Quantcast

Sarkoidosis

SRDJAN247

Početnik
Poruka
1
Ja sam novi bolesnik od izgleda ove cudne bolesti....pre 3 meseca sam imao skocne zglobove i nakon pretraga, utvrdjeno mi je da imam povecan ACE i rengen pluca je pokazo uvecane zlezde... kod doktorke Vucinic Violete sam na KBC. radio sam pre neki dan bronhoskopiju i uzorak mi je pokazao da nemam nikakvih promena,doktorka smatra da treba opet da uradim jos jednu bronhoskopiju jer misli da nije bio dobar uzorak. ne znam jel neko od vas radio 2 puta bronhoskopiju.. nije da se bojim, nego mi glupo da za 3 dana radim 2 puta isto.... ali kao se mora sta da radim

marina.c

Veoma poznat
Poruka
10.751
...radi se Srđane i dva i tri puta...Promene na sluzokoži bronhijalnog stabla i ne moraju da budu toliko upečatljive, zato se uzima transbronhijalna biopsija (iz dubine) a radi se i pregled bronhoalveolarnog lavata (ispirka)...

blackjackSO

Početnik
Poruka
1
Drago mi je da se ova tema cini mi se prekinula 24 12 2010 ali , nazalost po mene najvise,opet je pokrecem jer sam zapatio istu cini mi se po svemu sto je zaista dobro opisano.Ako je jos neko dosao u isti problem mozemo nastaviti sa temom.Poz Dejan!