kisela bombona
Elita
- Poruka
- 20.154
На данашњи дан 11.априла, 2002. године, само неколико сати после
усвајања закона о сарадњи са Хашким трибуналом, Влајко Стојиљковић,
бивши министар унутрашњих послова Републике Србије и савезни
посланик у Већу република, пуцао је себи у главу, у 19 часова и
10 минута испред главног улаза тадашње Скупштине Југославије,
у Београду!
****************************************************************************************
Vlajko Stojiljković je ušao u Skupštinu nešto pre 19 časova, ali pošto je imao oružje kod sebe, obezbeđenje ga nije pustilo da prođe u centralni hol. Prema dobro obaveštenim izvorima, Stoijljković je imao nameru da se obrati poslanicima i da se potom ubije u poslednjem redu skupštinske sale. Međutim, pošto je njegov plan osujećen, vratio se ka izlazu. Tu je zatekao Filipa Stojanovića, saveznog poslanika Srpske radikalne stranke, sa kojim je razgovarao nekoliko minuta, a zatim mu dao oproštajno pismo u kome za pokušaj samoubistva optužuje državni vrh.
Novinarka TV Politike, Ljiljana Milenković, zatekla se na mestu stravičnog događaja.
- Došla sam kod portira kako bih pogledala izveštaj koji sam poslala za vesti u sedam. Zatekla sam Stojiljkovića na samom izlazu i htela sam da uzmem izjavu od njega. Pošto sam više puta bezuspešno pokušavala, pomislila sam da me je prepoznao i pozdravila sam ga. Ušla sam u zgradu tražeći kamermane. Samo što sam kročila unutra, začula sam pucanj. Istrčala sam odmah napolje i videla stravičan prozor. Ležao je u lokvi krvi i još je pokazivao znake života. Odmah sam utrčala, pozvala obezbeđenje i obavestila poslanike koji su se zatekli u skupštinskom restoranu - ispričala nam je vidno uzbuđena Milenkovićeva, dodajući da je poslednje što je čula su reči portira" Ljudi, ubi se Vlajko".
Prema njenim rečima, Stojiljković je izgledao uznemireno i potišteno.
Na lice mesta ubrzo je stigla je Hitna pomoć, koja je Stojiljkovića prebacila u Urgentni centar, na odeljenje raeanimacije, gde se lekari bore za njegov život.
Ispred saveznog parlamenta, samo desetak minuta posle nesrećnog događaja, okupilo se više desetina građana, među kojima i pristalice SPS. Uzvikivali su parole : "Ubice, ubice", "Dole DOS-ovska vlada" "Hoćemo Šešelja" i "Ðinđiću ustašo", "Zašto slikate sada mrtvu opoziciju, a neslikate ih dok ste živi"…
U međuvremenu, Milan Obradović, načelnik gradskog SUP - a obratio se okupljenim novinarima ispred Savezne skupštine i izjavio da je Stojiljković "izvršio pokušaj samoubistva tako što je pucao sebi u predelu glave, da je u kritičnom stanju i da će o daljem razvoju događaja javnost biti obaveštena". Tokom njegovog obraćanja ka njemu je poletelo nekoliko kamenica, uz uzvike "Ubice, ubice", "Slobo, slobodo" i "Živeo Sloba".
Nakon toga, dogodio se i manji incident, kada je jedna prolaznica okupljenima dobacila: "I trebalo je da se ubije". Pristalice SPS-a su potom nasrnule na nju, posle čega su policajci reagovali i zaštitili napadnutu.
Na licu mesta mogli su se čuti različiti komentari.
- Ovo je tragčno, za njegovu porodicu pre svega, i imaće katastrofalne posledice na domaćoj političkoj sceni - rekao je mladić koji je zbunjeno sa devojkom posmatrao šta se zbivalo. Dok su novinari pokušavali da prikupe izjave od očevidaca, među prisutnim građanima došlo je do podele:
- Prodali su državu za dolare. Hoće sve Srbe da oteraju u Hag. Bolje je što je pucao sebi u glavu nego da ne vidi belog dana kao Slobodan Milošević. Uskoro će u Hag i Ðinđić i Koštunica, ali ne znaju to - smatraju dvojica starijih ljudi.
Ulaz u zgradu obebeđvalo je desetina policajaca.
Da podsetimo, Vlajko Stojiljković je nedavno izjavio da se živ neće predati Haškom tribunalu, a prijateljima je najavljivao i samoubistvo.
Oko 21.30 časova građani su blokirali ulicu Nikole Pašića, preko puta Savezne skupštine. "Ustala je Srbija", "Ustanak, ustanak", "Vlajko, heroj", vikali su demonstranti, sprečavajući saobraćaj.
Upravljajući crvenim "moskvičem", registracije BG- 216-593, jedna žena je pokušala da iz pravca Terazija proðe prema Bulevaru Kralja Aleksandra, ali su je razulareni demonstranti u tome sprečili. Incident težih razmera sprečili su policajci.
Nekoliko demonstranata uspelo je spusti jednu od dve zastave sa jarbola ispred Saveznog parlamenta spusti je na pola koplja.
Sat kasnije iz Skupštine su izašli poslanici SPS-a. Oskar Kovač je saopštio da poslanicima ove partije nije dozvoljeno da u Skupštini održe konferenciju za novinare, a Slavica Ðukić - Dejanović pozvala je građane da se okupe danas u 12 sati.
Ekipa "Glasa javnosti"
http://www.mail-archive.com/sim@antic.org/msg04530.html
****************************************************************************************
Петооктобарцима , као што видимо, ово није била никаква опомена,
да можда преиспитају куда води њихова погубна издајничка политика,
па су наставили даље са својим неразумним потезима.......и
.......можемо да се уверимо, до чега су нас довели данас.
Да ли ће они ући у историју као гробари сопственог народа и државе,
време ће показати,...а на нама је, да НЕ ЗАБОРАВИМО њихове
"заслуге".
Нека је слава Влајку!
Ако је за утеху, макар није доживео она даља понижења, која су га
сигурно чекала у Хагу!!!
.
усвајања закона о сарадњи са Хашким трибуналом, Влајко Стојиљковић,
бивши министар унутрашњих послова Републике Србије и савезни
посланик у Већу република, пуцао је себи у главу, у 19 часова и
10 минута испред главног улаза тадашње Скупштине Југославије,
у Београду!
****************************************************************************************
Vlajko Stojiljković je ušao u Skupštinu nešto pre 19 časova, ali pošto je imao oružje kod sebe, obezbeđenje ga nije pustilo da prođe u centralni hol. Prema dobro obaveštenim izvorima, Stoijljković je imao nameru da se obrati poslanicima i da se potom ubije u poslednjem redu skupštinske sale. Međutim, pošto je njegov plan osujećen, vratio se ka izlazu. Tu je zatekao Filipa Stojanovića, saveznog poslanika Srpske radikalne stranke, sa kojim je razgovarao nekoliko minuta, a zatim mu dao oproštajno pismo u kome za pokušaj samoubistva optužuje državni vrh.
Novinarka TV Politike, Ljiljana Milenković, zatekla se na mestu stravičnog događaja.
- Došla sam kod portira kako bih pogledala izveštaj koji sam poslala za vesti u sedam. Zatekla sam Stojiljkovića na samom izlazu i htela sam da uzmem izjavu od njega. Pošto sam više puta bezuspešno pokušavala, pomislila sam da me je prepoznao i pozdravila sam ga. Ušla sam u zgradu tražeći kamermane. Samo što sam kročila unutra, začula sam pucanj. Istrčala sam odmah napolje i videla stravičan prozor. Ležao je u lokvi krvi i još je pokazivao znake života. Odmah sam utrčala, pozvala obezbeđenje i obavestila poslanike koji su se zatekli u skupštinskom restoranu - ispričala nam je vidno uzbuđena Milenkovićeva, dodajući da je poslednje što je čula su reči portira" Ljudi, ubi se Vlajko".
Prema njenim rečima, Stojiljković je izgledao uznemireno i potišteno.
Na lice mesta ubrzo je stigla je Hitna pomoć, koja je Stojiljkovića prebacila u Urgentni centar, na odeljenje raeanimacije, gde se lekari bore za njegov život.
Ispred saveznog parlamenta, samo desetak minuta posle nesrećnog događaja, okupilo se više desetina građana, među kojima i pristalice SPS. Uzvikivali su parole : "Ubice, ubice", "Dole DOS-ovska vlada" "Hoćemo Šešelja" i "Ðinđiću ustašo", "Zašto slikate sada mrtvu opoziciju, a neslikate ih dok ste živi"…
U međuvremenu, Milan Obradović, načelnik gradskog SUP - a obratio se okupljenim novinarima ispred Savezne skupštine i izjavio da je Stojiljković "izvršio pokušaj samoubistva tako što je pucao sebi u predelu glave, da je u kritičnom stanju i da će o daljem razvoju događaja javnost biti obaveštena". Tokom njegovog obraćanja ka njemu je poletelo nekoliko kamenica, uz uzvike "Ubice, ubice", "Slobo, slobodo" i "Živeo Sloba".
Nakon toga, dogodio se i manji incident, kada je jedna prolaznica okupljenima dobacila: "I trebalo je da se ubije". Pristalice SPS-a su potom nasrnule na nju, posle čega su policajci reagovali i zaštitili napadnutu.
Na licu mesta mogli su se čuti različiti komentari.
- Ovo je tragčno, za njegovu porodicu pre svega, i imaće katastrofalne posledice na domaćoj političkoj sceni - rekao je mladić koji je zbunjeno sa devojkom posmatrao šta se zbivalo. Dok su novinari pokušavali da prikupe izjave od očevidaca, među prisutnim građanima došlo je do podele:
- Prodali su državu za dolare. Hoće sve Srbe da oteraju u Hag. Bolje je što je pucao sebi u glavu nego da ne vidi belog dana kao Slobodan Milošević. Uskoro će u Hag i Ðinđić i Koštunica, ali ne znaju to - smatraju dvojica starijih ljudi.
Ulaz u zgradu obebeđvalo je desetina policajaca.
Da podsetimo, Vlajko Stojiljković je nedavno izjavio da se živ neće predati Haškom tribunalu, a prijateljima je najavljivao i samoubistvo.
Oko 21.30 časova građani su blokirali ulicu Nikole Pašića, preko puta Savezne skupštine. "Ustala je Srbija", "Ustanak, ustanak", "Vlajko, heroj", vikali su demonstranti, sprečavajući saobraćaj.
Upravljajući crvenim "moskvičem", registracije BG- 216-593, jedna žena je pokušala da iz pravca Terazija proðe prema Bulevaru Kralja Aleksandra, ali su je razulareni demonstranti u tome sprečili. Incident težih razmera sprečili su policajci.
Nekoliko demonstranata uspelo je spusti jednu od dve zastave sa jarbola ispred Saveznog parlamenta spusti je na pola koplja.
Sat kasnije iz Skupštine su izašli poslanici SPS-a. Oskar Kovač je saopštio da poslanicima ove partije nije dozvoljeno da u Skupštini održe konferenciju za novinare, a Slavica Ðukić - Dejanović pozvala je građane da se okupe danas u 12 sati.
Ekipa "Glasa javnosti"
http://www.mail-archive.com/sim@antic.org/msg04530.html
****************************************************************************************
Петооктобарцима , као што видимо, ово није била никаква опомена,
да можда преиспитају куда води њихова погубна издајничка политика,
па су наставили даље са својим неразумним потезима.......и
.......можемо да се уверимо, до чега су нас довели данас.
Да ли ће они ући у историју као гробари сопственог народа и државе,
време ће показати,...а на нама је, да НЕ ЗАБОРАВИМО њихове
"заслуге".
Нека је слава Влајку!
Ако је за утеху, макар није доживео она даља понижења, која су га
сигурно чекала у Хагу!!!
.



да ли је то заиста и била) је...


