Savska u pravcu sajma (koji je u planu za rušenje)

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.536
Чек, чек, постоји ово као вест, неки линк, за рушење по сајму?

Савска улица није ничија освета, тиме се вођа није бавио, него су радови били у време док је ДС управљао Београдом.

Савска је некада имала само једно парче асвалта, оне три траке које су до зграде суда, страна даља од реке. Пре једно 15 година је додата друга посебна страна тако да је трамвај остао у средини. Нова страна има две траке. Земљиште на којем је нови део је у власништву Железнице, која се сложила са радовима.
Какво год да је стање сада, неупоредиво је боље него пре.

Stronghold

Aktivan član
Poruka
1.470
https://www.b92.net/lokal/beograd/e...a-ce-se-graditi-novi-beogradski-sajam-2231646

16684941956353beb762e97112285398_640.png
"Nije se vođa bavio"pa nije jer nije ni hteo za ovih 8 godina od početka gradnje Beograda na vodi ostade ka Sajmu umesto tri dve trake nego je tvoj mozak tako definisan da vratiš kontru ma kako odvališ bitno ti da odvališ a nisi ni svestan.

Poslednja izmena:

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.536
"Nije se vođa bavio"pa nije jer nije ni hteo za ovih 8 godina od početka gradnje Beograda na vodi ostade ka Sajmu umesto tri dve trake nego je tvoj mozak tako definisan da vratiš kontru ma kako odvališ bitno ti da odvališ a nisi ni svestan.
Иди свађај се мало са гуглом, пошто су фотографије доказ, а твоје мишљење се сукобљава са чињеницама.

Савска улица, под палате правде:

Јун 2005
jun 2005.jpg

Јул 2009
jul 2009.jpg

Проширења смера ка сајму ради скретања лево нису свуда присутна, то се не рачуна.

Радови су изведени између фебруара 2008. и јула 2009, фотографије начињене у то време су граничне за по старом и по новом.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.536
Nema treće trake ka sajmu Neo ništa ne vidiš od bitova.
Откако је Савска проширена, тамо негде 2008. године, постоје 2 траке ка сајму и понегде проширење на 3, да би се скретало лево. Од 2008. до данас ништа се није мењало.

Твоја тврдња да је ка сајму било три траке није тачна. То се није догодило.

Једино... али то је опет грешка... То што си видео Савску од раније, која је имала три траке - само што Савска ни тада није била једносмерна улица. Ваљда то мислиш, и грешиш. Исто су биле две траке ка сајму, а само једна ка Савском тргу. Такво стање је умело да прави гужву.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.536
Па где ће да преселе сајам ? Или Београд више неће имати сајам?
Поред националног стадиона... После Блока 45, између Саве и Сурчина.

Замисли само - ко ће да стигне до сајма када буде Сајам књига или тако нека добро посећена манифестација...

Садашње место је добро повезано разним превозима и налази се близу центра.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.536
Njesra... to ko autoput Miloš Veliki, treba da odeš u Dobanovce ako hoćeš za Čačak
Од марта ћемо имати сасвим елегантно укључење на аутопут - видиш ту целу розикаву линију од петље (лево) па према граду? Траса будућег почетка аутопута ка западној Србији итд.
Укључење ће бити од кружног тока на крају Војвођанске. Можда неће бити толико брже у времену (јер ће бити ограничено на 80 до после садашње петље) али ће свакако бити краће.

Dejan73

Iskusan
Poruka
6.368
Од марта ћемо имати сасвим елегантно укључење на аутопут - видиш ту целу розикаву линију од петље (лево) па према граду? Траса будућег почетка аутопута ка западној Србији итд.
Укључење ће бити од кружног тока на крају Војвођанске. Можда неће бити толико брже у времену (јер ће бити ограничено на 80 до после садашње петље) али ће свакако бити краће.
Ma super je to, ja živim u bloku 45 meni je vojvodjanska blizu ali nekome ko dolazi iz Mirijeva ili sa Karaburme treba kroz ceo grad da prodje da bi stigao do Miloša Velikog...

Dejan73

Iskusan
Poruka
6.368
Поред националног стадиона... После Блока 45, између Саве и Сурчина.

Замисли само - ко ће да стигне до сајма када буде Сајам књига или тако нека добро посећена манифестација...

Садашње место је добро повезано разним превозима и налази се близу центра.
Nacionalni stadion nam je od životne važnosti! Ovakva fudbalska velesila, a da nemamo nacionalni stadion :)

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.536
Nacionalni stadion nam je od životne važnosti! Ovakva fudbalska velesila, a da nemamo nacionalni stadion :)
Као што видимо, пола града су спремни да изместе ван града, само да би додали што више места својој Превари на води.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.536
Ma super je to, ja živim u bloku 45 meni je vojvodjanska blizu ali nekome ko dolazi iz Mirijeva ili sa Karaburme treba kroz ceo grad da prodje da bi stigao do Miloša Velikog...
Ја сам у центру па ми је свеједно... сви крајеви су ми слично удаљени. Низашта не морам да прођем цео град.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.536
po tvom misljenju, gde je centar Bg?
Моји погледи на свет су врло старомодни, то није тајна.

Шта је некад било? Црква је била у средишту места, "нулта тачка" од које се почињало па ширило на све стране. А шта нам је почетна тачка? Саборна црква.

У пракси, у XXI веку, ако меримо по гужви, старо мерило више не вреди. Центар "покрива" круг "двојке" са ближом околином, али је свакако и Булевар Михаила Пупина нешто што има особине центра.
Како ће се то све у будућности развијати, не знам. Оно што се јасно види је да се многи труде да Београд направе што већим иако то исовремено значи да тако велики "усисивач" радећи пуном снагом уништава унутрашњост.
Не може од Србије да остане само Београд - тада неће бити ни њега.

Сама оптерећеност "центром" је погрешна особина.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.