Quantcast

Sastojci koji čine Džokera

mekflaj

Iskusan
Poruka
6.097
"Džoker je termin koji potiče iz karata, označava silu koja se pojavljuje i rešava stvari, bilo pozitivno ili negativno."

Kakav splet okolonosti i koje osobine treba da ima neki muškarac kako bi postao Džoker?

Za kraj uvodnog posta, naglasio bih jedan bitan detalj -
:D

mekflaj

Iskusan
Poruka
6.097
evo nekih mojih razmišljanja kako teče razvojni put -

1. - prvo shvatiš da si individualac - postane ti odbojan svaki kolektivitet, npr. navijačke grupe, klubovi, desničarenja, nisi deo nikakve skupine.
2. faza - zatim shvatiš da si samotnjak. preferiraš samoću, kloniš se ljudi. jasno ti je da si sam. postoje ljudi koje gotiviš, ali si definitivno sam. eventualno imaš neke uzore u literaturi, umetnosti.
3. - skapiraš da si frik. da se ne uklapaš.

X - spolja kreću neka sranja, postaješ žrtva tuđe agresije, u tebi raste bes.

4. - mislim da je sledeći korak J

Rekao bih da se J smeje iz razloga što je prevazišao svoj strah od smrti i drugih negitivnih posledica. Taj smeh je ludilo, ali je istovremeno i trijumf nad strahom. Time Joker postaje neki vid natčoveka.

Moljac64

Elita
Poruka
16.347
"dzokeri" nemaju samosvest. ustvari koliko god da si cudan i van standardnog, na svetu od 7 milijardi ljudi postoji bar 1 000 ljudi koji imaju 99,99% slican tok misli kao vi. ali osoba koja nije samosvesna i do neke mere umisljena misli da je bas ona posebna i izabrana da se istice. moze do toga da dodje ukoliko pripada nekom losem drustvu celo vreme, npr. introvertna osoba umesto da se druzi sa drugim introvertima se druzi sa nekim vrlo socijalnim osobama i pocne da se oseca kao da nema pripadnost.

Indigo3

Domaćin
Poruka
3.725
Džoker, rezervna karta, ono što si kad izgubiš sebe, a igra ipak nije završena. Svi računamo na njega bar jednom, a nekima postane i zamena za ličnost, i to kakva! On je legitimno pravo da postaneš neko drugi kad onom tvom ja istekne rok upotrebe. Svi imamo Džokera.
Neki ga ne upotrebe nikad, neki ga čuvaju za kraj, a neki taj kraj pretvore u čitav jedan život.

DeeLite

Zaslužan član
Poruka
140.699
"Džoker je termin koji potiče iz karata, označava silu koja se pojavljuje i rešava stvari, bilo pozitivno ili negativno."

Kakav splet okolonosti i koje osobine treba da ima neki muškarac kako bi postao Džoker?

Za kraj uvodnog posta, naglasio bih jedan bitan detalj -
:D
keš, kita

gore navedeno muškarcu daje samopouzdanje, a žene vole samopouzdane muškarce...i onda je to to - on ima ribetinu, ona ima muškarčinu

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.