Samsung Galaxy S21 serija bi mogla stići sa podrškom za S Pen

Smartanabil

Buduća legenda
Poruka
29.306
S Pen pametna olovka je zaštitni znak Galaxy Note serije telefona, a Samsung Galaxy Note21 linija se očekuje u drugoj polovini naredne godine. Međutim, novi izveštaj iz Južne Koreje sugeriše da S Pen možda neće biti ekskluziva samo za Note seriju telefona naredne godine. Razlog ovoga je mogućnost da bi Galaxy S21 serija mogla da se isporučuje sa S-Pen stylusom.

Pojavljuju se razna nagađanja o tome šta bi se moglo desiti sa Note serijom, ukoliko Galaxy S21 serija bude stigla uz S Pen. Jedni pominju mogućnost da Galaxy Note serija postane jeftinija tokom 2021. godine, dok drugi idu čak dotle da predviđaju totalno gašenje Note linije telefona.

Kada je u pitanju Galaxy S21 serija, glasine su do sada sugerisale da će telefoni Galaxy S21, S21 Plus i Galaxy S21 Ultra imati baterije kapaciteta 4000mAh, 4660mAh i 4885mAh. S21 Ultra bi mogao imati podršku za 65W punjenje, a kompletnu seriju bi mogao pokretati Exynos 2100 čipset.

Izvor: PlayfulDroid
 
Ovako bi mogli izgledati Samsung Galaxy S21, S21+ i S21 Ultra


Ovako bi mogli izgledati Samsung Galaxy S21, S21+ i S21 Ultra


Deli nas samo nešto više od mesec dana od objave Samsung Galaxy S21 serije telefona, a sada imamo priliku da tri modela iz dolazeće linije vidimo na prelepim renderima, visokog kvaliteta. Rendere su kreirali sajt LetsGoDigital i dizajner Giuseppe Spinelli (Snoreyn).


sam2_458.jpg



Samsung Galaxy S21 Ultra
će biti najjači model u dolazećoj liniji, a očekuje se sa dizajnom od stakla sa obe strane. Telefon će imati 6.8-inčni displej, koji je malo zakrivljen po stranicama i ima 120Hz osvežavanje. Na poleđini se očekuju četiri kamere, LED blic i novi ISOCell Vizion 3D ToF senzor. Telefon će pokretati Exynos 2100 čipset za globalno tržište i Snapdragon 888 za Koreju, Kinu i SAD. Očekuje se 5000mAh baterija sa podrškom za 25W punjenje. Galaxy S21 Ultra stiže u Phantom Black i Phantom Silver varijantama.


sam3_130.jpg



Samsung Galaxy S21+ će zadržati metalni okvir, ali će imati poleđinu od plastike. Modul za kamere če sadržati tri obkejtiva - dva od 12MP (glavni i ultraširoki) i 64MP sa 3x hibridnim zumiranjem. Displej od 6.7 inča će biti AMOLED tipa, sa 1080p rezolucijom i 120Hz osvežavanjem. Kapacitet baterije je 4800mAh sa podrškom za 25W punjenje. Podrška za čipove je ista kao kod Ultra modela. Galaxy S21+ će biti dostupan u Phantom Black, Phantom Silver i Phantom Violet varijantama.


sam4_26.jpg



Samsung Galaxy S21
će imati najviše opcija boja, sa Phantom Gray, Phantom White, Phantom Violet i Phantom Pink varijantama. Imaće iste kamere kao S21+, kao i isti kvalitet izrade - poleđina od plastike, ravan 1080p displej, osvežavanje od 120Hz. Na kraju, Galaxy S21 se očejuje sa 8GB RAM-a za osnovni model.

Više rendera Samsung Galaxy S21 linije telefona je dostupno u linku izvora.

Izvor: LetsGoDigital
 
Samsung neće nuditi punjač u Galaxy S21 pakovanju u nekim regijama


Samsung neće nuditi punjač u Galaxy S21 pakovanju u nekim regijama


Nakon što neki nedavno objavljeni premijum telefoni u svojim pakovanjima nisu uključivali slušalice, još jedan koristan dodatak će početi da izostaje iz maloprodajnih pakovanja nekih bitnih premijum telefona. Među njima je i dolazeća Samsung Galaxy S21 serija telefona.

Prema navodima iz sertifikata, koji je objavila brazilska regulatorna agencija Anatel, ističe se da Samsung Galaxy S21, Galaxy S21 Plus i Galaxy S21 Ultra neće biti isporučivani sa punjačem ili slušalicama u pakovanju.

To znači da će tri Galaxy S21 telefona pratiti stope Apple iPhone 12 serije, koja je takođe odbacila pomenute dodatke iz svog maloprodajnog pakovanja. Zanimljivo je da je Samsung ranije ismevao Apple zbog ove odluke, a sada će je i sam primeniti.


charger.jpg



Sugeriše se da, s obzirom na to da je sertifikat primećen u Brazilu, odluka možda neće biti primenjena u svim regionima širom sveta. Ostaje da se vidi da li će, u regionima gde se Galaxy S21 ne bude isporučivao sa punjačem, kompanija obezbeđivati punjač bez nadoknade ili će korisnici morati da ga kupuju zasebno.

Više detalja o ovome će biti poznato sredinom januara, kada se Samsung sprema da tokom svog Unpacked događaja predstavi Galaxy S21 seriju telefona.

Izvor: XDA-Developers
 
Galaxy S21 sertifikovan sa podrškom za 9W obrnuto bežično punjenje



Samsung će narednog meseca predstaviti Galaxy S21 seriju premijum telefona, a u međuvremenu južnokorejska kompanija prikuplja potrebne sertifikate i odobrenja za različita tržišta.

Najnoviji sertifikat stiže sa FCC-a, gde se standardni Galaxy S21 (kodnog imena SM-G991U) pojavio sa podrškom za 25W punjenje baterije. Listing telefona takođe pominje i 9W obrnuto bežično punjenje, što je duplo više u odnosu na Galaxy S20.

Kompletna oprema, sertifikovana od strane FCC-a, uključuje i neke informacije o punjaču. Poslednje informacije o punjaču za Galaxy S21 seriju, koje su se pojavile ovih dana, sugerišu da on neće biti dostupan u pakovanju telefona u svakoj regiji.

Ranije glasine su sugerisale i da će Galaxy S21 imati Snapdragon 888 čipset, 8GB RAM-a i ravan 6.3-inčni ekran sa podrškom za 120Hz stopu osvežavanja.

Izvor: GSMArena
 
S Pen pametna olovka je zaštitni znak Galaxy Note serije telefona, a Samsung Galaxy Note21 linija se očekuje u drugoj polovini naredne godine. Međutim, novi izveštaj iz Južne Koreje sugeriše da S Pen možda neće biti ekskluziva samo za Note seriju telefona naredne godine. Razlog ovoga je mogućnost da bi Galaxy S21 serija mogla da se isporučuje sa S-Pen stylusom.

Pojavljuju se razna nagađanja o tome šta bi se moglo desiti sa Note serijom, ukoliko Galaxy S21 serija bude stigla uz S Pen. Jedni pominju mogućnost da Galaxy Note serija postane jeftinija tokom 2021. godine, dok drugi idu čak dotle da predviđaju totalno gašenje Note linije telefona.

Kada je u pitanju Galaxy S21 serija, glasine su do sada sugerisale da će telefoni Galaxy S21, S21 Plus i Galaxy S21 Ultra imati baterije kapaciteta 4000mAh, 4660mAh i 4885mAh. S21 Ultra bi mogao imati podršku za 65W punjenje, a kompletnu seriju bi mogao pokretati Exynos 2100 čipset.

Izvor: PlayfulDroid
Najpametnije bi bilo da ugase kompletnu liniju Samsung smartfonova.
 
Samsung dok god nastavi da se drzi Exinos chipseta-nastavice da tone...
Jednom su me zajebali [note 9] i nikad vise,to njihovo "vodeno hladjenje" nmz ni bogu pomoci kad je exynos.Em kad stigne u Srbiju placas taj telefon 300-400 evra vise,em ima gore specifikacije od snapdragona.Mogu nabrojati jos 20ak bogomoljki,al mrzi me iskreno,pisao sam vec to na 4-5 tema ovde.
 
Jednom su me zajebali [note 9] i nikad vise,to njihovo "vodeno hladjenje" nmz ni bogu pomoci kad je exynos.Em kad stigne u Srbiju placas taj telefon 300-400 evra vise,em ima gore specifikacije od snapdragona.Mogu nabrojati jos 20ak bogomoljki,al mrzi me iskreno,pisao sam vec to na 4-5 tema ovde.
Vidi-sa Exinosom je veci problem softverska podrska kao i sa Mediatekom, Xiaomi 11 sad ima mali problem sa grejanjem-ali sam ubedjen da ce se to softverski ispeglati. I drugo-to su temperature oko 50C-sad ne znam bas za telefone ali za PC to nije nista..U svakom slucaju sad kad je ovoliko jak-Xiaomi nece sigurno dozvoliti da im ovo pokvari planove i prodaju. Jer samo obican Mi 11 je bruka fon a Mi 1 Ultra je direktna konkurencija Samsungu S 21 Ultra.
 
Nista novom Exinosu ne fali u nekim stvarima je i brzi od Snapdragona a I ta razlika je minimalna ne primetna za 99% krosinika .. Ja trenutno drljam S20 plus tj EX 990 i tu je razlika dosta veca na početku je bila iritantna sad su ga vec doterali na ok novo ali mi je glupo kupovati svaku novu seriju pa se držim parnih znaci čekam S22 .. Samsung razvija Exynos da bi izbscili Snapdragona iz svojih uredaja a I da bi ga trpali u druge kao sto trpaju dosta toga .. Kinezi su vec počeli da uzimaju EX 2100 a sledeci ce sigurno biti jos bolji tj jos interestniji za ostale .. Oni ce to sigurno izgurati a I nista ne skodi malo vise konkurrcije to drzi budne i ove iz Snapdragona
 
Poslednja izmena:

Back
Top