Samci su diskriminisani u drustvu

MOST6

Elita
Poruka
22.770
To mi ne bi bilo bitno da sam u skolskim danima kada sam i trebao da pocnem da se upustam u ljubavni zivot, ali posto radim posao koji mrzim iz dna duse i to za male pare, jako bi mi smetalo kada bi neka zaradjivala vise od mene, sta sam ja, nize bice? Sto svi da imaju i vise para i vise provoda od mene, a ja treba da budem neka beda? Necu da budem sa takvima. Da sam se i ja provodio i iziveo to mi ne bi bilo bitno, ali najgore je jos sto bi neka takva koja se izivela zahtevala od mene da se skrasim s njom, e pa necu.

Nemam ni nacina da se izivim, zivim sa roditeljima, niti mogu da dovodim devojke, niti da se alkoholisem, a i prosao je voz kada nije bio bitan materijalni status kod muskarca u 20-im.

Radim ja preko omladinske ali sam nezadovoljan svim poslovima i svuda gde imam nekakve gazde. Jako mi smeta sto su ljudi u brakovima u nekim godinama zasticeni bez da su svojim trudom to stekli, dok mi samci u nekim godinama mozemo samo da se slikamo, a ja ionako imam problem sa funkcionisanjem i mrzim ceo ovaj sistem, dok neko ko je veliki ekstrovert i uklopljen ima prava da bude zasticen samim tim sto je u braku, nije u redu.
Znači, ti si Bogom dan, a tvoja odabranica je niže biće pa je normalno da ona bude ta koja zarađuje manje od tebe? :fdlan: Imaš ti sinko većih problema nego što misliš, ako su ti to stavovi o životu. Ako ti smeta posao, promijeni ga! Ne znam gdje živiš, ali valjda taj posao koji radiš nije jedini koji se nudi.

Tko tebi kaže da se ti moraš skrasit s prvom koju upoznaš?! :eek: Ako ti se doista svidi i budeš smatrao da je ona početak i kraj potrage za onom pravom, naravno da ćeš stati na tome, ali ako nije ta prava, ima puno riba u moru.

Ma kakav materijalni status?! :hahaha: :lol: Ako voliš žensku i ona tebe, drugo ništa nije bitno. Pusti bajke! Važno je samo biti sposoban i dovesti se u red. Misliš da se svi žene tek kada zarade prvi milijun eura? :lol: Stvarno si neiskusan. ;)

Tko želi uspjeti i napraviti nešto u životu, taj će uspjeti. Tko ne želi, taj ima milijun izlika da opravda svoju situaciju i zašto mu ne ide u životu. Upamti to i možda ti krene. ;)

Usput, zašto alkoholiziranje smatraš nekim životnim postignućem? :eek: Tako razmišljaju samo balavci od 18 godina. I ako ti ne možeš dovodit cure kod sebe, valjda ima koja koja može dovodit momke kod sebe. Yebeno si konzervativan. I čini mi se kao da samo izmišljaš izlike kako ne bi morao mrduti doopetom i nešto doista napraviti po pitanju stvari koje te muče. Prvo ti sredi svoj način razmišljanja pa ćeš doći i do posla i do žena!

bezimeni1

Zainteresovan član
Poruka
493
Znači, ti si Bogom dan, a tvoja odabranica je niže biće pa je normalno da ona bude ta koja zarađuje manje od tebe? :fdlan: Imaš ti sinko većih problema nego što misliš, ako su ti to stavovi o životu. Ako ti smeta posao, promijeni ga! Ne znam gdje živiš, ali valjda taj posao koji radiš nije jedini koji se nudi.

Tko tebi kaže da se ti moraš skrasit s prvom koju upoznaš?! :eek: Ako ti se doista svidi i budeš smatrao da je ona početak i kraj potrage za onom pravom, naravno da ćeš stati na tome, ali ako nije ta prava, ima puno riba u moru.

Ma kakav materijalni status?! :hahaha: :lol: Ako voliš žensku i ona tebe, drugo ništa nije bitno. Pusti bajke! Važno je samo biti sposoban i dovesti se u red. Misliš da se svi žene tek kada zarade prvi milijun eura? :lol: Stvarno si neiskusan. ;)

Tko želi uspjeti i napraviti nešto u životu, taj će uspjeti. Tko ne želi, taj ima milijun izlika da opravda svoju situaciju i zašto mu ne ide u životu. Upamti to i možda ti krene. ;)

Usput, zašto alkoholiziranje smatraš nekim životnim postignućem? :eek: Tako razmišljaju samo balavci od 18 godina. I ako ti ne možeš dovodit cure kod sebe, valjda ima koja koja može dovodit momke kod sebe. Yebeno si konzervativan. I čini mi se kao da samo izmišljaš izlike kako ne bi morao mrduti doopetom i nešto doista napraviti po pitanju stvari koje te muče. Prvo ti sredi svoj način razmišljanja pa ćeš doći i do posla i do žena!
Smeta mi posao puno, ne postoji posao kojim bih bio zadovoljan zato sto svuda mora neke saradnje sa drugima a ja bih da budem skroz nezavisan od svih, mrzim sve sefove kao nista, nigde se ne uklapam i neopisivo mrzim sve kolektive i autoritete. Najradije bih da budem sam svoj gazda a to ne znam kako da izvedem. Zato mi puno smeta kad neko bolje prolazi na poslu od mene. Zato sam batalio veze jer me nezadovoljstvo poslom i borba za egzistenciju sjebali. Vecina devojaka ocekuje da veza bude trajna, malo je onih koje bi neke kombinacije. A alkoholisanje jako volim jer se tada osecam dobro. Ranije sam godinama trazio devojku i sve to mi se sada smucilo.

MOST6

Elita
Poruka
22.770
Smeta mi posao puno, ne postoji posao kojim bih bio zadovoljan zato sto svuda mora neke saradnje sa drugima a ja bih da budem skroz nezavisan od svih, mrzim sve sefove kao nista, nigde se ne uklapam i neopisivo mrzim sve kolektive i autoritete. Najradije bih da budem sam svoj gazda a to ne znam kako da izvedem. Zato mi puno smeta kad neko bolje prolazi na poslu od mene. Zato sam batalio veze jer me nezadovoljstvo poslom i borba za egzistenciju sjebali. Vecina devojaka ocekuje da veza bude trajna, malo je onih koje bi neke kombinacije. A alkoholisanje jako volim jer se tada osecam dobro. Ranije sam godinama trazio devojku i sve to mi se sada smucilo.
Ok, ovim si komentarom dosta toga objasnio i to je dobro. Nemoj se ljutit, ali prilično sam uvjeren da imaš problema s anksioznošću, a moguće i depresijom. Ne bih se sada petljao u to što je čemu uzrok, a što posljedica, ali osjećaj mržnje prema autoritetima je dijelom manifestacija osobnog nezadovoljstva. Osjećaš se inferioran, neovisno o tome je li to realnost ili tvoj umišljaj, jer se svejedno manifestira u realnosti i stvara ti probleme u odnošenju prema drugima. Anksiozni i depresivni ljudi imaju tendeciju da se klone društva, manje su suradljivi na poslu, ne žele biti okruženi ljudi, ni biti dio grupe, već se ponašaju kao samotnjaci.

Nevoljkost stupanja u zrelu i stabilnu vezu ukazuje na tvoju nezrelost. Ne želim da to shvatiš kao uvredu, ni kritiku, već kao priliku da razumiješ svoje probleme i da ih lakše riješiš. Također, takav odnos prema vezama može imati i druge uzroke, poput neugodnog odbijanja u prošlosti, osjećaja manje vrijednosti itd. Za ljude je prirodno u jednom trenutku biti dovoljno zreo za upuštanje u ozbiljnu vezu. To traži zbacivanje oklopa kojim se osoba štiti, prihvaćanje rizika, uključujući i neugodnjak poput odbijanja ili raskidanja veze, ali i prihvaćanje drugih te imanje zrelog stava o vezama, ljubavi i braku. Nezadovoljstvo poslom i želja za alkoholiziranjem je vrlo vjerojatno posljedica anksioznosti i depresije. Prvo ti služi kao vreća za mlaćenje, kako bi izbjegao razmišljati o pravoj suštini tvog nezadovljstva, a drugo ti služi kao bijeg od stvarnosti. Postoje brojni ljudi koji rade shit poslove, ali ih to ne slama, jer imaju druge vitalne stupove koji ih drže stabilnima (rodbina, žena, djeca, prijatelji itd.).

Prvo trebaš spoznati da nisi trenutno psihički uravnotežen i raditi na tome da se centriraš. Bavi se sportom, to puno pomaže ljudima koji su pod stresom i imaju probleme anksioznosti, popričaj s bliskom rodbinom, ako možeš i čini stvari koje voliš (tu ne ubrajam alkoholiziranje ;) ). Društveni rad i pomoć drugima je također dobar način da se osjećaš bolje. Tek kada se sam dovedeš u red (jer to nitko ne može napraviti umjesto tebe. To ti jamčim!), počni rješavati svoje strahove, dvojbe u vezi žena itd. Jedno budi siguran! Nijednoj ženi na ovoj planeti nije privlačan očajan muškarac! Tvoje (loše) rasploženje je jako primjetno, čak i kada ništa ne kažeš i ti time šalješ potencijalnim partnericama signal da nisi materijal za vezu. Kad makneš sa sebe miris očajnika, bit će ti lakše stupati u komunikaciju, upoznavanje i slično. Moraš vratit samopouzdanje i vjeru u sebe. Zayebi reklamne kampanje za raznorazne proizvode koje ti govore da si ti u središtu, da si najbolji kakav jesi i da se ne moraš mijenati ti nego svi oko tebe. Problem leži u tebi, ali je riješiv i moraš ga početi percipirati kao riješivog. Ukoliko upadneš u fatalistička razmišljanja, ostaješ se vrtiti u krugu nezadovoljstva i besmisla. Prekini taj krug i počni živjeti! Nasmij se i drugi će ti se osmjehnuti. Budi mrzovoljan i ljut na cijeli svijet i svatko/svaka će smatrati da ne želiš ni društvo, ni poznanstva ni vezu, a ljudi su pragmatični i pustiti će te na miru. Zauvjek. Zato radi suprotno od toga. ;)

MOST6

Elita
Poruka
22.770
^Jeste, imam socijalnu fobiju i depresiju.
To je sve riješivo. Prvu stvar si već napravio. Priznao da imaš problem. Sad moraš raditi na njemu. To je teško i to moraš obaviti većim dijelom sam. Naravno, možeš potražiti savjet liječnika i slično, ali čak i tada, izlaz iz takve situacije je samo na tebi. Sam moraš naći snagu u sebi da se izvučeš iz toga. Počni sa malim koracima i nastavi. Radi sitne pozitivne promjene i samo nastavljaj i nadograđuj. Lako nije, ali je izlaz iz tvog trenutnog stanja moguć. Prepuštanje sudbini i neaktivnost ti može donijeti samo nove i teže životne probleme. Znam poznanika koji se nasukao i tek kada je stanje eskaliralo, potražio pomoć. Sad se iznova sastavlja i bolje je, ali bilo bi još bolje da je ranije počeo raditi na sebi. Imaš još sasvim dovoljno vremena da se središ i dovedeš život u red, ali moraš početi sada.

kapetanmark

Elita
Poruka
18.688
ali ti si veca stetocina po budzet od samca

ako racunamo recimo 3 dece koji iz budzeta primaju deciji dodatak 18 godina, pa ako postanu socijalni slucajevi.....
Pa dodaj naknade za porodiljsko odsustvo:

Puno kosta drzavu odrzavanje vasih mnogoclanih porodica.

Neki samac mozda puni budzet vise nego necijih troje dece kombinovano......

Porodice sa mnogo dece uglavnom prazne budzet.

Sasvim je prirodno da se ljudi vole i reprodukcija, porodica bez koje ne bi bilo SVJETA...
Tvoj post je destruktivan po ljudsku vrstu, ne human,
Ako si samac očito ima razloga za to, niko ti krojio život nije I nije kriv pa se ne istresaj na većinu....

Poslednja izmena od moderatora:

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
65.653
Sasvim je prirodno da se ljudi vole i reprodukcija, porodica bez koje ne bi bilo SVJETA...

Tvoj post je destruktivan po ljudsku vrstu, ne human,

Ako si samac očito ima razloga za to, niko ti krojio život nije I nije kriv pa se ne istresaj na većinu....
Da li se kod vas Mujaga ubosni dodatno oporezuju samci i samice?

Poslednja izmena od moderatora:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.