Saobraćaj, zakoni, propisi ...

  • Začetnik teme Caka-king
  • Datum pokretanja
Pa Yugo bas i ne... :lol: Mislim hocu ipak da se vozim malo vise kao gospodin, da imam servo ABS podizace itd.... ;) Tako da tu Yugo ispada iz price. Ali znam na sta mislis, zato se i ja ne lozim nesto previse ne neke KS i kubikazu, vozim 1.4 sa 75KS, ali i on cim samo malo vise stisnem gas dodje do 70, a jos sam u 4. :( Ali da budem iskren kada vozim 70-80, pa hocu da pretknem, moram priznati da je stari BMW sa 170 KS mnogo lakse isao... ;) Tako da nije na odmet.

A sto se tice brzine, tako sam i ja vidjao po Italiji i Francuskoj, tranzitni put, kroz krad i nema teorije da ce biti 50, nego stoji 70. Jeste da je vec izlaz iz grada, nije bas centar, ali kod nas, nema sanse da bi tu bilo 70, nego bi stajalo 50 i jos bi se nacrtali marsovci da uhvate nekog ko se zaebao, pa da tako popune budzet. ;) Ali mi smo stoka. Kod nas propisi sluze za uzimanje para, a napolju da unaprede saobracaj. A tamo normalno da nece da usporavaju ljude ako ne moraju. Da ne pricam da se i veca prekoracenja tolerisu, recimo na autoputu je 130, ja sam konstatno vozio 150 i niko nista. Naravno nisam divlja, radio sam to kada nema nikoga.

Osim toga, sta sam jos video u Italiji. Auto put kroz neka brda krivina do krivine. I Retko gde da je ogranicenje ispod opsteg od 130. Recimo neka bas bas krivina, pise 90, i ja uletim sa 90, a vozio sam neki noviji dzip, znaci auto se nakrivio, one zenske na zadnjem sedistu se pretumbale.... Da je kod nas takva krivina, stavili bi 40! Ljudi su platili autoput i hoce da se voze kao po autoputu.

A i to sto kazes, dosta se vozikam po gradu u bas analiziram krivine i raskrsnice i semafore, jasno je kao dan da saobracaj u NS organizjue neko ko nema veze sa zivotom, a kamoli sa saobracajem! :roll:
 
Jel mislis na put do Subotice? Secam se ranije, nozovi-auto-put NS subotica, 3 trake, ali ukupno, za oba smera. I placali smo 330 kinti! :dash:

Inace, sto se tice moje kazne, s obzirom na to da me nisu zaustavili i identifikovali, mislim da sam smislio nacin kako da izvrdam. Kontam da ce u najgorem slucaju da me zovu da kazem ko je vozio auto, ako nisam ja - pa cu da kazem ime i prezime brata iz Australije (ili tetke ili ujaka, hehe), mislim da ce to biti dovoljno da odustanu.... :lol:

Kazem bio u poseti, pozajmio auto, eto njemu se obratite... :lol: :bye:
 
Poslednja izmena:
Jel mislis na put do Subotice? Secam se ranije, nozovi-auto-put NS subotica, 3 trake, ali ukupno, za oba smera. I placali smo 330 kinti! :dash:

Da na taj put mislim i cena je jos uvek ta a od NS do BG je 240 pa racunaj koliko je od SU do BG i nazad a po standardima auto-puta ovaj je jos jakooo daleko od auto-puta.A cena kao 10 dana po svim auto-putevima u Madjarskoj!
 
Da jbt! :eek: Ali sada je taj put od NS do Subotice malo bolji, ipak lici na autoput, ali ista cena je bila pre 10 godina, secam se kao da je juce bilo kada sam tuda putovao, a put katastrofa! :roll:

Inace tada je evro bio 80-90, a danas je 120, pa vi vidite koliko su putarine bile precenjene tada....
 
Čitam neki članak i ne mogu da verujem, ljudi predaju dokumentaciju u policiji za dobijanje saobraćajne dozvole, prvo dobijaju potvrdu i rečeno im je u roku da podignu saobraćajnu dozvolu najviše 10 dana ali ne dolaze dugo vremena i potvrdu koriste do kada ko zna koliko dugo.Ima onih kad zaguste nešto ili im treba za inostranstvo, jave se tek posle godinu dana!
 
Čitam neki članak i ne mogu da verujem, ljudi predaju dokumentaciju u policiji za dobijanje saobraćajne dozvole, prvo dobijaju potvrdu i rečeno im je u roku da podignu saobraćajnu dozvolu najviše 10 dana ali ne dolaze dugo vremena i potvrdu koriste do kada ko zna koliko dugo.Ima onih kad zaguste nešto ili im treba za inostranstvo, jave se tek posle godinu dana!

U cemu je problem? Ja sam uzeo mesec dana pre nego sto sam isao da registrujem... :lol:

Boli me k...c da idem 2x da cekam, ceo dan da gubim zbog njihove nesposobnosti. Bio jednom da pitam da preuzmem dozvolu, a kaze mi pandur dodji sutra pre 7 (ujutru) jer je guzva.... :rotf: Hahaha, e bas hocu. Otisao sam tek onda kada sam cuo da vise nije guzva.

Meni nije receno da je podignem za 10 dana, niti mi je bilo kakav rok dat, ni pismeni ni usmeno, tako da... :lol: Verovala ti ili ne - sve je po zakonu. ;) :)



Par puta su me zaustavljali panduri u saobracaju! Nemam dozvolu, a jos istekla licna... :lol: Pandur bi da se pojede od muke sto mi ne moze nista, kao sto rekoh nije mi dat rok do kada da podignem saobracajnu... :brus:
 
Moj ćale je bio među prvima za novu dozvolu ali zato je čekao tri meseca, tako su mu rekli, i posle godinu dana ja za 10 dana. Kod tebe sito i rešeto, a? :D Znaš kako, na početku mora da bude sve zakonski i bude gužva, ali kad prođe gužva onda prećute ili ti progledaju kroz prste ili te puste, kao sad u tvom srećnom slučaju izvukao si se. :ok:
 
Nije to srecan slucaj ni izvlacenje, na papiru je pisalo da se koristi dok ne uzmem dozvolu. Nije pisalo kada i tako dalje... :)

Meni su rekli dodji za 10ak dana, da dosao, a ono bila guzva, i ja lepo kazem, meni ne treba. NJima treba da me legitimisu, a meni ne treba.

NIje guzva zato sve rade zakonski (pitaj nekog ko ima mazdu kako su mu "zakonski" odradili broj motora u saobracajnoj) nego zato sto njih 4 prima platu, a samo 1 radi. Zato je guzva. Ima toga jos...

A LK mislim da necu ni da vadim novu. :D (Istekla u februaru.) Necu, jer ja ne priznajem ovu drzavu, pa tako ni njene organe i institucije i zakon itd. :lol:
 
Kod mene je nije bila mnogo gužva kada sam predala dokumentaciju, po prijemu dozvole, dođe neka žena ispred mene a ja i on na šalteru očima smo se sporazumeli da nju preskočim, eto za tili čas. :D

Pa dobro, nemoj još da vadiš LK ionako opet iznutra se rastura sad će Srbija bude sve manja i manja. Sto puta menjaju LK, vozačku, saobraćajnu, pasoš.:roll:
 
"Oko 70" nije dovoljno precizno :) Ako si isao 69, kazna je 5000 din. Ako si isao 71, onda je minimalno 6500, 4 boda i mesec dana zabrane. Za preticanje nisam siguran da li mogu da ti pisu nesto (osim ako si auto pretekao na punoj), jer je traktor radna masina pa se mozda obilazenje njega uz jos jedno vozilo ne smatra obilazenjem kolone.
 
Hvala ti,nije bila puna,to sigurno,mislim da je bilo oko65,tu do 70,vise nije bilo sigurno...Samo,ne znam zasto me nisu zaustavili...?Inace,ovo ce mi biti prvi prekrsaj(ako su pribelezili),tako da bih trebao da dobijem najblazu kaznu?
a kako misliš da će te kazniti ako te nisu zaustavili? možda kamera? ali u tom slučaju nema šanse da je snimila preticanje traktora itd.
 
Kad smo kod kamera, da li znate nekog ili ste culi da je nekom stigla kazna, a da ga je kamera snimila, a da je prekoracio brzinu?

Znamo. Mog jednog poznanika i znam da je nesto hteo da se zali kako se ne vidi da je to on ili tako nesto, ali ne znam sta je od toga svega na kraju bilo.

Mene interesuje jel i dalje moze da se nose samo dve zimske gume i da li ima vas koji i leti terate zimske gume jer vas mrzi da menjate (ps godisnje predjem svega 5,6 hiljada. :D)
 
Znamo. Mog jednog poznanika i znam da je nesto hteo da se zali kako se ne vidi da je to on ili tako nesto, ali ne znam sta je od toga svega na kraju bilo.

Mene interesuje jel i dalje moze da se nose samo dve zimske gume i da li ima vas koji i leti terate zimske gume jer vas mrzi da menjate (ps godisnje predjem svega 5,6 hiljada. :D)

"zimske gume su obavezne od 1. novembra do 1. aprila na sva četiri točka, ali samo ukoliko na kolovozu ima snega i led"

Ja i mnogi koje znam nikad nisu imali letnje a prelaze 3x vise od tebe.Nabavi jos dve zimske za pogonske tockove i cepaj. :)
 

Back
Top