Samo u Vučićevoj državi može neko biti osuđen 40 godina za ubistvo bez materijalnih dokaza

Pozitivnu repku ti je dao zato što hoće Srpske sudove da prikaže da su gori od ustaških iako su isti pustili ratne zločince i ubice Srpskih civila žena i dece.
Nemoj u svemu i svacemu da gledas neprijatelja mnogi bi ovde kao i u normalnom zivotu da dokazu da njihovo gofno ne smrdi ali nije tako.Sto ljudi sto cudi.Ima nas raznoraznih ali istina je samo jedna.Kako radis tako ti Bog daje.
 
Nemoj u svemu i svacemu da gledas neprijatelja mnogi bi ovde kao i u normalnom zivotu da dokazu da njihovo gofno ne smrdi ali nije tako.Sto ljudi sto cudi.Ima nas raznoraznih ali istina je samo jedna.Kako radis tako ti Bog daje.
Dovoljan sam psiholog da prepoznam ljige i zlobne i skoro nikada nisam pogrešio.
 
Ima veze zato sto je i pre sudjenja pricao da zna ko je ubica i to pred izbore .
Znaci da je unapred nekoga osudjivao i plus sto to uoopste nije njegov posao ..

Е ово "није његов посао" ме увек изнервира.
Па ево и ти јавно коментаришеш, па није ни твој посао, кај не ?

Као што нападају оног полицајца што је офирао Јовањицу,
"није то његов реон и није имао налог ..."

Ееееј, како није срамота сваког ко ово изјави
и прави читаоце/слушаоце будалама !?
 
Е ово "није његов посао" ме увек изнервира.
Па ево и ти јавно коментаришеш, па није ни твој посао, кај не ?

Као што нападају оног полицајца што је офирао Јовањицу,
"није то његов реон и није имао налог ..."

Ееееј, како није срамота сваког ко ово изјави
и прави читаоце/слушаоце будалама !?
Ja ne vrsim promociju sebe preko tudjih leseva radi skupljanja jeftinih politickih poena ,nego trazim pravdu za svakog gradjanina ove zemlje!
Apsolutno nikakav interes nemam ovde ,samo sam za pravedno sudjenje .
 
Ja ne vrsim promociju sebe preko tudjih leseva radi skupljanja jeftinih politickih poena ,nego trazim pravdu za svakog gradjanina ove zemlje!
Apsolutno nikakav interes nemam ovde ,samo sam za pravedno sudjenje .

Kako nemaš interes, pa upravo si izjavio da je tvoj interes da pravda pobedi i da svakom građaninu bude dobro. Lomalije do Somalije ?
 
Ja ne vrsim promociju sebe preko tudjih leseva radi skupljanja jeftinih politickih poena ,nego trazim pravdu za svakog gradjanina ove zemlje!
Apsolutno nikakav interes nemam ovde ,samo sam za pravedno sudjenje .
То што ти "тражиш" је немогуће.

Писао си да треба најурити све судије и тужиоце, а онда направити комисију која ће претркељисати милионе предмета и утврдити шта је "правда" у сваком предмету, и да ли су судије биле праведне.
 
То што ти "тражиш" је немогуће.

Писао си да треба најурити све судије и тужиоце, а онда направити комисију која ће претркељисати милионе предмета и утврдити шта је "правда" у сваком предмету, и да ли су судије биле праведне.
U ovakvim uslovima jeste nemoguce ,nisam pisao da treba milione predmeta pretrkeljisati nego barem teze a pogotovo kontroverzne....ima i casnih sudija jos uvek ali u manjem broju.
 
U ovakvim uslovima jeste nemoguce ,nisam pisao da treba milione predmeta pretrkeljisati nego barem teze a pogotovo kontroverzne....ima i casnih sudija jos uvek ali u manjem broju.
После формирања такве комисије , она би добила око милион поднесака од незадовољних странака(у сваком предмету има бар једна), а сваки од подносилаца би тврдио да је баш његов предмет тежи и контраверзан.Свако ко је изгубио неки спор протеклих неколико година, искористио би ту још једну могућност да оспори судску одлуку којом није задовољан.Онда би комисија морала да испитује сваки од милион захтева да ли је основан, и да донесе неку одлуку о сваком захтеву појединачно.Тек када то реши,после 10-так година, комисија би могла да испитује предмете да ли су рађени правично или не.
 
После формирања такве комисије , она би добила око милион поднесака од незадовољних странака(у сваком предмету има бар једна), а сваки од подносилаца би тврдио да је баш његов предмет тежи и контраверзан.Свако ко је изгубио неки спор протеклих неколико година, искористио би ту још једну могућност да оспори судску одлуку којом није задовољан.Онда би комисија морала да испитује сваки од милион захтева да ли је основан, и да донесе неку одлуку о сваком захтеву појединачно.Тек када то реши,после 10-так година, комисија би могла да испитује предмете да ли су рађени правично или не.
Sta mislis ,po tebi ,koliko je nevinih ljudi zaglavilo zatvor i to na mnogo godina ?
Koliko je bilo namestenih procesa ,laznog vestacenja ,svedocenja ,nepravednih osuda ...
To jesi u pravu da bi mnogi gledali da zloupotrebe formiranje takve komisije ,ali jbg sami smo krivi sto smo dopustili da to ode toliko ..i da traje toliko dugo.
 
A za vreme Tita kad neko kokos ukrade uhvate lopova istog dana.
У ствари, у време социјализма, судски поступци су били сложенији и неефикаснији него данас, бар на папиру.Суд је био дужан да самостално изводи доказе и без предлога странака, и да утврђује материјалну истину.Много чешће су се укидале првостепене пресуде и враћале на поновно суђење него данас.На скоро сваку одлуку је била дозвољена жалба, а и ревизија Врховном суду се могла чешће уложити него данас.

Истражни судија је водио истрагу, и ако није био сагласан са предлозима јавног тужиоца, препуштао је да о томе одлучи веће суд(у пракси је то значило одбијање предлога тужиоца).

После низ промена закона, суд није дужан да сам изводи доказе, већ само оне доказе које странке предложе.Суд више не утврђује сам материјалну истину, већ ко је испунио терет доказивања итд.Такође, укинуто је право жалбе на разне одлуке, а пооштрени су услови за изјављивање ревизије.

Сада јавни тужилац сам себи подноси захтев за спровођење истраге и сам спроводи истрагу.
 
Sta mislis ,po tebi ,koliko je nevinih ljudi zaglavilo zatvor i to na mnogo godina ?
Koliko je bilo namestenih procesa ,laznog vestacenja ,svedocenja ,nepravednih osuda ...
To jesi u pravu da bi mnogi gledali da zloupotrebe formiranje takve komisije ,ali jbg sami smo krivi sto smo dopustili da to ode toliko ..i da traje toliko dugo.
Бољка нашег правосудног система нису људи који су неправедно осуђени, већ људи који нису осуђени а требали су.

Код нас врло ретко се дешава да неко невин заглави робију, чак је то много ређе, него у америчком систему, који је много развијенији и разуђенији од нашег.Дешава се да амерички судови вишег ранга утврде да су првостепени судови некога осудили на смрт, а да је реч о невином човеку.
 
Бољка нашег правосудног система нису људи који су неправедно осуђени, већ људи који нису осуђени а требали су.

Код нас врло ретко се дешава да неко невин заглави робију, чак је то много ређе, него у америчком систему, који је много развијенији и разуђенији од нашег.Дешава се да амерички судови вишег ранга утврде да су првостепени судови некога осудили на смрт, а да је реч о невином човеку.
Poredis Ameriku sa SRJ pa bravo ...
Aj izračunaj koliko ovde ima stanovnika a koliko tamo.
 
Бољка нашег правосудног система нису људи који су неправедно осуђени, већ људи који нису осуђени а требали су.

Код нас врло ретко се дешава да неко невин заглави робију, чак је то много ређе, него у америчком систему, који је много развијенији и разуђенији од нашег.Дешава се да амерички судови вишег ранга утврде да су првостепени судови некога осудили на смрт, а да је реч о невином човеку.
Desava se u njihovom sistemu ,ali to su dosta stariji slucajevi ,i to zbog analize DNK se utvrdi necija nevinost.
Boljka naseg pravosudnog sistema je korupcija i sprega sa vlastima ,to je uzrok a ovo je posledica ,oni koji nisu osudjeni a trebali su da budu.
 

Back
Top