Sastavljanje kompjutera...

to je prosto , koliko imas para za to?

e bas taj sto mozes da kupis je najbolji

Vidim da postoje glasine hoće li se pojaviti Nvidia RTX 3060. Za sada nema nikakve potvrde. Ali kažu i da će ostalle iz serije 3000 biti razgrabljene, tako da ne želim da dovedem sebe u situaciju da se RTX 3070 razgrabi i da mora onda da čekam strašno dugo ako bih želeo tu grafičku, jer se neće pojaviti nova zaliha dosta dugo u 2021. godini.

Ova sad ubrzo izlazi, 24. septembra.
 
NVIDIA GeForce RTX 3000 Series Release Date, Price, Specs

NVIDIA RTX 3000 Series


Much like how they did with Volta, Nvidia announced Ampere for Data Centers without mentioning consumer GPUs at all. Although the RTX 2000 series wasn’t built on Volta, it still played a role in developing the Turing architecture, which was the first product to use Tensor Cores, which are instrumental in the RTX 2000 series.

For this reason, many believed that the RTX 3000 series wasn’t going to based on Ampere, but that was not the case.

The Nvidia GeForce RTX 3000 series cards are coming up very soon. In fact, the RTX 3080 and RTX 3090 will be released later this month while the RTX 3070 will be released in October.

Seeing how these upcoming cards are a major upgrade for the RTX 2000 series, you should probably wait a little if you are looking to boost your PC’s performance.

There are rumors circulating regarding an entry-level RTX 3060 GPU but take those with a grain of salt.

AMD should be commended for its success in having its graphics chips included in next-generation gaming consoles, which will feature 4K gaming. However, it seems that Nvidia will offer PC gamers vastly superior performance with the RTX 3090 being a viable option for 8K gaming.

If you wish to purchase one of the cards, you can check out our Pre-Order section at the bottom of the page. There are reports suggesting that the RTX 3000 GPUs will be in short supply until 2021 so you need to act fast if you wish to get one early.

Much like how they did with Volta, Nvidia announced Ampere for Data Centers without mentioning consumer GPUs at all. Although the RTX 2000 series wasn’t built on Volta, it still played a role in developing the Turing architecture, which was the first product to use Tensor Cores, which are instrumental in the RTX 2000 series.

For this reason, many believed that the RTX 3000 series wasn’t going to based on Ampere, but that was not the case.

RTX 2000 series graphics cards



Nvidia CEO Jensen Huang has previously stated that their next generation of GPUs will all use the 7nm manufacturing process, that’s not the case as Nvidia will be using Samsung’s 8nm process. This is the same process used for Exynos 9820 which was used in Samsung’s Galaxy S10 phones.

As this is an adapted 10nm process, it doesn’t increase transistor density by too much. Although this is still an improvement over the RTX 2000 series’ 12nm process, it’s still behind AMD’s 7nm. Regardless, even with a 12nm node, Nvidia managed to handily outperform whatever AMD and their 7nm process had to offer.

ostatak članka: https://www.gpumag.com/nvidia-geforce-rtx-3000-series/
 
Cosic.JPG


Ćosić se vodi glasinama i hipotetičkim projekcijama vezano za RTX 3060. za koje kažu da će se možda pojaviti u novembru...što će reći kod nas možda čak i kasni decembar/rani januar tek. A i sve ovo u specifikacijama, a što nije slučajno tako šturo u poređenju sa ovim prethodnima, pod upitnikom je.
 
Želim da nabavim novu mašinu, tako da...pomagajte, kolege forumaši. :)

Npr. premišljam se dosta o zvučnicima. Volim da gledam dobre filmove i serije i baš dosta da uživam u audio efektu. Za sada preporuke su mi:
* bose companion 2 Series III

Bose Companion 2 Series III Multimedia Speakers Price: Buy Bose Companion 2  Series III Multimedia Speakers Online in India -Amazon.in


* Microlab FC330
Microlab FC330 2.1 sistem zvučnik cena, cene Srbija, prodaja Beograd Novi  Sad Niš


Ovi su dosta povoljni, ali sm spreman više da iskeširam za nešto kvalitenije. Čuo sam da je drvo dosta dobro, pa zato razmišljam o ovim potonjim...a ovi prvo ne znam zašto ali stalno se kotiraju u samom vrhu. Iako vidim da je model još iz 2014. godine (a nema ni svoj Woofer). A skuplji su.
 
mislio sam ako može da nadje Logitech polovne...

Ja već sto godina imam Alesis M1 mkII aktivne zvučnike (apropo KRK) koje teram kroz 16 kanala miksetu a kačim i kompjuter (laptop kroz USB). Zvuk je naravno boli glava, ali je i ovaj na Lodžitek jako dobar. A imam i neke jeftinije sisteme sa sabvuferom koji solidno zvuče za kompjuter tako da čovek ne mora da baca baš velike pare da ima solidan zvuk.
Logitech bas i pravi zvucnike za kompjutere .
 
u koju cemo grupu ovog staviti, jel on sektas neki? pa komp ti je... i hardver i softver? softver to ti sistem i ostalo bez koga ne bi mogao pokrenuti pc, a hardverd? hardverd je hakerski izraz za komponente od pca?
Hardveraš testira razne komponente, slaže konfiguracije i obično ima barem 2-3 makine i monitora na stolu. A softverašu je dosta jedna makina na kojoj smišlja razne GADOSTI koje ŽDERU resurse makine! :zcepanje:
 
Vidim da postoje glasine hoće li se pojaviti Nvidia RTX 3060. Za sada nema nikakve potvrde. Ali kažu i da će ostalle iz serije 3000 biti razgrabljene, tako da ne želim da dovedem sebe u situaciju da se RTX 3070 razgrabi i da mora onda da čekam strašno dugo ako bih želeo tu grafičku, jer se neće pojaviti nova zaliha dosta dugo u 2021. godini.

Ova sad ubrzo izlazi, 24. septembra.
zasta ti treba tako jaka graficka
 
Imam li pravo, ili lupetam? Fabrički hladnjak bi trebao da omogući da procesor radi sa nazivnom frekvencijom uz dugotrajno 100% opterećenje?
Kako da ti odgovorim a da nemam problem...Fabricki cooler "radi"posao-ali fabricki ili vrlo mali overclock-sve preko toga-ili ce se jako grejati ili ce biti jako bucan. Drugo...Ryzen npr 2600X-ima raspon od 3,7-4, 3 Ghz-znaci da ce raditi na MIN 3,7 Ghz a MAX na 4,3. teoretski. MIN ce ispostovati a MAX-mozda nece ali mozda ce i preko toga-ali sa boljim coolerom.
 
A ti si to probao ppa ustanovio ili pricas onako, napamet? Ne moras odgovoriti , jasno je...Ja bdw imao Ryzen sa BOX coolerom i sa onim od 35 evra..Razlika je NEBO I ZEMLJA! S tom razlikom sto ja pisem iz ISKUSTVA , licnog a ne kao ti. P.C. Kao i obicno.
pre 15-ak god u vreme bartona

kad je par procenata nesto znacilo i bilo osetno

tad si se verovatno igrao u pesku

ili kad je kasnije na nekim procesorima bilo moguce otkljucati jos neko jezgro , pa kupis sa 2 jezgra i otkljucas jos 2

sad kad procesori ne koriste ni nazivnu snagu u radu , sta dobijes ubrzavanjem

da ti umesto 70 posto procesor bude zauzet 60?
 

Back
Top