Šapić predlaže "oduzimanje" BAS-a, oko 700 radnika strahuje za budućnost

~Kiki~

BUNTOVNA S RAZLOGOM
Poruka
541.299
Beta-k93earjbdp-scaled-e1655974066970-1000x560.jpg

Foto: Beta/Milan Obradović

„Ja ću za par dana dati predlog Vladi Republike Srbije da oduzmemo ovu autobusku stanicu ovde toj privatnoj kompaniji BAS
koja nije izgradila, čekamo tri godine… Znači da je oduzmemo, da Grad to preuzme na sebe, da mi završimo te radove, pa ćemo da vidimo ko će njome da upravlja“, rekao je Aleksandar Šapić, gradonačelnik Beograda, 22. juna.


Dok se ne odluči ko će da upravlja stanicom, radnici gradonačelniku poručuju da niko ne može da je oduzme i preda gradu.

Naš novi gradonačelnik, gospodin Aleksandar Šapić trebalo bi da zna da mi nismo apsolutno privatno preduzeće, da grad ima 30 odsto akcija u našem fondu, da PIO fond ima 10 posto, da su ostalo akcionari – tj. radnici BAS-a, tako da mi nemamo apsolutnog vlasnika i mi nismo definitivno privatno preduzeće“, objašnjava Slobodan Kovrlija, predsednik Nezavisnog sindikata BAS a.d.

Ostatat teksta:
https://www.danas.rs/vesti/ekonomij...-bas-a-oko-700-radnika-strahuje-za-buducnost/

Nakon što je predložio zabranu vožnje kola samo sa vozačem, pa povukao svoju reč, novi gradonačelnik opet hita pred rudu :dash:
 
akcionari odlucuju , tako je to u kapitalizmu

ako neka firma nece da pravi nesto to je njena stvar a drzavna je sto daje pare privatnoj firmi a nema odlucujuci paket akcija

mislim , u normalnim drzavama je lako isterati stvari na cistac , ko je za sta odgovoran i ko sta treba da radi

u srbiji je to skoro nemoguca misija
 
Мени само није јасно... Да ли је идеја БАСа или Града да се станица измести? Колико се сећам, Град је хтео.
Е сад, што БАС то није у финансијском стању да изведе, то је друго питање. Да ли је о томе могло да се размисли пре доношења коначне одлуке? Постоји и нешто што се зове докапитализација, па ако држава хоће да "суне" неке паре, нека им се повећа удео у власништву. Законито је.
 
Opet ce da povuce receno
Pre neki dan procitah na forumu Politika da ce na kraju da ispadne da je Vesić malo dete za ovog Šapica, kome je ocigledno vlast udarila u glavu
ja sam da se oduzme..nisu nista uradili za sve ove godine, od stanice imamo samo par stubova.

lkad bi poceli tako svima da oduzimaju mozda se ne bi toliko kasnilo, kao i recimo ovaj linijski park..jel su vise zavrsili ono doope od puta sto je jos 1. maja trebalo da bude gotovo?
 
ja sam da se oduzme..nisu nista uradili za sve ove godine, od stanice imamo samo par stubova.

lkad bi poceli tako svima da oduzimaju mozda se ne bi toliko kasnilo, kao i recimo ovaj linijski park..jel su vise zavrsili ono doope od puta sto je jos 1. maja trebalo da bude gotovo?
А како онда Граду Београду одузети трамвајску трасу, реновирану дупло дуже од предвиђеног?
Или Трг републике?

Све ми се чини да ћемо се ми нагледати тих предмета за одузимање.
 
Koliko sam ja podcenio tog covek,a za prosle izbor od samog pocetka kako se prica da se raspisu,mislio sam da on moze da bude kao protivkandidat Vucicu i sada vidi da sam se zaebo ljudski.Mnogo veca gnjida nego sto su NovoBeogradjani mislili,pa i neki sa strane kao sto sam ja.

Doktor je. Nemoj tako.


Doktor.
Jeste, kao i slina i mali.
 
ja sam da se oduzme..nisu nista uradili za sve ove godine, od stanice imamo samo par stubova.

lkad bi poceli tako svima da oduzimaju mozda se ne bi toliko kasnilo, kao i recimo ovaj linijski park..jel su vise zavrsili ono doope od puta sto je jos 1. maja trebalo da bude gotovo?
a kako da se oduzme..jedino da se radnici akcionari isplate i ostali akcionari i da drzava tj.grad beograd postane vlasnik 100% a ne samo 30% i isfinansira ceo objekat
 
Koliko sam ja podcenio tog covek,a za prosle izbor od samog pocetka kako se prica da se raspisu,mislio sam da on moze da bude kao protivkandidat Vucicu i sada vidi da sam se zaebo ljudski.Mnogo veca gnjida nego sto su NovoBeogradjani mislili,pa i neki sa strane kao sto sam ja.
Ниси једини... ако ће ти због тога бити лакше.

Моја излазност на изборе је сто посто, не обазирам се на пренемагање, фали нам ово, оно... Пошто сигурно не гласам за вођу, а опозиције практично није било... Било једном, неће се понављати. Могао је да ме зезне само једном.
 
Ниси једини... ако ће ти због тога бити лакше.

Моја излазност на изборе је сто посто, не обазирам се на пренемагање, фали нам ово, оно... Пошто сигурно не гласам за вођу, а опозиције практично није било... Било једном, неће се понављати. Могао је да ме зезне само једном.
Zavrnuo je mnoge od nas.
 

Back
Top