Sebicnost ili ljubav?

Poruka
15.196
On ima 28, ona 22...
Sad je upisala trecu godinu, moja kolegenica sa faxa. Idiot (za mene) ju je na svom diplomskom pre 15 dana zaprosio. Tj na rucku posle. Uz pomoc njene sestre (po meni jos gori idiot) sakupio je papire za vencanje zakazao kod maticara. Na njeno DA, rek'o je: E super, sad idemo kod maticara. :eek:
I ona se tu uda za njega..
Roditelji ocajni.. Po meni opravdano. Riba studira tolike god, kilavi ionako, roditelji ko mecke placaju i logicno poznavajuci svoju cerku prsli. Njega boli uvo. Mama i tata mu kupili stan uz njihov, sad moja kolegenica tamo zivi, sad je dosao i do dipl, radi vec par godina, samo mu zenica falila.
Nju naravno roditelji izdrzavaju, i sve ovo znam jer je juce zovem na kafu, a ona mi se jada. Ja zaprepascena. Nismo se cule par nedelja ona udata vec :dash:
Roditeljima normalno ne pada napamet da jo povecaju dzeparac, on je sad presira da se zaposli, ne moze kao on sve i racune,jos se baji zuri da bude tata.
A ona ce koliko vidim i osecam da umesto dipl pravnika bude kasirka. Ne potcenjujem profesiju nijednu, ali cenim obrazovanje i smatram da je podjednako odgovorna ko on sto joj je onemogucio da zavrsi fax.
Ja bih mu 'ladno rekla NE! Jer ipak one desetine hiljada dinara koje mi roditelji salju svakog meseca za stan/racune/hranu/cipele :lol: ne bih bacila kroz prozor nikakvom udajom. U njenom slucaju i slucaju njenih roditelja krvavo zaradjenih.
Mogao je da saceka. Mogla je da odbije. Mogli su samo da zive zajedno. A sad faca je u fazonu, a pa udala si se ima i da rodis...:roll::confused:
Po meni cist sebickluk i nesigurnost u sebe, sa njegove str. Sa njene naivnost ili glupost svejedno. Sta bi uradile na njenom mestu? DA ili NE? :hvala:
 
Poslednja izmena:
Pa ne bih se udala u tim godinama...ali to sam ja..svako se odluci na taj korak kad smatra da je spreman (neko i sa 22-e)...meni ovo deluje kao neka naduvana prica, cisto da ima o cemu da se prica, zali...ono dosada drma...ne tebe, nju...obichna trachatra kojoj treba malo paznje? :think: a u 4 zida vole se i pucaju od ljubavi...:lol:
 
On ima 28, ona 22...
Sad je upisala trecu godinu, moja kolegenica sa faxa. Idiot (za mene) ju je na svom diplomskom pre 15 dana zaprosio. Tj na rucku posle. Uz pomoc njene sestre (po meni jos gori idiot) sakupio je papire za vencanje zakazao kod maticara. Na njeno DA, rek'o je: E super, sad idemo kod maticara. :eek:
I ona se tu uda za njega..
Roditelji ocajni.. Po meni opravdano. Riba studira tolike god, kilavi ionako, roditelji ko mecke placaju i logicno poznavajuci svoju cerku prsli. Njega boli uvo. Mama i tata mu kupili stan uz njihov, sad moja kolegenica tamo zivi, sad je dosao i do dipl, radi vec par godina, samo mu zenica falila.
Nju naravno roditelji izdrzavaju, i sve ovo znam jer je juce zovem na kafu, a ona mi se jada. Ja zaprepascena. Nismo se cule par nedelja ona udata vec :dash:
Roditeljima normalno ne pada napamet da jo povecaju dzeparac, on je sad presira da se zaposli, ne moze kao on sve i racune,jos se baji zuri da bude tata.
A ona ce koliko vidim i osecam da umesto dipl pravnika bude kasirka. Ne potcenjujem profesiju nijednu, ali cenim obrazovanje i smatram da je podjednako odgovorna ko on sto joj je onemogucio da zavrsi fax.
Ja bih mu 'ladno rekla NE! Jer ipak one desetine hiljada dinara koje mi roditelji salju svakog meseca za stan/racune/hranu/cipele :lol: ne bih bacila kroz prozor nikakvom udajom. U njenom slucaju i slucaju njenih roditelja krvavo zaradjenih.
Mogao je da saceka. Mogla je da odbije. Mogli su samo da zive zajedno. A sad faca je u fazonu, a pa udala si se ima i da rodis...:roll::confused:
Po meni cist sebickluk i nesigurnost u sebe, sa njegove str. Sa njene naivnost ili glupost svejedno. Sta bi uradile na njenom mestu? DA ili NE? :hvala:

ne
njemu treba neko da mu pere, kuva i čisti, a ona se našla kao povoljan kandidat
bez uvrede, al' ćurka je
razvod u najavi
 
On ima 28, ona 22...
Sad je upisala trecu godinu, moja kolegenica sa faxa. Idiot (za mene) ju je na svom diplomskom pre 15 dana zaprosio. Tj na rucku posle. Uz pomoc njene sestre (po meni jos gori idiot) sakupio je papire za vencanje zakazao kod maticara. Na njeno DA, rek'o je: E super, sad idemo kod maticara. :eek:
I ona se tu uda za njega..
Roditelji ocajni.. Po meni opravdano. Riba studira tolike god, kilavi ionako, roditelji ko mecke placaju i logicno poznavajuci svoju cerku prsli. Njega boli uvo. Mama i tata mu kupili stan uz njihov, sad moja kolegenica tamo zivi, sad je dosao i do dipl, radi vec par godina, samo mu zenica falila.
Nju naravno roditelji izdrzavaju, i sve ovo znam jer je juce zovem na kafu, a ona mi se jada. Ja zaprepascena. Nismo se cule par nedelja ona udata vec :dash:
Roditeljima normalno ne pada napamet da jo povecaju dzeparac, on je sad presira da se zaposli, ne moze kao on sve i racune,jos se baji zuri da bude tata.
A ona ce koliko vidim i osecam da umesto dipl pravnika bude kasirka. Ne potcenjujem profesiju nijednu, ali cenim obrazovanje i smatram da je podjednako odgovorna ko on sto joj je onemogucio da zavrsi fax.
Ja bih mu 'ladno rekla NE! Jer ipak one desetine hiljada dinara koje mi roditelji salju svakog meseca za stan/racune/hranu/cipele :lol: ne bih bacila kroz prozor nikakvom udajom. U njenom slucaju i slucaju njenih roditelja krvavo zaradjenih.
Mogao je da saceka. Mogla je da odbije. Mogli su samo da zive zajedno. A sad faca je u fazonu, a pa udala si se ima i da rodis...:roll::confused:
Po meni cist sebickluk i nesigurnost u sebe, sa njegove str. Sa njene naivnost ili glupost svejedno. Sta bi uradile na njenom mestu? DA ili NE? :hvala:

A ne pitas za musko misljenje ? :)
Ako ima 22 godine,znaci ima jos godinu dana do diplomiranja,ako je sve u roku zavrsila kao Mrka. Neka zavrsi to ,a za to vreme nek je muz izdrzava,sve u svemu diplomiranih pravnika ima koliko hoces,i sa tom diplomom tesko da ce se zaposliti. Vi dosljaci mislite lako je to zavrsim fakultet,nadjem stan i na nebu sam :),tesko... Ovom su jos roditelji kupili stan za njih,u 95% slucajeva da se udala za nekog drugog zivela bi u stanu sa njrgovim roditeljima.
 
On ima 28, ona 22...
Sad je upisala trecu godinu, moja kolegenica sa faxa. Idiot (za mene) ju je na svom diplomskom pre 15 dana zaprosio. Tj na rucku posle. Uz pomoc njene sestre (po meni jos gori idiot) sakupio je papire za vencanje zakazao kod maticara. Na njeno DA, rek'o je: E super, sad idemo kod maticara. :eek:
I ona se tu uda za njega..
Roditelji ocajni.. Po meni opravdano. Riba studira tolike god, kilavi ionako, roditelji ko mecke placaju i logicno poznavajuci svoju cerku prsli. Njega boli uvo. Mama i tata mu kupili stan uz njihov, sad moja kolegenica tamo zivi, sad je dosao i do dipl, radi vec par godina, samo mu zenica falila.
Nju naravno roditelji izdrzavaju, i sve ovo znam jer je juce zovem na kafu, a ona mi se jada. Ja zaprepascena. Nismo se cule par nedelja ona udata vec :dash:
Roditeljima normalno ne pada napamet da jo povecaju dzeparac, on je sad presira da se zaposli, ne moze kao on sve i racune,jos se baji zuri da bude tata.
A ona ce koliko vidim i osecam da umesto dipl pravnika bude kasirka. Ne potcenjujem profesiju nijednu, ali cenim obrazovanje i smatram da je podjednako odgovorna ko on sto joj je onemogucio da zavrsi fax.
Ja bih mu 'ladno rekla NE! Jer ipak one desetine hiljada dinara koje mi roditelji salju svakog meseca za stan/racune/hranu/cipele :lol: ne bih bacila kroz prozor nikakvom udajom. U njenom slucaju i slucaju njenih roditelja krvavo zaradjenih.
Mogao je da saceka. Mogla je da odbije. Mogli su samo da zive zajedno. A sad faca je u fazonu, a pa udala si se ima i da rodis...:roll::confused:
Po meni cist sebickluk i nesigurnost u sebe, sa njegove str. Sa njene naivnost ili glupost svejedno. Sta bi uradile na njenom mestu? DA ili NE? :hvala:

A zašto ona ne može da nastavi studije? Da li te desetine hiljada dinara postoje samo kod tebe ili je to i njen slučaj? Da li je ona sirota ili samo nespremna da džeparac dijelom ugradi i u dažbine?

Iz tvoje priče, meni njih dvoje izgledaju kao par koji se upoznao prije 15dana, i pod uticajem alkohola ili narkotika se vjenčao... pa sada ne zna ko se budi u istom krevetu.
A ako njoj taj fakultet i ne ide, možda je napravila pravu odluku...
 
Pa verovatno ne bih, obzirom da imam stotinu ljeta a još se nisam udala, kuku kuku :))).
Al' moja maman je to uradila, rodila moju najstariju sestru, pa se vrnula na fax, završila ga sa 25, i sa 26 godina su imali već i stan i drugo dete, a ona i posao.

Al' ok.
Moj čale je bio kul muž, pretpostavljam.
 
Pa verovatno ne bih, obzirom da imam stotinu ljeta a još se nisam udala, kuku kuku :))).
Al' moja maman je to uradila, rodila moju najstariju sestru, pa se vrnula na fax, završila ga sa 25, i sa 26 godina su imali već i stan i drugo dete, a ona i posao.

Al' ok.
Moj čale je bio kul muž, pretpostavljam.

:ok:ma bre danasnje generacije sve retadi razmazeni..da nije tako ne bi im roditelji servirali sta da studiraju i ucenjivali..uslovljavali..uskracivali..5% zavrsi ono sto voli a pitanje dal ume zbog roditeljske ogranicenosti
 
On ima 28, ona 22...
Sad je upisala trecu godinu, moja kolegenica sa faxa. Idiot (za mene) ju je na svom diplomskom pre 15 dana zaprosio. Tj na rucku posle. Uz pomoc njene sestre (po meni jos gori idiot) sakupio je papire za vencanje zakazao kod maticara. Na njeno DA, rek'o je: E super, sad idemo kod maticara. :eek:
I ona se tu uda za njega..
Roditelji ocajni.. Po meni opravdano. Riba studira tolike god, kilavi ionako, roditelji ko mecke placaju i logicno poznavajuci svoju cerku prsli. Njega boli uvo. Mama i tata mu kupili stan uz njihov, sad moja kolegenica tamo zivi, sad je dosao i do dipl, radi vec par godina, samo mu zenica falila.
Nju naravno roditelji izdrzavaju, i sve ovo znam jer je juce zovem na kafu, a ona mi se jada. Ja zaprepascena. Nismo se cule par nedelja ona udata vec :dash:
Roditeljima normalno ne pada napamet da jo povecaju dzeparac, on je sad presira da se zaposli, ne moze kao on sve i racune,jos se baji zuri da bude tata.
A ona ce koliko vidim i osecam da umesto dipl pravnika bude kasirka. Ne potcenjujem profesiju nijednu, ali cenim obrazovanje i smatram da je podjednako odgovorna ko on sto joj je onemogucio da zavrsi fax.
Ja bih mu 'ladno rekla NE! Jer ipak one desetine hiljada dinara koje mi roditelji salju svakog meseca za stan/racune/hranu/cipele :lol: ne bih bacila kroz prozor nikakvom udajom. U njenom slucaju i slucaju njenih roditelja krvavo zaradjenih.
Mogao je da saceka. Mogla je da odbije. Mogli su samo da zive zajedno. A sad faca je u fazonu, a pa udala si se ima i da rodis...:roll::confused:
Po meni cist sebickluk i nesigurnost u sebe, sa njegove str. Sa njene naivnost ili glupost svejedno. Sta bi uradile na njenom mestu? DA ili NE? :hvala:

Svako ce verovatno reci da bi njegov odgovor bio ne,jer jednostavno nismo mi u toj situaciji nego neki drugi ljudi a tada je lako biti pametan.
Udala sam se posle tri meseca veze,sa 26 godina.Islo je to nekim redom,faks,posao,udaja....ali da sam ga kojim slucajem srela pre toga verovatno da bi sve to drugacije izgledalo.Sva sreca pa je mladji od mene 5 godina tako da je za raniji susret bilo malo sanse .:kafa:
 
On ima 28, ona 22...
Sad je upisala trecu godinu, moja kolegenica sa faxa. Idiot (za mene) ju je na svom diplomskom pre 15 dana zaprosio. Tj na rucku posle. Uz pomoc njene sestre (po meni jos gori idiot) sakupio je papire za vencanje zakazao kod maticara. Na njeno DA, rek'o je: E super, sad idemo kod maticara. :eek:
I ona se tu uda za njega..
Roditelji ocajni.. Po meni opravdano. Riba studira tolike god, kilavi ionako, roditelji ko mecke placaju i logicno poznavajuci svoju cerku prsli. Njega boli uvo. Mama i tata mu kupili stan uz njihov, sad moja kolegenica tamo zivi, sad je dosao i do dipl, radi vec par godina, samo mu zenica falila.
Nju naravno roditelji izdrzavaju, i sve ovo znam jer je juce zovem na kafu, a ona mi se jada. Ja zaprepascena. Nismo se cule par nedelja ona udata vec :dash:
Roditeljima normalno ne pada napamet da jo povecaju dzeparac, on je sad presira da se zaposli, ne moze kao on sve i racune,jos se baji zuri da bude tata.
A ona ce koliko vidim i osecam da umesto dipl pravnika bude kasirka. Ne potcenjujem profesiju nijednu, ali cenim obrazovanje i smatram da je podjednako odgovorna ko on sto joj je onemogucio da zavrsi fax.
Ja bih mu 'ladno rekla NE! Jer ipak one desetine hiljada dinara koje mi roditelji salju svakog meseca za stan/racune/hranu/cipele :lol: ne bih bacila kroz prozor nikakvom udajom. U njenom slucaju i slucaju njenih roditelja krvavo zaradjenih.
Mogao je da saceka. Mogla je da odbije. Mogli su samo da zive zajedno. A sad faca je u fazonu, a pa udala si se ima i da rodis...:roll::confused:
Po meni cist sebickluk i nesigurnost u sebe, sa njegove str. Sa njene naivnost ili glupost svejedno. Sta bi uradile na njenom mestu? DA ili NE? :hvala:

Nije to u opšte ni sebično a pogotovo nesigurnost od njega, čovek zna šta hoće i to je i uradio a to što je ona razmažena i što je mislila da će u braku da bude ko da je u studentskom domu, vrca- šala, mama i tata šalju džeparac i život je lep, to je njen problem.A i nema 15 godina pa da ne zna šta radi, nego preko 20 možda čak i bliže 25 tako da msm šta reći.:aha:
 
Nije to u opšte ni sebično a pogotovo nesigurnost od njega, čovek zna šta hoće i to je i uradio a to što je ona razmažena i što je mislila da će u braku da bude ko da je u studentskom domu, vrca- šala, mama i tata šalju džeparac i život je lep, to je njen problem.A i nema 15 godina pa da ne zna šta radi, nego preko 20 možda čak i bliže 25 tako da msm šta reći.:aha:

Na ti reputacija. Lagano pocinjem da gajim postovanje prema tebi. :rtfm: Neki ljudi umisljaju da sa 23 godine nisu odrasli. :dontunderstand:
 

Svako ce verovatno reci da bi njegov odgovor bio ne,jer jednostavno nismo mi u toj situaciji nego neki drugi ljudi a tada je lako biti pametan.
Udala sam se posle tri meseca veze,sa 26 godina.Islo je to nekim redom,faks,posao,udaja....ali da sam ga kojim slucajem srela pre toga verovatno da bi sve to drugacije izgledalo.Sva sreca pa je mladji od mene 5 godina tako da je za raniji susret bilo malo sanse .:kafa:

Luna, zmajuuuuu ... ladno je imao 21 kad te je oženio? :D
 

Svako ce verovatno reci da bi njegov odgovor bio ne,jer jednostavno nismo mi u toj situaciji nego neki drugi ljudi a tada je lako biti pametan.
Udala sam se posle tri meseca veze,sa 26 godina.Islo je to nekim redom,faks,posao,udaja....ali da sam ga kojim slucajem srela pre toga verovatno da bi sve to drugacije izgledalo.Sva sreca pa je mladji od mene 5 godina tako da je za raniji susret bilo malo sanse .:kafa:

znam dosta primera kada su se ljudi odlučili na brak posle samo par meseci zabavljanja...mi što se vucaramo godinima, teško se odlučujemo na to...: )
 
A zašto ona ne može da nastavi studije? Da li te desetine hiljada dinara postoje samo kod tebe ili je to i njen slučaj? Da li je ona sirota ili samo nespremna da džeparac dijelom ugradi i u dažbine?

Iz tvoje priče, meni njih dvoje izgledaju kao par koji se upoznao prije 15dana, i pod uticajem alkohola ili narkotika se vjenčao... pa sada ne zna ko se budi u istom krevetu.
A ako njoj taj fakultet i ne ide, možda je napravila pravu odluku...

Pogresno smo se razumele Pil . Svakom studentu koji ne radi roditelji salju desetine hiljada dinara mesecno jer stan ispod 150 e ne postoji + racuni, hrana, ozmetika, gardroba itd, itd.
Ni meni da sam braku studentski dzeparac ne bi bio dovoljan. Tako nije ni njoj njen + ona ne moze da zavrsi fax, jer muz zahteva da radi bespogovorno.
 
ja sam se udala sa 24 god i imala jos 5 ispita i zavrsila bez problema....rec je o tome da je ona trebala da se izbori za sebe a ne da pusti da joj on kroji....da joj je bio vazan faks ne bi ga nikako ispustila....svi mi znamo sta su nam istinski prioriteti a njoj je samostalnost ocigledno nebitna a kuka eto jer je razmazena....ja sam napustila magistarske studije jer sam zelela dete bas sa 27 i nije mi zao....i nisam zelela da ga drugi cuvaju dok ja radim i ucim kad dodjem sa posla....
 
ja sam se udala sa 24 god i imala jos 5 ispita i zavrsila bez problema....rec je o tome da je ona trebala da se izbori za sebe a ne da pusti da joj on kroji....da joj je bio vazan faks ne bi ga nikako ispustila....svi mi znamo sta su nam istinski prioriteti a njoj je samostalnost ocigledno nebitna a kuka eto jer je razmazena....ja sam napustila magistarske studije jer sam zelela dete bas sa 27 i nije mi zao....i nisam zelela da ga drugi cuvaju dok ja radim i ucim kad dodjem sa posla....

Pa bas tako. Trebala je imati hrabrosti reci ne ako je to zaista zelela. A i mozda je ona nekako i zelela taj brak. Mislim svi mi u vezi posle maximum 15 dana nekako iznesemo svoj stav o braku, zivotu planovima uopsteno :lol:
Nijedan momak sa pola mozga koji me zaista poznaje, ne bi mi recimo sad predlozio dete ;)
Zna da ne zelim da budem majka jos minimum 5 god. Prosto je to tako. Tako da ako je zaista zelela da studira trebala je jasno da kaze. Uostalom posle prosidbe je imala 1h koliko kontam :lol: da ne potpise papir...
 
Pa bas tako. Trebala je imati hrabrosti reci ne ako je to zaista zelela. A i mozda je ona nekako i zelela taj brak. Mislim svi mi u vezi posle maximum 15 dana nekako iznesemo svoj stav o braku, zivotu planovima uopsteno :lol:
Nijedan momak sa pola mozga koji me zaista poznaje, ne bi mi recimo sad predlozio dete ;)
Zna da ne zelim da budem majka jos minimum 5 god. Prosto je to tako. Tako da ako je zaista zelela da studira trebala je jasno da kaze. Uostalom posle prosidbe je imala 1h koliko kontam :lol: da ne potpise papir...

pa povodljiva je i to ce je kostati...a on je dosta stariji i verovano je iskoristio svo oruzje steceno iskustvom da je privoli....mada, ne pise im se dobro ako njoj jednog dana svane.....
 
pa povodljiva je i to ce je kostati...a on je dosta stariji i verovano je iskoristio svo oruzje steceno iskustvom da je privoli....mada, ne pise im se dobro ako njoj jednog dana svane.....

Sta je stariji 6 god? :lol: A i nije maloumna u 22, moja baba u tim godinama imala 2 dece.
I moras jasno da iskazujes prioritete u zivotu i potenciras ih, svi mi ih donekle razlicito guramo. Ocigledno je da svoje nije umela da "iznese".
 

Back
Top