Quantcast

Sastavljanje kompjutera...

Slaven777

Legenda
Poruka
52.545
Želim da nabavim novu mašinu, tako da...pomagajte, kolege forumaši. :)

Npr. premišljam se dosta o zvučnicima. Volim da gledam dobre filmove i serije i baš dosta da uživam u audio efektu. Za sada preporuke su mi:
* bose companion 2 Series III

Bose Companion 2 Series III Multimedia Speakers Price: Buy Bose Companion 2  Series III Multimedia Speakers Online in India -Amazon.in

* Microlab FC330
Microlab FC330 2.1 sistem zvučnik cena, cene Srbija, prodaja Beograd Novi  Sad Niš

Ovi su dosta povoljni, ali sm spreman više da iskeširam za nešto kvalitenije. Čuo sam da je drvo dosta dobro, pa zato razmišljam o ovim potonjim...a ovi prvo ne znam zašto ali stalno se kotiraju u samom vrhu. Iako vidim da je model još iz 2014. godine (a nema ni svoj Woofer). A skuplji su.

Slaven777

Legenda
Poruka
52.545

BLANKED

Elita
Moderator
Poruka
18.938
Pa za filmove i uopste multimediju nije potrebna neka ekstremna masina tako da neces imati previse glavobolja, a sto se tice zvuka licno preferiram muzicki stub jer mi je kvalitet zagarantovan.
Koristim JVC 560rbk liniju dugo godina, nikakvih zamerki nemam. Identicna kao na slici s tim sto nemam daljinski z:p

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.970
pa ovo je oglas za polovne
imao sam ovaj KRK Rokit 6 do januara ove godine, fantastičan je zvuk
mislio sam ako može da nadje Logitech polovne...

Ja već sto godina imam Alesis M1 mkII aktivne zvučnike (apropo KRK) koje teram kroz 16 kanala miksetu a kačim i kompjuter (laptop kroz USB). Zvuk je naravno boli glava, ali je i ovaj na Lodžitek jako dobar. A imam i neke jeftinije sisteme sa sabvuferom koji solidno zvuče za kompjuter tako da čovek ne mora da baca baš velike pare da ima solidan zvuk.

sasasta

Elita
Moderator
Poruka
22.754
Ne treba mi uopšte jačina zvuka. Samo kvalitet (dobar bas i sl.). Mogu da budu i tihi što se mene tiče iako tako nečeg verovatno na tržištu nema. :lol:
kod zvucnika je velicina izuzetno bitna

za neke tonove jednostavno mora da ima zapreminu i precnik

2+1 sistemi imaju solidan bas ali su srednji tonovi slabiji

zato je gradacija zvuka kod kompa

1 komp zvucnici .2 , 2+1, 5+1

2 muzicke linije ,

3 ozbiljni sistemi sa posebnim pojacalom i proracunatim zvucnicima velicine frizidera

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.