• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

SATAN PANONSKI

. . .

Poznat
Poruka
8.587
i r o n y m u s:
Poseduje li neko zbirku Satanovih pesama i crteza.Ukoliko ima, rad sam je otkupiti/menjati/fotokopirati ili sta vec.Btw,ima li ko Kako je punker branio Hrvatsku?Ja imam ostala 2 snimka(Ljuljajmo Ljubljeni Lubicasti Ljulj i Nuklarne Olimpijske igre)
Ja mislim da ja imam taj album. Pre par godina drug mi je snimo dva albuma i mislim da su bili svi sem igara. Nisam 100% siguran, ukoliko je pesma "Marica Se Nabila Na Korman Od Bicikla" na igrama onda taj album nemam u suprotnom ga imam, a ljulj sigurno imam.

i r o n y m u s

Početnik
Poruka
31
. . .:
i r o n y m u s:
Poseduje li neko zbirku Satanovih pesama i crteza.Ukoliko ima, rad sam je otkupiti/menjati/fotokopirati ili sta vec.Btw,ima li ko Kako je punker branio Hrvatsku?Ja imam ostala 2 snimka(Ljuljajmo Ljubljeni Lubicasti Ljulj i Nuklarne Olimpijske igre)
Ja mislim da ja imam taj album. Pre par godina drug mi je snimo dva albuma i mislim da su bili svi sem igara. Nisam 100% siguran, ukoliko je pesma "Marica Se Nabila Na Korman Od Bicikla" na igrama onda taj album nemam u suprotnom ga imam, a ljulj sigurno imam.
Nemas.To je album Nuklarne Olimpijske igre,i nije Marica nego Slavica,a pesma se zove "Rog".Na "Punkeru" je "Ja sam svom tati pusila...","Vratit ces se,Satane","Prepuna je krvi Drina","Ko-ko-dak"...Inace,ako ti trebaju ova druga dva,imam ih u MP3 formatu.

Gavran

Zainteresovan član
Poruka
113
imam sva tri albuma Satana Panonskog i divx sa snimcima sa koncerata. a sto se tice pesme "marica" tek sada vidim koliko su kompetentni ljudi koji ulaze na ovu temu da govore o Satanu.

"... i ti ces doci u svojoj moci
vratit ces se Satane..."
oces k.... pored ovakvih...

Gavran

Zainteresovan član
Poruka
113
. . .:
i r o n y m u s:

posalji mi poruku na private i poslacu ti cd

. . .

Poznat
Poruka
8.587
i r o n y m u s:
. . .:
i r o n y m u s:
Nemas.To je album Nuklarne Olimpijske igre,i nije Marica nego Slavica,a pesma se zove "Rog".Na "Punkeru" je "Ja sam svom tati pusila...","Vratit ces se,Satane","Prepuna je krvi Drina","Ko-ko-dak"...Inace,ako ti trebaju ova druga dva,imam ih u MP3 formatu.
Taj onda imam, a igre nemam.

Aini

Početnik
Poruka
3
S.Panonski, alias Kecer, iliti Ivica Culjak bio je normalniji od 90% onih koji hodaju ovom planetom. Zrtva rezima, sopstvene nadarenosti i genijalnosti.

Evo, pred vama je neko ko ga je poznavao u dushu, kao sestra mu bliska, partner njegove duse. Uzvisen je bio Kecer, ogromne unutrasnje snage da promeni svet.

Evo nekih neobjavljenih delova....samo za one koji znaju da to cene:

PUNK PRISNOJ PORODICI
Ti si moj Brat Ratnik, vidis sva zla oko sebe na nacin I emotivno kao ja, stoga Ti se imama diviti dok jednog dana ne nakanimo, pokusamo uciniti nesto vise za Narod nas osteceni. Pobili bi nas rado kad ne idemo putovima iste poslusnosti, outdenosti. Nisam obmanut (ovca), nisam obanitelj (pas), stoga mi preostaje kao I Tebi, biti progonjen. PUNK=ZIVA NAUKA O ZIVOTU! Tu ne stices neuvjerljive spoznaje iz knjiga umrlih mudraca I voda koji iko zna kako su saznali ono sto su znali. Ovako smo prionuli zivjeti a da nam smisao bude Istina, razlikovati svijetlo od tamnog neovisno radilo se o danu ili noci. Sve nam nase igre zele oteti. , ovako rastrkani jos vise cemo postati cupavci, kasnije sminksi, izobceni, programirani, podgovoreni, nevini I tihi, predmeti I strojevi. Bez glasnog ocajnickog vriska mi smo samo pomodarska grupacija, a znamo svi kad je PUNK bio modom, bio moderan ROTTEN I svi koji vele da su se Isli usavrsiti, a Isli su biti ovce ili psi. Nase su rijecI na zidovima im ulastenih kuca u kojim stenad apaticno mljacka, a nas urlik toliko mora biti prodoran da stvori im grc lica. Cemu im objasnavati, napisemo im, nacrtamo kako im ***** viri iz ociju … nek ih nasI osmijesi nagnu da pognu glavu ili pak bjeze. Ne treba ih udarati dok prvi ne napadnu. Osjecam da su prije nego sam svom postojanju dao naziv PUNK, smatrali HERETIKOM, danas POGANINOM! To je moja slava, snaga I znanje. Ucimo od nase krvi, njihovih grijeha, od hektolitara vina koje smo popili po parkovima I haustorima jer pseca nas okupljalista vrlo zamaraju. Idem gradom ja, boja na licu sinoc cudesna, sad je samo mulj sto fekalijom asocira. Govore da smo samo izrod rase I nacije, nedozvoljena anarhija, ne moze nas smisliti ni crkva ni partija, a mi pankeri idemo … I samo isti psi kao psi su posezali za parolama fazizma il brkonje Staljina, kako da mi bude jadnak onaj koji oduzima igru djecaku, koji zavidi jer mogu I znam, a sam se nije usudio rebra svoja izloziti ataku. Smijem im se ja, smije im se vrijeme I ono ce ih kazniti. PUNK nece biti PUNK ako nam on daje, PUNK je PUNK ako mi dajemo njemu, dakle dajemo nasoj slobodi I igri. Parole I poruke engleskih I USA bendova su za ono tamo vrijeme I stanje, njihovo je zlo njihovo, za one tamo lokacije, I koji ih papagaj ponavlja taj je u jadu jad stekao, rascupao kosu, poderao koljena, obojio lice ratnickim bojama (Ne, PUNK SE NE BORI PROTIV ZLA, PUNK MU SE SMIJE, NITKO NE MOZE POBJEDITI ZLO)! U redu je priynati I dati pocast, ali ne moliti ni dozivati onog koji Te ne cuje. Mi imamo svoje probleme I raditi cemo kako bol ovog podneblja moze primiti, podnijeti, a slazem se I zelim suradnju sa svim jednakima iz cijelog svijeta. Ne vele uinozemstvu neki maloumnici, eh, mi u Jugoslaviji ovako I ovako cinimo, nas je PUNK to I to. I samo kukaju I zale se nekima jer su stranci, nema PUNK-a engleskog, japanskog, finskog boljeg od ovog naseg ili obrnuto, ne ako je PUNK ono sto bi trebalo biti. Oni lazno predstavljaju nas ZU PUNK svijetu I ne spominju ovu PUNK PRISNU PORODICU, jer toliko su podli da nisu mogli raditi inferiornosti IcI u nju, ili su izisli jer su osjetili da bi mogli biti raskrinakni kao teski medio kriteti, ili su naprosto odbacili PUNK, uzeli samo HC, trash, sto ja znam. Govore da nema nista, nista se kreativno ne cini …. cemu suicidalan pacifizam da bi se pokazalo da smo mi protin necega … pusti Pinochetu jebati mamu, pusti Krsko neka radi, dim dimnjaka truje, micemo zaustaviti samo sebe ako njih budemo htjeli … time im pokazujemo dasu jacI od nas, da nas mogu smozditi ako ih nekim nemogucim slucajem onemogucimo. Sila smo samo I jedan drugi narod ako ih znamo ismijati, u spokoju im staviti minu. Procesije koje se nazivaju demonstracije ce im samo dati do znanja da ih se bojimo. OVAJ SVIJET JE STVORIO PUNK, ALI PUNK NE TREBA STVARATI SVIJET! Dok je god svijeta, biti ce PUNK-a! PUNK IZNAD STRAHA, PUNK IZNAD VLASTI, NEK IH UPOZORI DA NIJE NJIHOV! PUNK TREBA DA SE ZNA SMIJATI! Poginuti za nesto sto ce vjecno zivjeti je glupost, umrijeti za nesto sto vjecno umire je vrlina; VJECNO CE ZIVJETI ZLO, VJECNO UMIRE DOBRO! Dok je god zla, biti ce PUNK-a. Sve njihove propasti su garanti naseg opstanka, postojanja.

Svojoj PUNK BracI konacan oblik CATCH’s WAY-A
SATAN PANONSKI, onaj poganin
KECER II.!

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.521
Super ako si tako dobro poznavao Ivicu Culjka, Kechera II, Samuraja ili kako vec d aje sve sebe zvao. Nadam se samo da se nisi i kresao sa njim? Verovatno si onda bio prisutan kad sam ga u Ljubljani na Amebix-ima bacio na zemlju pred par stotina ljudi i kad je ustao i rekao mi sa "sam pravi ratnik i da ce samo da pravi komunu" pa je opet leteo na zemlju. Ko god da ga je roknuo ucinio je uslugu covecanstvu.

Aini:
S.Panonski, alias Kecer, iliti Ivica Culjak bio je normalniji od 90% onih koji hodaju ovom planetom. Zrtva rezima, sopstvene nadarenosti i genijalnosti.

Evo, pred vama je neko ko ga je poznavao u dushu, kao sestra mu bliska, partner njegove duse. Uzvisen je bio Kecer, ogromne unutrasnje snage da promeni svet.

Evo nekih neobjavljenih delova....samo za one koji znaju da to cene:

PUNK PRISNOJ PORODICI
Ti si moj Brat Ratnik, vidis sva zla oko sebe na nacin I emotivno kao ja, stoga Ti se imama diviti dok jednog dana ne nakanimo, pokusamo uciniti nesto vise za Narod nas osteceni. Pobili bi nas rado kad ne idemo putovima iste poslusnosti, outdenosti. Nisam obmanut (ovca), nisam obanitelj (pas), stoga mi preostaje kao I Tebi, biti progonjen. PUNK=ZIVA NAUKA O ZIVOTU! Tu ne stices neuvjerljive spoznaje iz knjiga umrlih mudraca I voda koji iko zna kako su saznali ono sto su znali. Ovako smo prionuli zivjeti a da nam smisao bude Istina, razlikovati svijetlo od tamnog neovisno radilo se o danu ili noci. Sve nam nase igre zele oteti. , ovako rastrkani jos vise cemo postati cupavci, kasnije sminksi, izobceni, programirani, podgovoreni, nevini I tihi, predmeti I strojevi. Bez glasnog ocajnickog vriska mi smo samo pomodarska grupacija, a znamo svi kad je PUNK bio modom, bio moderan ROTTEN I svi koji vele da su se Isli usavrsiti, a Isli su biti ovce ili psi. Nase su rijecI na zidovima im ulastenih kuca u kojim stenad apaticno mljacka, a nas urlik toliko mora biti prodoran da stvori im grc lica. Cemu im objasnavati, napisemo im, nacrtamo kako im * viri iz ociju … nek ih nasI osmijesi nagnu da pognu glavu ili pak bjeze. Ne treba ih udarati dok prvi ne napadnu. Osjecam da su prije nego sam svom postojanju dao naziv PUNK, smatrali HERETIKOM, danas POGANINOM! To je moja slava, snaga I znanje. Ucimo od nase krvi, njihovih grijeha, od hektolitara vina koje smo popili po parkovima I haustorima jer pseca nas okupljalista vrlo zamaraju. Idem gradom ja, boja na licu sinoc cudesna, sad je samo mulj sto fekalijom asocira. Govore da smo samo izrod rase I nacije, nedozvoljena anarhija, ne moze nas smisliti ni crkva ni partija, a mi pankeri idemo … I samo isti psi kao psi su posezali za parolama fazizma il brkonje Staljina, kako da mi bude jadnak onaj koji oduzima igru djecaku, koji zavidi jer mogu I znam, a sam se nije usudio rebra svoja izloziti ataku. Smijem im se ja, smije im se vrijeme I ono ce ih kazniti. PUNK nece biti PUNK ako nam on daje, PUNK je PUNK ako mi dajemo njemu, dakle dajemo nasoj slobodi I igri. Parole I poruke engleskih I USA bendova su za ono tamo vrijeme I stanje, njihovo je zlo njihovo, za one tamo lokacije, I koji ih papagaj ponavlja taj je u jadu jad stekao, rascupao kosu, poderao koljena, obojio lice ratnickim bojama (Ne, PUNK SE NE BORI PROTIV ZLA, PUNK MU SE SMIJE, NITKO NE MOZE POBJEDITI ZLO)! U redu je priynati I dati pocast, ali ne moliti ni dozivati onog koji Te ne cuje. Mi imamo svoje probleme I raditi cemo kako bol ovog podneblja moze primiti, podnijeti, a slazem se I zelim suradnju sa svim jednakima iz cijelog svijeta. Ne vele uinozemstvu neki maloumnici, eh, mi u Jugoslaviji ovako I ovako cinimo, nas je PUNK to I to. I samo kukaju I zale se nekima jer su stranci, nema PUNK-a engleskog, japanskog, finskog boljeg od ovog naseg ili obrnuto, ne ako je PUNK ono sto bi trebalo biti. Oni lazno predstavljaju nas ZU PUNK svijetu I ne spominju ovu PUNK PRISNU PORODICU, jer toliko su podli da nisu mogli raditi inferiornosti IcI u nju, ili su izisli jer su osjetili da bi mogli biti raskrinakni kao teski medio kriteti, ili su naprosto odbacili PUNK, uzeli samo HC, trash, sto ja znam. Govore da nema nista, nista se kreativno ne cini …. cemu suicidalan pacifizam da bi se pokazalo da smo mi protin necega … pusti Pinochetu * mamu, pusti Krsko neka radi, dim dimnjaka truje, micemo zaustaviti samo sebe ako njih budemo htjeli … time im pokazujemo dasu jacI od nas, da nas mogu smozditi ako ih nekim nemogucim slucajem onemogucimo. Sila smo samo I jedan drugi narod ako ih znamo ismijati, u spokoju im staviti minu. Procesije koje se nazivaju demonstracije ce im samo dati do znanja da ih se bojimo. OVAJ SVIJET JE STVORIO PUNK, ALI PUNK NE TREBA STVARATI SVIJET! Dok je god svijeta, biti ce PUNK-a! PUNK IZNAD STRAHA, PUNK IZNAD VLASTI, NEK IH UPOZORI DA NIJE NJIHOV! PUNK TREBA DA SE ZNA SMIJATI! Poginuti za nesto sto ce vjecno zivjeti je glupost, umrijeti za nesto sto vjecno umire je vrlina; VJECNO CE ZIVJETI ZLO, VJECNO UMIRE DOBRO! Dok je god zla, biti ce PUNK-a. Sve njihove propasti su garanti naseg opstanka, postojanja.

Svojoj PUNK BracI konacan oblik CATCH’s WAY-A
SATAN PANONSKI, onaj poganin
KECER II.!

Aini

Početnik
Poruka
3
Gwidyon, posto si sopstvena polazna tacka gledista, razumem zasto je za tebe sve dvolicno, povrsno i pokvareno i nedoraslo postovanja. Ti prvo treba da razumes svoje probleme i slabosti, pa tek onda druge. Koga si ti bacio na kolena, a?

Spoznaj prvo sebe.
Plasljivi misevi ne smeju da upiru prstom u hrabre i da ih kritikuju, vec da od njih uce.

RATNIK

Izaslanik Satana a miljenik Boga
Odlučio je umrijeti kao Dječak Punker
Suzanj svojeg srca razbjesnjelog
koje nikad nije prihvatilo odluku
Grobar nad nezrelosću vlastita razuma
osakaćenog metodima aktualnih rezima
…ovo rekose neutralna motrenja

On je to!
Čarobnjak plemenite horde osvetničke
i prvi zastavnik vojske bez stita,
protivnik ovisnike a degustator sita.
Bjegunac bez straha daruje slobode luđacima,
heretik smisla u surovoj tuči lancima
Skljesten uz zid, ubica, čuj čelični krik
I u najbezumnijem skoku odbacuje trik.

To je On, nije Napoleon!
Nema kukastog kriza na tetoviranom tijelu,
svima je pokazao krvavu guzicu bijelu.
I nije noj, niti pod zemljom krtica,
i neće oboriti glavu ni kad pukne gubica.
Kao pički sto je suđeno da bez proljeća cvjeta,
pljuvati će i mrziti svetu nauku svijeta.
Rana sve dubljom bez lijeka postaje,
pred oltarom morala neće da se pokaje.
Kida, lomi, reze, on traje.

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.521
Nisam ja upirao prst vec sam tvom dragom Keceru, kad je nesto bio poceo da mi se proserava, bio odvalio mavashi u glavu tako da se nije bio digao sa zemlje par minuta. Kad se digao rekao je da sam "ratnik" i da ce samnom da "pravi komunu" i nesto bio krenuo da me pipa pa sam ga ponovo patosirao. Em je bio lud, em je bio perverznjak (ukljucujuci perverzije sa oba pola). Dakle za odstrel...

Aini:
Gwidyon, posto si sopstvena polazna tacka gledista, razumem zasto je za tebe sve dvolicno, povrsno i pokvareno i nedoraslo postovanja. Ti prvo treba da razumes svoje probleme i slabosti, pa tek onda druge. Koga si ti bacio na kolena, a?

Spoznaj prvo sebe.
Plasljivi misevi ne smeju da upiru prstom u hrabre i da ih kritikuju, vec da od njih uce.

RATNIK

Izaslanik Satana a miljenik Boga
Odlučio je umrijeti kao Dječak Punker
Suzanj svojeg srca razbjesnjelog
koje nikad nije prihvatilo odluku
Grobar nad nezrelosću vlastita razuma
osakaćenog metodima aktualnih rezima
…ovo rekose neutralna motrenja

On je to!
Čarobnjak plemenite horde osvetničke
i prvi zastavnik vojske bez stita,
protivnik ovisnike a degustator sita.
Bjegunac bez straha daruje slobode luđacima,
heretik smisla u surovoj tuči lancima
Skljesten uz zid, ubica, čuj čelični krik
I u najbezumnijem skoku odbacuje trik.

To je On, nije Napoleon!
Nema kukastog kriza na tetoviranom tijelu,
svima je pokazao krvavu guzicu bijelu.
I nije noj, niti pod zemljom krtica,
i neće oboriti glavu ni kad pukne gubica.
Kao * sto je suđeno da bez proljeća cvjeta,
pljuvati će i mrziti svetu nauku svijeta.
Rana sve dubljom bez lijeka postaje,
pred oltarom morala neće da se pokaje.
Kida, lomi, reze, on traje.

Aini

Početnik
Poruka
3
To je veoma zanimljivo - kada se pedofil zgrazava zbog necije sklonosti ka homoseksualizmu. Dakle? Ima li nesto gore od pedofilije i sektasenja?

Sve sto je radio, Kecer je radio iskreno, nije bio folirant, utripovan lik -kao ti, npr.

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.521
ja svaki dan o sebi otkrijem nesto novo pa tako i ovo. Sad sam saznao i da sam pedofil, zanimljivo?! Sto se tice sektasenja onda da znas da setasim sa tvojom kevom, jel ti krivo?

Aini:
To je veoma zanimljivo - kada se pedofil zgrazava zbog necije sklonosti ka homoseksualizmu. Dakle? Ima li nesto gore od pedofilije i sektasenja?

Sve sto je radio, Kecer je radio iskreno, nije bio folirant, utripovan lik -kao ti, npr.

Gavran

Zainteresovan član
Poruka
113
E, sve ovo je otislo predalako. nisam zeleo da ovo preraste u temu za medjusobno razracunavanje. hajde kao sto ja ne ulazim na teme o mitru miricu ili miletu kiticu i proseravam se o njima , tako ni vi koji ste spremni da se, krijuci iza nick-a, sa satiranim krajevima, nemojte da raspravljate o Satanu. to da li je bio *****, kreten ili sta vec ne bi trebalo da nas zanima ako je Umetnost ono sto je ostavio iza sebe. kada sam upao posle par dana na ovu temu i procitao vase komentare prosla mi je kroz glavu scena iz "smesne strane istorije" u kome se uporedo sa prvim umetnikom (covekom koji je naslikao nesto na zidu pecine) radja i prvi kriticar (kreten koji se "intelektualno" ispisa po istoj slici). lako je pisati, tesko je Stvarati.

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.521
Ja se mogu sresti na mnogim temama. Ovaj drugi nick ima samo nekoliko postova i registrovan je juce. Jedini postovi su mu na ovoj temi i odmah je poceo sa lazima na moj racun. To sto je on ocigledno bio suvise blizak sa Ivicom mene se ne tice. Ja cu jos jednom otvoreno reci da to nije bila umetnost vec vanklinicka zabeleska psihopatije nekoga ko je kukavicki ubio coveka nozem ispod stola. Takvih ima na sve strane, od Zike Obretkovica i Secerovskog pa do raznoraznih neimenovanih sto lude kad ih puste na vikend. Plus je bio i ustasa i poginuo je kao okoreli ustasa ogrezao u zlocinima nad srpskim zarobljenicima koje je mrcvario. Kraj svake price!

. . .:
Gwydion i Aini zamolio bih vas da vasu diskusiju o Satanu nastavite na pp-u li negde drugde vec jer forum kanda nije mesto za to.
A isto tako bih zamolio i da ne psujete i da ne vredjate!

i r o n y m u s

Početnik
Poruka
31
Cekajte,ljudi,kud sve ovo vodi?Sto se tebe Gwydion tice,postoji li jos necija istina sem tvoje?Ja Satana nisam licno poznavao,ali znam coveka koji jeste,i to odlicno.On mi se kleo da je Satan bio PUNX no.1 u zemlji,a to je covek cije reci postujem i cenim,sto zbog godina,sto zbog intelektualnog opusa.

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.521
Vidis, ja sam poznavao sve te "punx-e" u zemlji od Ljubljane do Subotice. I zato sebe smatram merodavnim jer sam bio sve to video licno a nije mi niko drugi to pricao.

i r o n y m u s:
Cekajte,ljudi,kud sve ovo vodi?Sto se tebe Gwydion tice,postoji li jos necija istina sem tvoje?Ja Satana nisam licno poznavao,ali znam coveka koji jeste,i to odlicno.On mi se kleo da je Satan bio PUNX no.1 u zemlji,a to je covek cije reci postujem i cenim,sto zbog godina,sto zbog intelektualnog opusa.

i r o n y m u s

Početnik
Poruka
31
Gwydion:
Vidis, ja sam poznavao sve te "punx-e" u zemlji od Ljubljane do Subotice. I zato sebe smatram merodavnim jer sam bio sve to video licno a nije mi niko drugi to pricao.

i r o n y m u s:
Pretpostavljam da znas i Ivana Glisica(pisac).Covek je od tebe sigurno i stariji('45.god),i duze u punk-u,pa mi neces zameriti ako se odlucim da verujem njegovim recima.

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.521
Izvini, ali taj Ivan Glisic nije bio deo scene. Nije ga bilo po fanzinima, nije ga bilo po koncertima sirom ondasnje Jugoslavije, nije ga bilo u bendovima
koji su onda nesto znacili. Kad smo svi odrasli i izasli iz price on je poceo da se pojavljuje. Tu pricu o "pravim pankerima" neki su pricali i za onog malog Septika, mislim da se Damir zvao, iz Subotice. On ti je bio Kecerov dobar pajtas. Celu pricu koja ga je posle pratila, a u koju necu da ulazim jer nije pristojno, ja ne smatram za pank vec za klosarstvo. Mnogo godina posto sam izasao iz price sam upoznao jednu Gail koja zivi u NY i koja je bila deo scene. Danzig ju je uci da svira gitaru, Ramonsi bili zaljubljeni u nju i sl. Sta vise bila je jedno kratko vreme Sidova devojka, ostale su fotografije koje to dokazuju. Cela ta prica o panku je JEDNA VELIKA LAZ I OBMANA! Ko se primi na to idiot je. Ili neko ko pod stare dane pravi famu kao taj Glisis. Ja sam Gigiju u sred Ljbljane rekao da je idiot sto stampa Kecerovu zbirku poezije i znam sta je odgovorio i zasto je to uradio. Samo zato da bi pokazali da je sve juznije i tuznije i da su oni superiorni u odnosu na juznjake. Eto vidite, to je najbolej sto oni mogu jer oni su seljoberi a mi smo tako civilizovani. Zato je i izasla ta knjiga. Kapiras?

i r o n y m u s:
Gwydion:

i r o n y m u s:
Pretpostavljam da znas i Ivana Glisica(pisac).Covek je od tebe sigurno i stariji('45.god),i duze u punk-u,pa mi neces zameriti ako se odlucim da verujem njegovim recima.

LePiaf

Domaćin
Poruka
4.859
Gwydione, samo ja pa ja... JA sam mu rekao ovo, JA sam mu rekao ono, JA sam ga patosirao (tako da se nije digao x minuta, wow!!!), itd, itd...
Pa onda jos i zakljucci tipa "Dakle za odstrel..."
Ne zanima me punk, o Satanu Panonskom ne znam manje-vise nista, ali kad citam tvoje postove delujes mi problematicniji od doticnog.

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.521
"Ja" je tu u funkciji legitimiteta zastupanja stava.
Naglasen oje zato da se vidi da govorim sa pozicije nekoga ko je stvar vide ou prvom licu, ne iz price. I ko sad kaze da je ta ideja da je pank ako razbije flasu pa se seces, ako se drogiras, alkoholises i cak ubijes nekoga najobicnija budalastina. Zato ne mozes porediti mene i njega. nit iono sto j apodrazumevam kad kazem pank i ono sto podrazumevaju oni koji svrsavaju na Kecera i ono sto je on podrazumevao pod recju "pank". U ovom drugom slucaju je to psihopatoloska kategorija.

LePiaf:
Gwydione, samo ja pa ja... JA sam mu rekao ovo, JA sam mu rekao ono, JA sam ga patosirao (tako da se nije digao x minuta, wow!!!), itd, itd...
Pa onda jos i zakljucci tipa "Dakle za odstrel..."
Ne zanima me punk, o Satanu Panonskom ne znam manje-vise nista, ali kad citam tvoje postove delujes mi problematicniji od doticnog.

empty_box

Početnik
Poruka
19
satan panonski je bio genije ....i to ne od onih nabudzenih skotova shto piju viskije po po mestima za qlturoloshq elitu.... zhao mi je shto ne znam vishe o njemu . npr ne znadoh da je slikar . imam sve albume i bla bla bla .....chovek je genije ......al ko shto neko reche ......stvar uqsa a ja bi dodo....i pameti......aj

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.