Quantcast

Savez za Srbiju: Režim u panici

комшија

Buduća legenda
Poruka
40.925
Formiran Inicijativni odbor SSP u Nišu

Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas poručio je večeras u Nišu da je proces pada aktuelne vlasti počeo pre šest meseci, te da je samo pitanje vremena kada će taj proces biti i okončan.

17. maja 2019. 21.39 Izmenjeno: 18. maja 2019. 04.00

„Pre šest meseci bilo je nezamislivo ono što imamo danas – ujedinjenu opoziciju, bojkot parlamenta, potpisan Sporazum sa narodom.
Neće više ni članovi SNS da podržavaju ovakvu vlast. Od 100.000 članova koliko SNS kaže da ima u Beogradu, na Vuićevom mitingu bilo je svega 10.000. Pa ako ima podršku kao što priča, zašto svakog petka ne organizuje miting, kao što to svake subote čine mladi ljudi kojima mi pomažemo”, rekao je Đilas na tribini organizovanoj povodom formiranja prvog inicijativnog odbora Stranke slobode i pravde u Nišu, navodi se u saopštenju.
Đilas je istakao i da je dosta više sa podelama ljudi koje vlast nameće.
„Svako ko deli Srbiju, ljude naziva ološem, društvenim talogom, izdajnicima, kriminalcima, radi protiv Srbije. Mi hoćemo da izgradimo zemlju u kojoj više niko neće moći takve reči da koristi protiv ljudi koji drugačije misle“, rekao je Đilas.

On je poručio i da će se Stranka slobode i pravde izboriti za Srbiju u kojoj će svako moći pošteno da radi i od tog rada dobro da živi, i da niko neće moći da otima ono što pripada narodu, a da će nakon smene vlasti biti konfiskovano ono što je danas oteto, kao što su reke i rudna bogatstva.
Zamenik predsednika SSP Borko Stefanović poručio je da je Niš nekada bio grad dimnjaka, fabrika, elektronske industrije, a „danas je grad u kojem fabrike ne rade, a radnici su na rubu egzistencije”.
„Neće se Srbija izvući iz crne rupe u koju ju je uvukla ova štetočinska i bahata vlast, dok mi ne pokrenemo investicioni ciklus od najmanje 2 milijarde evra godišnje. Mi znamo da pobeđujemo, nećemo ni moliti ni kukati, nego raditi i rešavati probleme u svim oblastima, da svaki građanin oseti boljitak”, rekao je Stefanović.

Večerašnju tribinu otvorio je Branislav Jovanović, predsednik Inicijativnog odbora SSP u Nišu, koji je istakao da je Niš nekada bio “medijska republika” sa pet televizija na kojima je svako mogao da gostuje, a danas ga je progutao medijski mrak. On je kazao i da se u gradu u kojem su se ranije gradili bulevari, mostovi, obdaništa, danas ni rupe na asfaltu ne mogu da se zakrpe, jer je sve zatrla korupcija.

alfalogo

Veoma poznat
Poruka
11.175
Stavi se u perspektivu zapadnog čoveka i Norvežanina, SZS ima antiEU Dveri a toga baš i nema u toj meri u SNS, osim Šešelja marginalca koji je već mator isuviše dok je Boško u naboju i mladji. Samim tim oni SZS vide kao većeg neprijatelja EU od SNS.
Ma koga mogu da zanimaju tamo neke Dveri sa jedva nekih 3-4% potencijala, i pre svega što su to tamo neki idioti koji su protiv svega¿¡
Njih uopšte ne možeš ni da okarakterišeš kao antiEU. Oni su antiANTI.
Više se tu radi o time što iz kompletne opozicije ništa sem idiotskih teza ni ne izlazi.
Paz kad su ljudi skontali da ima i gore od rusofilije :aha2:

Jami19

Poznat
Poruka
7.893
Ma koga mogu da zanimaju tamo neke Dveri sa jedva nekih 3-4% potencijala, i pre svega što su to tamo neki idioti koji su protiv svega¿¡
Više se tu radi o time što iz kompletne opozicije ništa sem idiotskih teza ni ne izlazi.
Videćemo da li će biti bolje sa novom vlašću

Straks92

Elita
Moderator
Poruka
20.999
Kada su Đilas i Jeremić otišli kod nekih u EU da pričaju o svemu dobijali su pitanja o Dverima i kako misle sa njima da sprovode reforme u skladu sa EU? Skroz su se pogubili i počeli da pričaju kako je Informer uništio želju narodu za EU. Mislim da je EU nastavila da vidi Dveri kao veću pretnju od Informera.

Poslednja izmena:

alfalogo

Veoma poznat
Poruka
11.175
Kada su Đilas i Jeremić otišli kod nekih u EU da pričaju o svemu dobijali su pitanja o Dverima i kako misle sa njima da sprovode reforme u skladu sa EU? Skroz su se pogubili i počeli da pričaju kako je Informer uništio želju narodu za EU. Mislim da je EU nastavila da vidi Dveri kao veću pretnju od Informera.
Ma imaju oni mnogo više mana nego samo to sa Dverima, i niko nije ni toliko blesav da te Dveri uzima u obzir¿¡
Pre svega što kontriraju konceptu koji je Vučić i dobio od evropskih ekonomskih očeva- da ne kažemo koje su to komoletne budale :roll:
A i pre svega Jeremić koji kao neki magistar ekonomije što zastupa neki koncep o dijasoori¿¡
On izgleda misli da će naša ekonimija da se vrti na nekih 15 milijardi BNPa¡¿
Što se tiče dijaspore- doznake su na nekih četiri milijarde evara konstantne, i to je imalo smisla dok je naša ekonomija bila na nekih 10 milijardi BNPa. Kao što su i Šarićeve četiri milijarde imale smisla na tu količinu, pa i svaka šljiva koju su rusi kupili. Al mi treba da se krećemo prema ekonomiji od nekih 250 milijardi BNPa, pa ti sad gledaj šta je tu dijaspora. Gde ćeš ti tolike pare od dijaspore da dobiješ kad oni to ni nemaju?! Et' kolko Jetemuć ima pojma o čemu priča! I plus šti bi to bili umrtvljeni kapitali. Tipa ko da je Divac dao sto miliona za Knjaza Miloša i čekao da zaradi ne znam koje pare. A nama ustvari treba neko koće da plati sto miliona za Knjaza, i da uloži još petsto. Tako se to radi.
A ne ovo- mrtve krave ko kod Jeremića :nono2:

комшија

Buduća legenda
Poruka
40.925
Rašković Ivić: Vlast u Tijanin zakon podmetnula doživotnu kaznu za dela protiv države

Potpredsednica Narodne stranke Sanda Rašković Ivić izjavila je večeras da se zalaže za donošenje zakona o uvođenju doživotne kazne zatvora za ubice dece, ali da je neprihvatljivo da u „Tijanin zakon“ budu uvrštena i teška dela protiv ustavnog uređenja i bezbednosti Srbije, za koja bi takođe bila propisana doživotna kazna.

2Piše: Beta19. maja 2019. 22.07

„Od početka sam se zalagala da se Tijanin zakon tiče dece, a nikakvog dela protiv ustavnog uređenja, koje je vlast podmetnula u taj zakon. Kao psihijatar sa 39 godina staža, od kojih 29 u psihijatrijskim bolnicama sa rešetkama, videla sam da su recidivirali (ponovo počinili zločin) monstrumi koji su pušteni na slobodu“, rekla je Sanda Rašković Ivić u emisiji „Utisak nedelje“ Nove S televizije.
Rašković Ivić je rekla da neće biti na sednici parlamenta na kojoj će se glasati o tom zakonu, jer je opozicija odlučila da bojkotuje skupštinu.
„Vlast i ovim zakonom i pričom o sednici o Kosovu, zakazanom za 27. maj, pokušava na sve načine da dovede opoziciju u parlament zbog stvari koje su važnije od obične politike, kao što su Kosovo i ‘Tijanin zakon’, jer su se u Evropskom parlamentu i Evropskoj komisiji javili glasovi da u Srbiji nešto debelo ne štima sa demokratijom i parlamentom“, rekla je.
Sudija Apelacionog suda u Beogradu Miodrag Majić rekao je se „kardinalna izmena krivičnog zakonika i tako krupna stvar“ ne uvodi bez javne rasprave, kao i da ja doživotna kazna bez mogućnosti uslovnog otpusta direktno kršenje evropskih standarda i da samo pooštravanje ne znači i rešavanje problema.
Osnivač Fondacije „Tijana Jurić“ Igor Jurić kazao je da je sa tim predlogom izašao posle kontaktiranja stručnih ljudi i da ne razume to što se argumenti protiv zakona vode intenzivno „samo deset dana pred izglasavanje“.
On je dodao i da ljudi koji se zalažu sa ljudska prava treba da se aktiviraju pre nego što se neko već izbori za nešto.
„Ja sam prvi za to da se ubici mog deteta ne desi ništa loše u zatvoru, ali ne želim da bude na slobodi i uradi nešto slično“, rekao je Jurić.

комшија

Buduća legenda
Poruka
40.925
Obradović: Ne idemo na sednicu Skupštine, poštujemo Sporazum sa narodom

Predsednik Dveri Boško Obradović izjavio je danas da poslanici te stranke neće prisustvovati sednici Skupštine o Kosovu zakazanoj za 27. maj.

Piše: Beta 19. maja 2019. 13.20

Obradović je kazao da će Dveri poštovati „Sporazum sa narodom“ i da će nastaviti da bojkotuju rad Parlamenta sve dok se ne ispune zahtevi sa protesta „Jedan od pet miliona – Svi kao jedan“ održanog 13. aprila.
„Dok ne bude dijaloga na teme slobode medija i poštenih izbora, neće biti razloga za povratak u bilo koje skupštine, za bilo koje druge teme“, rekao je Obradović novinarima ispred Crkve Svetog Marka.
Predsednik Dveri naglasio je da odbija da učestvuje u „Vučićevom rijaliti šou“ i dodao da „nakon sedam godina Vučić ‘glumi’ sednicu o Kosovu, a da gradjani ne znaju ni jedan detalj njegovog plana.“
Pokret Dveri je danas organizovao šetnju pod nazivom „Defile dečjih osmeha“ koja je otpočela na platou ispred Crkve Svetog Marka, a završava se u Tašmajdanskom parku gde je taj pokret organizovao program za decu.
Obradović je kazao da Srbija treba da dobije „ministarstvo za porodicu“ koje će se baviti porodičnim pitanjima, a glavni zadatak tog ministarstva biće borba protiv „bele kuge“.

комшија

Buduća legenda
Poruka
40.925
Nedelja porodice: Roditelji sa decom ispred crkve Svetog Marka

19.05.2019

Srpski pokret Dveri i ove godine obeležava Nedelju porodice.
Centralni događaj u okviru ove manifasticije je Porodična šetnja „Defile dečijih osmeha“ koja započinje danas, 19. maja sa početkom u 12 časova na platou ispred crkve Svetog Marka u Beogradu.
Na samom početku, u 12:15 predsednik Dveri će davati izjave za medije.

Nakon toga, članovi Dveri i okupljeni narod, koje su pozvali Dveri da dođu sa svojom decom i sa njihovim kolicima, trotinetima, rolerima itd, prošetaće do kraja Tašmajdanskog parka gde će se održati prigodan program sa zabavnim sadržajem i slatkišima za decu, dok će se odraslima sa nekoliko reči obratiti Boško Obradović, predsednik Dveri i Danijela Perišić, koordinator Saveta žena Dveri.

capitosinora

Iskusan
Poruka
6.901
Rašković Ivić: Vlast u Tijanin zakon podmetnula doživotnu kaznu za dela protiv države

Potpredsednica Narodne stranke Sanda Rašković Ivić izjavila je večeras da se zalaže za donošenje zakona o uvođenju doživotne kazne zatvora za ubice dece, ali da je neprihvatljivo da u „Tijanin zakon“ budu uvrštena i teška dela protiv ustavnog uređenja i bezbednosti Srbije, za koja bi takođe bila propisana doživotna kazna.

2Piše: Beta19. maja 2019. 22.07
Ja sam mislio da ova zivi u Croaciji.
Nemo da mi kazes da su i nju isterali odande.

Boris Grušenko

Ističe se
Poruka
2.405
Šapić:Pogrešno je tražiti ostavku Vučića

On smatra da su tim zahtevom učesnici protesta "1 od 5" miliona obesmislili sve svoje prethodne zahteve.

"O dobrom delu zamerki vlastima koje su iznosili u početku, i sam sam govorio proteklih godina: da se promene izborni uslovi, jednaka vidljivost u medijima...A onda, odjednom, hoće ostavku Vučića. Pa čovek je uzeo dva miliona glasova na izborima. Time su obesmislili sve prethodne zahteve. Ne želim da se tako politički preporučujem", rekao je Šapić za "Blic", odgovarajući na pitanje zašto ne učestvuje na protestima "1 od 5 miliona".