Samo u Vučićevoj državi može neko biti osuđen 40 godina za ubistvo bez materijalnih dokaza

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
34.459
AUTORSKA
Ovo je poruka celoj Srbiji od predsednika Srbije da svako u ovoj Srbiji može biti osuđen na maksimalnu kaznu ako postoji politička volja za to a ne materijalni dokaz koji svaki sud zahteva.
Ovo je skandal za Srpsko pravosuđe i dokaz da je Srbija na samom dnu što se tiče neke pravde na sudu.
Evo svi mediji pišu šta su rekli advokati da je ovo sramota Srbije.
https://www.kurir.rs/crna-hronika/3977133/presuda-zoranu-marjanovicu
MOLIM DA LI JE BILO KO UKLJUČUJUĆI I SAM SUD REKAO DA POSTOJI MATERIJALNI DOKAZ ?
Dok ima vas za po sake kikirikija, ovom zemljom ce vladati mafija koju podrzavate......

DarkMoon

Elita
Poruka
16.643
Није ово лакрдијашки начин, него се овако суди у већем делу света.Англосаксонски систем се примењује само у САД, УК, Аустралији, Канади и није се показао успешнијим него овај европски континентални систем.Холивуд је у САД и они су преко кинематографије и телевизије глорификовали свој судски систем.

"Народ" не жели да учествује на суђењима, "народ" би учествовао само на оним суђењима која су медијски атрактивна, а 99,9% суђења их не занима.
Nije lakrdijaski ,a Vucic optiuzuje ,osudjuje i presudjuje .

DarkMoon

Elita
Poruka
16.643
Čak je kontinentalno daleko strožije i kompleksnije po pitanju utvrđivanja krivice. Videla sam par komentara da njega nikada ne bi osudili u Americi. To nije tačno. Odavno bi u Americi svirao doživotni klavir a na osnovu istih dokaza, čak, mogu smelo da kažem i za tanji predlog tužilaštva od ovog.
Za ovakve dokaze ,tuzilastvo bi islo na robiju u pravnoj drzavi.

Poruka
18.567
I SAM SUD REKAO DA POSTOJI MATERIJALNI DOKAZ ?
Без обзира да ли је реч о материјалним или персоналним доказима, судије на основу слободног судијског уверења доносе одлуку.Материјални докази нису ништа важнији од персоналних, до суда је који ће доказ више вредновати.

DarkMoon

Elita
Poruka
16.643
Без обзира да ли је реч о материјалним или персоналним доказима, судије на основу слободног судијског уверења доносе одлуку.Материјални докази нису ништа важнији од персоналних, до суда је који ће доказ више вредновати.
Znaci ako se neko ne svidja sudijama ,ladno mogu da ga osude iako nema materijalnih dokaza .
Ne sude sudije u ovoj drzavi ,oni samo izvrsavaju naloge .

canavaro

Primećen član
Poruka
824
ne verovatno mi je da su ljudi toliko skloni teorijama zavere i da mnogi veruju u tu pricu za malu decu, kao oni otisli da ona trci i za par min. neko je u sred dana presreo i izmasakrirao!? naravno da je on ubio... ko bi drugi!? secam se da kada je pevacica ubijena, dok su je trazili po nasipu, ovi njeni ribali kucu varikinom! mislim, iz kog bi drugog razloga neko ribao kucu, kad mu je zena nestala i trazi je cela drzava, ako ne da prikrije tragove?! posle toga mislim da je bilo objavljeno i da su menjali podove po kuci.

krinka5

Elita
Poruka
20.588
Prvo, da li neko razume kako je ovaj iskaz ukazao da je čovek ubica?

Drugo, kako je uopšte on mogao da izvrši ubistvo kad je dete sve vreme bilo sa njim?
Taj iskaz govori da njen otac nije ubio njenu majku , jedino pitanje je da li taj iskaz može biti relevantan pogotovo što je isto dete još dugo bilo pod uticajem oca. Bitno je da li materijalni dokazi i drugi fakti potiru takav iskaz.

DarkMoon

Elita
Poruka
16.643
ne verovatno mi je da su ljudi toliko skloni teorijama zavere i da mnogi veruju u tu pricu za malu decu, kao oni otisli da ona trci i za par min. neko je u sred dana presreo i izmasakrirao!? naravno da je on ubio... ko bi drugi!? secam se da kada je pevacica ubijena, dok su je trazili po nasipu, ovi njeni ribali kucu varikinom! mislim, iz kog bi drugog razloga neko ribao kucu, kad mu je zena nestala i trazi je cela drzava, ako ne da prikrije tragove?! posle toga mislim da je bilo objavljeno i da su menjali podove po kuci.
Dabome ,samo u startu iskljucena mogucnost da je mozda bila i oteta ,vazno je gutati tabloidna sranja ,varikine ,staponje ,rogonje ...sto kaze jukabg..
Ko je ubio Cvijana cija se smrt tri godine skrivala ,ko je ubio Ivanovica ,kad to budu resili onda mozda razgovaramo o pravnoj drzavi..

krinka5

Elita
Poruka
20.588
U ceo slučaj delimično sam se uključio tek posle presude pročitavši samo obrazloženje presude sudije . Medijsku papazjaniju nisam pratio jer je tu bilo takvih informacija - laži, poluistina , istina, budalaština - da se nisam upuštao u selekciju informacija pa je moje
Koliko vidim izneti su sledeći osuđujući elementi;

- Blato na njevovom odelu koje se poklapa sa blatom na kosi ubijene Jelene i mestom ubistva. Kako kaže forenzičarska struka blado to jest ostaci tla na svim mestima nisu ista , oni se razikuju po vrsti , strukturi , gustini. Da bih približio stvari ; ako se na područu tog nasipa izvadi zemlja na svakih 20 metara svi ti uzorci tla nisu isti . To predstavlja krunski dokaz kontakta osuđenog sa mestom ubistva i ubijenom Jelenom.
- Svedok koji je video samu devojčicu i momenat kada su Jelena i osuđeni bili odvojeni od devojčice ,taj svedok je tačno prepoznao odela koja su tada nosili što upućuje na njegovo prisustvo na nasipu.
- Isključivanje telefona pre ubistva i ponovno uključivanje posle ubistva kada je prijavio nestanak ubijene Jelene policiji. Ti postupci objašnavaju nameru da je ubistvo planirano. Prvo jer se isključivanjem telefona na osnovu analize preseka signala baznih stanica ne može odrediti položaj osuđenog u momentu ubistva (niti u bilo kom momentu dok je telefon isključen) . Drugo sama prjava za nestanak došla je neobičajeno ranojer je njena ruta iznosila 1500 metara.
- Krv ubijene Jelene na zadnjem sedištu. Odbrana se branila tvrdnjom kako se ubijena Jelena neoliko dana pre ubistva posekla prst kada je menja gumu. Međutim količina krvi nađena na sedištu ne odgovara mogućoj posekotini a osim toga krv nije nađena na promenjenoj gumi niti gepeku. Ovo komplikuje slučaj i ukazuje da Jelena možda nije ubijena tamo gde se smatra ili je bilo još saučesnika u ubistvu ?

Da zaključim; uzimajući sve u obzir Zoran Marijanović jeste nesumljivi ubica i pored toga što; 1) pretposavljam da policijska rekonstrukcija liči na frankeštajnovo delo nastalo od nekakvih manje ili više verodostojnih pačvoraka i 2) što nisu rasvetljeni svi detalji . Ali to sud sve i ne interesuje on prosuđuje da li je Zoran Marijanović počinio krivično delo ubistva .

Samo ovde da uporedim dve prakse. Ranije u doba stare policije da bi se zaključio neki slučaj bilo je potrebno da se odgovori na devet zlatnih pitanja što u ovom slučaju ali u i mngim dugim nije učinjeno . Razlog za to jeste promenjena sudska praksa i a sa njom i rad policije. Ranije bi policija prebijala Zorana da bi ovaj propišao majčino mleko pa bi sam molio da objasni kako je počinio delo, vodio bi ih po kanalu pokazivao čime je ubio itd. No liberalne vrednosti zapljusnule su naše institucije pa se okrivljeni ne smeju premlaćivati , oni imaju svoje pravo pa kao Zoran mogu glumiti apostole.
Međutim javnost traži razjašnenje detalja, više dokaza i potpunu rekonstrukciju sa priznanem no istu tu javnost treba podsetiti kako je glasala za partije koje su za evrointegracvije i slobodu pojedinaca , iliti kako se kaže ne možeš i jare i pare , ono što si skuvao sad i kušaj.

nesko101

Veoma poznat
Poruka
14.528
Dok ima vas za po sake kikirikija, ovom zemljom ce vladati mafija koju podrzavate......

https://mondo.rs/Info/Crna-hronika/a1668208/Poruka-Zorana-Marjanovica-iz-zatvora.html

PRVA PORUKA ZORANA MARJANOVIĆA IZ ZATVORA! Advokat sve otkrio: Nakon presude pojavili su se ŠOK podaci, postoji svedok!​

Advokat je dodao i da su se pojavili novi podaci tek nakon što je osuđen i da se pojavila žena koja je izjavila da je pratio čovek u crnoj jakni.
Viši sud u Beogradu doneo je u petak presudu u slučaju ubistva pevačice Jelene Marjanović kojom je prvostepeno osudio optuženog Zorana Marjanovića za ubistvo supruge Jelene, na maksimalnih 40 godina zatvora. Zoran Marjanović, je poručio iz zatvora da se i dalje drži i da će na sve moguće načine da pokuša da dokaže svoju nevinost.
Marjanović je rekao da mu sve liči na neku bajku, rekao je Aleksandar Zarić, advokat osuđenog. Zarić je rekao da je kazna izrečena Zoranu Marjanoviću neverovatna. Dodaje da su očekivali da bi moglo doći do ovakve presude iako su znali da su svi dokazi protiv njega tanki i labavi.

"Sve što smo imali da kažemo rekli smo u sudnici. Neki su čak rekli da je on unapred osuđen. Mi smatramo da nije imao fer i korektno suđenje, ali i ceo postupak", rekao je Zarić za Pink. Advokat dodaje da je način vođenja postupka pokazivao da Zoran neće imati neku šansu da bude oslobođen.
"Zapanjen sam onim što govore neki ljudi nakon izrečene presude", rekao je Zarić. Advokat je komentarišući to što se celokupna javnost bavi ovim slučajem istakao da je jedini koji može da presudi sud. "Napisaćemo žalbu, prema krivičnom postupku Zoran je još nevin čovek dok ne bude pravosnažna presuda doneta", rekao je Zarić.

Kako kaže, ne bi uzimao zdravo za gotovo presudu, a dodaje da će se kvalitet iste gledati na apelacionom sudu. Zarić je rekao, komentarišući blato sa pantalona Zorana Marjanovića, da je to više puta rečeno i da je istog sastava na celom nasipu.
"Nigde nije bežao. Nije ometao postupak", rekao je Zarić. Advokat je dodao i da su se pojavili novi podaci tek nakon što je osuđen. Dodaje da se pojavila žena koja je izjavila da je pratio čovek u crnoj jakni.

Poslednja izmena od moderatora:

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
93.127
A gde si te informacije sve saznao ?
Tabloidi ?

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
9.012
Nisam ucestvovao u istrazi to je moje misljenje i intuicija ...kao sto oni mogu nekoga da optuzuju a cak iako sami kazu da nisu ucestvovali direktno u slucaju a imaju odredjena saznanja koja nisu ispitana do kraja ,barem javno .,tako i ja mogu da kazem da on nije kriv.
Ja nju ne zalim uopste ,ko sa djavolom tikve sadi o glavu mu se obije.
U tome je poenta ljudi koji su direktno radili na slucaju ,gde su oni ?
Gde su njihove izjave ?

Pa dobro ali ne mozes sad nista konkretno da tvrdis ili da budes siguran samo na osnovu intuicije , ja iskreno nemam pojma da li je kriv ili nije zato nista ni ne pisem u vezi toga nit zauzimam bilo kakav stav.

Inace nebitno da li ti nju zalis ili ne ali Diksi u izvesnom smislu jeste i zrtva (iako slazem se da nije ni trebala da se vata u kolo ali eto bila je malo preambiciozna, htela je vlast, funkciju ali bas i nije znala u sta se upusta i eto......) jer kao prvo ona nije bila ni premijer ni ministar nit je imala neki cin u policiji nit se pitala za nesto, ona je tu bila u sustini vise onako jedan drugorazredni partijski i drzavni funkcioner i samo jedan srafic u citavom postrojenju a i znas svi oni tipa od Vucica, Brnabicke, Dacica, Nese Sline, Malog pa do Zorane, one Suzane Vasiljevic, itd imaju ozbiljna ledja sto spolja (od strane raznih sluzbi i lobistickih organizacija) sto iznutra a ona nema nikog iza sebe sem te nesrecne stranke koja joj je okrenula ledja i pustila niz vodu (i u ciju se sad dobru volju uzda da makar izbegne robiju ako nista drugo) i zato je i prosla tako kako jeste, jer verujem da ona nije radila nista sto joj nije bilo receno ili sto nisu radili i drugi nit je sad ona ista gora od njih.

nesko101

Veoma poznat
Poruka
14.528
Pa dobro ali ne mozes sad nista konkretno da tvrdis ili da budes siguran samo na osnovu intuicije , ja iskreno nemam pojma da li je kriv ili nije zato nista ni ne pisem u vezi toga nit zauzimam bilo kakav stav.

Inace nebitno da li ti nju zalis ili ne ali Diksi u izvesnom smislu jeste i zrtva (iako slazem se da nije ni trebala da se vata u kolo ali eto bila je malo preambiciozna, htela je vlast, funkciju ali bas i nije znala u sta se upusta i eto......) jer kao prvo ona nije bila ni premijer ni ministar nit je imala neki cin u policiji nit se pitala za nesto, ona je tu bila u sustini vise onako jedan drugorazredni partijski i drzavni funkcioner i samo jedan srafic u citavom postrojenju a i znas svi oni tipa od Vucica, Brnabicke, Dacica, Nese Sline, Malog pa do Zorane, one Suzane Vasiljevic, itd imaju ozbiljna ledja sto spolja (od strane raznih sluzbi i lobistickih organizacija) sto iznutra a ona nema nikog iza sebe sem te nesrecne stranke koja joj je okrenula ledja i pustila niz vodu (i u ciju se sad dobru volju uzda da makar izbegne robiju ako nista drugo) i zato je i prosla tako kako jeste, jer verujem da ona nije radila nista sto joj nije bilo receno ili sto nisu radili i drugi nit je sad ona ista gora od njih.
Ti nikako da ukapiraš da ovo nije bitno na čijoj si strani već način na koji se bilo ko osuđuje na doživotnu robiju.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.