Samo u Vučićevoj državi može neko biti osuđen 40 godina za ubistvo bez materijalnih dokaza

Poredis Ameriku sa SRJ pa bravo ...
Aj izračunaj koliko ovde ima stanovnika a koliko tamo.
Модерне статистичке науке пореде све, па и Србију и САД.Обрачуна се нека вредност пер капита, или на 10 000,100 000 или милион становника, и онда се пореде подаци за различите земље.
Углавном, статистички подаци указују да Србија има мању стопу убистава и криминалитета него САД, да имамо мање људи у затворима, и да имамо много мање ангажованих људи у правосуђу него САД.

На пример, САД имају око 30 000 судија, али и милион и по адвоката, односно сваки 200-ти Американац је адвокат.Ми имамо око 10 000 судија и адвоката а по америчким критеријуима имали би око 40 000 судија и адвоката.

Сви подаци указују да српско правосуђе у ширем смислу, има боље резултате од америчког, а уз много мање трошпкове и много мањи број ангажованих људи, наравно све то узимајући у обзир број становника.
 
Poslednja izmena:
Boljka naseg pravosudnog sistema je korupcija i sprega sa vlastima.
Судство не може бити у спрези са властима, јер је само судство власт, и не може бити у спрези са самим собом.

Политичке странке(владајућа класа) своју вољу преточи у правну форму(закон) и онда те законе примењују судови и тужилаштва.То је исто и овде и у Америции било где на свету.Дакле, сваки судија претвара вољу неке владајуће класе у појединачне судске одлуке.

На пример, исти судија је примењивао и Закон о удруженом раду који је штитио права радника и Закон о раду који штити послодавце.Судија је остао исти, али се променила воља владајуће политичке структуре.
 
to je iz zvanicne istrage. svuda su po kuci bili tragovi varikine.
Видим ја да и Србија има капацитет да има 0.5% популације у адвокатури.Сви воле да истражују злочине, оспоравају пресуде, а нису били никада у суду и судском поступку.
 
Видим ја да и Србија има капацитет да има 0.5% популације у адвокатури.Сви воле да истражују злочине, оспоравају пресуде, а нису били никада у суду и судском поступку.
Vidim ja da imas ti poverenja u rezimske strukture moci.
 
AUTORSKA
Ovo je poruka celoj Srbiji od predsednika Srbije da svako u ovoj Srbiji može biti osuđen na maksimalnu kaznu ako postoji politička volja za to a ne materijalni dokaz koji svaki sud zahteva.
Ovo je skandal za Srpsko pravosuđe i dokaz da je Srbija na samom dnu što se tiče neke pravde na sudu.
Evo svi mediji pišu šta su rekli advokati da je ovo sramota Srbije.
https://www.kurir.rs/crna-hronika/3977133/presuda-zoranu-marjanovicu
MOLIM DA LI JE BILO KO UKLJUČUJUĆI I SAM SUD REKAO DA POSTOJI MATERIJALNI DOKAZ ?
A taj ko jenisposlovao ovakvu presudu je verovatno i ubica koji želi da se na sve to stavi tačka
 
Да судство постане потпуно независно. Не само од народа и државе, већ и од Вучића, тј било којег председника.
A ti veruješ da to stvarno tako funkcioniše, Ne nego sad sudije mogu da rade šta hoće vlast im ne može ništa, ali zato vlast može da da nešto sudiji da se stvar zataška, Samo su otvorena vrata za jođ veću korupciju
 
AUTORSKA
Ovo je poruka celoj Srbiji od predsednika Srbije da svako u ovoj Srbiji može biti osuđen na maksimalnu kaznu ako postoji politička volja za to a ne materijalni dokaz koji svaki sud zahteva.
Ovo je skandal za Srpsko pravosuđe i dokaz da je Srbija na samom dnu što se tiče neke pravde na sudu.
Evo svi mediji pišu šta su rekli advokati da je ovo sramota Srbije.
https://www.kurir.rs/crna-hronika/3977133/presuda-zoranu-marjanovicu
MOLIM DA LI JE BILO KO UKLJUČUJUĆI I SAM SUD REKAO DA POSTOJI MATERIJALNI DOKAZ ?
Vest nije tacna. CZ je istrazni zatvor, ne zatvor u kome se sluzi. Ako se branio sa slobode, sigurno nece u CZ....
 

Back
Top