Savet za novi racunar...

Filip.bgd

Početnik
Poruka
14
E, ovako...
Za nekih nedelju do dve dana planiram da uzmem novi racunar, naravno raspitivao sam se za konfiguraciju na milion mesta, ali eto malera SVI MI DAJU RAZLICITE PREPORUKE!!!:evil:
Na osnovu svog skromnog znanja i budzeta ogranicenog do 36000 din. maksimalno 37000 din, odlucio sam:

CPU: Intel Core2 Duo E4500 / 2.2 GHz /L2 2mb...

Graficka: Gigabyte PCI-E GF 8600GT/ 256 mb/128 bit(prodavac mi savetuje 8600GTS koja je za 2500 din. skuplja)

Hard drive: WD Caviar 320GB WD3200AAKS SATA II, 16 MB cache,7200rpm

RAM Memorija: Kingston DDR2 667 MHz - 1GB

Kuciste: U planu mi je Blueberry, cena neka bude do 2800 din, a napajanje ne ispod 400W.

DVD rezac: PIONEER DVR-212D SATA, DVD/+RW/-RW, 18X Dual Layer, BLACK

E sada me zanima kakvu maticnu da uzmem, za nju bih zeleo da prodjem nesto ispod 7000 din. ako je to moguce, a da u isto vreme podrzava i Core2Quad procesore, i naravno za vas koji vise znate, nemojte da se ustrucavate da date neki predlog...


Isto tako me zanima da li ce biti neki aktuelni novogodisnji i Bozicni popusti, pa da se strpim do 20. decembra....


UKOLIKO MISLITE DA NESTO TREBA DA SE PROMENI ILI PO DOSADASNJEM ISKUSTVU OCEKUJETE NEKI POPUST, PISITE...



UNAPRED HVALA....:arrow:

PS: Strpite se barem nedelju dana pre nego sto mi zakljucate temu:lol:.
 
Ne znam sto si stvarno zapeo za taj Palit, kad razlika uopste nije nikakva. . .
A sta je na primer sa ovim, ovo je krs i nista ne valja, sem sto je brza ? Asus Extreme N8600GT TOP/HTDP/256MB DDR3 - 115e

Ili ovo ? Gainward BP8600GT-256-GS GLH-TV-DD 118e

Ne znam zapeo si za taj Palit ko da te oni sami finansiraju i da ih reklamiras. . . .
 
Ne znam sto si stvarno zapeo za taj Palit, kad razlika uopste nije nikakva. . .
A sta je na primer sa ovim, ovo je krs i nista ne valja, sem sto je brza ? Asus Extreme N8600GT TOP/HTDP/256MB DDR3 - 115e

Ili ovo ? Gainward BP8600GT-256-GS GLH-TV-DD 118e

Ne znam zapeo si za taj Palit ko da te oni sami finansiraju i da ih reklamiras. . . .
Zato je zapeo za Palit zato što je ona trenutno "Best buy" proizvod na našem tržištu naspram cene , za manje para dobiješ istu ili bolju stvar.

Nego nije mi jasno sONE zašto si se ti zakačio na njega , da tebe možda ne finansira neka strana koja ne prodaje Palit? :D Pa ideš namerno za njegovim postovima pa pokušavaš da ga zaebavaš , ajde da vidiš kako je to lako uraditi i tebi!
 
Ne znam sto si stvarno zapeo za taj Palit, kad razlika uopste nije nikakva. . .
A sta je na primer sa ovim, ovo je krs i nista ne valja, sem sto je brza ? Asus Extreme N8600GT TOP/HTDP/256MB DDR3 - 115e

Ili ovo ? Gainward BP8600GT-256-GS GLH-TV-DD 118e

Ne znam zapeo si za taj Palit ko da te oni sami finansiraju i da ih reklamiras. . . .

A koji je tvoj problem ?? Zashto sve mora da bude Asus / MSI ili Kingston ?? Zashto ?? Onih 10 € nekome puno vredi shto je razlika a ova PALIT JE NAJBOLJA 8600 GT koja ima da se kupi..... ( isto kao shto je BIOSTAR TA690G najbolja integrusha za overclockovanje i nijedna Gigabyte nemoze da joj krzne o nju ) Nijedna ASUS 8600 GT nemoze da joj prismrdi..... Ne nema razlike izmedju nih na default-u ali ova PALIT-ova lako premashuje default klokove 8600GTS kartica....

A zashto ne Gainward ?? Njihove Golden Sample / Goes Like Hell su isto top modeli u klasi....Ja imam njihovu 7600GS Goes Like Hell 500/1200 @ 600 ( vGPU mod - mogu da je poteram i do 650-700 MHz ) i memorija na 1500 MHz...... ALI 8600 GT GS GLH ima defektan cooler bash zato.....
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=147441
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=143759
 
Pa bas zato sto je asus kod tebe slaba tacka . . hehehe. . . I nisam reko da mora da bude. . .
Mislio sam na default, a po njemu asus ima brzu memoriju. . .
A za ove probleme sa G.-ijem stvarno nisam znao, tako da . . . . .

Ali nekom kome ne znaci tih 10e, moze da bira neki od ova dva modela, koji njemu vise godi, ili pak da uzme palit . . .

A MSI moras da priznas, trenutno ima best buy plocu sa P35 koja podrzava i ddr2 i ddr3 memoriju i CF . . .

Asus inace nije los, ali su im prozvodi precenjeni, tako da ja nisam za njih, sem u ovom posebnom slucaju. Gainward ne znam u kakvom je polozaju sada, ali znam da je pre 2-3 god bio vodeci AS za graficke. Kingston isto kao i Asus. . .
Posto sam ja ipak na ATI Side, za mene neko ko vodi rec su Sapphire, PowerColor i slicni, a za ploce biram trenutno samo MSI. . .
Nemam nista protiv nVidie, jer sa Atijem imam nesto drugacije od ostalih, a sa ostalim sam u klasi. nVidia je mozda brza na pravcu, ali Ati ga hvata po krivinama ako me shvatas. . .
 
sONE_SR:
Mislio sam na default, a po njemu asus ima brzu memoriju. . .

A GPU mu radi na 600 MHz a Palitov na 625 MHz i palit ima 1 ns memoriju shto znachi da joj je default 2000 MHz !!! Ona mora da radi na 2.0 GHz.... To shto su u fabrici stavili default 1800 MHz okachi machki o rep..... Moja ima 1.4 ns memoriju shto joj dodje da joj je default 714 x 2 MHz odnosno 1428 MHz.... tako da :lol:
 

Back
Top