Saracin: Srbija ne može da postane članica EU bez priznanja nezavisnosti Kosova

Pa da podvučemo da samo i isključivo 1 država sveta priča da je današnja Hrvatska NDH.

Lako je videti onda ko je tu u zabludi

Поздрав из НДХ 2.0 🖐️

ustase.jpg
 
Posle Kosova bice ovako:
Srbija ne može da postane članica EU bez priznanja nezavisnosti Vojvodine

Zatim posle Vojvodine:
Srbija ne može da postane članica EU bez priznanja nezavisnosti Sandzaka

Zatim posle Sandzaka:
Srbija ne može da postane članica EU bez priznanja nezavisnosti Megotinske Kraine


Itd, itd. itd

Konacno ce biti:
Srbija ne može da postane članica EU posto ne postoji kao drzava.

:hahaha: :rotf::per:
 
То причаш са собом у огледалу?

Питање је да ли сте и хиљаду живих Јевреја оставили. Све сте их побили, тј. нема кога нисте побили...
Kad ono, Hrvati i Židovi imaju odlične prijateljske i savezničke odnose, Židovi cijene Hrvatske, kao i ostatak međunarodne zajednice o čemu svjedoči i iskazano priznanje Hrvatskoj da bude svjetski lider u sjećanju na holokaust. To je čast koja se ukazuje samo visokociviliziranim, kulturnim i demokratskim državama.

Izrael je toliko jak saveznik Hrvatima da su sa svojim F-16 Barack zrakoplovima sudjelovali u veličanju proslave Oluje.
 
Pa da podvučemo da samo i isključivo 1 država sveta priča da je današnja Hrvatska NDH.

Lako je videti onda ko je tu u zabludi
Srbi i dalje žive u "stvarnosti" koju su sami sebi konstruirali i u kojoj se osjećaju dobro i zaštićeno. Žalosno po njih, ta "stvarnost" nema neke dodirne točke sa stvarnošću. :D
 
Kad ono, Hrvati i Židovi imaju odlične prijateljske i savezničke odnose, Židovi cijene Hrvatske, kao i ostatak međunarodne zajednice o čemu svjedoči i iskazano priznanje Hrvatskoj da bude svjetski lider u sjećanju na holokaust. To je čast koja se ukazuje samo visokociviliziranim, kulturnim i demokratskim državama.

То је "част" какву рецимо обични грађани указују дегенерисаном и манијакалном локалном криминалцу који им је већ побио пола родбине и који сад изиграва неког бизнисмена и покушава да се опере од своје прошлости, али сваког тренутка може да пукне и да настави да геноцидно убија, као што се већ показало у историји више пута.
 
То је "част" какву рецимо обични грађани указују дегенерисаном и манијакалном локалном криминалцу који им је већ побио пола родбине и који сад изиграва неког бизнисмена и покушава да се опере од своје прошлости, али сваког тренутка може да пукне и да настави да геноцидно убија, као што се већ показало у историји више пута.
Što ti želi nametati Židovima svoje degenerirano mišljenje? Imaju oni svoju glavu i pravo da sebi biraju prijatelje i saveznike. Ti se tu ništa ne pitaš.
 
Što ti želi nametati Židovima svoje degenerirano mišljenje? Imaju oni svoju glavu i pravo da sebi biraju prijatelje i saveznike. Ti se tu ništa ne pitaš.

Мислиш да Јевреји нису свесни и да се не сећају шта сте им ви, клеронацисти, урадили и да треба неко да их подсећа на то? 🙄
Дај ,прекини да причаш као дете, правиш будалу од себе са оваквим изјавама о историјској свести Јевреја.
 
Мислиш да Јевреји нису свесни и да се не сећају шта сте им ви, клеронацисти, урадили и да треба неко да их подсећа на то? 🙄
Дај ,прекини да причаш као дете, правиш будалу од себе са оваквим изјавама о историјској свести Јевреја.
Židovi su svjesni da su im Hrvati prijatelji i saveznici, a ti samo praviš budalu od sebe s tim tvojim infantilnim razmišljanjima. I djeca su zrelija od tebe.
 
Nisam znao da Hrvatska ima teritorijalne sporove s BiH. :think: Sa Slovenijom se nismo dogovorili, ali budući da smo zajedno u EU, to nije pitanje od kritične važnosti.
Nisam siguran,nemoj me drzati za rec.Hteo sam time nesto drugo da kazem-imali ste spor,eto ti kazes sam sa Slovenijom pa usli u EU.A po njihovim pravilima to nije moguce,ali eto,preskocili su to,zaboravili.A Srbiju stalno kinje za nesto,prosto hoce da daju Kosovu drzavnost,a nas ucenjuju clanstvom.
 
Nisam siguran,nemoj me drzati za rec.Hteo sam time nesto drugo da kazem-imali ste spor,eto ti kazes sam sa Slovenijom pa usli u EU.A po njihovim pravilima to nije moguce,ali eto,preskocili su to,zaboravili.A Srbiju stalno kinje za nesto,prosto hoce da daju Kosovu drzavnost,a nas ucenjuju clanstvom.
Nitko nije ništa preskočio, već su sami Hrvati i Slovenci uvjerili EU da će sporove riješiti sami. Znači, bez tenzija, sukoba, teških riječi, ometanja pristupanja Hrvatske u članstvo i slično. I vi dadate pismene garancije da se nećete više petljati u Kosovo, pustili bi i vas, nakon izvršenih pristupnih uvjeta, u članstvo.
 
Nitko nije ništa preskočio, već su sami Hrvati i Slovenci uvjerili EU da će sporove riješiti sami. Znači, bez tenzija, sukoba, teških riječi, ometanja pristupanja Hrvatske u članstvo i slično. I vi dadate pismene garancije da se nećete više petljati u Kosovo, pustili bi i vas, nakon izvršenih pristupnih uvjeta, u članstvo.
EU ne prima nove clanice koje imaju teritorijalne sporove.A sto da se ne petljamo kad je to nasa teritorija?!
 
EU ne prima nove clanice koje imaju teritorijalne sporove.A sto da se ne petljamo kad je to nasa teritorija?!
Da, pogledao sam. To je ipak radi dosadašnjih iskustava. Što se može, ponekad je potrebno promijeniti pravila u hodu. Očito EU više ne želi primati u članstvo države s teritorijalnim sporovima kako im se opet ne bi dogodili primjeri Hrvatska - Slovenija.

Koliko ja znam, nema institucija Republike Srbije na tlu Kosova. Ne znam kako ti to objašnjavaš, ali iz mog kuta gledanja to implicira da taj teritorij nije vaš.
 
Da, pogledao sam. To je ipak radi dosadašnjih iskustava. Što se može, ponekad je potrebno promijeniti pravila u hodu. Očito EU više ne želi primati u članstvo države s teritorijalnim sporovima kako im se opet ne bi dogodili primjeri Hrvatska - Slovenija.

Koliko ja znam, nema institucija Republike Srbije na tlu Kosova. Ne znam kako ti to objašnjavaš, ali iz mog kuta gledanja to implicira da taj teritorij nije vaš.
Da,gledano iz tog ugla si u pravu.Ta teritorija je okupirana ali ipak nasa.
 
Da,gledano iz tog ugla si u pravu.Ta teritorija je okupirana ali ipak nasa.
Hrvati su imali sličan problem baš sa Srbima početkom 1990-ih, kao i Srbi sada s Albancima na Kosovu. Međutim, postoji razlog zašto sam napisao sličan, a ne isti. Razlike su evidentne. Prvo, "Krajinu" nije nitko međunarodno priznao (čak ni sama Srbija!), a Kosovo priznaje oko 100 država svijeta. Drugo, Hrvati su okončali okupaciju svog teritorija u relativno razumnom roku od 4 godine, dok su Srbi došli u poziciju da imaju problem koji traje duge 23 godine.

Zašto sam napravio paralelu između ta dva slučaja? Zato da pojasnim da je srpska pozicija u vezi Kosova gotovo bezizlazna. Problem Kosova je trebalo ili riješiti unutar par godina ili odustati od njega. Previše je vremena prošlo, izvan Srbije se većina naviknula da Kosovo više nije dio Srbije, sami Albanci su izgradili svoje društvo i institucije i polako zaboravljaju da su ikada bili dio Srbije (sjeti se da albanski 23-godišnjak s Kosova nema nikakvih sjećanja da je Kosovo nekoć bilo u sastavu Srbije, niti poznaje srpski jezik!) i teško se više može očekivati da će se Kosovo vratiti u sastav Srbije. Čak da ga Srbija vojno vrati, može se računati na desetljeća gerilskog ratovanja protiv srpskih političkih, policijskih i vojnih vlasti na Kosovu. Ima li biste istu situaciju kao Englezi s IRA-om ili Španjolci s ETA-om. Jesi li baš sigurna da bi vas takvo što zadovoljilo i da ne bi utjecalo na političku i ekonomsku stabilnost Srbije?

Bez ljutnje, ali svoju priliku da zadržite Kosovo izgubili ste 1912. godine nakon što je srpska vojska ušla na Kosovo i napravila što je napravila. Već tada je slučaj Kosova bio odlučen. Sve ostalo bilo je samozavaravanje.
 

Back
Top