САНОВНИК

TOM@X

Domaćin
Banovan
Poruka
3.782
САН И ТУМАЧЕЊЕ СНОВА

Сан је стање у које организам човека долази постепено и неприметно прекидајући при томе везу са спољним светом.
За време сна човек се налази у некој врсти обамрлости, а у организму се обављају само аутономне функције неопходне
за живот: дисање, рад срца и маштање психе. Сан је биолошка потреба и служи за одмарање људског организма.
 
ПРАВОСЛАВЉЕ У ТАНЗАНИЈИ

Правослвље се изузетно брзо шири у Eпархији Букоба у Танзанији. Епархијска мисија је усмерена на увећавање броја парохија и верника, ширење православне вере међу катихуменима и изражавање вере кроз чињење добрих дела.

Напор православних мисионара доноси добре плодове. У прошлој години основано је двадесет нових парохија, преко 3000 људи је крштено, више од хиљаду људи се венчало у цркви.
Ова мисионарска епархија сада има 140 православних парохија и 20 свештеника.

Изванредан напредак је остварен у образовању будућих свештеника у овој епархији. Прошле године је првих десет студената дипломирало у катихетској школи у Касикизи. Четворица су рукоположена у чин ђакона, а осталих шест је постављено за катихете. У школској 2003/04 још 17 студената је уписало ову школу, који ће ширити мисионарску делатност на црном континенту.

Извор: www.scoba.us/news
Интернет презентација Српске православне цркве је доступна преко сервера у Калифорнији (донација Конгреса српског уједињења) www.spc.org.yu и www.serbian-church.net и сервера у Београду www.spc.yu (донација Беотел-а).

WAP Презентација wap.spc.yu

ФоНет фотографије дар Новинске агенције ФОНЕТ
 
Imam kući knjigu od Junga "Tumačenje snova". Kada je pročitate okanete se bilo kakvog tumačenja, jer je veoma, veoma komplikovano i teško.
Snovi nekada pokazuju neke traume koje smo 100% zaboravili, a desile su se u ranom djetinjstvu. Obično takva trauma koja se aktivira i djeluje nalazi se u nesvjesnom,pa prema tome čovjek i ne zna otkud potiče problem.
Bez pomoći ispitanika i psihoanalize stručnjaka ništa.
 
Zahvaljujem Jagodici na velikodušnoj pomoći! : )
Potpuno sam zaboravio na tu opciju! : )

Da li se razlikuje smisao snova koji se dešavaju noću, od onih preko dana?
Nadam se ste razumeli šta hoću da kažem. Nekako mi se čini da su snovi prilično nepovezani i da nemaju nikakvog smisla kad spavam preko dana (pojavljuju se nepoznati likovi).

Juče sam sanjao kako nas par momaka (verovatno ja, a za onog drugog ne znam ko je, jer mu ne vidim facu) jurimo neku devojku ulicama "nepoznatog" grada.
Prilično je zbrkana priča, sa čudovištima ljudskog oblika, a ostala mi je upečatljiva slika nekog lika sa manijakalnom, iskeženom facom, kako drži za vrat neku devojku anđeoskog lika....
i kako stavlja sataru na policu???

Da li neko može da mi protumači taj san? 8 /
 
Od momenta kada se rodimo mi sanjamo.Nase dnevno psihicko stanje,svest,se odrazava kroz nesvesno nocno psihicko funkcionisanje...ili kroz Snove.Sanjamo u slikama koje su prepune simbolike..Vecina ljudi sanja u boji..Boja u snovima izrazava covekove psihicke funkcije: misao ,osecaj,intuiciju.Oni ljudi koji ni u svesnom budnom dnevnom stanju nisu svesni boja oko sebe i ne obracaju paznju na njih..nece sanjati u boji.Ali zato..slikari,dizajneri i svi oni kojima je boja bitna i vazna u zivotu ..sanjace u boji..zasigurno..Posebno ljudi sa izrazenim osecajima za boje.. U snovima..Plava boja je boja neba i duha.Crvena je boja krvi,patnje i osecanja.Zuta je boja svetlosti, zlata i intuicije.Zelena je boja prirode i rasta.. Crna boja predstavlja prazninu i cesto i smrt.Bela boja je boja nevinosti, cistote i jednostavnosti.Psiholozi kazu da su snovi u boji dokaz visokog stepena uzbudjenja u podsvesti i da pokazuju vitalnost onog koji sanja u boji..
 
random je umeo bogami i da pogodi... :I

ali stvarno

sanjala sam anakin i amfibiju i bile smo drugarice. amfibija je spavala a anakin je imala plave oci i razocarala se kad se tu umesala moja mama. i isla sam na ples u neku salu u trzni centar i tu je bio bojan. i bili su neki autobusi. mislimda je bilo zute boje

postoje ti sajtovi po googlu..
inace bas sam cudno lose spavala sto nemam obicaj...kao da pola noci i nisam spavala, dok se nisam pokrila dodatno..aha kao bilo mi hladno?
 
Od preseljenja sanjam svaku noć (ili se bar sećam redovno snova)
i to sve neke horore. Dakle dve nedelje horora...
A pre toga više od godinu dana nisam gotovo uopšte
sanjala/pamtila da sanjam. Čudno.
 
San moze biti:

1.od Boga - retkost,

2.od demona - cesca pojava ali je cesto nismo svesni i

3.usled opterecenosti dnevnim problemima!

Zato se u pravoslavlju i kaze da snovima ne treba verovati jer ako je od Boga naci ce Bog nacina da nam objasni neke stvari a i nema se sta puno objasnjevati kada je sve do sad objasnjeno!

Svako dobro!
 
JOCCCO..... lepo si to rekao. 8 ) ???

Nego... šta sam ono hteo... aha, pa ne znam šta se to samnom dešava....
sinoć sam normalno legao u krevet, oko 22h, a probudio sam se pre pola sta.
Odavno nisam tako fino spavao... ali od snova ništa??
Mislim, nije da se žalim... ipak je noć za spavanje. : )
 
@HELL GIRL

DETE - Hraniti: porodične brige O Da se igra:sreća, porodični mir O Igrati se sa decom: sreća u braku O Dobiti dete: imaš dobre prijatelje
O Tuđe dete: sporečkaćeš se sa prijateljima O Mnogo dece: brige, nevolje O Siročad sanjati: sreća ti se osmehuje
O Zdravo dete: opšti uspeh O Bolesno dete: trzavice u kući

NOVOROĐENČE - Svoje: želja će ti se ispuniti O Tuđe: sreća u kući

NAHOČE (kopile) - Nevernost u braku

TRUDNOĆA - Videti trudnu ženu: predstoje ti velike neprijatnosti O Žena kad sanja da je trudna: uspeh, ostvariće joj se želje

POROĐAJ - Porodilju posetiti ili videti: sklon si kumovanju, sreća O Porođaju prisustvovati: snaći će te neka nevolja

PORODITI SE - Za udate: veliki dobitak, blagostanje, novi uspešni poslovi O Za devojke: bolno iskustvo
 
sve je vec zauzeto:
sanjala sam da me je ubola osa u desni dlan pa sam posle pincetom vadila zaoku. a pre toga sam se nesto svadjala sa drugaricom.
pa jel moze ociglednije???
OSA - Videti: budi oprezan ako hoćeš da uspeš O Ubiti je: gubitak, nesreća na pomolu O Biti ujeden (uboden): uznemiravajuće vesti
 
TOMAX_2006:
@HELL GIRL

DETE - Hraniti: porodične brige O Da se igra:sreća, porodični mir O Igrati se sa decom: sreća u braku O Dobiti dete: imaš dobre prijatelje
O Tuđe dete: sporečkaćeš se sa prijateljima O Mnogo dece: brige, nevolje O Siročad sanjati: sreća ti se osmehuje
O Zdravo dete: opšti uspeh O Bolesno dete: trzavice u kući

NOVOROĐENČE - Svoje: želja će ti se ispuniti O Tuđe: sreća u kući

NAHOČE (kopile) - Nevernost u braku

TRUDNOĆA - Videti trudnu ženu: predstoje ti velike neprijatnosti O Žena kad sanja da je trudna: uspeh, ostvariće joj se želje

POROĐAJ - Porodilju posetiti ili videti: sklon si kumovanju, sreća O Porođaju prisustvovati: snaći će te neka nevolja

PORODITI SE - Za udate: veliki dobitak, blagostanje, novi uspešni poslovi O Za devojke: bolno iskustvo


Hvala ti.
U potpunosti je tacan(sanovnik).
 

Back
Top