Quantcast

SAT Patrole - Mirko Alvirovic

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.545
Meni baš nije jasan koncept ovog tipa emisija u 2019-toj kad imaš Google maps, Trip advisor, Waze, Here maps, i kojekakve druge navigacije, trice i kučine... pa čak i da nemaš, pre nego što kreneš pogledaš gde ideš. Ne znam, pre mi je bilo zanimljivo, sad mi je čisto gubljenje vremena da mi neko objašnjava da imam pumpu pored autoputa i da na autoputu treba da skrenem na odvajanju za Asprovaltu ako idem u Asprovaltu.
Pa i nije. Vizuelno je ipak vizuelno naročito prvi put.

Leto 2013-te povratak sa Lefkade prvi put jonska obala i Egnatia Odos autoput,ostali na plaži do 3-4 popodne pa još jedan giros u Lefkasu pre mosta i kao ajde lagano već je predveče. Kad sam dolazio već sam imao u glavi iz emisije sva ključna odvajanja i nikakav problem. U povratku pošto pokojni mirko nikada povratke nije radio nemam vizuelne podatke kontam ne mogu se zajebati došao sam tuda a i upaljena iGo navigacija. Sve lepo ide par sati i odjednom obaveštenje "after 3 km turn right end exit" ,meni nešto izgledalo prerano ,ali rekoh možda sam ga nagario malo jače,nije da ne umem, pa nisam ni primetio. Vrlo brzo vidim tablu Skopje sa skretanjem i ja šta ću poslušam sve te znake. I sad vozim,sve mi nešto čudno već sam trebao na A1 da izađem a ja na nekom običnom putu. Stanem uveličam mapu i vidim da idem na Bitolj i onaj alternativni prelaz. Rekoh ko mu hebe mater sad sam već blizu da se vraćam. Dolazim na granicu(avgust špic špiceva sezone) a tamo samo dvoje troje kola...rekoh vrh možda ovo ispadne odličan zajeb. Završim za deset minuta uđem u Makedoniju i...šta sad. Potpuno nepoznat teren mrak već pala, neko iz kola predlaže kad smo već tu da idemo na Ohrid...ništa stanem u Bitolju na neku pumpu i pitam nekog lokalca kuda bratko na autoput da izbijem,mislim prvo kako iz grada izaći,on objasnio ja psujem bez prestanka navigaciju ali sada mi jedina nada. Mrkli mrak izlazim iz Bitolja idem valjda beše ka Prilepu, totalna divljina,prvo neka magistrala pa onda već zalazimo u neke krivine moguće i da je neka planina usput. E tu mi već nije svejedno malo malo pa stanem proučavam onu mapu na igo...polako i oprezno iskobeljam se nekako i izađem posle x sati na autoput ...ali da sam imao vizuelne landmarke i nisam se oslanjao na navigaciju verovatno bih kao čovek bez stresa i preznojavanja izašao na Evzoni a odatle mogu zatvorenih očiju.

Dakle samo dajte ove rute :ok:

Poslednja izmena:

tab503

Buduća legenda
Administrator
Poruka
45.014
Meni baš nije jasan koncept ovog tipa emisija u 2019-toj kad imaš Google maps, Trip advisor, Waze, Here maps, i kojekakve druge navigacije, trice i kučine... pa čak i da nemaš, pre nego što kreneš pogledaš gde ideš. Ne znam, pre mi je bilo zanimljivo, sad mi je čisto gubljenje vremena da mi neko objašnjava da imam pumpu pored autoputa i da na autoputu treba da skrenem na odvajanju za Asprovaltu ako idem u Asprovaltu.
to vise gledas kao neki putopisni story :)
meni se dopadalo kako je mirko to radio i gledao sam iako sam znao put :)

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.545
Sad bi trebao da produži do Kefalonije npr i onda uradi jednu povratnu odande recimo.
Ako će u Mirkovom ritmu sledeća je verovatno Budva ili HN, pa jedna jonska, pa Halkidiki preko bitolja pa Tasos preko Bugarske...:lol:

Ovo sa Turskom me obradovalo nadam se samo još novim destinacijama. i da će razbijati i dalje monotoniju. A posle leta da zapuca na Zapad negde. Recimo jako bih voleo Beograd-Berlin preko Budimpešte i Praga...ili do Rima turu. Nek se otvori malo Bujke ;)

Poslednja izmena:

LUSJE

Legenda
Poruka
64.774
Sad bi trebao da produži do Kefalonije npr i onda uradi jednu povratnu odande recimo.
Ako će u Mirkovom ritmu sledeća je verovatno Budva ili HN, pa jedna jonska, pa Halkidiki preko bitolja pa Tasos preko Bugarske...:lol:

Ovo sa Turskom me obradovalo nadam se samo još novim destinacijama. i da će razbijati i dalje monotoniju. A posle leta da zapuca na Zapad negde. Recimo jako bih voleo Beograd-Berlin preko Budimpešte i Praga...ili do Rima turu. Nek se otvori malo Bujke ;)
Mogao bi do Kefalonije i preko Albanije.