Quantcast

Samo da pitam da li je ovo ok ili nije

M4j4

Domaćin
Poruka
4.615
M4J4,pored ciscenja kes memorije.Pogledaj aplikacije koje ti nisu potrebne za stalno da deaktiviras,posto nemas mnogo memorije.Aplikacija,apdejtovanjem popunjava memoriju telefona.Posle kada ti zatrebaju ti ponovo skini i one ce biti tada ciste bez apdejta i nece zauzimati memoriju telefona.kada budes mogla kupi jednu SD karticu od 8 ili 16 GB i namesti da ti sve ide na nju,a ne na memoriju telefona i tako ces moci da rasteretis telefon.
SD imam, i isprebacivala sam na nju sve što je moglo od aplikacija.
Slika mnogo i nemam. Zauzeto mi je malo, inače SD je od 8 GB.
Što se tiče app koje mi nisu potrebne, u tome je problem, svuda piše u smislu "ne čačkajte ako niste sigurni".
U suštini, moje pitanje se svodi na: "Jel ovo stanje kod mene Ok"?
Samo toliko, za sad...

fosilvaso

Buduća legenda
Banovan
Poruka
31.825
Što se tiče app koje mi nisu potrebne, u tome je problem, svuda piše u smislu "ne čačkajte ako niste sigurni".
Samo toliko, za sad...
Ili pogledaj na google čemu ti služe sve te silne aplikacije, ili ih ovde napiši, valjda neko zna! Ja ne znam, da te utešim, ja koristim još ovo: :zcepanje:

nokia.JPG

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
12.065
Samo toliko, za sad...
Jeste M4J4,to je problem kod svih telefona sa malom memorijom,a aplikacije koje su navodno potrebne se,u stvari nekad i zatrebaju,samo apdejtima popunjavaju mesto u telefonu.To sto pisu "Ne cackajte" je samo njihova politika.Slobodno deinstaliraj,nemas sta da pokvaris.kada ti zatreba,opet na Google Play i skini,ali ce duze vreme biti cista aplikacija i vise mesta na memoriji telefona.

Neno

Iskusan
Moderator
Poruka
6.121
Čemu briga ako telefon radi "kao zmaj"? Ako ti telefon ne koči, ne baguje onda ima dovoljno ram memorije.. to je jednostavno.. kao i na svemu na pc-u, tabletu, laptopu.. više memorije omogućava proccesoru uredjaja da velikom ili većom brzinom pristupa podacima i da u istom momentu ima pristup i korištenje više aplikacija. To znači da memorija "čuva" u pozadini više aplikacija u stanju pripravnosti kako bi trenutno bile spremne po potrebi za korišštenje.
Dakle memorija je ništa drugo nego "skladište" u kome se privremeno čuvaju podaci kako bi bili brže (is)korištenji.
E sad sve to je do korisnika samog mobilnog, šta i koliko radi sa njim.
Mnogo toga troši ram memoriju i sve one aplikacije koje nam nisu bitne treba isključiti..
Ako primjetiš da ti telefon drastično usporava onda ima razloga za neku intervenciju i optimizaciju.. normalno je da će svaki telefon vremenom usporiti i usporavati jer ne služi za ukras i pokazivanje.

Grindelwald

Domaćin
Poruka
3.941
Zdravo M4j4. Imao sam ranije često problem sa RAM-om. Nije sve u mojoj kontroli i ne mogu uticati na neke procese koje je Android sam predefinisao. Ali ono što se može srediti je da isključiš automatski update aplikacija na Play Store. To je jedan majušni deo. Drugi deo je dan pronađeš sve aktivne aplikacije u tvom telefonu. Ne samo ono što je aktivno tog momenta. Imaš mnogo pozadinski aktivnih procesa.

Settings > App. Tu ćeš pronaći veliki broj aplikacija i videti koliko memorije zauzima svaka. Terminiraj ih ako su suvišne. Svakako očisti keš memoriju, to je očigledno. To je nešto što možeš uraditi.

RAM ti je Random Access Memory. Dakle sve što pokreneš, svaka slika, link, šta god, to se skladišti na nekim adresama koje aplikacija mora da nađe. Kao kad ti znaš adresu gde živiš da bi se opet vratila kući. Tako radi i RAM. Pamti lokacije. Ali ram nije trajna memorija. Ona MORA da se oslobodi. Da bi nove informacije došle. Terminiši sve što ne koristiš, uradi gore navedeno i to je to.

M4j4

Domaćin
Poruka
4.615
Uspela sam čim sam ga kupila da isključim automatsko ažuriranje sa Google Play, veze nemam kako sam to uradila, haha, ali to je znači ok. Isključeno.

@Neno briga je "dokle"?
Imala sam prošli telefon Motorola 7.0 od 16 GB interne i samo 1 GB rama- s tim što uopšte nisam mogla tj znala GDE da vidim koliko RAMa je zauzeto.
Procesor je "kočio", i bum. U sred rečenice baš ovde na Krstarici lol.
Pa sad hoću da se informišem unapred, kad počne da "koči", tad je sve jasno.
Hvala :)

M4j4

Domaćin
Poruka
4.615
Ili pogledaj na google čemu ti služe sve te silne aplikacije, ili ih ovde napiši, valjda neko zna! Ja ne znam, da te utešim, ja koristim još ovo: :zcepanje:

Pogledajte prilog 664501
Pa i ja koristim kao TELEFON Samsung onaj na preklapanje :rotf:
Ovaj telefon uopšte ne iznosim iz kuće, služi mi umesto kompjutera. Šta ću, mora da se ima internet...

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.018
M4J4,pored ciscenja kes memorije.Pogledaj aplikacije koje ti nisu potrebne za stalno da deaktiviras,posto nemas mnogo memorije.Aplikacija,apdejtovanjem popunjava memoriju telefona.Posle kada ti zatrebaju ti ponovo skini i one ce biti tada ciste bez apdejta i nece zauzimati memoriju telefona.kada budes mogla kupi jednu SD karticu od 8 ili 16 GB i namesti da ti sve ide na nju,a ne na memoriju telefona i tako ces moci da rasteretis telefon.
е та за СД ти је добра. Заборавих. Ја све ту трпам тако да кад дође време само пребацим у други телефон а из истог разлога не подносим ајфон.

M4j4

Domaćin
Poruka
4.615
леп ти тај са прозорчетом
VolEm ga :)
Od 2008.
Stvarno je telefon extra, šteta samo što ne može da "izađe" na internet. Mada ima i tu opciju, nekada je mogao na Google, ali samo naslove, davno više ne može ni to. Ima i bluetooth, solidna mu je kamerica, pa se često slikam i posle slike prebacim u Samsung android i onda gde već :)
Neverovatno.

fosilvaso

Buduća legenda
Banovan
Poruka
31.825
Čemu briga ako telefon radi "kao zmaj"? Ako ti telefon ne koči, ne baguje onda ima dovoljno ram memorije.. to je jednostavno.. kao i na svemu na pc-u, tabletu, laptopu.. više memorije omogućava proccesoru uredjaja da velikom ili većom brzinom pristupa podacima i da u istom momentu ima pristup i korištenje više aplikacija. To znači da memorija "čuva" u pozadini više aplikacija u stanju pripravnosti kako bi trenutno bile spremne po potrebi za korišštenje.
Dakle memorija je ništa drugo nego "skladište" u kome se privremeno čuvaju podaci kako bi bili brže (is)korištenji.
E sad sve to je do korisnika samog mobilnog, šta i koliko radi sa njim.
Mnogo toga troši ram memoriju i sve one aplikacije koje nam nisu bitne treba isključiti..
Ako primjetiš da ti telefon drastično usporava onda ima razloga za neku intervenciju i optimizaciju.. normalno je da će svaki telefon vremenom usporiti i usporavati jer ne služi za ukras i pokazivanje.
ALI? Kako je rešen Memory Managment kod tih govanca? Šta ako postojeće aplikacije potroše sav RAM, a ti ideš otvoriti još jednu?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.