Savez za Srbiju: Režim u panici

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo treba još videti kakvi će ti blokovi biti. Ima nekoliko opcija. Jedna je ideološka više. Podela na građanski i nacionalni blok. A druga je nekako malo više kadrovska tj. pragmatična. Koalicija Đilasa i Vuka tj. SSP-NS koja bi pritom sve ostale bacila niz vodu ili naterala da se udruže u nekakve čudne koalicije, tipa DS-Dveri-PSG i slično.

Gde je Đilas na ideološkom spektru? On sam mi nekako više vuče na srboćetnika, ali za depjutije u stranci ima Borka i Mariniku koji su komunjare. Hoću reći, da li je za njegovu stranku ideološki prirodnije da se udruži sa Jeremićem ili DS i PSG?
 
Gde je Đilas na ideološkom spektru? On sam mi nekako više vuče na srboćetnika, ali za depjutije u stranci ima Borka i Mariniku koji su komunjare. Hoću reći, da li je za njegovu stranku ideološki prirodnije da se udruži sa Jeremićem ili DS i PSG?
Marinika.JPG


Koliko si siguran... :lol:
 
Djiki je umereni levičar, centar left što bi rekli Englezi.

Svi su oni u suštini levičari, nego što neko reče, kod nas ti je osnovna ideološka podela na *******e i *******e, pa *******e smatramo desničarima, a *******e levičarima, iako to nema nikakve veze jedno s drugim, al tako je kako je.

Drug Đido sada ipak maaalkice više naginje rusoguskoj strani, rekao bih.
 
Trebao sam da pretpostavim da njoj neće biti teško da se adaptira na novu sredinu :lol:

Pa dobro, onda jedan blok SSP-NS-Dveri, drugi DS-PSG-Patkica. To mi nekako ima najviše smisla.

Demokratska stranka pre nego što će ići ikuda mora da definitivno razreši sva svoja unutrašnja pitanja, i da se konačno završi sa tom dramom.

Ne znam da li si ispratio, ali poslanički klub DS i ova njihova stranačka opozicija nedavno je održala alternativni glavni odbor zajedno sa Tadićevim SDS-om. Nezvanične informacije kažu da je na njihovoj strani Zelenović; samo se čekaju konačni rezultati u Šapcu. A s obzirom da se Zoran Živković povlači iz politike, vrlo je moguće da će usisati i Novu stranku.

Pre nego što se stavi kraj na tu špansku seriju, neće DS ići nigde.

P. S. Što reče neko nedavno, kada je Tadić rekao vidimo se u nekom drugom filmu, zapravo je mislio na seriju.
 
ja trenutno ne vidim razlike izmedju SSP i DS, obe su socijaldemokratske s tim sto SSP ima malo vise populisticku retoriku. program NS se kao predstavlja kao neka fiskalno konzervativna stranka pa se oni koliko toliko razliku. za dveri se naravno zna.

DS trenutno nije ništa. Treba da prvo sama sa sobom vidi šta je, definitivno.

Šutanovac je izjavio da stranka kojoj pripada više liči na DSS, nego na samu sebe od osnivanja.
 
Demokratska stranka pre nego što će ići ikuda mora da definitivno razreši sva svoja unutrašnja pitanja, i da se konačno završi sa tom dramom.

Ne znam da li si ispratio, ali poslanički klub DS i ova njihova stranačka opozicija nedavno je održala alternativni glavni odbor zajedno sa Tadićevim SDS-om. Nezvanične informacije kažu da je na njihovoj strani Zelenović; samo se čekaju konačni rezultati u Šapcu. A s obzirom da se Zoran Živković povlači iz politike, vrlo je moguće da će usisati i Novu stranku.

Pre nego što se stavi kraj na tu špansku seriju, neće DS ići nigde.

P. S. Što reče neko nedavno, kada je Tadić rekao vidimo se u nekom drugom filmu, zapravo je mislio na seriju.
ne mogu da kazem da sam svojevremeno pratio pocetke DS jer je to bio neki uski krug ljudi kao danas twitter koji su se bavili time ali ako sam ja to cuo dobro DS je poceo kao antikomunisticka stranka koja jeste bila liberalna ali nije bila levicarska socijalno liberalna vec liberalno demokratska kao sto su danas da kazem ovi libertarijanci.
 
ne mogu da kazem da sam svojevremeno pratio pocetke DS jer je to bio neki uski krug ljudi kao danas twitter koji su se bavili time ali ako sam ja to cuo dobro DS je poceo kao antikomunisticka stranka koja jeste bila liberalna ali nije bila levicarska socijalno liberalna vec liberalno demokratska kao sto su danas da kazem ovi libertarijanci.

To je tačno, da, mada prvi predsednik DS-a, Mićunović, nije bio baš lično takav. Poznato je da je u tom DS-u bilo i dosta monarhista, pa je Mićunu bilo muka; jedno vreme je kod nekih bila i ideja da se neki Karađorđević kandiduje na izborima tj. isturi na čelo DS-a. To o čemu ti pričaš je u prvom redu đinđićevski DS.

Tadićev san je bila socijaldemokratska DS i od kada je izašao na čelo 2004. godine pa na dalje gura stranku u tom smeru, te ju je uveo i u Socijalističku internacionalu. Do Tadićevog vremena nestalo je onog izvornog antikomunizma gotovo u potpunosti.
 
To je tačno, da, mada prvi predsednik DS-a, Mićunović, nije bio baš lično takav. Poznato je da je u tom DS-u bilo i dosta monarhista, pa je Mićunu bilo muka; jedno vreme je kod nekih bila i ideja da se neki Karađorđević kandiduje na izborima tj. isturi na čelo DS-a. To o čemu ti pričaš je u prvom redu đinđićevski DS.

Tadićev san je bila socijaldemokratska DS i od kada je izašao na čelo 2004. godine pa na dalje gura stranku u tom smeru, te ju je uveo i u Socijalističku internacionalu. Do Tadićevog vremena nestalo je onog izvornog antikomunizma gotovo u potpunosti.
pa sta mislis jel moguce da se ovim filtriranjem DS-a razidje na taj tadicevski deo i ovaj novonastali lutovcev. mislim da je to jedina sansa da se DS preporodi (mislim meni ne znaci ja ih niakd nisam glaso) jer je inflacija socijaldemokratskih stranaka u srbiji.
 
pa sta mislis jel moguce da se ovim filtriranjem DS-a razidje na taj tadicevski deo i ovaj novonastali lutovcev. mislim da je to jedina sansa da se DS preporodi (mislim meni ne znaci ja ih niakd nisam glaso) jer je inflacija socijaldemokratskih stranaka u srbiji.

Podela traje već nekoliko godina i tu je sad već došlo i do fizičkog obračuna, paralelnih institucija, itd...ljudi i dalje imaju vere da će se izgladiti svi nesporazumi, ali to jednostavno više nije moguće. Bez obzira što za sada svi još uvek isključuju tu mogućnost, ja mislim da će se ići na sud.

Oni ne kapiraju suštinu Lutovčeve ideje ujedinjenja velike DS. On je tražio da se svi utope u DS, ali i povuku iz politike. Sa svoje strane, oni su to doživeli kao pregovore oko toga koju će poziciju imati u toj novoj stranci, a to zapravo nikada nije bilo predmet diskusije, niti namera Lutovca da se o tome razgovara. Samo penzija je bila na stolu (sve vreme i ostala i dalje).
 
Jugoslavija se raspala na 6 republika.

DS se raspala na:
-Demokratsku stranku - Lutovac version
-Demokratsku stranku- Vida fazon
-Izbaceni Vuk napravo ili kupio svoju stranku,(?)
-Odmetnuti Djilas napravio svoju stranku
-Bivsi clan Boris napravio svoju stranku
-Borko- kad je shvatio da je previse levo u odnosu na DS- napravio svoju levicarsku stranku
-Zoran Zivkovic- takodje napravio svoju stranku
-Izbaceni Cedomir Jovanovic napravio svoju stranku
....................................................................................

....nastavice se........


Ono sto bi trebalo naglasiti da niko nije imao nikakvog velikog politickog uspeha nakon napustanja DS-a.

Pa se sad skupljaju u SZS.
 
Jugoslavija se raspala na 6 republika.

DS se raspala na:
-Demokratsku stranku - Lutovac version
-Demokratsku stranku- Vida fazon
-Izbaceni Vuk napravo ili kupio svoju stranku,(?)
-Odmetnuti Djilas napravio svoju stranku
-Bivsi clan Boris napravio svoju stranku
-Borko- kad je shvatio da je previse levo u odnosu na DS- napravio svoju levicarsku stranku
-Zoran Zivkovic- takodje napravio svoju stranku
-Izbaceni Cedomir Jovanovic napravio svoju stranku
....................................................................................

....nastavice se........


Ono sto bi trebalo naglasiti da niko nije imao nikakvog velikog politickog uspeha nakon napustanja DS-a.

Pa se sad skupljaju u SZS.
Da, DS je uvek bila puna individualaca.

Sve ostale stranke su imale jaču kolektivnu svest i kult vodje.
 
DS se raspala na:
-Demokratsku stranku - Lutovac version
-Demokratsku stranku- Vida fazon
-Izbaceni Vuk napravo ili kupio svoju stranku,(?)
-Odmetnuti Djilas napravio svoju stranku
-Bivsi clan Boris napravio svoju stranku
-Borko- kad je shvatio da je previse levo u odnosu na DS- napravio svoju levicarsku stranku
-Zoran Zivkovic- takodje napravio svoju stranku
-Izbaceni Cedomir Jovanovic napravio svoju stranku
....................................................................................

....nastavice se........

Spisku nedostaje još mnogo opcija.

Fale mu Demokratska stranka Srbije.

vojislav-kostunica-jpg_660x330.jpg


Fali mu takođe i Srpska liberalna stranka.

Kosta-Cavoski.jpg


..kao i Demokratski centar.

mi_unovic-1-678x381.jpg
 
Poslednja izmena:
Podsetimo se i da je i general Momčilo Perišić osnovao Pokret za demokratsku Srbiju u velikoj meri od bivših članova DS-a.

11964_vest_%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%88%D0%B8%D1%9B.jpg


Jedan od istaknutih lider PDS-a, inače nećak Dragoljuba Mićunovića i jedan od osnivača DS-a, napustio je PDS i sa još nekim bivšim demokratama osnovao Narodnu demokratsku stranku.

1086841_slobodan-vuksanovic_ls.jpg


(Slobodan Vuksanović)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top