Samci su diskriminisani u drustvu

bezimeni1

Zainteresovan član
Poruka
493
Ето разлога да заснујемо породице и негујемо породичне вредности.

Држава треба да награђује заснивање породице, а не да награђује супротно, јер је у интересу државе и друштва да има што више породица.
Onaj ko nema svoju nekretninu, siguran posao, tesko da ima dobre mogucnosti da zasnuje svoju porodicu. Ali ako, navijam za belu kugu bas zato sto drzava ne ostavlja uslove za dostojanstven zivot bez potucanja kao podstanar ili duznickog ropstva u vidu kredita. Nagradjuje tek kada neko vec ima uslove za osnivanje porodice.

Ja kao samac najveću diskriminaciju sam osetio i osećam kad moram da doplatim sing sobu na putovanju što često dođe 80% od cene aranžmana.

Npr ove godine sam platio oko ~350€ aranžman gde sam tražio solo sobu.
Jedan od primera, takodje, uvek je sve skuplje i nepovoljnije kad radis sam.

Na selo,u sumu,pecinu,videcete sta sve prozivesmo nije smrt tako losa,da ne shvatite pogresno itekako je zivot lep i radostan ali patnje mnogo dublje seku i bole,mnogo su mi tuzne takve nepravde i koristoljublje jedinih na koje se racuna
Ma gde je lep, borba za opstanak, dok s druge strane neki ubica ima u zatvoru obezbedjen smestaj i tri obroka dnevno, nepravde na sve strane. Zivot je robija bilo da si u zatvoru ili ne, cak si i sigurniji u zatvoru a na slobodi treba da se ku*vas sa raznoraznim "gazdama", to jedino ne vazi za bogatase koji imaju pravu slobodu da rade sa svojim zivotom sta zele.

Самци треба да подигну револуцију и да траже праведан распоред жена.
Slazem se. Ili da se biti samac smatra nekom vrstom socijalnog invaliditeta na osnovu kojeg mogu da se ostvare neka prava, realno, mnogi i jesu sami jer se ne snalaze u drustvu. Ne postoje niti nacionalna sluzba za sparivanje, niti stambeno obezbedjivanje, ne postoje ni legalni je*arnici za sirotinju kao vrsta ugostiteljskih objekata gde bi ljudi mogli da legalno budu intimni i da se tako bolje zblizavaju.

MOST6

Elita
Poruka
22.770
Za razliku od onih koji su u brakovima ne mogu da naslede porodicnu penziju u slucaju smrti u primarnoj porodici, npr. u slucaju smrti majke ili oca, za razliku od toga ako im umru muz ili zena. Neko, recimo, nema ni dan radnog staza ali ako mu umre partner koji je stekao pravo na penziju ipak dobija porodicnu penziju, za razliku od nekog ko je samac i ima 14 godina staza koji dobija sipak jer je samac iako je radio, nepravedno jako. Ako neko nema dece ne dobija ni decji dodatak i nema nikoga u starosti dok s druge strane ako nema naslednike ta ista drzava im uzima imovinu na samu sebe (s kojim pravom??) dok taj nista ne dobija od drzave osim straha za egzistenciju. Taj koji je samac nema ni potrebe da radi puno radno vreme ako ne trosi ni na kog drugog ali sistem je napravljen tako da oni koji ne zele da rade puno radno vreme nemaju puno izbora, a takodje i skupljanje godine staza za penziju je namenjeno onima s punim radnim vremenom jer je i najniza penziona osnovica visoka dok ako malo radis i malo trosis jer si samac i dovoljno ti je i malo onda nema ni penzije, imas 14 godina i 10 meseci staza, nema penzije a nema ni vracanja para nazad. Ako drzava nekog diskriminise, ako svojom zakonima ogranicava i stvara nesigurnost koja uzrokuje to da se neko opredeli za samacki zivot da bi imao sto manje troskove jer je jednostavno nesigurno ziveti, s kojim pravom onda drzava nasledjuje njegovu imovinu ili bilo ko drugi? Da mu bar udeli socijalnu pomoc ako je samac pa da i bude u redu da imovinu posle njegove smrti preuzme na sebe, ali ne, svedoci smo kako i bolesni ljudi ne mogu da ostvare svoja prava i zrtve su surove borbe za opstanak koju drzava uzrokuje dok im na kraju sve sto su stekli ta ista maceha od drzave i uzme! A neko ko ima potomke i ko ima partnera ima i siguricu u vidu egzistencije u starosti a ima i ko da ih nasledi.
Pa što se ne oženiš i riješena stvar, umjesto što kukaš ovdje? :think:

bezimeni1

Zainteresovan član
Poruka
493
Pa što se ne oženiš i riješena stvar, umjesto što kukaš ovdje? :think:
Zato sto nemam uslove jer zivim sa roditeljima, zato sto se nisam iziveo i nevin sam sa 30 godina i nisam se uopste provodio ni izlazio, a i da hocu da se zenim ne bih zenu ni nasao a i ne zelim da budem sa nekom koja se izivela, koja bolje zaradjuje i slicno. Onaj ko vec ima uslova i ko se iziveo taj i moze da se vencava a time dobija i one pogodnosti koje samci nemaju.

_______

Svako ko napuni 50 i nesto godina a samac je, pogotovo ako ima i nekih zdravstvenih i drustvenih problema, treba bez ikakvog blama da trazi socijalnu pomoc. Kad zdravi ljudi dobijaju penziju koju nisu ni zaradili samo zato sto im je umro partner, zasto onda samci koji nemaju nikoga, i pogotovo ako imaju zdravstvenih smetnji da ne traze socijalnu pomoc, time bi bila bar malo ispravljena nepravda prema samcima, ni porodicni penzioneri nisu zaradili to sto imaju pa ni oni koji primaju socijalnu pomoc ne treba da na to gledaju kao na milostinju vec kao na njihovo pravo. Samci mozda svoju nekretninu i ostave drzavi jer tako to ide kada neko nema naslednike, a ovaj koji prima nezaradjenu penziju verovatno ce imati i svoje potomke kojima ide njegova imovina. Socijalna pomoc za samce starije od 55 godina kao neuslovljeno pravo, sta je njima gore nego udovcima, da su normalno funkcionalni verovatno ne bi ni bili samci.

Nona2

Iskusan
Poruka
5.284
Najjaci su Vam ovi argumenti po kom treba biti rasplodna krava da bi drzava "prepoznala neciju vrednost za drustvo".

Eto Vam po Afrikama sve prsti od dece, siromastva i nezaposlenih.

Uostalom taj budzet pune i samci -a posle se deli desetoclanim porodicama jer ne mogu sami sebe da izdrzavaju.

Zasto se deo ne izdvaja i za samce?
Ziveti sam je skuplje nego ziveti u braku.

MOST6

Elita
Poruka
22.770
Zato sto nemam uslove jer zivim sa roditeljima, zato sto se nisam iziveo i nevin sam sa 30 godina i nisam se uopste provodio ni izlazio, a i da hocu da se zenim ne bih zenu ni nasao a i ne zelim da budem sa nekom koja se izivela, koja bolje zaradjuje i slicno. Onaj ko vec ima uslova i ko se iziveo taj i moze da se vencava a time dobija i one pogodnosti koje samci nemaju.

_______

Svako ko napuni 50 i nesto godina a samac je, pogotovo ako ima i nekih zdravstvenih i drustvenih problema, treba bez ikakvog blama da trazi socijalnu pomoc. Kad zdravi ljudi dobijaju penziju koju nisu ni zaradili samo zato sto im je umro partner, zasto onda samci koji nemaju nikoga, i pogotovo ako imaju zdravstvenih smetnji da ne traze socijalnu pomoc, time bi bila bar malo ispravljena nepravda prema samcima, ni porodicni penzioneri nisu zaradili to sto imaju pa ni oni koji primaju socijalnu pomoc ne treba da na to gledaju kao na milostinju vec kao na njihovo pravo. Samci mozda svoju nekretninu i ostave drzavi jer tako to ide kada neko nema naslednike, a ovaj koji prima nezaradjenu penziju verovatno ce imati i svoje potomke kojima ide njegova imovina. Socijalna pomoc za samce starije od 55 godina kao neuslovljeno pravo, sta je njima gore nego udovcima, da su normalno funkcionalni verovatno ne bi ni bili samci.
Nisi samo samac, nego si i iskompleksiran. Pa što ako žena zarađuje više od tebe? :think: Je li to ljubav ili neko natjecanje tko više zarađuje? Ili zašto te je briga je li se ona iživjela?! Priča između tebe i odabrane počinje onog trenutka kada se upoznate. Prošlost je nebitna, osim ako se ne radi o nečem jako važnom, što se ne smije prešutiti. Ja nikada nisam pričao sa ženama o svojim bivšim vezama, niti me je ikada zanimalo koliko su one imale frajera prije mene. Puca mi kita za takve stvari.

I za kraj, ako se nisi iživio do 30-e, to ne znači da ti je život gotov. Opusti se i uživaj koliko možeš te radi što možeš, ostalo zaboravi! Mladost ne možeš vratiti. Ne znači ako si sad u crnjaku, da moraš biti jadan do kraja života. Nikome nije bilo u životu lako, ali ljude se bore i uspiju. Ili se predaju i propadnu. Ali najčešće je do osobe, a malo kada je do svijeta oko njih.

Radije, za psihu, a ne samo radi zarade, nađi neki posao, umjesto što ležiš i nadaš se socijalnoj pomoći. Možeš biti zaštitar ili tako nešto. Obrati se burzi rada, oni valjda imaju neke preporuke.

P

pasuljsko rebarce

Gost
Ne može kolonijalni kapitalizam i porodica.
Posle smene nisi nizašta a tu su i drugi stresovi sa posla.
A ako nema sexa onda ode ona ćao papa
Bar da oće na brzinu nego ima ono prepa ono posle bar sat i po dva a to ti je em manje spavanja em se još umoriš
Onda te Gazda najuri neispavanog i umornog jer koj ćeś mu kilav?

Bar da jegod.odmor mesec dana kao u SFRJ nego podelili ga slepci na dvadela da ti dva puta ne plate markicu za prevoz... Filozofi bato moj..

Drž se ti bakine VISA kartice i uživaj dok možeš
ti ko vitgenstajn ybt :lol:
zamanula ti ona ko njegov leptir da je boli glava, a gazda ti vec pise otkaz :lol:

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
26.742

Држава треба да награђује заснивање породице, а не да награђује супротно, јер је у интересу државе и друштва да има што више породица.
al nije u interesu svetske vlade.

bezimeni1

Zainteresovan član
Poruka
493
Nisi samo samac, nego si i iskompleksiran. Pa što ako žena zarađuje više od tebe? :think: Je li to ljubav ili neko natjecanje tko više zarađuje? Ili zašto te je briga je li se ona iživjela?! Priča između tebe i odabrane počinje onog trenutka kada se upoznate. Prošlost je nebitna, osim ako se ne radi o nečem jako važnom, što se ne smije prešutiti. Ja nikada nisam pričao sa ženama o svojim bivšim vezama, niti me je ikada zanimalo koliko su one imale frajera prije mene. Puca mi kita za takve stvari.

I za kraj, ako se nisi iživio do 30-e, to ne znači da ti je život gotov. Opusti se i uživaj koliko možeš te radi što možeš, ostalo zaboravi! Mladost ne možeš vratiti. Ne znači ako si sad u crnjaku, da moraš biti jadan do kraja života. Nikome nije bilo u životu lako, ali ljude se bore i uspiju. Ili se predaju i propadnu. Ali najčešće je do osobe, a malo kada je do svijeta oko njih.

Radije, za psihu, a ne samo radi zarade, nađi neki posao, umjesto što ležiš i nadaš se socijalnoj pomoći. Možeš biti zaštitar ili tako nešto. Obrati se burzi rada, oni valjda imaju neke preporuke.
To mi ne bi bilo bitno da sam u skolskim danima kada sam i trebao da pocnem da se upustam u ljubavni zivot, ali posto radim posao koji mrzim iz dna duse i to za male pare, jako bi mi smetalo kada bi neka zaradjivala vise od mene, sta sam ja, nize bice? Sto svi da imaju i vise para i vise provoda od mene, a ja treba da budem neka beda? Necu da budem sa takvima. Da sam se i ja provodio i iziveo to mi ne bi bilo bitno, ali najgore je jos sto bi neka takva koja se izivela zahtevala od mene da se skrasim s njom, e pa necu.

Nemam ni nacina da se izivim, zivim sa roditeljima, niti mogu da dovodim devojke, niti da se alkoholisem, a i prosao je voz kada nije bio bitan materijalni status kod muskarca u 20-im.

Radim ja preko omladinske ali sam nezadovoljan svim poslovima i svuda gde imam nekakve gazde. Jako mi smeta sto su ljudi u brakovima u nekim godinama zasticeni bez da su svojim trudom to stekli, dok mi samci u nekim godinama mozemo samo da se slikamo, a ja ionako imam problem sa funkcionisanjem i mrzim ceo ovaj sistem, dok neko ko je veliki ekstrovert i uklopljen ima prava da bude zasticen samim tim sto je u braku, nije u redu.

bas kao

Elita
Poruka
18.577
samci su samozivi, i posteno je da budu najvise oglobljeni, pardon, mislio sam oporezovani

pazi vamo:

ako su penzioni fondovi u rasulu, svi su u debelom minisu, ko ce da ih puni sutra?

mi vec danas moramo da zakinemo penzije samcima, jer nemaju potomke koji ce sutra nekim drugima da pune penzione fondove

ja cu d'umrem, ali moja deca ce da rade i pune penzioni fond, da bi neko primao penziju, a samac? odmah im umanjiti penzije, pa da vidis kako se resava bela kuga

Poslednja izmena:

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.213
Evo, sad citam, dobijace se 300 000 po rodjenom detetu. Znaci, onaj ko je u paru i ko ima uslove da pravi decu dobice te pare, dok ostali koji bi mozda i pravili decu da imaju uslove za to dobice ki*tu. Nepravda.
300000 po detetu je nista kada ti treba 180000 mesecno za 4oroclanu porodicu. Neka skinu PDV sa decjih artikala, nek knjige budu besplatne,
to je vec nesto. Mi smo slupali milion za 6 meseci, a imamo samo jedno dete...

bas kao

Elita
Poruka
18.577
300000 po detetu je nista kada ti treba 180000 mesecno za 4oroclanu porodicu. Neka skinu PDV sa decjih artikala, nek knjige budu besplatne,
samcima da se uzme, a vama da, jer to dete ce sutra da radi i puni penzioni fond, a od samaca nikakva vajda za buducnost, badava cardaju danas

na zapadu ne placamo svi isti porez na primanja, nama koji imamo decu manje uzimaju poreza - pa ne mozemo decu da teramo da rade,ali sutra ce ona puniti penzione fondove

bezimeni1

Zainteresovan član
Poruka
493
samci su samozivi, i posteno je da budu najvise oglobljeni, pardon, mislio sam oporezovani

pazi vamo:

ako su penzioni fondovi u rasulu, svi su u debelom minisu, ko ce da ih puni sutra?

mi vec danas moramo da zakinemo penzije samcima, jer nemaju potomke koji ce sutra nekim drugima da pune penzione fondove

ja cu d'umrem, ali moja deca ce da rade i pune penzioni fond, da bi neko primao penziju, a samac? odmah im umanjiti penzije, pa da vidis kako se resava bela kuga
Zasto penzioni fond da bude na tudjoj grbaci? Penzioni fond puni onaj ko placa doprinose a fond bi u medjuvremenu trebao da ulaze negde i da tako uvecava vrednost. Treba i ukinuti porodicne penzije za odrasle koje nisu stecene radom, eto jednog rasterecenja. Samci su marginalizovani, mnogi bi bili sa nekim da imaju mogucnosti, neki u ovoj drzavi nemaju dobar posao i svoju nekretninu pa ne moze ni da pravi porodicu, znaci drzava svojim uredjenjem mnoge sprecava da stvaraju porodicu. Umesto da samci dodatno budu marginalizovani trebali bi da imaju vece povlastice, zivot je tezi kad si sam, a oni mozda i ostave nesto drzavi dok onaj sa potomcima nece sigurno ostaviti imovinu. Jako je nepravedan sistem prema samcima i trebaju da imaju povlastice. Sto je manje ljudi bice veca zaposlenost jer je visak radne snage u odnosu na ponudu poslova, tako se poboljsavaju i uslovi rada i lakse ce se dolaziti do krova nad glavom jer ce pojeftiniti nekretnine.

A sta da kaze neko ko zivi od minimalca. Svako pravi decu prvenstveno sebi. Bolje da se svakom odraslom coveku obezbedi nekretnina i normalan posao unapred da bi mogao da stvara porodicu umesto da onaj ko vec ima uslove dobije jos a neko se ne upusta u porodican zivot jer nema uslova.

i trebaju da budu, to je pozitivna diskriminacija
Ne postoji pozitivna diskriminacija.

samcima da se uzme, a vama da, jer to dete ce sutra da radi i puni penzioni fond, a od samaca nikakva vajda za buducnost, badava cardaju danas

na zapadu ne placamo svi isti porez na primanja, nama koji imamo decu manje uzimaju poreza - pa ne mozemo decu da teramo da rade,ali sutra ce ona puniti penzione fondove
Penzioni fond svako puni licno za svoju penziju a ne za tudju, a penzioni fond treba da ulaze u akcije i slicno kao sto izgleda da ne radi. To je nepravda prema samcima, najpametniji odgovor samaca treba da bude da idu na socijalu umesto da budu vise osteceni samo zato sto su samci, pa da vidimo koji ce tad da bude odgovor drzave. Koja vajda je od ovih sa porodicom, ostavice stan drzavi?

Poruka
3.606

hmm...nemas srece sto si to napisao bas to u ovom zlom casu kad u narodu vlada prica da hoce da uniste vecinu populacije i naprave zlatnu milijardu.

Nona2

Iskusan
Poruka
5.284

pazi vamo:

ali ti si veca stetocina po budzet od samca

ako racunamo recimo 3 dece koji iz budzeta primaju deciji dodatak 18 godina, pa ako postanu socijalni slucajevi.....
Pa dodaj naknade za porodiljsko odsustvo:
Srbija: Trajanje odsustva: 365 dana (prvo i drugo dete, 2 godine treće i svako naredno dete, do 5 godine posebna nega za bolesno dete za koje je mišljenje dala nadležna komisija. Plata: 100% prosečne zarade u posmatranom periodu (18 meseci pre porodiljskog odnosno trudničkog bolovanja, ako je korišćeno).
Puno kosta drzavu odrzavanje vasih mnogoclanih porodica.

Neki samac mozda puni budzet vise nego necijih troje dece kombinovano......

Porodice sa mnogo dece uglavnom prazne budzet.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.