Sastav nove Vlade Finske

Питање:
-Како неко може да буде срећан по оној зимоћи?

Ja bih bio srećan, obožavam zimu, prezirem leto.

Finska mi je zemlja snova, ona mi je prvi pik za emigraciju, ako ikad budem emigrirao.

Standard - ček
Socijaldemokratija - ček
Hladna klima - ček
Metal muzika - ček
Načitano stanovništvo - ček
 
Ja bih bio srećan, obožavam zimu, prezirem leto.

Finska mi je zemlja snova, ona mi je prvi pik za emigraciju, ako ikad budem emigrirao.

Standard - ček
Socijaldemokratija - ček
Hladna klima - ček
Metal muzika - ček
Načitano stanovništvo - ček

Stalno mrak- ček.
Postaneš alkoholičar da izbjegneš mrak i hladnoću-ček.
Ismijavaš Ruse kao bijedne trezvenjake- ček.
 
Ti onako, metodom odoka, ceniš da su glupače, baš sve?
Prava zatucana Srbenda.
А где су стекле радно искуство да могу да воде Владу и министарства и где су то доказале своје способности до своје тридесете године?

Колико видим, једини политички квалитет им је то што су добре рибе.
 
А где су стекле радно искуство да могу да воде Владу и министарства и где су то доказале своје способности до своје тридесете године?

Колико видим, једини политички квалитет им је то што су добре рибе.

Evo i pitanje i odgovor.
 
...

Lici nesto na materijihart...

Nase je da je.bemo i radimo...

Komunizam je buducnost...
Ja sam odavno izgradio komunizam u mojoj porodici: Svako radi koliko moze, svako dobija prema potrebana! Ali izgradnja komunizma u svakoj siroj zajednici je corav posao.... Zato bih savetovao sve graditelje kominizma da ga prvo izgrade u svojim porodicama, jer sam prometio da su porodice komunista narocito sklone rasulu, oni cak tvrde da je brak burzoaska institucija!? Ako ne mogu da izgrade komunizam u svojoj porodici kako ce tek moci da ga izgrade u nekoj siroj zajednici?
 
Ja sam odavno izgradio komunizam u mojoj porodici: Svako radi koliko moze, svako dobija prema potrebana! Ali izgradnja komunizma u svakoj siroj zajednici je corav posao.... Zato bih savetovao sve graditelje kominizma da ga prvo izgrade u svojim porodicama, jer sam prometio da su porodice komunista narocito sklone rasulu, oni cak tvrde da je brak burzoaska institucija!? Ako ne mogu da izgrade komunizam u svojoj porodici kako ce tek moci da ga izgrade u nekoj siroj zajednici?

...

Srbine brate, Bec ti je zahvalan...

Danska isto...
 
Ja sam odavno izgradio komunizam u mojoj porodici: Svako radi koliko moze, svako dobija prema potrebana! Ali izgradnja komunizma u svakoj siroj zajednici je corav posao.... Zato bih savetovao sve graditelje kominizma da ga prvo izgrade u svojim porodicama, jer sam prometio da su porodice komunista narocito sklone rasulu, oni cak tvrde da je brak burzoaska institucija!? Ako ne mogu da izgrade komunizam u svojoj porodici kako ce tek moci da ga izgrade u nekoj siroj zajednici?

'То што си у свој породици изградио комунизам значи само да си другој/им породици/ама

ти или шопоративно наметнуо фашизам феудализам робовласништво

капитализам или већ неки другојачији јарам

То што је теби упала секира у мед значи да си све пчеле себи узео ... украо мед .. украо ћуп ... украо секиру .... има много објашњења

поред твога 'самохвалоспева 'о 'способности '

Кад би питали Шешеља Николича Вућића Брнабу Мају Зорану .. исто би рекли 'у нас јест комунзам '....

То што неко лети авионом не значи да си ти пилот ни да си ти направио авион ....нити да су других 90% неспособни да комунизам изграде

па иду колима возом или пешке ....'
 
Аха. Постале шефови партија зато што су добре рибе.

То је изгледа неки тренд у Финској?
To nije toliko bitno jer iza njih stoji izgrađen sistem koji emimise budale na vlasti ništa one neće da grade sve je već izgrađeno .. Nista se nebi desilo ni, kad bi te funkcije ostale upražnjene .. Sad je trend klima u bogatim državama a ovi mladi su najglasniji što se toga tice zato i trebutno prolaze.. Kad se srozaju malo i, opet bude ekonomija tad ce i slika biti drugačija.. Upravo, su mladi liberali napravili reformu u Estoniji npr.. To stare drtine iz vremena SSSR nikad nebi uradile.. Doduše Finska nema veze sa tim sistemom ali opet nije nužno loše ubacivati energiju tj mladu krv
 
Evo i CV dotične.. I nije tesar keramičare ili sofer :)

Marin graduated from the Pirkkala High School in 2004 at the age of 19.[12] She graduated from the University of Tampere with a Master of Administrative Sciences in 2017.[1]

Marin joined the Social Democratic Youth in 2006 and served as its first Vice President from 2010 to 2012.[13][14]

Marin was a candidate in the 2008 Finnish municipal elections, but was not elected.[10][13] She became active in politics from 2012.[15] In the 2012 elections, she was elected to the City Council of Tampere at the age of 27 which was a breakthrough moment in her political career.[5][16] She was the chairperson of the City Council from 2013 to 2017. In 2017, she was re-elected to the City Council.[17] She is also a member of the Assembly of the Council of Tampere Region.[1] She was also a member of the Pirkanmaa Regional Council from 2013 to 2016.[8]

Marin was elected second deputy chairperson of the Social Democratic Party in 2014.[1] In 2015 at the age of 30, she was elected to the Parliament of Finland as a MP from the electoral district of Pirkanmaa.[18][19] Four years later, she was re-elected.[20] On 6 June 2019, she became the Minister of Transport and Communications.[1]

In December 2019, she was nominated by the Social Democratic Party to succeed Antti Rinne as the Prime Minister of Finland. Rinne was widely criticised over the way he handled a postal strike, but will remain the formal leader of the party at least until a convention in June 2020.[21][7] She was narrowly preferred over her rival Antti Lindtman in a majority vote. Marin heads the Marin government formed by a five party coalition in which 12 out of 19 ministers in the cabinet are women.[22][23] The Marin government continues with the same parties and the same government platform as the preceding Rinne Cabinet, with individual changes of portfolios.[24]
 
Poslednja izmena:

Back
Top