Quantcast

Savet u vezi leka.

Poruka
24.444
Zaradio sam neku urinarnu infekciju,koju sam naravno zapustio bio i prosel nedelje sam otisao kod doktora koji mi je dao da pijem ciprocinal 500mg.
Popio sam 6 tableta od 10,a onda mi je poceo da smeta jer me zeludac boleo od njega.
Juce sam bio ponovo kod doktora i nisam gledao na recept koliko je on napisao,ali ona radnica u apoteci mi je rekla da pijem cefaleksin od 500mg po dve tablete na svaka dva sata.
Imam 20 godina i 78 kila,ne znam da nije mnogo 1gram na svakih 12 sati?

gost 281026

Aktivan član
Poruka
1.991
Zaradio sam neku urinarnu infekciju,koju sam naravno zapustio bio i prosel nedelje sam otisao kod doktora koji mi je dao da pijem ciprocinal 500mg.
Popio sam 6 tableta od 10,a onda mi je poceo da smeta jer me zeludac boleo od njega.
Juce sam bio ponovo kod doktora i nisam gledao na recept koliko je on napisao,ali ona radnica u apoteci mi je rekla da pijem cefaleksin od 500mg po dve tablete na svaka dva sata.
Ne na svaka dva sata,vec na 12 sati po 2 kapsule.Cefaleksin ili isto sto i palitreks se pije ili na svakih 6 sati po 1 kapsula,ili efektivnije na svakih 12 sati po 2.

bela76

Domaćin
Poruka
4.025
Nije mnogo, to je doza koja se daje odraslima a ti spadas u tu kategoriju.
(Znaci na 12h po dve kapsule od 5oo mg posto si napisao na svaka 2h...)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.