Samounistavanja!!!

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Gospodo,
Posto na hard disku imam brdo piratskih programa (posteno receno ima ih vecina nas) ali ja ipak ne smem da rizikujem da mi murija to pronadje...a postoji opravdana bojaznosti da ce me proveravati bash iz nekog pika na mene...mnogo mi treba neki software ili hardware koji bi bio u stanju da nepovratno unisti sve podatke koje mi se nalaze na hard disku i to u roku od nekoliko sekundi :!:
Bilo koji nacin za to bi mi bio jako dragocena informacija.
Najlepse hvala :)
pozz
 
Odlican link ovaj drugi :D
Nasao sam ovaj Active@ Kill Disk i za njega pise

Support Command Line mode

A to je ono sto je meni bitno, znaci da moze da se startuje za sekundu ako treba.
Josh bi bilo dobro da ima ono da zatrazi sifru odmah pri pristupanju diska i ako je pogresi da pocnje brisanje.Ali to bash tesko da cu naci :?
 
Zasad jedino resenje je napraviti bootabilan flopy sa kojim moras da restartujes komp i onda da otkucas par reci u komandnu liniju pa pocinje brisanje sa tim da ako se pritisne esc ili iskljuci komp iz stuje staje dotle dokle je obrisao, znaci poprilicno neupotrebljivo za hitne slucajeve.
Moracu da potrazim neko hardversko resenje i to da radi na daljinski.
ugradicu mu neki exploziv u kuciste pored hard diska koji je da se aktivira na daljinski, ne vidim sigurnije resenje :idea:
 
Pa jos uvek nisam cuo da ima neki virus koji moze da unisti disk, toliko da podaci odu nepovratno :o
Za to je ipak potrebno poprilicno vremena da bi obrisao sve podatke, on mozda moze da unisti taj nulti sektor, ali sigurno postoji nacin da se ocitaju podaci sa ostalih sektora:roll:
Ipak nista bes fizickog unistenja, zar ne?
 
pa sta ti to imas, drajvere za space shuttle, kad oces da brises sve....inace, ako si fizicko lice, nece te proveravati sigurno....u to mozes da se kladis....a ako si pravno, instaliraj linux na jednoj particiji, a za ostalo tvrdi da koristis samo sa proucavanje tog softvera, i da ne zaradjujes nikakav kesh uz pomoc toga...
mislim, sta god da radis, zar je vredno unistavanja svih podataka?
 
loop:
Pa jos uvek nisam cuo da ima neki virus koji moze da unisti disk, toliko da podaci odu nepovratno :o
Za to je ipak potrebno poprilicno vremena da bi obrisao sve podatke, on mozda moze da unisti taj nulti sektor, ali sigurno postoji nacin da se ocitaju podaci sa ostalih sektora:roll:
Ipak nista bes fizickog unistenja, zar ne?


Cuh da je ovaj bas zayebaT, tj. nema sale sa njim. Ne znam sta da ti kazem... pokusaj da ga izgooglas pa ga instaliras ne nekoj test masini. ;)
 
loop:
Gospodo,
Posto na hard disku imam brdo piratskih programa (posteno receno ima ih vecina nas) ali ja ipak ne smem da rizikujem da mi murija to pronadje...a postoji opravdana bojaznosti da ce me proveravati bash iz nekog pika na mene...mnogo mi treba neki software ili hardware koji bi bio u stanju da nepovratno unisti sve podatke koje mi se nalaze na hard disku i to u roku od nekoliko sekundi :!:
Bilo koji nacin za to bi mi bio jako dragocena informacija.
Najlepse hvala :)
pozz

Loop, stari moj druze...
Lepo uzmes malo C4 eksploziva.
Umetnes sa svake strane diska po gromuljicu.
Povezes sa dve zicke na baterijicu i to sve na daljinski.
Ako neki radoznalki navali da zeva u to sto imas, lepo pritisnes dugmence - i od u p.m. i disk i radoznalac.
Kolateralna steta je i laptop ili racunar, ali ako uzmes u obzir da ti je doope spaseno, i nije neka steta.
I zbilja, sta zaboga drzis na tom disku? Alo si mislio na prelazak granice, nemoj cvikati. Ja ovih dana intenzivno putujem, prelazim par granica i notebook nafilovan svime i svacim, niko me nije nista pitao...
A opet, ko zna - bolje nabavi C4... :)
 
Ta prica oko virusa sa porukom "Invitation" je zesci hoax, barem
ja tako tvrdim.
Sve to izgleda dosta smesno, a i sumnjivo mi je kojom brzinom
se vest prosirila i na kojim je sve medijima objavljena. Pa onda jos
i naglasavanje kako je to virus a u stvari je crv, naravno sadrzi video
sekvencu baklje koja ide dok vam "przi hard"...hmm koliko to dugo traje
2 sekunde...hmm bas bi se ljudi nagledali...ali cekaj pa onda je mail
oko 1 MB, kako ce ga skinuti jadni ljudi sa dailup-om,ccc.
Ali ajde sve to da zanemarimo i da poslusajmo savet nasih medija
"iskljucite racunar ako dobijete mail sa ovakvim subjektom"
Covece ovako nesto moze da poruci samo retardiran covek koji nikada
nije seo za racunar...
Nisam imao vremena da obidjem AV firme da vidim da li su oni nesto
objavili,ali skoro sam siguran da jos uvek nisu...jer ipak je ovo
"novi virus, nepoznat AV kompaniama" i radi na helijum 3 + smesha
kompresovanog vazduha za raketice!!!

Nego da se vratim na temu...Moj predlog bi bio da drzis polu otvoreno
kuciste i otsrafljen hard a pored kompa "ustekanu" Hilti busilicu na
"chekic" modu. Pa kad murija zakuca na vrata a ti od harda pravi
cediljku!! :)
 
Verujte mi da ima razloga za paranoju.Juce sam sreo nekog inspektora sa kim imam neke nerazjasnjene racune josh pre par godina, i posto sad nema zasta da me juri ne bi me cudilo da dobije nalog za pretsres i da banu u kucu i na kraju da me jure za piratski software, posto nista drugo ni ne mogu da nadju.
E sad dzaba meni sto 99% ostalih Srba koji imaju komp isto imaju neki piratski software na njemu, kad se ovaj nakacio bash na mene.Posteno receno mogli bi dobro da me naguzze :roll:
Moram da smislim neko dobro resenje, jer mi ovo sa explozivom opet nije pametno...
 
hahahaha... moram da priznam da je tema vise nego zabavna..

Prvo, da unisti podatke... pa loop ti me ponekad bas iznenadjujes... Da ti dodje murija i da ti gleda sta ima na kompu.. Nebuloza, neko te nalozio debelo.. Zakoni koji su aktuelni kazu da je zabranjena pitaraterija, ali isto tako i svi programi koje imas i koji mogu da budu nelegalni, mogu da se provuku i pod opcijama, trial ili DEMO, a ne vjerujem da ce neki IT strucnjak da ide sa murijom i da pregleda kompove po kucama pa ni tvojoj.. Na kraju krajeva, nekako mi sve to besmisleno zvuci, ali ima i Knoppix uvijek da te izvuce...
Live CD sa Linuxom.. Ponekad, a u zadnje vrijeme i vrlo cesto Linux, bude korisniji od Wina je sada najbolje rjesenje, mada ne vjerujem da ce neko da pokuca na vrata sa recenicom "imamo informacije da imate nelegalan softver, pa zelimo da provjerimo"..

S toga mirno spavaj, a pored svega i da je tako moraju da imaju sudski nalog da udju u kucu i rove po stvarima... Nije bas sve jednostavno kako si se uplasio..

Sto se tice virusa, vec sam i prije nego je Leka ostavio link imao informacije o virusu koji se rasklimao tek da se napravi panika...

Dakle...

Mirno spavaj nano sve je zakljucano...
 
Ma jai pak ne bih nista prepostuo slucaju, ne treba biti IT strucnjak pa da neko provali, da li koristim full ili demo verziju nekog programa.
I onda mogu da mi podignu optuznicu samo na osnovu toga.
Zna li neko koliko su kazne predvidjene za to?
 
Ma sta ce da mi radi za diskove koje sam nabavio pre nego sto su oni poceli da pricaju o tom zakonu. Ako te cape i ako nisi imao nikakav prekrsaj pre mozes se izvuce s uslovnom od 3 meseca a moze da ne bude nista.
 
Ma i dalje tvrdim da od toga nema nista... Majka mu stara... Skloni instalacije na sigurno, instalisi Linux i uzivaj.. Kad ti treba windoza, dizi je na drugu particiju kad prodje guzva i gotovo..

Bas si se prepao... to ne lici na tebe...

Poz.
 

Back
Top