Quantcast

Samo da pitam da li je ovo ok ili nije

M4j4

Domaćin
Poruka
3.224
Ovo je screen shot Samsung Galaxy A10
Kupila sam ga u novembru.
32 GB + 2GB ram

Evo vidite koliko prostora imam, čisto da se obavestim da li je ovo "normalno".
(Ne brine me interna, brine me RAM, jer mi je kao laiku "van moje kontrole")
(Videla sam nešto i iščitavala kako mogu da oslobodim RAM, ali iskreno, plaši me da "čačkam". Pa sad, da li je "normalno" 500 i nešto MB slobodnog prostora i kada treba da se zabrinem?
Telefon radi "ko zmaj", samo pitam da posle ne kukam ako/kad bude prekasno.
Screenshot_20200315-181128_Device care.jpg

Poslednja izmena:

M4j4

Domaćin
Poruka
3.224
Inače, on se "sam čisti", što nisam imala na prošlom telefonu (mada ja svaki dan proveravam i nekad ako nije na 100%, pokrenem.
P.S. app idem "redom" i ručno čistim od cash memorije.
Šta više treba da radim? I šta mislite, kojom brzinom će slobodnog prostora nestati? Koji je minimum, recimo kada dogura do samo 200 MB, što je neminovno....evo sad slobodno 500 i nešto a do pre 2 meseca bilo slobodno skoro 700?
Niti igram igrice, niti imam puno aplikacija (takoreći samo fabričke) niti ga inače opterećujem, pa me zanima zašto se ram memorija puni?
Mislim, znam zašto, moje pitanje je kad postaje opasno?
Hvala

Prilozi

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.205
Inače, on se "sam čisti", što nisam imala na prošlom telefonu (mada ja svaki dan proveravam i nekad ako nije na 100%, pokrenem.
P.S. app idem "redom" i ručno čistim od cash memorije.
Šta više treba da radim? I šta mislite, kojom brzinom će slobodnog prostora nestati? Koji je minimum, recimo kada dogura do samo 200 MB, što je neminovno....evo sad slobodno 500 i nešto a do pre 2 meseca bilo slobodno skoro 700?
Niti igram igrice, niti imam puno aplikacija (takoreći samo fabričke) niti ga inače opterećujem, pa me zanima zašto se ram memorija puni?
Mislim, znam zašto, moje pitanje je kad postaje opasno?
Hvala
Aparati koji se koriste se i KVARE! Kada ti mobitel potroši svu memoriju, znači da se pokvario i da trebaš da kupiš NOVI model! :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:

M4j4

Domaćin
Poruka
3.224
Aparati koji se koriste se i KVARE! Kada ti mobitel potroši svu memoriju, znači da se pokvario i da trebaš da kupiš NOVI model! :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
Ma šta mi reče...
Kao prvo- trošenje memorije nije KVAR nego normalan PROCES
Kao drugo- idi svađaj se na LjiSu ili gde već
Ne mogu da verujem da su zlobnici počeli da komentarišu i na "softveru".
Ja sam došla po pomoć, ne da se svađam, sram te bilo. Ozbiljno.

Mita Komita

Domaćin
Poruka
4.733
Ovo je screen shot Samsung Galaxy A10
Kupila sam ga u novembru.
32 GB + 2GB ram

Evo vidite koliko prostora imam, čisto da se obavestim da li je ovo "normalno".
(Ne brine me interna, brine me RAM, jer mi je kao laiku "van moje kontrole")
(Videla sam nešto i iščitavala kako mogu da oslobodim RAM, ali iskreno, plaši me da "čačkam". Pa sad, da li je "normalno" 500 i nešto MB slobodnog prostora i kada treba da se zabrinem?
Telefon radi "ko zmaj", samo pitam da posle ne kukam ako/kad bude prekasno.Pogledajte prilog 664459
чекај да видим....
Мени Каже
100% све у реду
батерија 1 дан и 12 сати
магацин меморија: употребио 32.2 Гб од 128 могућих
меморија: заузео 3.3 Гб од 8 могућих

M4j4

Domaćin
Poruka
3.224
Мене мој телефон не секира, у добрим смо односима.
Drago mi je zbog toga.
A zašto se meni podrugljivo obraćaš? Zato što nemam dovoljno para da budem "cool" sa svojim telefonom? :lol:
Muka mi je više od vas, ostavi me na miru, koji god telefon da imaš, neka ga u zdravlju koristiš, sve najbolje i ako može, zaobiđi me! Koristi taj telefon za nešto pametnije od podsmevanja meni...msm...

M4j4

Domaćin
Poruka
3.224
Nema veze, nego se čovek zapita na tako jednoj temi "A sta ću ja ovde?" Napadaju me vlasnici daleko boljih i skupljih telefona, eno smeju mi se, pokušavaju da ponize moj intelekt zbog jeftinog telefona i slično.
Ova Krstarica je stvarno otišla u 3 lepe kad se i ovde viri u novčanik.
Isto kao u RL.
Imaš iPhone- faca si,
Imaš Samsung g. A 10 32/2 i klošarka sam? Nisam dostojna odgovora, ko me hebe, neka crknem sa sve mojim "kršem"?
Isl.

zofr

Ističe se
Poruka
2.777
Drago mi je zbog toga.
A zašto se meni podrugljivo obraćaš? Zato što nemam dovoljno para da budem "cool" sa svojim telefonom? :lol:
Muka mi je više od vas, ostavi me na miru, koji god telefon da imaš, neka ga u zdravlju koristiš, sve najbolje i ako može, zaobiđi me! Koristi taj telefon za nešto pametnije od podsmevanja meni...msm...
Извини, уопште ми није намера да те на било који начин исмејем. Ја имам јефтинији телефон, и не патим због тога. Само ми је била намера да ти укажем да се не секираш око тако безначајних ствари као што је телефон.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
10.401
@jolemisa
Izvini na uznemiravanju, nemam koga da pitam, ovi me podhebavaju. Ako vidiš, pls mišljenje.
M4J4,pored ciscenja kes memorije.Pogledaj aplikacije koje ti nisu potrebne za stalno da deaktiviras,posto nemas mnogo memorije.Aplikacija,apdejtovanjem popunjava memoriju telefona.Posle kada ti zatrebaju ti ponovo skini i one ce biti tada ciste bez apdejta i nece zauzimati memoriju telefona.kada budes mogla kupi jednu SD karticu od 8 ili 16 GB i namesti da ti sve ide na nju,a ne na memoriju telefona i tako ces moci da rasteretis telefon.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.205
Ma šta mi reče...
Kao prvo- trošenje memorije nije KVAR nego normalan PROCES
Kao drugo- idi svađaj se na LjiSu ili gde već
Ne mogu da verujem da su zlobnici počeli da komentarišu i na "softveru".
Ja sam došla po pomoć, ne da se svađam, sram te bilo. Ozbiljno.
Ne svađam se! ZAHEBAVAM proizvođače raznih uređaja koji se nadaju da ćeš baciti stari uređaj čim istekne garancija i kupiti NOVI... kako bi oni mogli da MLATE silni kapitalistički profit! :bravo:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.