SBB poludeo ili sta ?

to se i meni desava vec par meseci. kad skine 50-60% ostalo skine za delic sekunde. pre sam bio na bezicnom a sad adsl telekom

E upravo ovo, samo sto nije delic sekunde, nego brzina koju sam prilozio uz slicicu, al opet to-siba-ko-ludo.....:D

A ja imam adsl, i nijednog trenutka mi se nije desilo da brzina predje ni 5 kbps vise, ako verujete....:sad2:

Moram temu da dignem iz mrtvih jer me jako zanima sta se ovo desava bre :dontunderstand:

Ko nezna o cemu se radi neka procita od pocetka...

I evo koliko je proslo od otvaranja teme njemu se i dalje ovo desava !
Dakle skida neku igricu naprimer sa mega uploada i ide mu oko 170 po sekundi, kada predje preko 50 % znaci tu negde izmedju 50-60 % ubrza tako nenormalno da sabije ono sto je ostalo dok trepnes....

I skoro ja odem kod njega, nije uplatio sbb za taj mesec i najverovatnije da ce da ga ugasi, i ja ga zezam da nece imati vise super brzi protok, kaze nema veze... A ponesem ja moj ruter da probamo nesto kod njega...
I tako podesim ja normalno sve kao sto je bilo podeseno kod mene, i svrljam po netu, i reko ajde da skinem jednu pesmu da vidim kako skida....
Odem lepo na domaci.de, nadjem pesmu krene skidanje, skida oko 115 u sekundi i dodje do pola, i samo ucini zukkkkk :lol: i skinu sve :rotf:
Ja se nadjem u cudu ponovim isto par puta, sve se isto desava ! Znaci kada dodje do pola, ostalo, znaci skine za mili sekundu, drugu polovinu samo zukne, ucita, ja reko nemoguce mora da pesme nerade, to jest da je skinulo samo onu polovinu, kada ja tamo radi sve normalno...

Zovnem ja njega kazem mu, on rece opet skida tako, xaxaxa, neznam koji mu je k., ja sam pre kada odem na posao, ostavim da mi se skida po 8 gb dok dodjem sve skinulo :lol:

Ima li neko pametan da kaze zna li sta se desava sa ovim, dakle ja sam u pocetku sumnjao na SBB, ali nije to, evo sada kada sam ja doneo moj ruter isto se desava !
Do cega je to ? Moje je misljenje da je do mrezne kartice...

opet TI, bas si nesto uporan ostavi onda tako ako ti smeta pozovi provajdera i smanjice ti protok na minimum

Alooooo decace, decko, covece, neznam koji si, rekao sam ti da se ostavis mojih tema i da nese**s vise, bre, nemogu vise da citam tvoje budalastine, pod broj 1 necitas uopste cele teme, samo lupas, pod broj dva nista pametno nemas da kazes, samo lupas neke gluposti, umesto da si rekao sta mislis do cega je ti opet lupas i spamijes ko i obicno. Vec sam ti jednom rekao mani se mojih tema, ako nemas nista pametno da kazes !
I NECE SMANJITI PROTOK MENI, vidi se da nisi ni citao o cemu se radi nego si lupno onako, CITAJ !!!

aj bez prepucavanja,nasi smo

mora da je u pitanju neki port,ako ga ima telekom mora da ga ima i kablovski
nemoj da se nerviras

i kupi stan /kucu u kome ima tu kablovsku liniju posto ona vredi zlata,kao oni GOLD mobilni brojevi
raspitaj se jel tako u celoj zgradi

ako placa za 1.5 a dobija vise ond ane verujem da je operater pogresno ukucao koju brzinu treba da placa,a i ne bi se "aktivirala " brzina tek nakon 50%,jel mozda koristio neke programe za ubrzavanje na kompu???

Poslednja izmena:
aj bez prepucavanja,nasi smo

mora da je u pitanju neki port,ako ga ima telekom mora da ga ima i kablovski
nemoj da se nerviras

i kupi stan /kucu u kome ima tu kablovsku liniju posto ona vredi zlata,kao oni GOLD mobilni brojevi
raspitaj se jel tako u celoj zgradi

ako placa za 1.5 a dobija vise ond ane verujem da je operater pogresno ukucao koju brzinu treba da placa,a i ne bi se "aktivirala " brzina tek nakon 50%,jel mozda koristio neke programe za ubrzavanje na kompu???

Moram da se nerviram, zajebava me ovaj nics na minute.

Ovako nisi dobro razumeo, on je na kablovskoj imao 1.5 i kada predje pola to cepa znaci kao da zivi u rumuniji i ima super brzi protok, ali tek oko 50% i malo preko, sto je nelogicno ! Druga stvar kada sam donosio moj ruter, kacili smo se bezicnim signalom na vise njih, i na svakom se to desava, znaci do njega je nesto do njegovog kompa, ja mislim da je mrezna kartica u pitanju ! Ono je neverovatno, imate sliku na predhodnoj strani pa vidite koliko njemu to zna da sabija, a kada se vrati iz BG, uradicemo video da vidite uzivo kako to funkcionice...
Nije koristio nista za ubrzavanje, od prvog dana od kako je uveo kablovku to je njemu tako cepalo, ja sam u pocetku mislio da je neka greska do sbb-a a vidite koliko je proslo i tu gresku nisu ispravili, medjutim kada sam odnem moj ruter i nakacili se na par signala u komsiluku i na svakom isto radi, bilo mi je jasno da je do njegovog kompa nesto, sada sta neznam, ali ubija :D
A raspitujem se zato sto me jako zanima da vidim do cega je ako je do mrezne da i ja uzmem :D :rotf:

Ma najverovatnije je neka greška kod sbb-a verovatno da imaju neki propust u kontroli protoka podataka na pojedinim uređajima pa se tako posle nekih 50- 60 % skinutih podataka jednostavno kontrola protoka zabaguje kod njih i jednostavno propusti sve ostalo maximalnom brzinom , vrlo verovatno je tako namešteno od strane samog sbb-a da ne zablokira protok već u slučaju baga da propusti , ipak je bolje imati jedno ili dvoje zadovoljnijih korisnika nego da te zivkaju stalno zbog blokade koju možda i nije tako jednostavno otkloniti.
To se zove prihvatljiv gubitak za njih.
A bolje je prihvatljiv gubitak nego loša reklama.

sta god da je ja to nista ne bih dirao da se zlatna zica ne prekine :D

Ma moram saznati do cega je pa da ga ***** :D
btw Imam novu aukciju :per:

Ma najverovatnije je neka greška kod sbb-a verovatno da imaju neki propust u kontroli protoka podataka na pojedinim uređajima pa se tako posle nekih 50- 60 % skinutih podataka jednostavno kontrola protoka zabaguje kod njih i jednostavno propusti sve ostalo maximalnom brzinom , vrlo verovatno je tako namešteno od strane samog sbb-a da ne zablokira protok već u slučaju baga da propusti , ipak je bolje imati jedno ili dvoje zadovoljnijih korisnika nego da te zivkaju stalno zbog blokade koju možda i nije tako jednostavno otkloniti.
To se zove prihvatljiv gubitak za njih.
A bolje je prihvatljiv gubitak nego loša reklama.

Jesi ti citao sve ??? :roll:

Doneo sam moj ruter, znaci nema sbb nista sa tim, moj ruter, moj lan kabal, moj adapter, moja antena :rtfm:, i nakacili se na adsl signal u komsiluku, isto skida onako, onda promenili ,,zrtvu'', isto, opet promenili i isto skida onako, to znaci da nije do sbb-a nego do njega, nemoguce da je tom celom delu grada telekom i sbb dali nesto da skida tako, verujem koji god nacin neta da se donese kod njega i kod bilo kog provajdera da ce da mu bude tako !
Uostalom kada se on vrati iz Beograda sve cu lepo da vam snimim, jer ovo je nesto neverovatno ja sam gledao i nisam verovao :dash:

Gledam i cudim se... kod mene sbb radi kao sto je predvidjeno, ni vise ni manje. Sve vrste snimanja necega na komp rade vrlo dobro.
Problem je samo kad je neki sajt opterecen ili spor, onda veza nije potpuno iskoriscena.

Nisam ispostovao dogovor, nisam imao vremena da snimam, a nisam ni poneo program, pa dok ga nadjem, pa skinem, pa tralala...
Snimao bih telefonom, ali kamera je bruka dobra za slike, a za video samo 3gp, jos + na monitor, nista se nebi videlo, skinuo sam par pesama i njih samo zukne onako :D
Evo jedna slika sto sam slikao telefonom :

Dakle nije do sbb-a ja sam odneo moj ruter i nakacili smo se na komsijski signal, skidalo je ovako, kao i na drugi signal, ista stvar do njegovog racunara je nesto i ovo je tehnoloski fenomen ako mene pitate :D

Ma moram saznati do cega je pa da ga ***** :D
btw Imam novu aukciju :per:

Jesi ti citao sve ??? :roll:

Doneo sam moj ruter, znaci nema sbb nista sa tim, moj ruter, moj lan kabal, moj adapter, moja antena :rtfm:, i nakacili se na adsl signal u komsiluku, isto skida onako, onda promenili ,,zrtvu'', isto, opet promenili i isto skida onako, to znaci da nije do sbb-a nego do njega, nemoguce da je tom celom delu grada telekom i sbb dali nesto da skida tako, verujem koji god nacin neta da se donese kod njega i kod bilo kog provajdera da ce da mu bude tako !
Uostalom kada se on vrati iz Beograda sve cu lepo da vam snimim, jer ovo je nesto neverovatno ja sam gledao i nisam verovao :dash:
A šta ako je internet čvorište u pitanju?
Svi iz tog kraja se možda uključuju u jedno čvorište tako da je moguće da je i zbog toga.

Nisam ispostovao dogovor, nisam imao vremena da snimam, a nisam ni poneo program, pa dok ga nadjem, pa skinem, pa tralala...
Snimao bih telefonom, ali kamera je bruka dobra za slike, a za video samo 3gp, jos + na monitor, nista se nebi videlo, skinuo sam par pesama i njih samo zukne onako :D

Dakle nije do sbb-a ja sam odneo moj ruter i nakacili smo se na komsijski signal, skidalo je ovako, kao i na drugi signal, ista stvar do njegovog racunara je nesto i ovo je tehnoloski fenomen ako mene pitate :D

Pa i nije ti neka ogromna brzina pff video sam ovde okačene i veće brzine net-a

A šta ako je internet čvorište u pitanju?
Svi iz tog kraja se možda uključuju u jedno čvorište tako da je moguće da je i zbog toga.

Ma ja, ene celo kameno korito, razmisli ako je telekom u cvoristu (sto je gotovo nemoguce), kako da bas na istom mestu u isto vreme bude i sbb u cvoristu, odgovor malo :whistling:

Pa i nije ti neka ogromna brzina pff video sam ovde okačene i veće brzine net-a

Svasta sa ovim Snejskom :lol:, vidjao sam i ja brze, ali velika je razlika kada neko na faksu, univerzitetu ili ko znam kojem djavolu ima tu brzinu, a on kuci sada besplatnu ;)

Tako da ima li ko da ukljuci malo mozak i da kaze neko realno objasnjenje kako do ovoga moze da dodje ?

]Ma ja, ene celo kameno korito, razmisli ako je telekom u cvoristu (sto je gotovo nemoguce), kako da bas na istom mestu u isto vreme bude i sbb u cvoristu[/B], odgovor malo :whistling:

Svasta sa ovim Snejskom :lol:, vidjao sam i ja brze, ali velika je razlika kada neko na faksu, univerzitetu ili ko znam kojem djavolu ima tu brzinu, a on kuci sada besplatnu ;)

Tako da ima li ko da ukljuci malo mozak i da kaze neko realno objasnjenje kako do ovoga moze da dodje ?

A šta ti misliš da na svakom ćošku imaš čvorište za internet ?
Tamo gde se jedan kači - kače se svi gore.
Pričaš kao da ON ne plaća uopšte internet , ajde bre prizovi se malo pameti.

:rtfm: :rtfm: :rtfm:

A šta ti misliš da na svakom ćošku imaš čvorište za internet ?
Tamo gde se jedan kači - kače se svi gore.
Pričaš kao da ON ne plaća uopšte internet , ajde bre prizovi se malo pameti.

Ti mene izgleda volis da provociras ?
Vidis ti sta gore pise komsijski signal, DA, NEPLACA NISTA, kupio je ruter isti kao moj i ja sam mu prodao moju antenu, i opet da ti potvrdim :rtfm: NEPLACA NISTA, a skida mu onako !

Ajde TI sinko ispočetka objasni šta si radio?
Sa čime si se ti i na šta si se nakačio?
I kako si se nakačio na ono na šta si se nakačio?
I kada budeš sve ovo objašnjavao tačku po tačku , nemoj brljati e i razbacivati se sa raznim pojmovima već budi siguran u ono šta piskaraš.

Ajde TI sinko ispočetka objasni šta si radio?
Sa čime si se ti i na šta si se nakačio?
I kako si se nakačio na ono na šta si se nakačio?
I kada budeš sve ovo objašnjavao tačku po tačku , nemoj brljati e i razbacivati se sa raznim pojmovima već budi siguran u ono šta piskaraš.

E sinko nemam preca posla, nemogu da se ustavim koliko imam posla, sada ja da ti pisem sto je vec napisano, sve ima samo ko procita lepo i od pocetka shvatice, ako nemoze da shvati onda *** sta da mu radim ja, i za mene je neshvatljivo ali sam video svojim ocima... ;)

Njemu još uvek ide ta brzina?

Back