Samo pet opština u Beogradu ima porast stanovništva

Belgradeboy

Elita
Moderator
Poruka
15.082
Rezultati tek završenog popisa pokazuju da Beograd ima 1.685.563 stanovnika, što je za 26.123 više u odnosu na prethodno prebrojavanje stanovništva. Ipak, samo pet od ukupno od 17 beogradskih opština može da se pohvali većim brojem stanovnika u odnosu na popis iz 2011. godine – Zvezdara, Voždovac, Zemun, Palilula i Surčin.

1672164394-beograd-broj-stanovnika-n1-1024x576.jpg


https://rs.n1info.com/vesti/beograd...opstina-ima-vise-stanovnika-nego-2011-godine/
 
Тотално нереално. Београд има и преко два милиона. На Вождовцу сваки други је подстанар, Нови Београд да не спомињем.
Онда Ниш има само 100 000, пошто је пола свега у Београду... :roll:

Испада да је у Београду барем 300 хиљада људи који су дошли са разних страна, па се нису пријавили... Нико не зна где су.

А добрих 100 хиљада су званично привремено овде, да раде или студирају.

Свакако постоје и они који су се унутар Београда преселили. Нико жив не објављује такве податке.

Са свим сталним и повременим становницима је Београд 2011. имао око 1,75 милиона становника и тај број се до 2022. једва повећао. Како је у уводној поруци написано, већина општина овде је изгубила неки број становника.
У неким општинама су губици 2002-2011. били и већи.

Тешко је израчунати, а сасвим лако је дати неку магловиту тврдњу.

Што већи Београд, то мања Србија.
 
Онда Ниш има само 100 000, пошто је пола свега у Београду... :roll:

Испада да је у Београду барем 300 хиљада људи који су дошли са разних страна, па се нису пријавили... Нико не зна где су.

А добрих 100 хиљада су званично привремено овде, да раде или студирају.

Свакако постоје и они који су се унутар Београда преселили. Нико жив не објављује такве податке.

Са свим сталним и повременим становницима је Београд 2011. имао око 1,75 милиона становника и тај број се до 2022. једва повећао. Како је у уводној поруци написано, већина општина овде је изгубила неки број становника.
У неким општинама су губици 2002-2011. били и већи.

Тешко је израчунати, а сасвим лако је дати неку магловиту тврдњу.

Што већи Београд, то мања Србија.
Дубоко верујем да има преко два, да не кажемо скоро пола Србије је овде. Ако узмемо и да поред свих лажираних резултата ових пописа нема више у Србији тренутно од 5,5 милиона људи.
 
Дубоко верујем да има преко два, да не кажемо скоро пола Србије је овде. Ако узмемо и да поред свих лажираних резултата ових пописа нема више у Србији тренутно од 5,5 милиона људи.
Е видиш... ја не верујем у магле разног типа. Или подаци - или ај' здраво.

Ко то треба да буде оптерен величином Београда?
Да би се оправдало нешто код себе, бациће се кривица на Београд?
 
Тотално нереално. Београд има и преко два милиона. На Вождовцу сваки други је подстанар, Нови Београд да не спомињем.
Знаш ли ти шта је све општина Вождовац? По разним селима која су обухваћена сигурно нема "пола подстанара". А ни овако нема, нема шансе.

Баш да видим да неко каже да му се у згради издаје половина станова.
 
100k ima samo novodoslih rusa i ukra. U beogradu je polovina cele srpske lokalne populacije.
Нисам чуо да Београд има 3,3 милиона становника.

Чему све то? Хоће ли Београд да добије нешто ако се доказује да је већи него што јесте?
 
Ljudi imaju takav utisak zbog saobraćaja.
I ja imam sličan trip u Pančevu , mesto 70k mislim da ima sam grad 150k , gužve su kao u BG na raskrsnicama.
У Ужицу је тешко наћи паркинг, једнако као у Крушевцу... Њима годи да то стање упоредиш са Београдом. Барем кажу да је тако.

Ја не бих био одушевљен тако нечим, јер то стање значи неуређеност, непостојање довољно паркинга.
 
Нисам чуо да Београд има 3,3 милиона становника.

Чему све то? Хоће ли Београд да добије нешто ако се доказује да је већи него што јесте?
Beograd nije narastao samo za one koji se ne secaju koliki je bio pre no sto se nadzidao, u6tospratnicio tamo gde su bile kucice i dvorista. Pojeo okolne njive, sumarke i lugove, i sve raspolozive nekad neizgradjene blokove, i jos nadodao na to u svim smerovima. A i okolna sela polako prete da ce uskoro da se spoje i postanu beogradska naselja, sama po sebi rastuca. Guzva na ulicama nije samo od onih sa ne beogradskim tablicama, a i njih ima sigurno pozamasna cifra, nego i od 'domacih' sa svih strana. Beograd postane prohodan tek kad je neki veci praznik i beogradjani odu kuci.

Хоће ли Београд да добије нешто ако се доказује да је већи него што јесте?
mislim da tu nista ne treba da se dokazuje. Koliko je postao veliki vidi se samo iz toga da postoji vise pod-centara gde ljudi nemaju neku narocitu porebu da idu negde drugde (k'o nekad po selima), osim, kad u radni dan, svi mi koji silom situacije, komutiramo. Sa jednog mesta pocnemo da idemo na neko drugo mesto i posle se vracamo. I onda je naravno guzva, jer i nema toliko ulice koliko ima automobila. Beograd bas i nije nesto dobro dizajniran za toliki pritisak.
Na to da se doda da imamo genijalne saobracajne inzinjere koji su nam obezbedili da u nekim slucajevima moramo i dvaput da prolazimo kroz istu guzvu ili da namerno prolazimo kroz uska grla.
 
Beograd nije narastao samo za one koji se ne secaju koliki je bio pre no sto se nadzidao, u6tospratnicio tamo gde su bile kucice i dvorista. Pojeo okolne njive, sumarke i lugove, i sve raspolozive nekad neizgradjene blokove, i jos nadodao na to u svim smerovima. A i okolna sela polako prete da ce uskoro da se spoje i postanu beogradska naselja, sama po sebi rastuca. Guzva na ulicama nije samo od onih sa ne beogradskim tablicama, a i njih ima sigurno pozamasna cifra, nego i od 'domacih' sa svih strana. Beograd postane prohodan tek kad je neki veci praznik i beogradjani odu kuci.


mislim da tu nista ne treba da se dokazuje. Koliko je postao veliki vidi se samo iz toga da postoji vise pod-centara gde ljudi nemaju neku narocitu porebu da idu negde drugde (k'o nekad po selima), osim, kad u radni dan, svi mi koji silom situacije, komutiramo. Sa jednog mesta pocnemo da idemo na neko drugo mesto i posle se vracamo. I onda je naravno guzva, jer i nema toliko ulice koliko ima automobila. Beograd bas i nije nesto dobro dizajniran za toliki pritisak.
Na to da se doda da imamo genijalne saobracajne inzinjere koji su nam obezbedili da u nekim slucajevima moramo i dvaput da prolazimo kroz istu guzvu ili da namerno prolazimo kroz uska grla.
Не морам све лично да памтим, али знам нешто...

Београдом се некад сматрао један невелики простор, отприлике парохија Саборне цркве, само толико. И имао је два приградска насеља, Палилулу и Сава махалу.

Беше код нас Матија Бан, са кућом на сопственом имању, тако негде у околини Београда. Сада називано Баново брдо а да ли је његова кућа сачувана, не знам, сумњам... Могло би да се провери.
Са неких каснијих мапа се сећам места поред Београда - Миријева...
Назив "Нови Београд" се шетао тамо-амо... Неко време је важио за простор код Градић Пејтона... Тек 1938. је коначно размештен.

Нема ни двеста година како је гробље измештено са простора садашње пијаце Зелени венац. Прво на простор поред цркве Светог Марка, па коначно на садашње место, где носи име Ново. Имамо и Централно, иако је "Ново" и старо и централно...

Сматрам да је Београд превелики. За овакву инфраструктуру свакако.
 

Back
Top