Savjet za kupovinu automobila

limunada

Elita
Moderator
Poruka
24.800
U procesu sam kupovine automobila.
Treba mi manji,ne stariji od deset godina i po mogucnosti ne skuplji od 5 do 6 hiljada eura.
Otprilike reno klio,citroen c3,mozda i pezo 208.
U obzir dolazi i tojota jaris ili polo,mada znam da su oni skuplji.
Sta bi trust forumskih mozgova preporucio ­čÖé,posto mi ovi mozgovi oko mene preporucuju razlicito.Jedni su protiv pezoa,skupi dijelovi,ako je benzinac,trosi puno.Drugi govore da citroen i reno ne valjaju...i tako dalje.
Tek sad nemam pojma sta da trazim.
Inace sam imala reno klio,sluzio je 23 godine skoro bez ikakvih kvarova.
Imam ponudu za jedan pezo 208, 1,4 vti presao 160000,uvezen iz Svajcarske,2013 godiste.
Cijena oko 6000 eura.Meni to djeluje nesto skupo,mada su sad sve cijene skocile.
I tako...ako bi ko imao sta da doda na temu..na sta obratiti paznju itd.
Napominjem da sam totalni amater ato se tice kupovine,a profesionalca ne nogu da nadjem,pa se snalazim.­čśé

limunada

Elita
Moderator
Poruka
24.800
Za grad manji benzinac sa 4 cilindra i 16 ventila. Ako ti mnogo tro┼íi ugradi plin i teraj dok se ne raspadne. Sve to iz uvoza ima la┼żnu kilometra┼żu, barem duplo ve─çu. Potrudi se da na─Ĺe┼í od dugogodi┼ínjeg vlasnika.
Sve ja to znam,pitanje je samo koji od ovih bi bio najbolji...naravno ako je ispravan.­čÖé
Plin ni i u kom slucaju.Imam averziju prema njemu zescu.
Sta znaci 4 cilindra i 16 ventila?

mario80

Budu─ça legenda
Poruka
39.885
Sve ja to znam,pitanje je samo koji od ovih bi bio najbolji...naravno ako je ispravan.­čÖé
Plin ni i u kom slucaju.Imam averziju prema njemu zescu.
Sta znaci 4 cilindra i 16 ventila?
4 cilindra i 16 ventila ti je poslednje da valja pre nego ┼íto su po─Źeli trocilindra┼íe da uvaljuju. Po┼íto kupuje┼í polovno onda uzimaj ono ┼íto je dugotrajnije.

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
12.033
Za grad manji benzinac sa 4 cilindra i 16 ventila. Ako ti mnogo tro┼íi ugradi plin i teraj dok se ne raspadne. Sve to iz uvoza ima la┼żnu kilometra┼żu, barem duplo ve─çu. Potrudi se da na─Ĺe┼í od dugogodi┼ínjeg vlasnika.
A onda je mrmot zavio cokoladu.
Teras istu priocu otkad te je neko zajebao a ti nisi imao dovoljno iskustva,kog nemas ni sad, pa teras svoju pricu u nadi da ce se neko upecati.
Itekako ma kola iz uvoza sa pravim kilometrima i sa originalnim servisnim knjizicama koje se mogu proveriti u ovlascenom servisu.
Na kraj krajeva tu je i Car Vertical pa se i tu moze proveriti a neke drzave se mogu proveriti i po broju tablica tako da ne lupetaj dalje majke ti rodjene.

mario80

Budu─ça legenda
Poruka
39.885
A onda je mrmot zavio cokoladu.
Teras istu priocu otkad te je neko zajebao a ti nisi imao dovoljno iskustva,kog nemas ni sad, pa teras svoju pricu u nadi da ce se neko upecati.
Itekako ma kola iz uvoza sa pravim kilometrima i sa originalnim servisnim knjizicama koje se mogu proveriti u ovlascenom servisu.
Na kraj krajeva tu je i Car Vertical pa se i tu moze proveriti a neke drzave se mogu proveriti i po broju tablica tako da ne lupetaj dalje majke ti rodjene.
Jel ove servisne knji┼żice? Gde se proveravaju?

servisna-knjizica-za-fiat-sa-tri-blanko-pecata_slika_O_287343413.jpg

Poslednja izmena od moderatora:

igi192

Elita
Poruka
22.640
Treba mi manji,ne stariji od deset godina i po mogucnosti ne skuplji od 5 do 6 hiljada eura.
Sta bi trust forumskih mozgova preporucio ­čÖé,posto mi ovi mozgovi oko mene preporucuju razlicito.Jedni su protiv pezoa,skupi dijelovi,ako je benzinac,trosi puno.Drugi govore da citroen i reno ne valjaju...i tako dalje.
Imam ponudu za jedan pezo 208, 1,4 vti presao 160000,uvezen iz Svajcarske,2013 godiste.
Cijena oko 6000 eura.Meni to djeluje nesto skupo,mada su sad sve cijene skocile.
Napominjem da sam totalni amater ato se tice kupovine,a profesionalca ne nogu da nadjem,pa se snalazim.­čśé
Tesko je danas uzeti malog benzinca da valja ..ti VVTI su katastrofa onda ti je bolje da gledas Renault Clio TCe 0.9 lanac proveri jel menjan i oni idu solidno sa 3 cilindra .. Sta znam nije lako danas uzeti malog bezinca mo┼że biti problemcica kod svakog.

DarkMoon

Elita
Poruka
16.632
Vti najgori motor ,bezi od toga .

mario80

Budu─ça legenda
Poruka
39.885
Italijani, stari prevaranti..a i Nemci, nisu ono sto su bili...
Nisu italijani ni nemci toliki prevaranti nego na┼íi preprodavci koji skupljaju kr┼íeve sa recikla┼żnih otpada koje dr┼że turci i arapi. Razra─Ĺena ┼íema remontovanja, skidanja km i la┼żnih servisnih knji┼żica. Auto postaje nov nov a vrednost ulo┼żenih 100 evra u recikla┼żnom dvori┼ítu postaje 3-4.000 evra.

Zato je opasno kupovati automobile iz uvoza kod nas, jedino ako imaš nekoga da ti dotera.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne poga─Ĺate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isklju─Źite Ad Blocker na Forumu, jer ─çe tako mesto va┼íih susreta na Krstarici ostati besplatno za kori┼í─çenje.