Quantcast

Savet!

Milos Prodanovic

Obećava
Poruka
82
Prvo da naglasim da sam ja voleo tenis još od malena i da želim profesionalno da se bavim tim sportom. Ja sam tenis zavolio negde oko 6 godine i poceo ga redovno pratiti. Ja sam rekao tati da ja želim trenirati veliki tenis ali posto mi živimo u malom gradu trenera nije bilo. Kad sam napunio tako oko 9 godina moj stric je otvorio tenisku sekciju i ja sam se prvi prijavio. Moj stric je bio rekreativac koji je povremeno igrao tenis i radio je u školi. On je prvo imao samo mene, on se trudio da me nauči, ali ne bas pravo tehniku nego nešto bezveze. Nekad smo zimi imali pauze čak i do 4 meseca. Tu sam trenirao do 11 godine kad sam malo sazreo i shvatio da nije to. Kad sam napunio 12 godina pojavio se novi trener i on je imao sina koji ne bio državni prvak. Kad sam video oglas naravno ja sam se prvi prijavio. Dolazio sam triput nedjeljno na treninge, veoma sam brzo napredovao. Odlično sam se osecao. Učio me je bas pravom tehnikom.Posle negde oko 2 nedelje treninga došao je još jedan dečak on je već znao tenis tako da smo bili negde na istom nivou. Posle manje od mesec dana treninga on mi je počeo zakazivati mečeve sa nekim rekreativcima, imao sam par mečeva sa njima uglavnom sam izgubio posto su to su to bili već sve iskusni ljudi, a na sam imao samo 12 godina, čak sam dvaput uspeo i da pobedim. Sve je to tako teklo super pojavilo se još par dece moga uzrasta i tu je već bila zima tako da smo morali preci u halu. Imali smo tri put nedjeljno treninge i tamo sam samo vezbao, nisam imao mečeva jer smo bili u hali. On mi je obećao sledece godine da će me voditi na neki turniri da će biti svašta posto sam ja tamo bio najbolji. Kad je došao mart sledece godine to je bio jedan od zadnjih treninga u hali. Tokom treninga sam doživeo ozbiljnu povredu gde mi je ispalo koleno iz čašice. Tu su mi se svi snovi odjednom srušili i upao sam u bedak. Po cele Dane sam razmišljao kako ću se vratiti na teren. Kad se sve to zacelilo počeo sam da idem u banju da radim vezbe čisto malo da vratim mišić u norlmalu jel je skroz nestao posle 2 meseca ležanja. Kad sam sve to završio i pitao doktora da li ću se moći vratiti na tenis on je rekao ne i da ne pokušavam. Ja ga nisam hteo slušati i nabavio sam trenera za teretanu da me vezba da nabacim misice. Godinu dana sam vezbao svakodnevno i kući i u teretani samo da se ponovo mogu vratiti na tenis. Posle godinu dana sam se vratio na tenis, uzbuđujem ocu li opet igrati kao pre ili možda i bolje. Najveći problem je bio tad sto trener je dobio puno dece da trenira i slabo se bavio sa nama. Deca koja su trenirala 2 godine uzastopce nisu mogla da me pobede, a on to nije primecivao. On bi nam samo ostavio lopte i rekao igraj te i on bi otišao. Posle tri meseca sam shvatio da to nije kao pre i ispisao sam se. Narednih godinu dana nisam trenirao tenis gde sam odlučio da nagovorim tatu da me vozi skroz u drugi grad na treninge. Tamo sam počeo trenirati ovog leta. Od leta pa do sada tata me vozi 4 puta nedeljno na treninge u 20km udaljen grad i još je plaćao 800 dinara po treningu. Treniram i dan danas tamo. Uglavnom on meni spominje kako sam ja neverovatno napredovao za 3 meseca i da je jako sretan zbog toga. Igram još sa nekim dječakom on igra 2 godine kontinuirano i uglavnom ga pobedim. Pre jedno dve nedelje sam imao meč sa jednim decakom on trenira već 4 godine kontinuirano, izgubio sam ali samo zbog serve, serva mi nešto ne ide, ali da sam imao servu dobio bi ga sto posto. Rekao mi je da će me sledeceg proleca voditi na turnire, ali uvek mi naglašava kako tamo deca dobro igraju i imaju jake udarce. Ne znam ocu do proleca uspeti uznapredovati toliko da pobedim neki turnir. Sad trebamo da predjemo u halu tako da bi imali trening samo možda dva puta nedeljno možda izvučemo tri. Imam već 15 godina i trebao bi već da osvojim koji turnir. Nadam se da ću do proleca dovoljno uznapredovati da osvojim koji turnir.

Recite mi vaše mišljenje.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.