Savet bezbednosti odbio istraživanje Martijevih navoda

Popaj Bostanović

Zaslužan član
Poruka
106.657
У расправи у Савјету безбједности после излагања шефа српске дипломатије Вука Јеремића, представници земаља чланица СБ подржали су напоре да се сазна истина о нелегалној трговини људским органимана Космету, али су остали подијељени око тога ко би требало да спроведе ту истрагу.

Русија, Кина, Индија, Габон, Нигерија, Бразил подржале су иницијативу Србије да се формира посебно истражно тијело под окриљем УН које би се бавило наводима о трговини органима, садржаним у извјештају извјестиоца Савјета Европе Дика Мартија.

САД, Велика Британија, Њемачка и Француска заложили су се да ту истрагу спроведе мисија ЕУ на Косову (Еулекс), док је Португалија дала пуну подршку Еулексу, али је оцијенила да је због озбиљности оптужби које је изнио швајцарски сенатор Марти у свом извјештају потребно остати отворен за сваку будућу акцију коју буде захтијевала истрага.

Приштински министар спољних послова Енвер Хоџај, који је пред СБ УН наступио као приватно лице под таблом УНМИК-а, изнио је оцјену да је Еулекс потпуно способан да истражи Мартијеве оптужбе.

"Влада Косова признаје Еулекс као независног арбитра правде који може да одреди легитимност оптужби Мартија", казао је Хоџај и позвао све стране "да пруже информације и доказе Еулексовим тужиоцима у вези с поменутим оптужбама".

После излагања представника земаља чланица СБ УН услиједила је полемика између Јеремића и Хоџаја, у којој је шеф српске дипломатије негирао наводе приштинског министра, тврдећи да он уљепшава стварност у јужној српској покрајини и напредак који је остварила власт у Приштини.

Илуструјући лоше стање на КиМ, Јеремић је навео да је "више људи за овим столом него што је Срба остало у Приштини" и додао да је Приштина на дну листе по поштовању људских права и безбједности.

Јеремић је изјавио да не разумије разлоге за противљење иницијативи за спровођење истраге под окриљем УН, осим ако не из потребе да се нешто сакрије.

УНМИК ће сарађивати, али са ким?
Шеф УНМИК-а Ламберто Занијер рекао је да је важно да оптужбе из резолуције Савјета Европе о трговини људским органима и другим злочинима на Косову и Метохији буду "што прије непристрасно и темељно истражене".

Он је подсјетио да је мисија Европске уније на Космету саопштила да је способна за ту истрагу и рекао да ће УНМИК сарађивати у истрази, не наводећи ко би требало да је води.
 
У расправи у Савјету безбједности после излагања шефа српске дипломатије Вука Јеремића, представници земаља чланица СБ подржали су напоре да се сазна истина о нелегалној трговини људским органимана Космету, али су остали подијељени око тога ко би требало да спроведе ту истрагу.

Русија, Кина, Индија, Габон, Нигерија, Бразил подржале су иницијативу Србије да се формира посебно истражно тијело под окриљем УН које би се бавило наводима о трговини органима, садржаним у извјештају извјестиоца Савјета Европе Дика Мартија.

САД, Велика Британија, Њемачка и Француска заложили су се да ту истрагу спроведе мисија ЕУ на Косову (Еулекс), док је Португалија дала пуну подршку Еулексу, али је оцијенила да је због озбиљности оптужби које је изнио швајцарски сенатор Марти у свом извјештају потребно остати отворен за сваку будућу акцију коју буде захтијевала истрага.

Приштински министар спољних послова Енвер Хоџај, који је пред СБ УН наступио као приватно лице под таблом УНМИК-а, изнио је оцјену да је Еулекс потпуно способан да истражи Мартијеве оптужбе.

"Влада Косова признаје Еулекс као независног арбитра правде који може да одреди легитимност оптужби Мартија", казао је Хоџај и позвао све стране "да пруже информације и доказе Еулексовим тужиоцима у вези с поменутим оптужбама".

После излагања представника земаља чланица СБ УН услиједила је полемика између Јеремића и Хоџаја, у којој је шеф српске дипломатије негирао наводе приштинског министра, тврдећи да он уљепшава стварност у јужној српској покрајини и напредак који је остварила власт у Приштини.

Илуструјући лоше стање на КиМ, Јеремић је навео да је "више људи за овим столом него што је Срба остало у Приштини" и додао да је Приштина на дну листе по поштовању људских права и безбједности.

Јеремић је изјавио да не разумије разлоге за противљење иницијативи за спровођење истраге под окриљем УН, осим ако не из потребе да се нешто сакрије.

УНМИК ће сарађивати, али са ким?
Шеф УНМИК-а Ламберто Занијер рекао је да је важно да оптужбе из резолуције Савјета Европе о трговини људским органима и другим злочинима на Косову и Метохији буду "што прије непристрасно и темељно истражене".

Он је подсјетио да је мисија Европске уније на Космету саопштила да је способна за ту истрагу и рекао да ће УНМИК сарађивати у истрази, не наводећи ко би требало да је води.

Ocigledan udruzeni zlocinacki poduhvat.
 
"Влада Косова признаје Еулекс као независног арбитра правде који може да одреди легитимност оптужби Мартија", казао је Хоџај и позвао све стране "да пруже информације и доказе Еулексовим тужиоцима у вези с поменутим оптужбама".

pa da, i vlada tadiceve srbije je to takodje priznala kad je prihvatila euleks.
nema sta siptaru da se zameri
 
euleks je pod unmnikom jer je srbija pristala na to

Savet bezbednosti UN sinoć je jednoglasno podržao izveštaj generalnog sekretara UN Ban Ki-muna u kome su iznete preporuke o rekonfiguraciji UNMIK-a i rasporedjivanju Euleksa, prema sporazumu sa Beogradom, čime su otvorena vrata početku raporedjivanja statusno neutralne misije EU na Kosovu.

i rusi i kinezi su mogucu eu misiju u pocetku nazivali nelegalnom bez pristanka srbije, a onda je tadic dao zeleno svetlo za euleks i desilo se sta se desilo.
 
pa pitali su nas, citaj naslov:



http://www.mondo.rs/v2/tekst.php?vest=114922

dalje je smesno da se cita, al da su nas pitali, itekako jesu jer da bi bili tamo legalno i da bi sad mogli da se prave blesavima u UN, srbija je morala da im da legitimitet.

da ti pravo kazem ja mislim da UN odavno ne postoji...tako da svejedno je...
izvuku ga kada im zatreba , pa ga onda mrsnu kada im ne treba...sila boga ne moli...a jos manje UN...to je cinjenicno stanje...
ova predrndavanja je onako neka kupovina vremena u nadi da ce se promeniti odnos snaga u svetu te da ce nesto stvarno moci da se izdejstvuje...
 
da ti pravo kazem ja mislim da UN odavno ne postoji...tako da svejedno je...
izvuku ga kada im zatreba , pa ga onda mrsnu kada im ne treba...sila boga ne moli...a jos manje UN...to je cinjenicno stanje...
ova predrndavanja je onako neka kupovina vremena u nadi da ce se promeniti odnos snaga u svetu te da ce nesto stvarno moci da se izdejstvuje...

Potpisujem.
 
da ti pravo kazem ja mislim da UN odavno ne postoji...tako da svejedno je...
izvuku ga kada im zatreba , pa ga onda mrsnu kada im ne treba...sila boga ne moli...a jos manje UN...to je cinjenicno stanje...
ova predrndavanja je onako neka kupovina vremena u nadi da ce se promeniti odnos snaga u svetu te da ce nesto stvarno moci da se izdejstvuje...

UN je razlog zasto su siptari doziveli debakl sa ocekivanim masovnim priznanjem.
tako da, itekako postoji.
da srbija nije prihvatila euleks, euleks ne bi bio na kosovu
 
The EU has stated its mission will be legally based on United Nations Security Council Resolution 1244, which introduced the international rule of Kosovo in 1999.[15] However, the EU force, which was previously planned to be convered by Security council's approval of Ahtisaari proposal, has not received a new U.N. Security Council mandate due to the opposition from Russia. Russia specifically blocked transfer of U.N. facility to the EU mission.[16][17] Serbia also views the mission as an EU recognition of an independent Kosovo.[18]

In November 2008, the EU accepted the demand of Serbia not to implement the plan of Ahtisaari through EULEX and to be neutral regarding the status of Kosovo. On the other hand EULEX will be accepted by Serbia and the UN Security Council.

http://en.wikipedia.org/wiki/European_Union_Rule_of_Law_Mission_in_Kosovo

'nuff said
 
SB UN je odavno samo tu da da legitimitet razbojnicima americi i NATO-u...
u sustini amerika radi bukvalno sta zeli....sve ovo oko trgovine ljudskim organima nije moglo bez najvisih predstavnima MZ koji su vrsljali po kosovu...a baza bonstil je samo davala logisticku podrsku...ko misli drugacije neka mi objasni KAKO SU ORGANI TRANSPORTOVANI SA KOSOVA..?? ZAR JE MOGLA IJEDNA LETILICA DA LETI A DA ZA NJ NEZNA NATO..?? price da su transplatacije vrsene na kosovu su malo verovatne...zamislite nekog seika lovatora koji za organ daje milion dolara i rizikuje da mu se transplatacija uradi na kosovu ili albaniji...ja to ne mogu da svarim...
istraga treba da se vodi u okvirima SB ali treba omoguciti svakoj zainteresovanoj strani da ima svoje istrazitelje u okviru istog tima...tako bi se doslo do istine lakse i bez podmetanja...
 
Sad ce da lakne celoj srpskoj Vladi i tom njihovom taciju .

Mada je cela ova stvar oko Dika Martija , samo samaranje izmedju Nemacke i SAD , ipak je znacajan samaro opaljen i Taciju , ali i srpskoj vladi i satro drzavi .

Najznačajniji korak napravio je sam Dik Marti.
Da se skine veo sa te tajne i da svet sazna šta su šiptarski razbojnici
radili na Kosovu.
Svakako će to ostaviti posledice,ma kako da se rasplete
Kosovski "čvor".
A,idealan nastavak aktivnosti bio bi da krivci sednu na klupe
od čamovine.
 
Za istragu o svemu se nudi Karla Del Ponte,koja je prva i pocela pricati o tome,i na tom treba inistirati ovaj smesni minstar za KiM ,a ne da jede gomna i bleji po Gvineji Bisao i Tahitiju i hvali se sa tim kod supruge na TV Bastilji, kako neke egzoticne zemlje nece priznati KiM kao nezavisnu drzavu :rtfm::evil:

Što je do sada čekala '
Fala joj !
Koliko će to koštati državu Srbiju ?
Zmijolika gospođa 'oće da uknjiži neki evrocent.
Mala penzija,a živeti se mora.

Šta fali ćopavom Ahtisariju ?
On je, čak,morao da laže,
a Karla bi govorila istinu !
 
Poslednja izmena:
Ponovo se otežava istraga i pokušava sakriti istina.
Nije mi jasno što je to potrebno Americi ?
Da se izlaže blamiranju i prikriva očigledno !?
Celom je svetu jasno da tu nečeg ima.......
Svrstavanje Velike Britanije,Francuske i Nemačke na stranu Amerike
nije potrebno komentarisati.
Oni su pudlice.

"Pokretanje" te istrage je bilo samo da bi se Taci&Co doveli u red.
Za nekih pedeset/sezdeset godina ce se znati istina,a dotle ce ova stoka pobeci van domaka pravde.
 

Back
Top