САША РАДУЛОВИЋ: Лудило с вирусом највећи психолошки експеримент икада над људима

Ne postoji jasno definisana rizična grupa.Uz to u zemljama kao što je Srbija gde su domaćinstva vrlo često i trogeneracijska nemoguće je izolovati starije za koje se pretpostavlja da su ugroženiji.Možda je to moguće u nekim drugim zemljama sa višim standardom ali u Beogradu je na primer prosečna kvadratura stana 50 M2,
To vama Vucic ne govori jer vas voda ko volove ali ovde kod mene postoji..
 
Koje kvalifikacije imas da ovako nesto pises,trodnevni kurs za pomocnika puskomitraljesca u organizaciji Vulin.RS ?
To su podaci koje svakodnevno objavljuju mediji uz saglasnost medicinskih autorireta i namenjeni su laičkoj javnosti.Sad što ti kao buzdovan ne razlikuješ podatke o zaraznim bolestima namenjene laičkoj javnosti od "medicinarenja" drugi je par cipela."Medicinarenje" bi postojalo da sam davao savete kako da se leči bolest i slično.Naravno da tako nešto ne bih radio.Siroti Ciklus :cepanje: :cepanje: :cepanje: :cepanje:
 
To su podaci koje svakodnevno objavljuju mediji uz saglasnost medicinskih autorireta i namenjeni su laičkoj javnosti.Sad što ti kao buzdovan ne razlikuješ podatke o zaraznim bolestima namenjene laičkoj javnosti od "medicinarenja" drugi je par cipela."Medicinarenje" bi postojalo da sam davao savete kako da se leči bolest i slično.Naravno da tako nešto ne bih radio.Siroti Ciklus :cepanje: :cepanje: :cepanje: :cepanje:
vidi ovako fizikalac primarius,ti kada postujes tvoje pisanje ima oblik da su to tvoje reci,odnosno pravis se pametan pa nam tako objasnjavas razilke izmedju gripa i COVID 19,nakon cega covek ima utisak da nastupas sa znanjem.Ako vec nesto tvrdis sta si procitao,kopiraj tekst i ostavi link,ne pravi se pametan kada to nisi
 
vidi ovako fizikalac primarius,ti kada postujes tvoje pisanje ima oblik da su to tvoje reci,odnosno pravis se pametan pa nam tako objasnjavas razilke izmedju gripa i COVID 19,nakon cega covek ima utisak da nastupas sa znanjem.Ako vec nesto tvrdis sta si procitao,kopiraj tekst i ostavi link,ne pravi se pametan kada to nisi
Da je priroda prema tebi bila manje surova znao bi da se ljudske jedinke u međusobnoj komunikaciji koriste kako kažeš tuđim rečima.Niko na ovaj svet ne dolazi sa znanjem nego se znanje sem u sferi "refleksa" stiče uglavnom od drugih.Nema nikakve potrebe da se navode izvori u ovakvoj vrsti diskusije.Kažem,da je priroda prema tebi bila manje surova ali kao što vidimo nije.
 
zivim u gradu od 70 000 stanovnika koji je mesecima unazad veliko zariste,do sada niko koga poznajem nije dobio COVID 19.Bas sam baksuz ili tako nesto,bem li ga

Kod tebe obrnuto. U prošlom talasu jedva da sam nekoga znala ko je imao koronu , a sada dvoje su kolege iz ex yu države , dvoje su mi blizak rod i jedan je poznanik .

Ni sa jednima nisam imala kontakt .
 
Da je priroda prema tebi bila manje surova znao bi da se ljudske jedinke u međusobnoj komunikaciji koriste kako kažeš tuđim rečima.Niko na ovaj svet ne dolazi sa znanjem nego se znanje sem u sferi "refleksa" stiče uglavnom od drugih.Nema nikakve potrebe da se navode izvori u ovakvoj vrsti diskusije.Kažem,da je priroda prema tebi bila manje surova ali kao što vidimo nije.
da je priroda prema tebi bila manje surova,ne bi pisao o temama sa kojima nemas dodira a da prethodno ne naglasis kopiranjem ili linkom koji potvrdjuju napisano.Ovako zvucis kao lik koji prati seriju Emergency Room i pojavi se na pdf zdravlje.Mozda i tamo pises ,ko ce ga znati
 
da je priroda prema tebi bila manje surova,ne bi pisao o temama sa kojima nemas dodira a da prethodno ne naglasis kopiranjem ili linkom koji potvrdjuju napisano.Ovako zvucis kao lik koji prati seriju Emergency Room i pojavi se na pdf zdravlje.Mozda i tamo pises ,ko ce ga znati
Ne pišem ništa čime ne barata laička javnost mučeni Cikluse i to je na tvoju žalost svima lako uočljivo.Da je korisnik kome je poruka upućena zatražio bez ikakvih problema okačio bih odgovarajuće linkove.
 
Ne pišem ništa čime ne barata laička javnost mučeni Cikluse i to je na tvoju žalost svima lako uočljivo.Da je korisnik kome je poruka bila upućena bez ikakvih problema okačio bih odgovarajuće linkove.
ajde ne prdi vise napredni strucnjace
 
Milioni ljudi širom svijeta će umrijet jer zbog otkazanih pregleda bolesti im se neće otkriti na vrijeme. U isto vrijeme kreteni tancaju po praznim bolnicama

a bice dosta onih koji ce da obole mentalno..i takvi su za te samoprozvane izabranike nepozeljni za taj novi svet ko ih ebe kad nisu bili jaki..ma korona savrsen
sredstvo za pravljenje raja koji su umislili zemaljski bogovi...
 
a bice dosta onih koji ce da obole mentalno..i takvi su za te samoprozvane izabranike nepozeljni za taj novi svet ko ih ebe kad nisu bili jaki..ma korona savrsen
sredstvo za pravljenje raja koji su umislili zemaljski bogovi...

Poludit će puno ljudi to je sigurno. Porast će i nasilje, žene i djeca će najviše ispaštat. Ovo malom broju ljudi ide u prilog. Bogati su postali još bogatiji za vrijeme ove prevare, a siromašni još siromašniji. Više mi je muka palit tv od tog cirkusa, gledat te njuške koje lupetaju budalaštine iz dana u dan.
 
Boli tebe uvo za sve odavno znam.
A trebalo bi da budem revolucionar protiv Vucica jer je Vucic jedino zlo u ovoj zemlji.Kad Vucic ode sa vlasti,sve ce biti mnogo bolje.:mrgreen:
Kad čuejm da neko priča o poštenim srpskim političarima spopadne me muka.Nele,ja sam dosta mator pa pamtim i one pre Miloševića.I ti ćeš jednog dana proći tu školu i sve će oko stranačke ostrašćenosti izgledati smešno.
 
Kon: Sticanje kolektivnog imuniteta vakcinacijom ili zaražavanjem jedini izlaz iz ove situacije

Objavljeno: 19.10.2020

Epidemiolog i član Kriznog štaba Predrag Kon rekao je danas da naglo pogoršanje epidemiološke situacije u zemlji nije nemoguće i da se mere moraju poštovati da bi se izbeglo zatvaranje. Kada je koronavirus u pitanju, jedini izlazak iz ove situacije je, kako kaže, sticanje kolektivnog imuniteta bilo vakcinacijom bilo putem prirodnog inficiranja.

„Ako nemamo vakcinu relativno brzo, a za sada se ne čuje bilo kakvo obećanje kad će biti, moramo da usporimo i produžimo čitav proces što opterećuje, ali će biti manje teških slučajeva i smrtnih ishoda“, rekao je Kon za RTS.

Kon je ukazao da je preporučeno maske nositi i na otvorenom, čak i na šetalištima kao što je Knez Mihailova ulica u Beogradu.

Dodao je da se nada da neće biti potrebno zatvarati Beograd ili uvoditi slične mere, ali je dodao da je činjenica da se mere moraju poštovati da bi se izbeglo zatvaranje.

„Potencijal za prenošenje virusa u Evropi je trostruko veći nego što je bio, ali to ne možemo da ignorišemo. Mi imamo mnogo bolju situaciju nego kod ostalih, ali se, s druge strane, pogoršava, pogotovo u Beogradu“, naveo je Kon.

Ponavlja da ga jako frustrira činjenica što kontrola nošenja maski ne može da se sprovede do kraja.

„I nadležni hoće isto (kontrolu), a dođete u situaciju da se to ne sprovodi. Ovog puta su to zahtevi i prema lokalnim kriznim štabovima da pojačaju svoja delovanja i svim nadležnim, ne samo inspekcijama, da vrše kontrolu. Kontrola podrazumeva i kažnjavanja. Nemoguće da smo se prebacili na teren kažnjavanja kao najznačajniji umesto da sprovođenje mera bude najznačajnije. I mi smo rezignirani i frustrirani zbog nesprovođenja mera“, naveo je Kon.

Ponavlja da mere zatvaranja nisu trenutno opcija, ali ne bi trebalo, kaže, da nam se desi da dođemo u bezizlaznu situaciju da to mora da se desi.

Jedini izlazak iz ove situacije je, prema njegovim rečima, sticanje kolektivnog imuniteta bilo vakcinacijom ili zaražavanjem.

Na pitanje o procenama koliko ljudi je do sada bilo zaraženo kovidom19, Kon je rekao da se još očekuje informacija o ispitivanju imuniteta.

„Imamo neke preliminarne podatke iz Vojvodine na osnovu kojih se može proceniti da je oko 15 odsto sigurno preležalo koronavirus, a u nekim delovima zemlje i do 20 odsto“, rekao je Kon i dodao da to još uvek nije dovoljno da računamo da će nas ta barijera imuniteta na neki način osloboditi od korone.

„Naprotiv, to samo pokazuje da je neminovno da se susretnemo i ove jeseni i zime sa ovom bolešću“, zaključio je Kon.

Izvor: RTS, Insajder
--------------------------------------------------------------------------------
Evo, potpukovnik Kon se isprosipo sa mudrostima :D
Predlažem kolektivno zaražavanje i da za dve nedelje završimo sa ovom smrtonosnom boleštinom.
 

Back
Top