samoubistvo

Nisi, to je opšte mesto.
Prestao je da ti bude zanimljiv kad si dobila ono što si htela

Da! U tome je fora! Znam to!
Ali, meni se to desilo, vise puta!
Onda razmisljam, kako funkcionise brak?
Mislim, ne moze u braku, "vise mi nije interesantno"!
Jednostavno, kad dobijem ono sto sam htela, meni vise nije interesantno.
Prestaje sve!
Nemam zelju ni da pricam sa njim, a kamoli da se tuc..
Jednostavno me nervira, ne mogu da ga gledam!
Da li postoji prava osoba i kako to znas?
To mi nije jasno! Ili sam ja maler, pa uvek nailazim na pogresne? :-?
 
ne znam koliko je u prirodi coveka da bude zadovoljan onim sto ima. da je tako, jos ni tocak ne bi bio pronadjen.
mada, tako bih nekad volela d ajednostavno nista ne zelim. ali to je vec stanje nirvane. a za mene je, biti ziv- biti uzburkan. mir nije u skladu sa mojom prirodom. eh...:roll:

pa u prirodi čoveka je i da bude gladan, ali bi bilo mnogo lepše da je uvek sit
i ne verujem da je biti zadovoljan - loše, a biti stalno nezadovoljan - ok.
inače, verujem da je točak pronađen sasvim slučajno..
 
Da! U tome je fora! Znam to!
Ali, meni se to desilo, vise puta!
Onda razmisljam, kako funkcionise brak?
Mislim, ne moze u braku, "vise mi nije interesantno"!
Jednostavno, kad dobijem ono sto sam htela, meni vise nije interesantno.
Prestaje sve!
Nemam zelju ni da pricam sa njim, a kamoli da se tuc..
Jednostavno me nervira, ne mogu da ga gledam!
Da li postoji prava osoba i kako to znas?
To mi nije jasno! Ili sam ja maler, pa uvek nailazim na pogresne? :-?

Ma samo si mlada.
Doći će sa godinama valjda i neka vrsta zrelosti u tom smilsu da ćeš se zasititi toga.
Prosto zadovoljiti tu potrebu.
Ili, možda iz nekog razloga baš voliš da dokazuješ sebi da možeš da dobiješ i odbaciš bilo koga. A obično biraš one koji su -težak zadatak-
I pošto ih osvojiš, to je to....više nisu izazov, paf....ideš dalje.
A budi ubeđena da ćeš i u braku u nekom momentu muža toliko upoznati i provaliti da će prestati da ti bude tako zanimljiv.
Koliko god pravi bio, to je pre ili kasnije neizbežno.
Nije on pravi zato što ćeš se njime oduševljavati ceo život, nego zato što ćeš ga prihvatiti takvim kakav jeste jer to želiš
 
Ma samo si mlada.
Doći će sa godinama valjda i neka vrsta zrelosti u tom smilsu da ćeš se zasititi toga.
Prosto zadovoljiti tu potrebu.
Ili, možda iz nekog razloga baš voliš da dokazuješ sebi da možeš da dobiješ i odbaciš bilo koga. A obično biraš one koji su -težak zadatak-
I pošto ih osvojiš, to je to....više nisu izazov, paf....ideš dalje.
A budi ubeđena da ćeš i u braku u nekom momentu muža toliko upoznati i provaliti da će prestati da ti bude tako zanimljiv.
Koliko god pravi bio, to je pre ili kasnije neizbežno.
Nije on pravi zato što ćeš se njime oduševljavati ceo život, nego zato što ćeš ga prihvatiti takvim kakav jeste jer to želiš

Od prilike, to je i moja pretpostavka.
Naravno, ne planiram sutra da se udam,
pa ce me, valjda proci ludilo.
Hvala, u svakom slucaju! :)

P.S. Volim ove "teske zadatke", jbg! :lol:
 
...iz zasede!!!!! 8-)
sta mislite, koliko je onih medju nama koji svesno srljaju u lose veze, lose medjuljudske odnose, promasene fatalne ljubavi? koliko je tu mazohizam zasluzan za buduccu patnju, depresiju, samotragiku?
zaista ima ljudi koji vole da pate. gde je granica koja odvaja jednu zdravu patnju od one iskarikirane?
i jos nesto- koliko je, zaista, moguce trenirati osecaj za srecu? da li mislete da se to trenira, kao i trbusnjaci? ja mislim da da. tvrdim.
ajmo o sreci..........gde je, koliko je jaka, kako je prepoznati, kako se uziveti u nju, kako kroz nju trajati...


Tema ti je odlicna i kompleksna. Ljudi jednostavno nemaju prvo znanja zasto im se negativna iskustva ponavljaju i zasto postaju ovisnici o negativnim emocijama. To je bukvalno bio-organsko-hemijski proces. Neuroni se spajaju i prave veze koje se ponavljanjem jos teze raskidaju. Zato si u pravu da se sreca trenira. Samo je potrebno mnogo svesnog rada na sebi. Pozitivno misljenje je uglavnom samo tanak sloj koji prekriva pregrst negativnog nakupljenog godinama. Ocistiti djubre talozeno godinama je zahtevan posao. Lepo si postavila pitanje o sreci i kako trajati u njoj, jer neko i dozivi srecu, ali je u stanju sve da porusi, jer prevlada nesvesno.
Mogla bih da pisem do sutra, al' me mrzi. :-)
 
Tema ti je odlicna i kompleksna. Ljudi jednostavno nemaju prvo znanja zasto im se negativna iskustva ponavljaju i zasto postaju ovisnici o negativnim emocijama. To je bukvalno bio-organsko-hemijski proces. Neuroni se spajaju i prave veze koje se ponavljanjem jos teze raskidaju. Zato si u pravu da se sreca trenira. Samo je potrebno mnogo svesnog rada na sebi. Pozitivno misljenje je uglavnom samo tanak sloj koji prekriva pregrst negativnog nakupljenog godinama. Ocistiti djubre talozeno godinama je zahtevan posao. Lepo si postavila pitanje o sreci i kako trajati u njoj, jer neko i dozivi srecu, ali je u stanju sve da porusi, jer prevlada nesvesno.
Mogla bih da pisem do sutra, al' me mrzi. :-)

Mogao bih da citam do sutra al' me ne mrzi.

I ako TEBE mrzi da pises... nama jedino ostaje da citamo samo Sokolicino Selimovica (i da se tu odusevljavamo mislima inih ljudi) ili da vratimo modeme i odreknemo se interneta.
E vala bas ako sto sam ti rekao! ;-)
 
Mogao bih da citam do sutra al' me ne mrzi.

I ako TEBE mrzi da pises... nama jedino ostaje da citamo samo Sokolicino Selimovica (i da se tu odusevljavamo mislima inih ljudi) ili da vratimo modeme i odreknemo se interneta.
E vala bas ako sto sam ti rekao! ;-)

Medonjo, imaj razumevanja, prezasicena sam. Cetiri godine kuckanja, sto je mnogo mnogo je. Mislim da cu u forumasku penziju. :lol:
Hvala za... :razz:
 

Back
Top