Savremeni muškarac = džentlmen?

teardrop

Aktivan član
Poruka
1.388
...
Evo malog testa, da nekako definišemo pojam "Savremen muškarac". Dakle:
Koje osobine mora da ima muškarac da bi sa ponosom mogao za sebe da kaže da je savremen ?
...
Da, i još nešto: Sigurno ima još nekih osobina koje, po vašem mišljenju, dotični mora da poseduje, a pisac ovih redova je to smetnuo s' uma. Zato, definišite te osobine, i dodajte po jedan poen za svaku takvu osobinu. A ja ću svaku naknadno definisanu osobinu, ukoliko smatram da odgovara, rado da uvrstim u osnovni test.

Vaš Milojko.

I. Duh i karakterne osobine
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1. Lepo vaspitan
2. Duhovit i vispren
3. Vedar i nasmejan
4. Šarmantan
5. Vredan i uporan
6. Staložen i miran
7. Hrabar
8. Interesantan
9. Pošten
10. Iskren

II. Telo
~~~~~~~~~~
11. Visoke higijenske navike
12. Ima zdrave zube
13. Redovno koristi dezodorans (muški)
14. Vodi računa o kosi
15. Redovno praktikuje rekreaciju (trčanje, neki sport ili teratana)

III. Obrazovanje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
16. Obrazovan
17. Elokventan
18. Govori bar jedan strani jezik
19. Razume osnove ekonomije
20. Ima stav u vezi politike

IV. Umetnost i afiniteti ka lepom
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
21. Ukusno se oblači
22. Sluša dobru muziku
23. Stan (soba) je lepo uređena.
24. Čita dobru literaturu
25. Voli pozorište

V. Finasije
~~~~~~~~~~~~
26. Zadovoljavajući novčani prihodi (ili u doglednoj budućnosti)
27. Razume osnove finansijske pojmove
28. Ume da potroši sa zadovoljstvom
29. Ume da uštedi
30. Razume se u strane valute

VI. Tehnika
~~~~~~~~~~~~~
31. Ume da promeni osigurač
32. Osnovno održavanje automobila radi sam
33. Poznaje TV - Audio tehniku
34. Ume da koristi računar
35. Zna da barata osnovnim alatkama (klješta, šrafciger ... )

VII. Socijalnost
~~~~~~~~~~~~~~~~~
36. Ima drugove i prijatelje
37. Sa roditeljima je u korektnom odnosu
38. Lako sklapa nova poznanstva
39. Voli da poseti društvene događaje (premijere, izložbe, revije ...)
40. Ume da održi distancu i svoj nivo u neblagonaklonom društvu

VIII. Odnos ka suprotnom polu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
41. Voli strasno
42. Ljubi očaravajuće
43. Grli, da se istopiš u zagrljaju
44, Veran
45. Nežan i pažljiv
46. Ume da sasluša i razume ženske probleme
47. Nema izlive agresivnosti
48. Voli da mazi i miluje
49. Ume da zaštiti i podrži.
50. Darovit u seksu

IX. User defined
~~~~~~~~~~~~~~~~~
51. (not defined yet)
52. (not defined yet)
53. (not defined yet)
54. ...


Milojko je, pre skoro dve godine, postavio ovu anketu na podforumu "Savremeni muškarac". Uzela sam slobodu da malo promenim originalni tekst.
Može li savremeni muškarac biti džentlmen? Koje osobine treba da krase savremenog džentlmena? Možda bi nam Milojkova anketa mogla pomoći da definišemo pojam džentlmena? Hajde da probamo, da se igramo :)
 
HeBePoBaTaH_:
Ovo je tipičan ženski odgovor na većinu postavljenih pitanja, ne samo ovih i ovde.
Ništa ne znaju, ne razumeju, ali zato HOĆE da se igraju.
Neodoljiva potreba za palamuđenjem nije muška osobina.

Dobro i? Šta ti uopšte hoćeš od mene neverovatni? Ebote malo, malo pa me citiraš - neodoljiva potreba za palamuđenjem, kažeš - nije muška osobina - pa dobro šta onda radiš svo ovo vreme i šta je drugo ovaj tvoj odgovor nego to? Matori, verujem da imaš i pametnija posla u životu nego da mi se besiš na postove :lol:
 
Mislim da sve što je Milojko naveo, nije neophodno. Izdvojila bih sledeće:

I. Duh i karakterne osobine
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Lepo vaspitan, duhovit i vispren, vedar i nasmejan, šarmantan, vredan i uporan, staložen i miran, hrabar, interesantan, pošten, iskren.

II. Telo
~~~~~~~~~~
Visoke higijenske navike, ima zdrave zube, redovno koristi dezodorans (muški), vodi računa o kosi.

III. Obrazovanje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Obrazovan, elokventan.

IV. Umetnost i afiniteti ka lepom
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pristojno se oblači, stan (soba) je lepo uređena, čita dobru literaturu.

V. Finasije
~~~~~~~~~~~~
Ume da potroši sa zadovoljstvom (ovde bih dodala i da ume da zaradi ;) ), ume da uštedi (ume da raspolaže novcem, a da nije "stipsa" i "štekara")

VII. Socijalnost
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ima drugove i prijatelje, sa roditeljima je u korektnom odnosu, lako sklapa nova poznanstva, voli da poseti društvene događaje (premijere, izložbe, revije ...), ume da održi distancu i svoj nivo u neblagonaklonom društvu.

VIII. Odnos ka suprotnom polu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Veran, nežan i pažljiv, ume da sasluša i razume ženske probleme, nema izlive agresivnosti, voli da mazi i miluje, ume da zaštiti i podrži.


Od navedenih osobina, po mom mišljenju, za savremenog džentlmena su najbitniji duh i karakterne osobine.
Hajde, prekinite svadju i prepucavanje! Hoću da znam šta vi mislite :)
 
Hajde da se igramo... Ovo je neka vrsta testa, za pogodnog muskarca. Kod svih testova, postoji granica prolaznosti... Uglavnom iznosi preko 50% tacnih odgovora. Na pamet mi pade test za polaganje vozackog ispita... on je izuzetno surov. Cini mi se, da polagac ima pravo da omasi odgovor na tri pitanja. Ovaj nas test ima pedeset pitanja... Mislim da bi i samo jedan pogresan odgovor bio dovoljan da diskvalifikuje kandidata u ocima zene... tako je nekako postavljen. Ali da ne budemo strogi, nego da se igramo... Zamislite bilo koja tri broja od jedan do pedeset i njima pripisite negativne odgovore. Zatim, iskreno razmislite o mogucnosti veze sa covekom koji poseduje te tri manjkavosti. Nema veze sto je ostalih 47 odgovora tacno...
 
Moze, jasno da moze da bude dzentlmen... Nemojmo se zavaravati, vecina zena i dan danas voli da joj muskarac otvori vrata, pridrzi kaput...da je tretira kao damu...
Inace, u jednom skotskom zamku nedavno je otvorena skola za dzentlemene, gdje se polaznici iz raznih dijelova svijeta, za 650 funti, uce lijepim manirima...
 
Gazdarica:
Moze, jasno da moze da bude dzentlmen... Nemojmo se zavaravati, vecina zena i dan danas voli da joj muskarac otvori vrata, pridrzi kaput...da je tretira kao damu...
Inace, u jednom skotskom zamku nedavno je otvorena skola za dzentlemene, gdje se polaznici iz raznih dijelova svijeta, za 650 funti, uce lijepim manirima...

Gazdarice, ali od tog otvaranja vrata, pridržavanja kaputa i ostalih sitnica, ne sme praviti predstavu. Mora biti prirodno, neusiljeno. Onda odaje utisak čoveka koji je takav prema svima. U suprotnom, samo glumata za jednu osobu, što je gloopo.
 
teardrop:
...
I. Duh i karakterne osobine
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1. Lepo vaspitan
2. Duhovit i vispren
3. Vedar i nasmejan
4. Šarmantan
5. Vredan i uporan
6. Staložen i miran
7. Hrabar
8. Interesantan
9. Pošten
10. Iskren

II. Telo
~~~~~~~~~~
11. higijenske navike

III. Obrazovanje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
16. Obrazovan

IV. Umetnost i afiniteti ka lepom
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
21. Ukusno se oblači
22. Sluša dobru muziku
25. Voli pozorište

V. Finasije
~~~~~~~~~~~~
26. Zadovoljavajući novčani prihodi (ili u doglednoj budućnosti)
27. Razume osnove finansijske pojmove
28. Ume da potroši sa zadovoljstvom
29. Ume da uštedi

VI. Tehnika
~~~~~~~~~~~~~
31. Ume da promeni osigurač
32. Osnovno održavanje automobila radi sam
33. Poznaje TV - Audio tehniku
34. Ume da koristi računar

VII. Socijalnost
~~~~~~~~~~~~~~~~~
36. Ima drugove i prijatelje
37. Sa roditeljima je u korektnom odnosu
38. Lako sklapa nova poznanstva

VIII. Odnos ka suprotnom polu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
41. Voli strasno
42. Ljubi očaravajuće
43. Grli, da se istopiš u zagrljaju
44, Veran
45. Nežan i pažljiv
47. Nema izlive agresivnosti
48. Voli da mazi i miluje
49. Ume da zaštiti i podrži.
50. Darovit u seksu

IX. User defined
~~~~~~~~~~~~~~~~~
DA NE BUDE MAMIN SINCIC :-(

:)



Ovi bi bilo u zezanju a i u zbilji. Na poslu sam pa sam brzinski odgovorila, ali imalo bi za sve da se pomalo prodiskutuje. :)
 
teardrop:
Gazdarice, ali od tog otvaranja vrata, pridržavanja kaputa i ostalih sitnica, ne sme praviti predstavu. Mora biti prirodno, neusiljeno. Onda odaje utisak čoveka koji je takav prema svima. U suprotnom, samo glumata za jednu osobu, što je gloopo.
To je pitanje stila, a on se moze nauciti, bas kao i u drugim oblastima... Modi, na primjer... Malo je ljudi koji se rode sa tim, vecina manje ili vise radi na sebi kako bi se ugladila, sto spolja, sto iznutra...
 
HeBePoBaTaH_:
Džentlmen je muškarac koji je uvek pri ruci, a pritom nenametljiv.

Pravila lepog ponašanja prema damama, uključuju manire. Dakle, o manirima je reč, karakterne osobine su ovde po strani, ali ne sasvim nevažne.
Odgovorio sam na temu, dajte mi 300g bajadera.

Evo ga jedan dzentlmeni i savremen muskarac, samo jos kad bi on nama dao 300g bajederica, bilo bi super.
 
ma salim se bre gazdo. e zaboli me sisa kad ti vidim avatar.
ja taj tekst nisam procitala. nema struja zivce za to.
muskarac treba da bude dlakav, znojav i tup. sta savremen sta dzentlmen, ma ukinula bih ja vama tu emancipaciju. ko je pitao nase babe sta je savremeno, a? sve se to raspustilo....
 
Ne znaju ni danasnje devojake da se ponasaju.
Ja cekam lift...nailazi riba...lift stize ja otvaram vrata sklanjam se u stranu i rukom joj pokazujem da ima prednost...ona me gleda kao da je pustam prvu u lift gde cu da je silujem. Dok ona gleda ja ulecem u lift jer mi se zuri i ne mogu da cekm njeno mozganje.
Ili kad im dajem nesto i kazem "izvoli" ,ne ume da kaze "hvala".Kada se pozdravljaju pogled ima zeva negde okolo...ne gledaju u oci kada se pozdravljaju,sto mene uzasno iritira,a i nepristojno je. Mada to rade i muskarci.
I tako...ima jos dosta tu satvri...mrzi me da pisem.
Uglavnom uvek pomognem starijim gospodjama...da se popne uz stepenice,da otvori vrata,pa ne vidi koji sprat...pa sto jada...uvek se lepo zahvale.Stara garda...milina ti da pomognes.
A ove danasnje devojke,kao zatecene...
 
Struja:
ma salim se bre gazdo. e zaboli me sisa kad ti vidim avatar.
ja taj tekst nisam procitala. nema struja zivce za to.
muskarac treba da bude dlakav, znojav i tup. sta savremen sta dzentlmen, ma ukinula bih ja vama tu emancipaciju. ko je pitao nase babe sta je savremeno, a? sve se to raspustilo....
Nemoj mico... To je njezni, grebuckavi dodir... Bol je za neke druge organe... :mrgreen:
 

Back
Top