Sanitarni pregled HITNO

Little Gypsy

Početnik
Poruka
27
Izvinjavam se najpre ako otvaram vec postojacu temu,ali mi je izuzetno hitno da mi neko odgovorina na par sledecih pitanja.
Ujutru treba da idem na sanitarni pregled,znam jedino da koasta 1300 dinara.i da moram poneti licnu kartu sa sobom,sta dalje?
radim kao konobarica i cuvam decu u igraonici.
Kako izgleda pregled? Koliko uzoraka stolice je potrebno i mora li biti prva jutarnja od tog dana,jer jako retko idem u wc?
Cula sma da uzimaju bris grla,nosa i analnog otovra(ne razumem zasto)?
Postoji mali problem,trenutno sam prehladjena pa ne znam koliko je pametno da sutra idem na pregled,jer mislim da ce rezultati biti losi...uz to trenutno imam menstriaciju....jel i to problem? Molim Vas na brzom odgovoru i sto tacnijem.
 
Ја сам вадио санитарну пре око месец дана. Спреми 1400 динара, име и адресу послодавца/радње/фирме, спреми два (2) узорка столице у две посудице које купујеш у апотеци за десетак динара, у првој просторији ће ти погледати шаке, питаће те да ли си имала болести типа хепатитиса, после тога идеш у другу просторију где дајеш брис уста, добијаш потврду и враћаш се за недељу дана по књижицу.
 
Izvinjavam se najpre ako otvaram vec postojacu temu,ali mi je izuzetno hitno da mi neko odgovorina na par sledecih pitanja.
Ujutru treba da idem na sanitarni pregled,znam jedino da koasta 1300 dinara.i da moram poneti licnu kartu sa sobom,sta dalje?
radim kao konobarica i cuvam decu u igraonici.
Kako izgleda pregled? Koliko uzoraka stolice je potrebno i mora li biti prva jutarnja od tog dana,jer jako retko idem u wc?
Cula sma da uzimaju bris grla,nosa i analnog otovra(ne razumem zasto)?
Postoji mali problem,trenutno sam prehladjena pa ne znam koliko je pametno da sutra idem na pregled,jer mislim da ce rezultati biti losi...uz to trenutno imam menstriaciju....jel i to problem? Molim Vas na brzom odgovoru i sto tacnijem.

Kakva jutarnja stolica? Ko kaze da ti moras imati jutarnju? Sta ako imas vecernju?
Kupis u apoteci bocicu ( patronu) kasicicom u njoj zahvatis malo i to je to.
Radi se bris nosa i grla.
Nema veze ni prehlada ni menstruacija.
Traze se bakterije i crevni paraziti, sto nema veze ni sa prehladom ni sa ovim drugim.
Zato opusteno na sanitarni.
 
Ja sam cuo da uvode i nemacke ovcare i malinoa pse da nanjuse svakog drogosha koji hoce da izvadi sanitarnu.

Manite se ljudi droga na vreme, nista vam to ne treba.

Taj sanitarni pregled je najobičnija formalnost... Na žalost!
Platiš, odeš u tu i tu sobu, smoreni lekar te pita: Da li ste skoro od nečeg bolovali? Imate li u porodici bolesnog od TBC-a? Da li imate kućnog ljubimca? Da vam vidim ruke, dlanove...
I, to je to.
Ako treba, ostaviš uzorak stolice, i po sanitarnu knjižicu dođeš za 7-10 dana.

Za droge te niko ne pita. Niko te ne pita ni da li si pijandura. Njih zanima da li imaš gliste i da li si bolestan od nečeg zaraznog.
 
Ma znam, ja se zezam... Nego, zasto pitaju da li imas kucnog ljubomca? :mazipsa:
Zasto traze da pokazes ruke?
Većinu radnji u komori obavljamo u latex rukavicama.
Sve ostalo, van komore, obavljamo bez rukavica. Gljivična oboljenja kože se lako prenose. Ako ih imam, morala bih da se lečim, a ne da budem izvor gljivične infekcije. (Bar ne na svom radnom mestu... Mada, odeš na bazen i pokupiš tu istu infekciju, ni kriv ni dužan... I niko ne odgovara, ne plaća kaznu, ne suspenduju ga na nedelju-dve s radnog mesta...i bolE nekog uvo za sanitarni pregled)
E, za ljubimce valjda pitaju zbog tih parazita. Onda ozbiljnije posmatraju naš minuli rad :)
 
Ја кад сам ишао у школу и дали нам оне неке бочице са малом кашичицом прикаченом на поклопац, рекли нам да мало столице захватимо том кашичицом и да тако ставимо у бочицу, а ја им напунио ту бочицу до врха за сваки случај.
 
Ја кад сам ишао у школу и дали нам оне неке бочице са малом кашичицом прикаченом на поклопац, рекли нам да мало столице захватимо том кашичицом и да тако ставимо у бочицу, а ја им напунио ту бочицу до врха за сваки случај.

Jao to kad cujem (a cujem cesto) zapitam se, kako je moguce da postoji ovakav tip ljudi. Mogao si da odneses i punu kanticu od eurokrema i sl...Kao da ce jbt da djubre njivu pa im treba.
 
Ја кад сам ишао у школу и дали нам оне неке бочице са малом кашичицом прикаченом на поклопац, рекли нам да мало столице захватимо том кашичицом и да тако ставимо у бочицу, а ја им напунио ту бочицу до врха за сваки случај.

u vojsci vecina nije mogla da njake pa 1 napuni za sve
 
Pozdrav svima.

Imam alergijsku reakciju po laktovima obe ruke i na unutrasnjoj strani bicepsa obe ruke. Inace mi je koza jako osetljiva i cesto imam alergijske reakcije. Otisao sam do apoteke i tamo su mi dali kremu elocom i lek aerus. Kazu da je verovatno kontaktni dermatitis. I koza na sakama je bila jako ostecena, sada s eobnavlja, izgleda puno bolje. Uvek imam takvu reakciju kada dugo koristim plasticne rukavice i to je bio uzrok i ovog puta.

Uskoro treba da imam pregled za sanitarnu knjizicu pa me zanima da li ova alergijska reakcija (kontaktni dermatitis) i malo crvenija koza na sakama moze da izazove lose rezultate pregleda?

Hvala Vam puno na odgovoru.
 
Pozdrav svima.

Imam alergijsku reakciju po laktovima obe ruke i na unutrasnjoj strani bicepsa obe ruke. Inace mi je koza jako osetljiva i cesto imam alergijske reakcije. Otisao sam do apoteke i tamo su mi dali kremu elocom i lek aerus. Kazu da je verovatno kontaktni dermatitis. I koza na sakama je bila jako ostecena, sada s eobnavlja, izgleda puno bolje. Uvek imam takvu reakciju kada dugo koristim plasticne rukavice i to je bio uzrok i ovog puta.

Uskoro treba da imam pregled za sanitarnu knjizicu pa me zanima da li ova alergijska reakcija (kontaktni dermatitis) i malo crvenija koza na sakama moze da izazove lose rezultate pregleda?

Hvala Vam puno na odgovoru.

Alergijska reakcija i kontaktni dermatitis nisu ista stvar.
Naravno, ako si sam sebi postavio dijagnozu, pa otišao u apoteku po lekove, apotekar će ti prodati ono što mu tražiš, a ne ono što ti stvarno treba.
Apotekar ne može znati ono što zna dermatolog. Zato, prvo poseti dermatologa.
Sanitarni pregled je jedna obična glupost. U najvećem broju slučajeva se obavlja usmeno... "Imate li nekih problema?"... Međutim, obavezno ti traže da pokažeš šake. Ako im se učini OK, dobijaš pečat. Ako im se ne dopadne, dobijaš preporuku za dermatologa.
Idi na taj sanitarni, pa javi kako si prošao.
 
Pozdrav svima.

Imam alergijsku reakciju po laktovima obe ruke i na unutrasnjoj strani bicepsa obe ruke. Inace mi je koza jako osetljiva i cesto imam alergijske reakcije. Otisao sam do apoteke i tamo su mi dali kremu elocom i lek aerus. Kazu da je verovatno kontaktni dermatitis. I koza na sakama je bila jako ostecena, sada s eobnavlja, izgleda puno bolje. Uvek imam takvu reakciju kada dugo koristim plasticne rukavice i to je bio uzrok i ovog puta.

Uskoro treba da imam pregled za sanitarnu knjizicu pa me zanima da li ova alergijska reakcija (kontaktni dermatitis) i malo crvenija koza na sakama moze da izazove lose rezultate pregleda?

Hvala Vam puno na odgovoru.

Ne, ali moraš u svakom slučaju da odeš kod dermatologa zbog tog problema.
 
Kad god se potegne ovakva tema, mene zanima samo jedno: da li bi iko, kao korisnik neke usluge, bio voljan da uslugu koristi od strane osobe koja mu ne uliva poverenje?
Prvo pogledam u ruke onoga ko mi pruža uslugu.
Uznemirava me crvenilo, ojed, fleke, na nečijim rukama.
Ne bih voleo da mi zube popravlja neko sa gljivicama, ili da mi neko seče meso, sa salmonelom ispod noktiju.

Valjda zato postoji i taj sanitarni pregled. Žao mi je što nije još oštriji.
 
Nisam samome sebi postavio dijagnozu, tako su mi rekle farmaceutkinje. Dugo sam.pricao sa njima jer mi je lekar zbog trenutne situacije nedostupan. Dale mi neku mast Elocom i alergija se povukla. Poseticu u svakom slučaju dermatologa čim se DZ u kojem imam karton opet osposobi za redovne aktivnosti jer je to trenutno Covid19 bolnica. Pored toga, prevoz ne radi, ne mogu do lekara. Ne znam uopšte ni kako da odem na sanitarni pregled. Bilo kako bilo, hvala na odgovorima. Nemam više nikakvu alergijsku reakciju. Alergija se povukla. Jedino boja kože na šakama je mozda malo drugačija ukoliko se gleda ispod lampe od boje ruku, jer je tu reakcija bila ubedljivo najjaca. Sada koristim Pantenol kremu za obnavljanje kože. Nadam se da necu imati problema na sanitarnom pregledu jer nemam nijedan plik, ogrebotinu ili nešto slično.

Što se tiče sanitarnog pregleda i šta tačno podrazumeva, koliko sam ja razumeo, nije samo da ti pogledaju dlanove već nosiš dva uzorka stolice i uzimaju ti dva brisa. Ipak, mene je brinuo jedino izgled sala, jer nemam nikalvih bolesti. Još nisam uspeo da stupim u kontakt sa ustanovama koje sprovode sanitarni pregled, jer ne odgovaraju na emailove niti ma telefonske pozive. Verovatno će u ponedeljak.

@celadon
U pitanju je rad na kasi. A alergija NIJE prenosiva. Nekoliko doktora mi je tako reklo. Dakle, moje crvenilo koje je posledica nošenja rukavica sa lateksom neće preći na tebe ako dodirnem novčanicu pre tebe.
 

Back
Top