Samo bog moze oprostiti grehe

anajade

Elita
Poruka
15.992
. U Marku 2 , Isus ne samo da iscjeljuje uzetog, vec i oprasta njegove grehe
А Исус видевши веру њихову рече узетоме: Синко! Опраштају ти се греси твоји.

To je razlog zasto knjizevnici vicu bogohuljenje, jer samo Bog moze oprostiti grehe

Шта овај тако хули на Бога? Ко може опраштати грехе осим једног boga.

I ko je sad isys.Bog ili je hulitelj kako su mislili fariseji

To je razlog zasto knjizevnici vicu bogohuljenje, jer samo Bog moze oprostiti grehe

Ako je neko Hristu dao svu vlast i na nebu i na zemlji, zašto ne bi mogao opraštati i grehe?

Šta mene briga za šta ga nevernici optužuju.

Moje je da verujem Hristu...a sam Hrist je rekao od koga je SVE pa i vlast primio...

Dobro, sad bar znamo ko će tebi oprostiti što si Bog malim slovom napisala
i to dva puta. :kafa:

Pa jedino ako neko tvrdi za sebe da je bog moze nekome reci bices u raju ne brini sve ti je oprosteno.
U ovom slucaju isus je ili bog ili hulitelj.Nema treceg.
Opravdavaju svoj stav, parafraziram * sta je razreseno na zemlji to je razreseno i na nebu*
Katolicka crkva je takodje dugo vremena prodavala oprost
https://www.telegraf.rs/vesti/980987-kao-u-srednjem-veku-hrvatski-popovi-prodaju-oprost-grehova
Kazu oprost a kao misle na dozvolu

*- Shvatam ako su nekome nejasne ove stavke, jer reč "oprost" ljude asocira na greh, ali je zapravo više reč o dozvolama - objašnjava sveštenik varaždinske crkve Stjepan Najman. Tako oprost od maloletnosti podrazumeva dozvolu za crkveni brak onima koji imaju manje od 18 godina. Ovakav oprost košta 6,5 evra.*
Ovo da radi pojedinac bilo bi mu sudjeno za prevaru.

. И рече им: Ви сте од нижих, ја сам од виших; ви сте од овог света, ја нисам од овог света.

24. Тако вам казах да ћете помрети у гресима својим; јер ако не узверујете да сам ја, помрећете у гресима својим.

On je oprost a ne ono ima moc dao mu bog.Znaci sam bog.

. И рече им: Ви сте од нижих, ја сам од виших; ви сте од овог света, ја нисам од овог света.

24. Тако вам казах да ћете помрети у гресима својим; јер ако не узверујете да сам ја, помрећете у гресима својим.

On je oprost a ne ono ima moc dao mu bog.Znaci sam bog.
Da, znači kada ti izvitoperiš...uzmeš jedan stih koji je dvosmislen a 100 jasno rečenih stihova zanemariš...

1. Jovanova 4,14I mi vidjesmo i svjedočimo da otac posla sina da se spase svijet.
1. Jovanova 4,15Koji prizna da je Isus sin Božij, Bog u njemu stoji i on u Bogu

Sad mi navedi da je uslov za spasenje da verujem da je Hrist Bog...ili Bog Sin...

Daj jasne reči...

Da, znači kada ti izvitoperiš...uzmeš jedan stih koji je dvosmislen a 100 jasno rečenih stihova zanemariš...

1. Jovanova 4,14I mi vidjesmo i svjedočimo da otac posla sina da se spase svijet.
1. Jovanova 4,15Koji prizna da je Isus sin Božij, Bog u njemu stoji i on u Bogu

Sad mi navedi da je uslov za spasenje da verujem da je Hrist Bog...ili Bog Sin...

Daj jasne reči...
Ne kazem ja a i niko to ne kaze nije boziji sin ali samim tim cim je boziji sin on je i bog .Vise bice iz onih svetova.

Back