Savez za Srbiju: Režim u panici

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
https://www.danas.rs/politika/obrad...ca-sa-racuna-stranke-koju-sprovodi-bia-i-sud/

Obradović lepio nalepnicu Bojkot u Privrednom sudu, obezbeđenje skidalo

Predsednik Pokreta Dveri Boško Obradović izlepio je danas vrata kancelarije predsednika Privrednog suda nalepnicom sa natpisom Bojkot, nezadovoljan što ga nije tu zatekao i nije dobio objašnjenje zašto je ročište „naprasno“ otkazano.

obradovic-678x381[1].jpg


Piše: Beta 21. oktobra 2019. 12.23 Izmenjeno: 14.04

On je rekao da su ročište zatražili da se „zaustavi pljačka sa računa Pokreta na koji stiže budžetski novac za političke aktivnosti, koju sprovode BIA i isključeni članovi Dveri“.

Obradović je nalepnicu lepio više puta, a obzebeđenje je odmah skidalo, sprečavajući pristalice da ih da i oni lepe.
Takođe, obezbedjenje za zaustavilo pristalice Dveri da udju u kancelariju sa Obradovićem, kad se u jednom trenutku u nju vratio, zbog čega je došlo do međusobnog guranja sa dosta tenzija i prepirke.

„Vratiću se“, poručio je Obradović, na šta je obezbeđenje uzvratilo da li treba da se plaši i da li će ih tada biti više.
Obradović je rekao da će ih biti više, kao i da nema ništa protiv obezbedjenja, ali da „štite lopove“.
Lider Dveri je novinarima ispred zgrade rekao da je u kancelariji predsednika suda bila njegova zamenica, koja je bila „ljubazna“, ali da nije dobio objašnjenje zašto je ročište odloženo.

On je rekao da ga je obezbeđenje upozorilo da ne sme da lepi unutar zgrade nalepnice ali je on to ipak činio i da su aktivisti Dveri snimali šta se dešava da bi svi videli „kako je trulo i kriminalizovano“ pravosuđe.
Obradović je najavio da će Dveri imati akciju i kod tužilaštva koje je odredilo „meru kućnog pritvora uzbunjivaču Aleksandru Obradoviću“.

„Ovo je novi korak Dveri, svaki kriminalizovani tužilac i sudija treba da se plaši jer će odgovarati po zakonu“, rekao je Obradović, navodeći da će fotografije takvih biti okačene na društvene mreže.

Odgovarajući na pitanja o hapšenju troje za paljenje knjige zamenika gradonačelnika Gorana Vesića, on je rekao da su „uhapšeni tako što nisu uhapšeni“.
„To služi režimskoj propagadni, ne znamo ni ko je ni gde palio, da li su aktivisti Srpske napredne stranke“, rekao je Obradović.

On je rekao da se video strah u očima Vesića kad je bežao navodeći da treba da se plaši jer je kriminalac“.
„Ni Aleksandar Vučić, Dragan J. Vučićević ni Željko Mitrović neće izbeći pravdu, sudiće im se po zakonu“, rekao je Obradović.

Komentarišući poruku predsednika opštine Stari Grad Marka Bastaća da će udariti šamar Vesiću, Obradović je rekao da je to „normalna reakcija svakog časnog čoveka kojeg je Vesić optužio da je ukrao novac od bolesnog deteta“.
„Sa barabama, kriminalcima ne možete da razgovarate normalno, oni taj jezik ne razumeju. Vesić jedino razume jezik šamara“, rekao je Obradović.
On je rekao i da razume da onaj ko misli da izda Kosovo, taj takođe mora da dobije šamar, a kako je dodao, „naravno odgovarajući šamar za Vućića je dugogodišnja robija“.
 
ma to su dileje,opozicija...bastac ne zna koliko sme da se prenese, obradovicu skidaju pare sa racuna njegovi... i oni treba da vode drzavu jednog dana...
Опозиција никада није била боља него што је данас. Да није можда била боља у време ДЕПОС-а? Коштуњави напушта ДЕПОС у одсудном часу и позива своје симпатизере да гласају за Милошевића а не за Милана Панића, да ли је то било супер? Тешко.
Да ли је можда била боља у време коалиције "Заједно", када Коштуњави није хтео на улицу, а Ђинђић се тајно састајао са Милошевићем? Или можда у време ДОС-а када та коалиција одбацује СПО?
Ово са "Дверима", па знаш шта, Бошко је морао да плати данак што је годинама гајио напрдњаке међу дверцима. Међутим, на Бошкове антирежимске активности данас тешко да би се нашла озбиљна примедба.
А ово са Бастаћем је невредно помена.
 
odakle ti to da je on moj voljeni?
ja u zivotu nisam ni rekla, ni napisala, ni pomislila da je nesto dobro uradio.
:lol:
То је код сиротог Комшије условни рефлекс; забалави к'о Павловљеви џукци, чим му се неко у било чему успротиви, и одмах следи оптужба да си "вучићевац", сендвичар, бот, ...(изабрати по нахођењу)...
Таки болес...:mrgreen:
 
:lol:
То је код сиротог Комшије условни рефлекс; забалави к'о Павловљеви џукци, чим му се неко у било чему успротиви, и одмах следи оптужба да си "вучићевац", сендвичар, бот, ...(изабрати по нахођењу)...
Таки болес...:mrgreen:

ma znam. brozomanija je nova vrsta sizofrenije :lol:
 
:lol:
То је код сиротог Комшије условни рефлекс; забалави к'о Павловљеви џукци, чим му се неко у било чему успротиви, и одмах следи оптужба да си "вучићевац", сендвичар, бот, ...(изабрати по нахођењу)...
Таки болес...:mrgreen:
A u tvom slučaju bi bilo tačno
 
https://www.danas.rs/politika/dveri-dosta-nam-je-da-nas-pravite-ludima/

Dveri: Dosta nam je da nas pravite ludima

Potpredsednik Dveri i narodni poslanik Ivan Кostić razgovarao je u okviru kampanje bojkota sa građanima Кule i poručio im da bojkot ne znači da je tema izbora bitnija od njihovih svakodnevnih života, već da normalan svakodnevni život ne možemo imati bez slobodnih izbora, saopštile su Dveri.

01dveri_logo-678x381[1].jpg


Piše: Beta 21. oktobra 2019. 17.33 Izmenjeno: 17.35

„Bojkot je sredstvo kojim ćemo delegitimisati vlast koja prodaje zemljište i vodu strancima i zatvara škole u Vojvodini. Bojkotom ćemo raskrinkati vlast koja želi da proda Кosovo i Metohiju“, rekao je Кostić.
On je dodao i da je bojkot „jedini način da kažemo dosta nam je da čitav jedan narod pravite budalama“, navedeno je u saopštenju.

 
https://www.danas.rs/politika/krstonosic-ponovo-predsednik-gradskog-odbora-ds-u-novom-sadu/

Krstonošić ponovo predsednik gradskog odbora DS u Novom Sadu

Vanredni profesor Medicinskog fakulteta Veljko Krstonošić je izabran za predsednika Gradskog odbora Demokratske stranke (DS) u Novom Sadu.

demokratska_stranka_printscreen_rtv-678x381[1].jpg


Piše: Fonet 20. oktobra 2019. 10.28

Krstonošić, koji je na čelu gradske organizacije DS od 2014. godine, po drugi put je izabran na neposrednim izborima, u subotu, na kojim su mogli da glasaju svi članovi gradske organizacije DS koji, u skladu sa stranačkim aktima, imaju biračko pravo.

Neposrednim glasanjem, izabrano je i 20 novih članova stalnog sastava Gradskog odbora DS u Novom Sadu, saopštila je Demokratska stranka. Od novog sastava Gradskog odbora DS očekuje se da uspešno sprovede proces oporavka i obnove stranke, ali i da daje odlučujući doprinos u borbi građana Novog Sada i demokratske opozicije za slobodne i poštene izbore na kojim će konačno biti smenjen korumpirani režim Aleksandra Vučića i njegovih pristalica, navedeno je u saopštenju DS.
 
Stefanović za Blic: Nećemo fingirane izbore ni dogodine, uspećemo ako budemo razumni, mirni i strpljivi

1571693147100.png


“Mislim da su protesti pokazali vitalnost, hrabrost građana i nemirenje sa užasnim stanjem u Srbiji. Energija je tu, ljudi su tu, čak i ako nas bude nekad manje. To nema veze. Naprednjačka kula je počela da se ruši i samo jedinstveni, razumni, mirni i strpljivi – uspećemo.”
Tako za “Blic” potpredsednik Stranke slobode i pravde Borko Stefanović komentariše proteste širom Srbije u subotu, kada je obeleženo pola godine od početka protesta “1 od 5 miliona”.

Prošlo je tačno šest meseci od početka protesta “Stop krvavim košuljama” zbog napada na vas. Da li se i šta u Srbiji promenilo od tada?

– Promenilo se mnogo toga. Počeo je da se smanjuje strah ljudi, opozicija se ujedinila i konsolidovala, dobili smo realne izveštaje Evropske komisije i Fridom hausa i vlast je shvatila da nećemo učestvovati na izborima bez slobodnih medija i fer izbornih uslova. Bojkot skupština širom Srbije je pokazao da ne želimo da budemo dekor i vreća za iživljavanje režima. Samim tim, ovaj režim je izgubio legitimitet u očima naroda, ali i sveta. Sve ovo je bilo nezamislivo pre pola godine.

Čini se da pada energija na protestima. Da li je ona potrošena i na koji način ćete naterati vlast da ispuni zahteve opozicije?

– Nastavićemo sa raznim vidovima protesta i pritiska na vlast. Ovo nije borba na pre podne, već dug i težak put ka slobodnoj i pravednoj Srbiji. Zar neko zaista misli da svi ljudi koji žele pravdu, posao i slobodu, normalne plate dostojne čoveka i rasterivanje ovih nesposobnih kabadahija, više ne postoje zato što se nekom ne sviđa scenario ili akteri? Svi oni su tu i neće otići. Otići će ovaj režim u mrak.

Prve reakcije ministra kulture i ljudi iz REM-a na predloge stručnog tima protesta “1 od 5 miliona” su negativne…

– Predlog stručnog tima je detaljan, sadržajan dokument iza koga smo svi stali. Izuzetan dokument sa jasnim zahtevima i načinom realizacije. Reakcije vlasti su očekivane. Neophodno je što pre početi pregovore sa režimom o izbornim uslovima i medijima, jer nema previše vremena. To je jedini izlazak iz krize za Srbiju i nadam se da će oni to shvatiti, a ne dalje produbljivati podele u narodu i nasilje. Mi smo spremni za razgovor. Bez ispunjenja zahteva stručnog tima nema izbora u Srbiji.

Rok za redovne parlamentarne izbore je proleće sledeće godine. Da li će Savez za Srbiju izaći na njih ukoliko zahtevi opozicije ne budu usvojeni?

– Ukoliko režim i dalje bude ignorisao zahteve građana, stručnog tima, ali i međunarodnih organizacija, ne postoji način da Savez učestvuje na takvim fingiranim, unapred pokradenim, izborima. Teško će SNS uspeti da glumi normalnost sa lažnom opozicijom. Pritisak građana će se nastaviti. Džaba su Vučiću tu sve njegove jeftine finte.

Ukoliko biste izašli na izbore, da li bilo bolje za opoziciju da ide na jednoj listi ili na više njih?

– Najbolje je da opozicija ide na jednoj listi. To je pokazalo vreme, dosadašnji izbori i neselektivnost režimske represije. U borbi za život i normalnost moramo staviti razlike po strani i zbrojiti sve opozicione pritoke u snažnu reku koja će odneti nazadne na đubrište istorije. Sve drugo je loše i već viđeno u Srbiji. Uostalom, samo pogledajte šta najviše raduje našeg silnika. Sitna, razjedinjena opozicija i insistiranje na “čistoći ideologije i programa”. To mu je najveći poklon.

Deo opozicije već četiri meseca bojkotuje rad parlamenta. Postoji mišljenje da je to kontraproduktivno. Šta mislite o tome?

– Opozicija je u bojkotu svih skupština u Srbiji gde nema demokratije i prava onih koji su u manjini. Nismo mi izašli iz Skupštine zbog dnevnog reda već zbog gušenja slobode i prava na reč, što sad vidi ceo svet. Oni koji misle da se treba vratiti da bi se nekako “Vučić popravio iznutra” su ili naivni iluzionisti ili šićardžije koje misle da će se tako promovisati. Sporazum sa narodom koji je potpisalo više od 200.000 građana nas obavezuje i mi se bez slobodnih medija i fer izbornih uslova ne vraćamo na scenu vodviljskog nazadnog pozorišta koje Vučiću služi kao kulisa pred svetom.

Šta kao bivši član DS-a mislite o procesu ujedinjavanja partija koje su nastale iz DS-a? Postoji li mogućnost da se i vaša stranka pridruži tom procesu?

– Kolege iz DS su na dobrom putu ujedinjenja partije i to je vrlo pozitivno. Stranka slobode i pravde će nastaviti da se bori za minimalne plate od 350 evra, novi investicioni ciklus posle Vučića od 2,5 milijardi evra, specijalnog tužioca za visoku korupciju, zakon o poreklu imovine i besplatne udžbenike i besplatno obrazovanje. Mi uveliko stvaramo zakonske predloge koji odmah nakon odlaska ovog režima mogu biti primenjeni. Svi u Savezu za Srbiju, ali i u okviru Sporazuma sa narodom, jedinstveni smo i posvećeni da se promena sistema desi što pre.]]>
 
https://www.danas.rs/politika/bastac-pogresio-sam-izvinjavam-se/

Predsednik opštine Stari grad za Danas o svom carinskom prekršaju zbog unošenja novca

Bastać: Pogrešio sam, izvinjavam se

Novac nije moj, ja sam ga uneo u zemlju. Nisam ga iznosio iz Srbije. Nisam ništa sakrio.

1571719873000.png


Piše: S. Čongradin 21. oktobra 2019. 23.22

Pogrešio sam, platicu kaznu za prekršaj. Novac sam nosio prijatelju koji ima problem. Sam sam obavestio javnost o ovome i otvoreno vam kažem sve.

Svestan sam da deo javnosti neće verovati, na meni je da se nosim sa tim, napravio sam grešku – rekao je Marko Bastać, predsednik opštine Stari grad i jedan od članova Saveza za Srbiju, u odgovoru na pitanje kako je moguće da ne poznaje propise i da bude „uhvaćen“ na carini sa više od deset hiljada evra, koje je u nedelju pokušao da unese u Srbiju, po povratku iz Dubaija.

Činjenica je da me je posle par minuta kako sam napustio aerodrom zvao Kurir, dodaje Bastać za naš list, naglašavajući da je poziv usledio, kako kaže, bukvalno posle par minuta.

Siguran sam da zaposleni u Kuriru ne rade honorarno kao carinici. Dva dana pre toga Aleksandar Vučić je na nacionalnoj frekvenciji izjavio da ja putujem za Dubai. Kako sam prošao carinu tako me je zvao Kurir. I Vučić i njegovi mediji znaju gde se krećem, puštaju moje fotografije samo zato što radim sve što radim. I to vam je danas Srbija. Izvinjavam se javnosti, mojim stranačkim kolegama i svima u Savezu. Napravio sam grešku – rekao je Bastać u pisanoj izjavi za Danas.

Gotovo svi režimski mediji objavili su u nedelju uveče, odnosno u ponedeljak ujutru da je predsednik beogradske opštine Stari grad Marko Bastać u nedelju prilikom ulaska u Srbiju napravio carinski prekršaj jer je u prtljagu imao više od zakonom dozvoljenih 10.000 evra.

Kurir je javio, pozivajući se na neimenovane izvore, da je prilikom carinskog pregleda kod Bastaća pronađeno 12.750 evra i 81.000 dinara, kao i da su alarmirani nadležni organi.

Marko Bastać je juče, prema ranijim najavama, trebalo da se pojavi na konferenciji za novinare ispred kancelarije Poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, ali to nije učinio. Pred novinarima se pojavio samo jedan od lidera Saveza za Srbiju i predsednik Zajedno za Srbiju Nebojša Zelenović.

Marko Bastać je u nedelju uveče na Tviteru napisao da nije znao da je prekršaj to što je u prtljagu imao više novca nego što je zakonom dozvoljeno.

Kada je neko bolestan i kada je nečiji život u pitanju, da li treba pomoći? Za mene nema dileme – da! Danas me je carinik izvukao iz reda i pretresao do gole kože. Utvrdili su da sam napravio carinski prekršaj. U prtljagu sam imao više novca nego što je dozvoljeno. Nisam znao da je to prekršaj. Novac sam nosio prijatelju koji ima životni problem. Ponovo bih to uradio“, napisao je Bastać, koji je i funkcioner Stranke slobode i pravde.

Zelenović podneo žalbu zbog Trga
Nebojša Zelenović podneo je juče žalbu Povereniku zbog toga što mu nadležna služba nije odgovorila u zakonskom roku na zahtev kojim traže sve podatke vezane za javnu nabavku za obnovu Trga republike u Beogradu.
On je rekao da poverenik ima određeni rok u kome treba da odgovori i da ispita pomenuti slučaj, kao i da na podnetu žalbu dobiju sve podatke vezane za javnu nabavku izgradnje i rekonstrukcije Trga republike i sve pripadajuće troškove koje idu uz to.
Zelenović je istakao da očigledno postoji problem sa nabavkom na koju je potrošeno 12 miliona evra i da su troškovi za centralni trg u Šapcu bili 20 puta manji, iako je, kako je rekao, taj trg veći od Trga republike u Beogradu. On je ocenio da je strašno da neko izvodi javnu nabavku koja god ona vrste bila i da niko, kako je kazao, ne zna koliko ona košta. „Činjenica da su oni ćutali i da nam nisu dali odgovore u zakonskom roku znači da oni nešto kriju, mi hoćemo to i da dokažemo“, naglasio je Zelenović.
 
https://www.danas.rs/politika/bastac-pogresio-sam-izvinjavam-se/

Predsednik opštine Stari grad za Danas o svom carinskom prekršaju zbog unošenja novca

Bastać: Pogrešio sam, izvinjavam se

Novac nije moj, ja sam ga uneo u zemlju. Nisam ga iznosio iz Srbije. Nisam ništa sakrio.

Pogledajte prilog 605006


Piše: S. Čongradin 21. oktobra 2019. 23.22

Pogrešio sam, platicu kaznu za prekršaj. Novac sam nosio prijatelju koji ima problem. Sam sam obavestio javnost o ovome i otvoreno vam kažem sve.

Svestan sam da deo javnosti neće verovati, na meni je da se nosim sa tim, napravio sam grešku – rekao je Marko Bastać, predsednik opštine Stari grad i jedan od članova Saveza za Srbiju, u odgovoru na pitanje kako je moguće da ne poznaje propise i da bude „uhvaćen“ na carini sa više od deset hiljada evra, koje je u nedelju pokušao da unese u Srbiju, po povratku iz Dubaija.

Činjenica je da me je posle par minuta kako sam napustio aerodrom zvao Kurir, dodaje Bastać za naš list, naglašavajući da je poziv usledio, kako kaže, bukvalno posle par minuta.

Siguran sam da zaposleni u Kuriru ne rade honorarno kao carinici. Dva dana pre toga Aleksandar Vučić je na nacionalnoj frekvenciji izjavio da ja putujem za Dubai. Kako sam prošao carinu tako me je zvao Kurir. I Vučić i njegovi mediji znaju gde se krećem, puštaju moje fotografije samo zato što radim sve što radim. I to vam je danas Srbija. Izvinjavam se javnosti, mojim stranačkim kolegama i svima u Savezu. Napravio sam grešku – rekao je Bastać u pisanoj izjavi za Danas.

Gotovo svi režimski mediji objavili su u nedelju uveče, odnosno u ponedeljak ujutru da je predsednik beogradske opštine Stari grad Marko Bastać u nedelju prilikom ulaska u Srbiju napravio carinski prekršaj jer je u prtljagu imao više od zakonom dozvoljenih 10.000 evra.

Kurir je javio, pozivajući se na neimenovane izvore, da je prilikom carinskog pregleda kod Bastaća pronađeno 12.750 evra i 81.000 dinara, kao i da su alarmirani nadležni organi.

Marko Bastać je juče, prema ranijim najavama, trebalo da se pojavi na konferenciji za novinare ispred kancelarije Poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, ali to nije učinio. Pred novinarima se pojavio samo jedan od lidera Saveza za Srbiju i predsednik Zajedno za Srbiju Nebojša Zelenović.

Marko Bastać je u nedelju uveče na Tviteru napisao da nije znao da je prekršaj to što je u prtljagu imao više novca nego što je zakonom dozvoljeno.

Kada je neko bolestan i kada je nečiji život u pitanju, da li treba pomoći? Za mene nema dileme – da! Danas me je carinik izvukao iz reda i pretresao do gole kože. Utvrdili su da sam napravio carinski prekršaj. U prtljagu sam imao više novca nego što je dozvoljeno. Nisam znao da je to prekršaj. Novac sam nosio prijatelju koji ima životni problem. Ponovo bih to uradio“, napisao je Bastać, koji je i funkcioner Stranke slobode i pravde.
To se zove pranje para, a u humane svrhe je to moglo i preko računa.
 
To se zove pranje para, a u humane svrhe je to moglo i preko računa.
Bia i ostale službe vešto izbegavaju napredne kadrove.
Sada ću ti postaviti šta se prevozi sve u službenim vozilima a ti botuj i dalje.

vulin i marko jablanovic divljak kombo
FOTO: RAS / RAS SRBIJA
UHAPŠEN U VLADINOM AUTOMOBILU Kako je zbog droge dolijao brat državnog sekretara

Rođeni brat državnog sekretara u Ministarstvu za rad Aleksandra Jablanovića, Marko, uhapšen je zbog sumnje da diluje drogu. U trenutku privođenja on je bio u službenom automobilu ministarstva Aleksandra Vulina, saznaje "Blic".



I nikome ništa...
 
https://www.danas.rs/politika/dveri-zagadjenje-vazduha-u-boru-prelazi-sve-granice-dozvoljenog/

Dveri: Zagađenje vazduha u Boru prelazi sve granice dozvoljenog

Srpski pokret Dveri saopštio je danas da zagađenje vazduha u Boru, koje proizvodi Topionica pod upravom kompanije Zidjin, od početka godine „prelazi sve granice dozvoljenog a nadležne institucije odgovornost prebacuju jedna na drugu i ne reaguju“.

1571740328700.png


Piše: Beta 22. oktobra 2019. 11.14

Taj pokret upitao je da li ćutanje institucija o zagađenju u Boru znači da su za ovu vlast bitnije strane kompanije i njihov profit od života građana.

U saopštenju je navedeno da su nakon preuzimanja Topionice u Boru od strane kineske kompanije Zidjin ponovo počela aero-zagađenja „i noću i u prepodnevnim satima, naročito ujutru kada deca idu u školu“.

Kako je navedeno, aerozagadjenja prelaze i 2000 i 3000 mikrograma po metru kubnom sumpor dioksida, a dozvoljena satna vrednost je 350, dok prosečna dnevna ne sme da prelazi 125 mikrograma.

„Pored toga tu su i mnogo opasnije PM10 i PM2,5 čestice koje su nevidljive, a lepe se za pluća kao i prisustvo teških metala: kadmijum, nikl, živa i arsen. Deca i odrasli imaju problema sa respiratornim organima, a ima samo jedan dečiji pulmologa u okolini“, naveli su iz tog pokreta.

Navodi se da je kompanija Zidjin kupila osim 67 odsto vlasništva RTB Bor i 100 odsto vlasništva rudnog nalazišta zlata Čukaru Peki, koji se nalazi u atarima sela Metovnica, Brestovac i Šarbanovac, gde meštani tek nailaze na probleme usled miniranja i istraživanja pucaju zidovi kuća i štala.

„Građani su organizovali nekoliko protesta, i čak u toku jednog protesta prespavali u zgradi borskog okruga čekajući inspektora za zaštitu životne sredine. Medjutim adekvatno rešenje nije nadjeno“, navedeno je u saopštenju.

Članovi pokreta Dveri ocenili su da je „jako bitno da građani Bora dobiju odgovore na pitanje zašto grad Bor nije doneo kratkoročni akcioni plan koji je bio dužan da donese po članu 33. Zakona o zaštiti vazduha iz 2013. godine, i zašto ministar za zaštitu životne sredine nije dao nijednu izjavu povodom zagadjenja u Boru kada je boravio na Borskom jezeru.

„Zašto nadležne inspekcije Ministarstva za zaštitu životne sredine ne smeju da daju izjave po ovom pitanju već tvrde da su im vezane ruke dok grad ne donese akcioni plan što je klasično izbegavanje odgovornosti? Kako je moguće da inspekcije ovog ministarstva ne reaguju kada se krši zakon“, upitali su iz tog pokreta.
 
https://www.danas.rs/politika/szs-vucic-izjavom-da-granice-nisu-utvrdjene-ponovo-gazi-ustav/

SZS: Vučić izjavom da “granice nisu utvrđene”, ponovo gazi Ustav

Najnovija izjava Aleksandra Vučića da granice nisu utvrđene i da svaka od zemalja granice Srbije vidi na drugi način, novo je gaženje Ustava od strane predsednika Republike Srbije, rečeno je u saopštenju Saveza za Srbiju.

1571740438100.png


Piše: Danas Online 22. oktobra 2019. 11.38

– To je posebno opasno jer, po sopstvenom priznanju, to je rekao Angeli Merkel, stranom državniku. U pripremi svojih birača za priznanje Kosova i Metohije, odnosno njegovog punopravnog članstva u Ujedinjenim nacijama, Aleksandar Vučić svaki dan Kosovo i Metohiju tretira kao nezavisnu državu, kažu iz SZS.

Savez za Srbiju još jednom upozorava na svu opasnost neustavnog ponašanja predsednika Republike Srbije i postupke koji još jednom pred sudstvo stavljaju ozbiljan zadatak.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top