Samoposluživanje na pumpama

Па није Југопетрол, него Нис петрол, али добро! А што се теме тиче, па боље ми је што има самопослуживања, сам лепо сипам одем платим и здраво. Не морам да чекам никога! Притом, да не би испрљао руке имаш рукавице, убрусе.....па их користи!
 
Šta mislite o samoposluživanju? Po meni je to jedna od najgorih stvari koja nam je stigla sa Zapada od 2000. To što moram da prljam ruke!! Srećom, još postoje neke Jugopetrolove pumpe na kojima ti radnici toče gorivo. Živeo Jugopetrol!
a ti si kao neki gospodin chovek?Trebalo bi da imaju pumpe za samoposluzivanje i one kojima te drugi posluze,tako je barem ovde kod mene na zapadu...a i daleko je jeftiniji benzin/dizel kad se sam posluzish nego kad ti ga neko drugi sipa.
 
a ti si kao neki gospodin chovek?Trebalo bi da imaju pumpe za samoposluzivanje i one kojima te drugi posluze,tako je barem ovde kod mene na zapadu...a i daleko je jeftiniji benzin/dizel kad se sam posluzish nego kad ti ga neko drugi sipa.

Ja se zalažem da to zaživi i u Srbiji. Platio bih benzin i skuplje samo da ne moram da prljam ruke.

jeste...sam sipam i da odem da platim. Lepo. A jel treba možda još i da im izglancam cipele, ili da im zabrišem hodnik zogerom? Za šta bre primaju platu? Jel samo da broje pazar i istaču cisternu? Ma daaaj

Lepo rečeno. I još treba da odšetam 100m do najbliže kase, a da mi za to vreme auto stoji otključan, ostavljen na milost i nemilost slučajnim prolaznicima.
 


copy/ paste
Na pumpi za benzin

mladiluk | 11 Decembar, 2006 02:55
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]Skrenuo sam na benzinsku pumpu. Ispred one kućice sa staklenim zidovima nije bilo nikoga. Odlično. Sam ću uliti benzin u auto. Uvijek mi je bilo neugodno kad to rade zaposleni na pumpi umjesto mene. Pored toliko posla, još i to. Kud moraju brojiti novce, još i benzin da toče. [/FONT]
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]Rukavica nije bilo. Pogledao sam sa druge strane, ali ništa. Još bolje, konačno ću osjetiti benzin na svojim rukama, ima li išta ljepše od toga. I kako samo da pumpadžije stignu i rukavice staviti, ko bi onda unutra prodavao žvake i sokove? Pogledao sam gdje se nalazi euro dizel, i uhvatio crijevo. Pažljivi prodavac me iznutra gledao oprezno. Da li ću sve napraviti kako treba ili će on morati izaći i dati morati mi dati uputstva? Oko mene je sve bilo mokro, očigledno je neka žena bila prije mene na istom mjestu. Pa kako ne zna napuniti rezervar, zar to nije učila u školi, ili u auto školi? Nalio sam za 950 dinara. Mislio sam za 1000, ali moram neki bakšiš ostaviti pumpadžiji, dok ja uživam puneći rezervar, on me s rukama u džepovima gleda iznutra i žali što on ne može to isto. Zaslužio je. Zakačio sam crijevo, zatvorio rezervar s koga se cijedio dizel, a onda sam krenuo unuutra tražeći hiljadarku u mom novčaniku. A unutra, u kućici, očigledno je bilo toliko posla da je pored trojice pumpadžija bila i jedna žena.[/FONT]
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]"Dobro veče. Izvinjavam se što vas ometam u poslu, htio bih da platim ako može, ako imate vremena. Ako ne, ja ću sačekati", obratio sam se onome koji je izgledao kao da je glavni tamo, kao neki šef. [/FONT]
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]"Plati na kasi, mi smo u poslu, rekao je visoki čovjek pored police sa bombonima i čokoladama." Nije mi ni dobro veče stigao poželjeti od silnoga posla, pazio je jesu li svi bomboni i kroasani "7 days" poredani kako treba. Jer, kakva je to pumpa gdje nije sve na svom mjestu?[/FONT]
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]"Gospođo, moj je ovaj crveni auto", rekao sam, onda sam pokazao jedini auto parkiran ispred kućice i pružio novce. "Izvinjavam se, malo su mi masne ruke od benzina, ali to je zato što nema rukavica ispred. Nemojte mi zamjeriti, sljedeći put ću ih ponijeti, imam kod kuće rukavice, ali sam zaboravan. Molim vas, izvinite, vrlo mi je neprijatno...", pokušavao sam se opravdati.[/FONT]
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]"To je 950 dinara. Hoćeš još nešto?"[/FONT]
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]"Molio bih vas dvije coca-cole."[/FONT]
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]"A to ne možeš kod mene, ja sam samo za benzin. To kod kolege moraš ako je on sad tu, ne znam, pogledaj."[/FONT]
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]Obratio sam se visokom čovjeku, ali je on rekao da je zadužen samo za bombone i čokolade. Onaj pored bio je zadužen za žvake, a tek treći, onaj najzaposleniji radio je u sektoru za pića. Krenuo je da mi doda dvije coca-cole, a ja sam rekao:[/FONT]
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]"Neka, ja ću sam uzeti da se ne saginjete", ali me on preduhitrio. "Hvala vam. Vrlo ste ljubazni. A i meni su masne ruke od goriva, ali bolje da su meni nego vama, da vam ne isklizne ta flaša, to nije za zezanje. Bolje da meni klizi volan u rukama, gospodine, a ne gazirana pića, jer, ona kad ispadnu i kad se otvore znaju prskati", objasnio sam mu. Dok sam čekao račun za sokove, prešao sam pogledom preko prodavnice i upitao šefa: "Vas trojica i dama sami radite ovdje, a pored mene evo stiže još jedan auto. Kako stignete to sve, kako uspijete?"[/FONT]
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]"Pa nije lako, ali radimo. Evo, ovo je kolega za diskove i novine", rekao je visoki pokazujući malog brku koji je izlazio iz WC-a zakopčavajući šlic.[/FONT]
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]"Bez obzira, nije lako. Toliko posla, a vas nema ni deset ovdje. Evo, ja ću biti vaš novi kolega za benzin i naftu, šta kažete? Imam i iskustva na sličnim pumpama. Je l' može?"[/FONT]
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]"Ha, ha, ha", svi su se glasno nasmijali. Nasmijao sam se i ja, ali malo tiše. Oni su nastavili jednako glasno. "Ha, ha, ha... Pa je l' ti misliš da je to tek tako, raditi na benzinskoj pumpi, sa benzinom? E, dečko, mlad si ti još... 'Ajde, sretan put i dođi opet. Ha, ha, ha."[/FONT]
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]"Hvala vam, doći ću. Čim mi nestane Orbita, evo mene. Živjeli!"[/FONT]

[FONT=georgia,times new roman,times,serif]A ispred je neka žena pokušala uliti bar pet litara u svoj auto u kome sam vidio dva djeteta čije su glave bile priljubljene uz staklo. Raširenih su očiju gledali kako njihova mama postaje pumpić.[/FONT]
 
pumpadzije su najveci sljamovi od ljudi,zadnja bagra radi na pumpama,pa i bolje da oni ne petljaju nista oko creva,imaju oni neke svoje fore kako se "secka"dovod goriva,ne secam se tacno,garant ima neko na forumu ko je u to bolje upucen kako znaju da smuvaju koji litar manje
 
vala i ja!najbolje je na karticu.stavis pritisnes broj pumpe i sipas.ili ovo novo sa kodiranim priveskom na kljucevima. prevuces preko skenera i skinu ti koliko si sipao.em je brze a i imas popust dva tri dinara po litri.ne znam je su li uveli to na ovim novim pumpama u srbiji.cuo sam da nicu ko pecurke posle kise.ili je jos uvek privilegija dobiti posao na pumpi.secam se da je nekad to na crno kostalo oko 10000dM.ovde gde sam trenutno i nisu neke plate na pompama i vecinom rade omladina i zenske.i da,na svakom aparatu stoji kutija sa plasticnim rukavicama za jednokratnu upotrebu.naravno to je besplatno kao i pranje automobila koje sam obavis tamo sa njihovim crevima i cetkama.predpostavljam da to imaju i bolje pumpe u srbiji(zbog konkurencije)
 
pumpadzije su najveci sljamovi od ljudi,zadnja bagra radi na pumpama,pa i bolje da oni ne petljaju nista oko creva,imaju oni neke svoje fore kako se "secka"dovod goriva,ne secam se tacno,garant ima neko na forumu ko je u to bolje upucen kako znaju da smuvaju koji litar manje

И то је тачно, ваљда крену да точе док бројач још не ресетује на почетак (тако је било на оним старим пумпама).
 
Јел видесте ове ***** из НИС-а што су као снизиле гориво на 90, а сад кад сам сипао на Змају 92... Пу мамицу има јарећу!:mad:

EDIT: Alo bre! Po poslednjem obavestenju admina psovanje i nepristojno izrazavanje je strogo zabranjeno i povlaci brisanje, a ako se ponavlja i banovanje.
 
Нема ми ничег горег него када се обучем и средим за неки састанак, излазак, ручак, вечеру, славу, свадбу или сл и када морам да усмрдим руке нафтом :roll: још ова просеравања да мораш да уђеш унутра да платиш :roll: па тачно бих радије гурао ауто него тако сипао гориво :roll: срећа па још увек постоје ови мали приватници који нису попримили ове квазисавремене методе.
 
Нема ми ничег горег него када се обучем и средим за неки састанак, излазак, ручак, вечеру, славу, свадбу или сл и када морам да усмрдим руке нафтом :roll: још ова просеравања да мораш да уђеш унутра да платиш :roll: па тачно бих радије гурао ауто него тако сипао гориво :roll: срећа па још увек постоје ови мали приватници који нису попримили ове квазисавремене методе.

pa sipaj dan ranije:D,nisi valjda toliki pican i snob,pa i ako si se napicanio,mozes da odes do wc-a na pumpi i da operes ruke..ako imaju sapun ako ne,vrlo lako,poneses svoj rezervni u plasticnoj kutijici ili neku pastu za odmascivanje i peskir,jos ako ides na svadbu posle pranja ruku okitis auto,vezes ga za retrovizor:D

@damnjan-njegov problem,pa nije pumpadzija koji mi je to rekao neki hipohondar,pa ok,ponudi se pumpadziji na gas pumpi da sipas sam,pa ako ti se neso desi znaci nema te jedno mesec na forumu,nece ruke i prsti biti u funkciji za kuckanje:)
 
pa sipaj dan ranije:D,nisi valjda toliki pican i snob,pa i ako si se napicanio,mozes da odes do wc-a na pumpi i da operes ruke..ako imaju sapun ako ne,vrlo lako,poneses svoj rezervni u plasticnoj kutijici ili neku pastu za odmascivanje i peskir,jos ako ides na svadbu posle pranja ruku okitis auto,vezes ga za retrovizor:D

@damnjan-njegov problem,pa nije pumpadzija koji mi je to rekao neki hipohondar,pa ok,ponudi se pumpadziji na gas pumpi da sipas sam,pa ako ti se neso desi znaci nema te jedno mesec na forumu,nece ruke i prsti biti u funkciji za kuckanje:)

hahha,doziveo sam i to... prosle nove godine, 31.12.2006. oko 8 sati krenuo sam za BG i sipao sam plin u volvo mog brata koji ima veliku bocu, i onom na pumpi bio pokvaren pistolj i morao je stalno da drzi pistolj dok je punio. I pocela je prica kako on radi za n godinu bla bla bla,smara...i kaze dodji da vidis kako je meni i drzi ovo: ja ajd,reko da vidim kako je njemu,menta, i drzim, i stvarno treba jako da se drzi i drzim par sekundi i rek preuzmi ti sad. I on preuzme i pocne da se zali pola sata kako je njemu tesko ovo ono...

sustina price je da em sto im je sjeban pistolj za plin, em sto je ne ljubazan ispao, em sto meni prica neke price i muke i o sebi mi prica kao da se znamo citav zivot,a ne 2 minuta...
i josh jedna stvar me iritira,ne znam jel se to vama desava:
kad god odem na pumpu starijem kazem: dobar dan/vece,mladjem cao ili zdravo...i kad odem dovidjenja ili zdravo/cao...uvek me iskuliraju... da l su ljuti zbog njihovog posla ili su bez obzira naposao nekulturni to ne znam....
izvinite za ovoliki tekst. pozdrav....
 

Back
Top