San o Švedskoj srušio joj se preko noći!

Sensei

Master
Moderator
Poruka
66.918
Švedska je oduvek važila za raj i jedna od destinacija u koju Srbi ali i ostali iz bivše SFRJ rado odlaze u potrazi za nekim boljim životom i životnim uslovima.

Nina je takođe sa svojom porodicom pre par godina iz Srbije otišla u Švedsku u nadi da će svojim radom obezbediti stabilna novčana primanja i siguran život. Međutim nije joj trebalo dugo da se san o Švedskoj kao jednoj od obećanih i idealnih zemalja sruši preko noći. Naime, ona kaže da morate da radite dva posla kako bi obezbedili pristojan život


"Da živim sama ovde dva posla mi ne bi ginula, ovako mi je lakše jer radi tata plus on privatno i ja“.

Kaže i da je u slučaju bolesti ili sprečenosti za rad jako teško srediti neka socijalna primanja, a čak i kad ih sredite socijalne službe gledaju da vas "zakinu“.

"Bila sam sprečena jedan period da radim. Trebalo mi je četiri meseca da se jurim sa njima da mi daju pomoć i znate koliko su mi dali?! 400 evra!! A samo stan košta više od 600 evra. Našli su neku začkoljicu da mi daju pomoć ispod svakog minimuma“.

Kaže i da se Šveđani, ali i naši ljudi snalaze, tačnije po modelu ako imate vezu, poslodavci vas prijave na neki abnormalan iznos pa vam daju ubrzo otkaz, onda traže pomoć od države i dobiju oko 2.000 evra, ali za tako nešto potrebno je baš jako poznanstvo ili veza.

pročitajte ceo tekst ovde
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...z-srbije-pre-par-godina-ovo-je-njeno-iskustvo
...............................................

koliko čitam, muvanje kao i u Srbiji, plus očekivanja da će država da vodi računa o tebi. Evo, i švedjani su počeli da zavrću slavinu.
 
Švedska je oduvek važila za raj i jedna od destinacija u koju Srbi ali i ostali iz bivše SFRJ rado odlaze u potrazi za nekim boljim životom i životnim uslovima.

Nina je takođe sa svojom porodicom pre par godina iz Srbije otišla u Švedsku u nadi da će svojim radom obezbediti stabilna novčana primanja i siguran život. Međutim nije joj trebalo dugo da se san o Švedskoj kao jednoj od obećanih i idealnih zemalja sruši preko noći. Naime, ona kaže da morate da radite dva posla kako bi obezbedili pristojan život


"Da živim sama ovde dva posla mi ne bi ginula, ovako mi je lakše jer radi tata plus on privatno i ja“.

Kaže i da je u slučaju bolesti ili sprečenosti za rad jako teško srediti neka socijalna primanja, a čak i kad ih sredite socijalne službe gledaju da vas "zakinu“.

"Bila sam sprečena jedan period da radim. Trebalo mi je četiri meseca da se jurim sa njima da mi daju pomoć i znate koliko su mi dali?! 400 evra!! A samo stan košta više od 600 evra. Našli su neku začkoljicu da mi daju pomoć ispod svakog minimuma“.

Kaže i da se Šveđani, ali i naši ljudi snalaze, tačnije po modelu ako imate vezu, poslodavci vas prijave na neki abnormalan iznos pa vam daju ubrzo otkaz, onda traže pomoć od države i dobiju oko 2.000 evra, ali za tako nešto potrebno je baš jako poznanstvo ili veza.

pročitajte ceo tekst ovde
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...z-srbije-pre-par-godina-ovo-je-njeno-iskustvo
...............................................

koliko čitam, muvanje kao i u Srbiji, plus očekivanja da će država da vodi računa o tebi. Evo, i švedjani su počeli da zavrću slavinu.
Kurir je režimski tabloid.
A država nikad nije vodila računa o pojedincu , morao si da radiš i zaradiš da bi imao.
I tako treba.


A Vučić želi da se vrate ovi što su nešto stekli i da ih kriminalna vlast opljačka.
Zato ide narativ u tabloidima " loše je u inostranstvu "
 
Ију, госпоја дошла у Швецку као мигрант, без знања језика и без школице и осталих знања, и жали се што јој треба два посла да живи нормално?

А колико послова нам треба овде да бисмо живели нормално? Четири? Додуше, овде је тешко наћи и онај један, основни, а не други посао.
Замисли, дају ти четристо евра кад не радиш. Мало јој. 'оће да јој дају три пута више?

Текст је њесра највеће, а циљ је додатно слуђивање овог лудог народа, са поруком да Србија није најгора рупа у Европи. Ипак, Србија је најсиромашнија рупа у Европи (Молдавија, Албанија, Булгарија... исти Стојко ( @Stojkov Menidjer ).
 
Ију, госпоја дошла у Швецку као мигрант, без знања језика и без школице и осталих знања, и жали се што јој треба два посла да живи нормално?

А колико послова нам треба овде да бисмо живели нормално? Четири? Додуше, овде је тешко наћи и онај један, основни, а не други посао.
Замисли, дају ти четристо евра кад не радиш. Мало јој. 'оће да јој дају три пута више?

Текст је њесра највеће, а циљ је додатно слуђивање овог лудог народа, са поруком да Србија није најгора рупа у Европи. Ипак, Србија је најсиромашнија рупа у Европи (Молдавија, Албанија, Булгарија... исти Стојко ( @Stojkov Menidjer ).
Recimo tvoj slučaj...
Ljudi ti obezbede NA GOTOVO, tvoje samo da dodješ na radno mesto...

...i to zasereš?!

tvoj problem nije u vlasti nego u glavi :(
 
Recimo tvoj slučaj...
Ljudi ti obezbede NA GOTOVO, tvoje samo da dodješ na radno mesto...

...i to zasereš?!

tvoj problem nije u vlasti nego u glavi :(
Ја нисам дошао јер ми је побегао аутобус, а Божидар Делић је претопио српске тенкове на команду НАТО злочинаца.
 
Навијаш за претапање српских тенкова???

Издајниче!!!
220px-Dragan_Sutanovac.jpg


+ njegovom sinu zabraniti bilo kakvo NVO delovanje posle dresure u Vošingtonu! :rtfm:
#djerampijaca

prdni sad ako smeš samo pazi da se ne usereš
 
Lažovčino! Pretapanje tenkova su uradili Tadić i Šutanovac! :rtfm:

Не. Тенкове је топио Божидар Делић, док је председник државе био Свето Маровић, а министар одбране Станковић кога је Вучић пре 9 година поставио за председника Владиног координационог тела за Прешево, Бујановац и Медвеђу.
 
Не. Тенкове је топио Божидар Делић, док је председник државе био Свето Маровић, а министар одбране Станковић кога је Вучић пре 9 година поставио за председника Владиног координационог тела за Прешево, Бујановац и Медвеђу.
Daj dokaze!
 
Da bre nigde ne greje sunce ko u zemlji srbijici

Trebala je da snima svedske akcione filmove tu su pare
Ja sam prvi kojem klima i zemlja i voda i sve odgovara u Srbiji , ali ljudi , drzava, zivot, sra.nje tesko...
To odgovara samo planincima , seljacima, lopovima, i glupacima, ovo je njihova teritorija..

Tako da neko ko tvrdi da je Srbija fina , samim tim mnogo govori o sebi , vise nego sto zeli i da pomisli...
Naravno mnogi nemaju kapacitet od onih sto slusaju ili citaju da procitaju i shvate to , tako da i ne govori puno srbima...ali onima koji znaju Srbe, govori...

Bila neka zena, srednje obrazovana, da li bese politicar ili menadzer, ali se bavi organizovanjem i drzavnim poslovima, socijalno organizovanje i stalno svirala djoki kako je u srbiji isto kao i svuda.
I desi se poslom ostane duze od 6 meseci u Francuskoj.....
Ostala 2,5 godine i to je bilo dovoljno da u njenom malogradjanskom umu sine svetlo i od tada ne prica vise da je ovde liberalno , da je informisanje bez cenzure i da je zivot pristojno organizovan.....s vremena na vreme kaze, percepcija u Srbiji je lokalizovana pa mnogi ne primecuju koliko to ode u autisticno , samo ona koristi pojam narcisticko i egocentricno...sto je priznajem precizniji termin za ono sto je receno...
 

Back
Top