------------------------------------------
Mozda bas ljudima i treba reci da je secanje trik....
Isti dogadjaj mozemo gledati kroz kontekste i emotivnim obojenjem kroz te kontekste mozemo sebe onesposobiti ili osokoliti.
Smanjena emotivizacija je u sredinama gde vise caruje smrt po slucajnom uzorku.
Tamo cete videti kako ljudi odbacuju emotivizaciju iako nemaju cistocu logike.
Opet zato sto im koristi vise nego pateticno emotivisanje.

Kao kod izreke coveka ne cine njegove sposobnosti vec njegovi izbori, koja mora da se menja zbog prosecnih tupana i mediokriteta u svoju suprotnost da coveka cine njegove sposobnosti koje oblikuju njegove izbore.
Tako i uvodnu recenicu ove teme izbegavam da izricem, zbog mediokritetskog shvatanja....
TV je samo kutija koja trosi struju i signal a stvara zvuk i sliku....na pijaci....nista vise....
Nekad treba precutati mnogo toga da se ne bi desilo da kad ne znaju da upale tv desetari ne bi podgrevali TV.....(ako im kazes da je normalno da se trafo u TV greje)
 
Preko para- pojava želiš potvrditi svoju (i tradicionalnu) podjelu na emocije i razum???
Prilikom borbe se ne odstranjuju emocije, nego kontrolišu, ali ne samo emocije nego i misli - razmišljati o svojoj pobjedi ili porazu je čak presudnije.
Ja bih rekla da je kontrola misli presudna, što je očigledni dokaz neodvojivosti prefrontalne i limbičke kore ..
Tradicionalnim razdvajanjem emocija i razuma nećeš dobiti osobu koja bolje logički razmišlja, tj. pametniju..Možeš je razdvajati koliko hoćeš, ali sposobnost rješavanja matematičkih zadataka je vezana za veći broj sinapsi po neuronu kod pojedinca, a ne za veću odvojenost od limbičke kore ...
Ovo za žene neću ni da komentarišem ..testosteron i muškarci nisu jednako logika
 
"iznad sebe vidim nesto sto je vise i ljudski nego sto sam sam,pomozite mi svi da to dosegnem,kao sto cu i sam pomoci svakome ko to jednako spozna i zbog toga jednako pati;da bi konacno iznova nastao covek koji sebe oseca punim i beskonacnim u spoznaji i ljubavi,u motrenju i umecu,i koji svojom celovitoscu visi u prirodi i o prirodi,kao sudija stvari i onaj koji meri njihovu vrednost"
 
Mene bas briga za tradicionalno shvatanje podele razum emocije...to smo se igrali u srednjoj skoli na casovima filozofije...

Malo je zanimljiv ovaj potez pretvaranja mediokritetskog u medicini u protiv tuzbu para pojave za onog koji nije mediokritetski po medicini...
Ali ja sam zestoko protiv toga jer psihijatrija je u srbiji ovakva , a i u svetu u vecini bas zbog takvog stava...tj usmeravanja ka prosecnom psihijatrijskom bolesniku , a ne ka pojedinacnom psihijatrijskom bolesniku....
Naravno svo vreme se prica i misli da se radi sa pojedinacnim psihijatrijskim bolesnikom , a u stvari se radi sa sablonima bilo frojdovskim ili nekim drugim prosecnih psihijatrijskih bolesnika...

Znaci stanje psihijatrije uopste nije pozitivno sto se tice proucavanja pojedinacnog a ne usrednjenog....verovatno i psihologije, a mozda i nije...

Moja poenta jeste kontrola misaonih procesa...nista drugo...
A ne fizioloska opredeljenost dela nerava za jedno a dela nerava za drugu aktivnost...

A mogla bi i zene malo da sagledas i preko hormona....a i preko arhetipa....a i preko nagona i refleksa......u npr periodu 500 godina...
Nema nicega po defaultu jednakog....ili jednako vrednog posto je u tome problem kad se kaze da muskarci i zene nisu jednakih misaonih sposobnosti ili rada...
 
Mi smo učili istoriju filozofije...
U medicini ima svačega, ali ono što ti podrazumjevaš pod pojmom mediokriteta nema ..a vjeruj mi mnogi bi voljeli da budu taj mediokritet...
Danas sam imala slučaj trajnog poremećaja ličnosti, zatim jednog mladog momka bivšeg politoksikomana, depresivni poremećaj, pravo pitanje je da li neko nije bio anksiozan..
(medicina inače nije ni protiv čega što ne odmaže pacijentu, ako pomaže tim bolje i zapravo mediokritet u medicini 'po tvom shvatanju', iznenadio bi se kako izgleda i šta sve koristi..)
Psihijatara je toliko malo da naš psihijatar bez verifikacije diplome, samo je potrebno da nauči jezik, u Švedskoj odmah dobija posao ..
Doduše svih specijalista nedostaje u svim oblastima jer treba mnogo učenja, a ne isplati se..
Meni se čini da će naučnici, svugdje u svijetu, postati odvojen mikrosvijet, koji će ponekad preko sredstava javnog informisanja obavještavati narod o čudima baš svijeta u kojem ljudi žive, dok će se ovi sa čuđenjem, poput male djece, pitati Zar stvarno?..
Ljudi već igraju igru unutar matrixa..suviše mentalnog naprezanja bi im samo naškodilo..( :) )
Kontrola misaonih procesa ...z:hm: ..apsolutistička? diktatorska?
Kada je neophodno ne samo da 'normalan', nego i neurotičar (psihoza - ne!) je sposoban i kontroliše svoje misaone procese ... (pa i Nikola Tesla je imao anksioznih poremećaja, tačnije fobija..)
 
A da..žene..tvoja slaba tačka..kako sam samo to zaboravila ...z:hm:
Pa dok je čovjek privređivao isključivo pomoću fizičke snage, muškarci su nametali svoju volju - čitaj pomoću snage..Kad je došlo vrijeme da ljudsko društvo počne funkcionisati pomoću malih sivih ćelija, žena postaje ravnopravna, u mnogim oblastima čak i prednjači ...
Industriju više ne pokreću muški mišići, i muškarci moraju da se suoče sa dugo prikrivanom istinom - žena je istih mentalnih sposobnosti..
Ono što joj je bilo oduzimano od beskrupuloznih, neinteligentnih, primitivnih muškaraca, opet želi da se podjarmi na neki način i takvi muškarci neće birati sredstva ...
Manipulacijom bi još mogli - dugogodišnja tradicija je sigurno ostavila posljedice - računaju na tu kartu ...
Oni koji se osjećaju inferiorno prema ženi svakako da će htjeti ženu učiniti još inferiornijom, a ima li boljeg načina nego oživljavati patrijahalne 'vrijednosti' žene
 

Back
Top