Шапић: Кућа цвећа да постане музеј српске историје, а Тито да се врати у Кумровец

Da li podržavate ovu inicijativu?

• Ukupno glasova
    71
Nego da mi bacimo opkladu , koliko ce stanovnika imati Srbija na kraju ove godine...ne glasaca, tu zaebite opkladu ne mogu ja da nagadjam koliko ce vlast klonirati...
I koliko ce uvesti butanaca i propanaca...

Мање становника него гласача, то је сигурно...

Ta ekipa je otišla davno, ovo je sad ono malo što je ostalo. Bukvalno svi odlaze iz srbije. Otaje to malo nešto što je zadovoljno minimumom i životarenjem. Rekao bih mazohisti.
Ja sam u neposrednom kontaktu sa omladinom, pa zato znam mnoge stvari..
Npr devojke od 20 do 29 mi ne ispare, ali mi ispare momci iz kraja tog godista...
To se desi jedne godine u martu , pa ih ima od oktobra tu pola zime...
E sledece godine mi ispare i devojke i muskarci , .....
A sledece mi se vise i ne vrate u oktobru....
I sad ih vise nema..
Ali sad ima novih od 20 i 19 godina i oni se spremaju na put...deo njih je otisao pred novu godinu , talas potreba za bejbi sitere raste pred novu godinu....a deo ce sad ili je vec otisao...nisam u toku zadnjih 10 dana...

Sve je to našem kolegi Jurici dobro poznato.
Gurbane jel si prva generacija u Beogradu? Ili ti je babo dosao ovde? Livno-Guvno-Duvno? Koja je tvoja prica? Bas me interesuje da li imam dobru procenu. Davno sam bio u JNA ,svasta sam video,toliko razlike u mentalitetu,ponasanju,kulturoloske suprotnosti. Kao nebo i zemlja.

Ima svakakvih prica, neka prica je da se vracaju oni koji su se nafatirali 2 mil evra..
Ali onda odes na selo , nase selo , i ima emisija radio bg o iseljenicima iz naseg kraja i tu lepo cujes price nasih koji su otisli pre 2, 3, 10 20 godina i kako im ne pada na pamet da se vrate sto su skorije otisli..

Cak se desava i desavalo se zadnjih 4 godine, da dolaze ljudi koji su bili po 30 40 godina u svetu da rasciste odnose, tj bace tuzbu za neki plac koji nije naplacen, kucu koja nije otplacena a prodata je nekome pre tih 20 godina pa se tip slepao na sto da mu platim kad me boli kriska...

Dakle sve vise se privodi ka realnom stanju na terenu..
Medjutim, kod popisa ja sam imao na zvezdari odnos 4 prema 1 mozda i 5 prema 1, znaci da sam evidentirao 5 puta vise ljudi da zivi na adresi jer su tako zahtevali ko je bio od rodbine i tako se onda i radi....dekica mi otvori vrata i zamoli da upisem njih 7, jer on predstavlja njih 7, tj 6+1 , u americi , drugi njih 6 i tako skoro svaki stan...
Naravno bilo je i stanova gde su samo doseljeni u bg , a vode se na drugom mestu pa ih tamo prijavljuju...studenti..
Ali to je malo...
Tako da po mom statistickom mestu , u Srbiji je jedva 15% od upisanog broja stanovnika

Gurbane jel si prva generacija u Beogradu? Ili ti je babo dosao ovde? Livno-Guvno-Duvno? Koja je tvoja prica? Bas me interesuje da li imam dobru procenu. Davno sam bio u JNA ,svasta sam video,toliko razlike u mentalitetu,ponasanju,kulturoloske suprotnosti. Kao nebo i zemlja.
Neka te Jure još na toj tihoj vatrici :D

Mnogo ranije, to je zlobno povezivati sa trenutkom 1945 jer ta pljackaska navika kod naroda postoji i od ranije, a ovako ispada da je nesto sa tim imao komunizam ili partizani...
Ne ne, kao sto je preletanje svojstveno balkancima poprilicno vekova, pa i 1945, sto znaci 1944 ili 1943 je to ono sto ljudi moraji ili zele da rade, a vec 1945 je hvatanje penzija i zasluga i da prezivi kad se vrati u mesto od forumasa, koji se tada nisu zvali forumasi nego komsije koji ce jedva cekati da upru u nekog prstom kao ti si drugosrbijanac ili ti si izdajnik ili ti si partizan ili cetnik, zavisi ko pobedjuje i onda da na osnovu toga on ili ona ispadnu moralno superiorni a ne ku.rve i crnoberzijanci ili neke kukavice koje su ceo rat provele krijuci se iza nekih stogova sena ili iza nekih sporednih prostorija u svom selu...

Sa takvim mentalitetom svaka vlast ili svaka vojska mora da se uhvati u kostac , pa sad ili da se obracuna, ili da ga prihvati i jos nagradi kao SNS ali tako onda vise nema opozicije, jer kad zadovoljis moralnu superiornost i ekonomsku glad i pohlepu kod takvog narodnog coveka, gubi se strah a i ima se motiv da se bude uz vlast...
да, било је раније
али то су тада били засљужни људи, попут краљице Сандре и ђенерала Пере
није сав народ био такав ко касније

но, генерације и генеррације су одгајане да је у реду украсти, одњети, отети итд. то се на савременом серпском зове "способан, сналажљив"

Да ли ти знаш да је све племенито и елитно побијено и отерано од 1944-45.г.

60,000 мртвих и 300,000побеглих

Црвени терор је променио Србе. Многи морални су сломљени и постали су олош, да не би били прогањани или стрељани

Иде ли то у главу или не !?!?
једино добро што су Титовци урадили је што су побили све предратне гуликоже, ратне профитере, лопове и сл. али не да због народа него да се они увале

како год, то је једино позитивно што су направили
требалоо је то све повјешати или на гиљотину још 1918. и онда не би било ни Југе ни Тите

Slovenci su od Tita imali korist i oni su ladno mogu reći; " Da Tito je imao nekih negativnih elemenata diktatorstva ali i dobrih učinaka , ostavimo sad sve to istoričarima.
Mi to ne možemo reći pošto sve pozitivnih stvari koje je on imao u odnosu na Srbe nesrazmerno je manje u odnosu na svo zlo koje nam je ostavio.
I da , naravno da su Tita čuvali Srbi , kao što je bilo Srba poturica ,austrosrba, srba-mađarona, srba nacista , srba bugaraša. Uvek jedan deo pređe na drugu stranu . U Titovom slučaju taj broj je ogroman zato i jeste potreban dubok otklon.
Словнци су од стварања такозване бан. Хрватске гледали своја посла.
до тад су ко сљепци гледали у Србе као свијетли примјер
имаш о томе више код Уроша Шуштерича

Словенци се нијесу могли начудити да београдски "срби" гамижу ко црви пред Хрватима.

1712811625513.png

Нормално да постоје. Нисмо Шиптари (и још неки слични им сУсједи) да рушимо гробове мртвих непријатеља.
Мртви су, то је сасвим довољно.
Али имају засебна гробља, која се посебно одржавају и негују, док су многи српски војници и учесници ратова завршили на непримерен начин.

Већ када причамо о непријатељима, шта ћемо са оноликим припадницима аустроугарске војске, које је ондашња Краљевина СХС примила у своје редове? Тито није био касније примљен у ту војску, а ови су дочекани отворених руку и још су добили чинове, да би 10-ог травња прешли у НДХ.

многи Срби су томе кумовали више него он, Ранковићи и слични
изузми Србе и не би било ни Тите ни партизана ни југокомунизма
To nisu bili Srbi, jer nijedan komu.njara ne može biti Srbin - kada je internacionalista.
Samo nose srpska imena.

Apsolutno. Zasto smo ih "spasavali", ko nam je to rekao da treba da se radi? Oni to nisu trazili, nego je ili kralj bio mason, ili se poneo pobedom, a pre svega Pasic.
Manje-više što je bio Mason, nego je postavljen da zastupa interese bagre iz Londonskog Sitija.
A njihov interes je da Srbija nestane, a za početak, dok postoji - da nikada ne dobije izlaz na more.
Od 1903. do dana današnjeg - gov.na koja njihova služba postavlja na vlast, uništava Srbe i brojčano i teritorijalno (Srbiju) i moralno,... na svaki način.

Manje-više što je bio Mason, nego je postavljen da zastupa interese bagre iz Londonskog Sitija.
A njihov interes je da Srbija nestane, a za početak, dok postoji - da nikada ne dobije izlaz na more.
Od 1903. do dana današnjeg - gov.na koja njihova služba postavlja na vlast, uništava Srbe i brojčano i teritorijalno (Srbiju) i moralno,... na svaki način.
Pa nesto ne verujem u tu tezu da su nam Englezi krivi vec preko 1 veka...bice da smo i sami (bili) u zabludi, da ne kazem nesto drugo.

Back